Yüz Estetiği

 1. Anasayfa
 2. Yüz Estetiği

Yüz Estetiği = Güzelliği ve Özgüveni Yeniden İnşa Etme Sanatı… Her yüz bir hikaye anlatır ve bu hikaye zaman içinde değişir. Yaş, deneyimler ve genetik faktörler yüzümüzün dönemsel olarak yazdığı bu hikayeyi etkiler. Lakin bazen bu hikayeyi yeniden yazmak isteriz. Tam olarak bu süreçte Yüz Estetiği devreye girer.

Yüz Estetiği sizin hikayenizi yeniden şekillendirmenin bir yolu olabilir. İstanbul da ESTPOINT olarak size yüzünüzü yeniden tasarlama ve güzellikte yeni bir başlangıç yapma fırsatını sunuyoruz. Yüz Estetiği sadece fiziksel görünümünüzü değil aynı zamanda kendinize olan güveninizi de dönüştürebilir. Şimdi bu büyülü hikayenin nasıl başladığını ve nereye gidebileceğini keşfetme zamanı...

Yüz Estetiği yüzün şeklini ve özelliklerini iyileştirmek amacıyla gerçekleştirilen cerrahi ve non-cerrahi işlemleri içeren bir tıp dalıdır. Bu işlemler Burun Estetiği, Yüz Germe, Dudak Dolgusu, Göz Kapağı Ameliyatı ve daha birçok prosedürü içerir. Yüz Estetiği kişinin fiziksel özelliklerini daha iyi dengelemek ve estetik bir görünüm elde etmek istediği durumlarda tercih edilir.

Günümüzde kadın veya erkek fark etmeksizin birçok birey birbirinden değişik hedeflerle Yüz Estetiği yaptırmak istemektedir. Bu tedaviyi talep eden kişilerin temel amaçları arasında;

 • Gençleşme : Yaşlanma belirtilerini hafifletmek ve daha genç bir görünüm elde etmek için Yüz Germe gibi işlemler kullanılabilir.
 • Yüz Dengesi : Burun Estetiği, Çene Cerrahisi ve Dudak Dolgusu gibi işlemlerle yüzün dengesini ve orantısını iyileştirebilirsiniz.
 • Yaralanma veya Kaza Sonrası İyileşme : Yüz Estetiği kazalardan veya yaralanmalardan kaynaklanan deformasyonları düzeltmek için kullanılabilir.
 • Kendine Güven Artırma : Yüz Estetiği kişinin kendine güvenini artırmasına yardımcı olabilir. Çünkü insanlar fiziksel görünümleriyle daha mutlu olduklarında özgüvenli hissederler.

gösterilebilir.

Yüz Estetiği işlemleri kişinin ihtiyaçlarına ve isteklerine göre özelleştirilir. Cerrahi tedaviler anestezi altında yapılırken, non-cerrahi işlemler lokal anestezi veya anestezi gerektirmeyen prosedürlerdir. Uygulama türüne bağlı olarak iyileşme süresi değişebilir, lakin kişinin günlük aktivitelere dönmesi oldukça çabuk olacaktır.

Yüz Estetiği Süresi kullanılan prosedür ve kişinin ihtiyaçlarına bağlı olarak değişebilir. Bazı işlemler birkaç saat sürebilirken diğerleri daha kısa bir sürede tamamlanabilir. Tedavi süresi hakkında daha fazla bilgi almak ve muayene edilerek kişiselleştirilmiş bir plan oluşturmak için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz

İstanbul Türkiye'nin Estetik ve Plastik Cerrahi konusunda önde gelen şehirlerinden biridir. ESTPOINT olarak uzman ekibimiz ve modern tesislerimizle Yüz Estetiği hizmeti sunmaktan gurur duyuyoruz. İstanbul da Yüz Estetiği ile ilgileniyorsanız kliniğimizi ziyaret etmek veya bizimle iletişime geçmek için zaman kaybetmeden Bize Ulaşabilirsiniz

Yüz Estetiği Nedir 

Yüz Estetiği yüzdeki yaşlanma belirtilerini gidermek, yüz hatlarını düzeltmek veya yüzdeki bazı kusurları ortadan kaldırmak amacıyla yapılan cerrahi & cerrahi olmayan işlemlerdir. Yüz Estetiği işlemleri arasında Botoks, Dolgu Uygulamaları, Kimyasal Peeling, Lazer Tedavisi, İple Yüz Germe, Burun Estetiği, Kaş Kaldırma, Göz Kapağı Estetiği, Kulak Estetiği, Çene Estetiği, Yanak Estetiği gibi seçenekler bulunmaktadır. Bu uygulamalardan hangisinin sizin için uygun olduğuna uzman hekimlerimizle görüşerek karar verebilirsiniz.

Yüz Estetiği Neden Yapılır 

Yüz Estetiği kişilerin farklı ihtiyaçları dikkate alınarak birçok tekniğin kombine hale getirilmesi ile yapılmaktadır. Bu tedavi kapsamında gerçekleştirilen pek çok farklı uygulama mevcuttur. Yüz Estetiği Yapılma Nedenleri arasında;

 • Yaşlanma Belirtilerini Geciktirmek veya Azaltmak : Zamanla cildimiz elastikiyetini kaybeder; kırışıklıklar, sarkmalar ve lekeler oluşur. Bu durum kişinin kendini yaşlı ve yorgun hissetmesine neden olabilir. Yüz Estetiği ile ciltteki bu değişimleri önlemek veya geri döndürmek mümkündür.
 • Yüz Hatlarını Düzeltmek : Bazı kişiler doğuştan veya sonradan kazanılmış yüz şekli bozukluklarından rahatsız olabilirler. Örneğin; burun eğriliği, çene küçüklüğü, kulak büyüklüğü gibi sorunlar kişinin özgüvenini etkileyebilir. Yüz Estetiği ile bu sorunlar düzeltilebilir. Kişi daha orantılı ve uyumlu bir yüze sahip olabilir.
 • Yüzdeki Kusurları Ortadan Kaldırmak : Bazı bireyler yüzlerindeki siğil, yara izi, doğum lekesi, ben gibi kusurlardan şikayetçi olabilirler. Bu kusurlar kişinin görünümünü ve psikolojisini olumsuz etkileyebilir. Yüz Estetiği ile bu kusurlar giderilebilir.

gösterilebilir.

Yüz Estetiği bu amaçlardan herhangi birini veya birkaçını elde etmek isteyen bireyler için etkili bir seçenek olabilir. Lakin herhangi bir estetik prosedür öncesinde uzman bir doktorla görüşmek önemlidir. Bu konuda daha fazla bilgi almak ve ESTPOINT uzmanları tarafından tedavi edilmek için Hemen Bize Ulaşın

Yüz Estetiği Nasıl Yapılır 

Yüz Estetiği cerrahi veya cerrahi olmayan teknikler şeklinde ikiye ayrılır. Cerrahi uygulamalar genel anestezi altında yapılır ve ameliyat gerektirir. Cerrahi olmayan tedaviler lokal anestezi ile yapılır ve ameliyatsızdır. Cerrahi tedaviler daha kalıcı sonuçlar verirken, cerrahi olmayan uygulamalar daha hızlı ve kolaydır. Hangi işlemin sizin için en doğru olduğuna doktorunuzla görüşerek karar verebilirsiniz.

Yüz Estetiği kapsamında uygulanan cerrahi işlemler arasında; Burun Estetiği, Kaş Kaldırma, Göz Kapağı Estetiği, Kulak Estetiği, Çene Estetiği, Yanak Estetiği seçenekleri bulunmaktadır. Bu uygulamalarla doktorumuz yüzünüzdeki fazla deri, yağ veya kemik dokusunu alır veya şekillendirir. Böylece yüzünüzdeki istenmeyen görüntüleri ortadan kaldırır.

Yüz Estetiği kapsamında uygulanan cerrahi olmayan işlemler arasında; Botoks, Kimyasal Peeling, Dolgu Uygulamaları, Lazer Tedavisi, İple Yüz Germe gibi seçenekler bulunmaktadır. Bu uygulamalarla doktorunuz yüzünüze iğne, jel, asit veya ışık uygular. Böylece cildinizin sıkılaşmasını, dolgunlaşmasını veya yenilenmesini sağlar.

Yüz Estetiği Sonrası 

Sağlık alanında gerçekleştirilen her uygulamada olduğu gibi Yüz Estetiği Sonrası da belirli hususlara özen gösterilmesi kişinin sağlığı ve tedavinin başarısı için çok değerlidir. Yüz Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler tedavinin türüne göre değişiklik gösterir. Genel olarak özen gösterilmesi gereken noktalar arasında;

 • Doktorunuzun verdiği ilaçları düzenli olarak kullanın.
 • Yüzünüze buz uygulayın ve şişliği azaltmak için yüksek bir yastıkta uyuyun.
 • Yüzünüze su değdirmeyin ve makyaj yapmayın.
 • Güneşten korunmak için şapka takın ve güneş kremi sürün.
 • Sigara içmeyin ve alkol kullanmayın.
 • Ağır egzersiz yapmayın ve yüz kaslarınızı zorlamayın.
 • Doktorunuzun belirttiği süre boyunca kontrollere gelin.

belirtilebilir.

Yüz Estetiği Çeşitleri

Yüz Estetiği Çeşitleri = Yüzünüzü Yeniden Şekillendirmenin Yolları… Güzellik algısı kişiden kişiye değişebilir ve herkesin kendine özgü bir güzellik anlayışı vardır. Yüz Estetiği bu kişisel güzellik anlayışını desteklemek ve yüzünüzü dönüştürmek için bir dizi farklı seçenek sunar. Günümüzde en yaygın kullanılan Yüz Estetiği Çeşitleri;

 • Yüz Kemikleri Estetiği
 • Yüz Şekillendirme Estetiği
 • Yüz Küçültme Estetiği
 • Yüz Ovali Estetiği
 • Yüz Yuvarlaklaştırma Estetiği
 • Yüz Güzelleştirme Estetiği
 • Yüz Dolgunlaştırma Estetiği
 • Yüz Kontürü Estetiği
 • Yüz Gerdirme Estetiği

olarak belirtilebilir.

Yüz Estetiği Çeşitleri herkesin benzersiz ihtiyaçlarına ve isteklerine cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. İhtiyacınıza & hedeflerinize uygun bir Yüz Estetiği seçeneği hakkında daha fazla bilgi almak ve ESTPOINT profesyonelleri ile görüşebilmek için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz...

Yüz Kemikleri Estetiği

Yüz Kemikleri Estetiği yüzün kemik yapısını iyileştirmeyi amaçlar. Çene, elmacık kemikleri veya çene hattı gibi alanlarda yapılan cerrahi müdahaleler yoluyla yüzün daha belirgin bir yapısına sahip olmanıza yardımcı olabilir. Bu işlem yüzün dengesini ve çekiciliğini artırabilir.

Yüz Şekillendirme Estetiği 

Yüz Şekillendirme Estetiği bireylerin yüz hatlarını iyileştirmek amacıyla çeşitli non-cerrahi işlemleri içerir. Dermal Dolgu, Botoks Uygulamaları ve diğer enjeksiyonlar kullanılarak yüzün konturları düzeltilir. Daha genç bir görünüm elde edilir.

Yüz Küçültme Estetiği 

Bazı kişiler yüzlerinin belirli bölgelerinin daha küçük veya ince görünmesini isteyebilir. Yüz Küçültme Estetiği Çene Cerrahisi veya Liposuction kullanılarak gerçekleştirilir ve yüzün daha ince bir profil kazanmasına yardımcı olabilir.

Yüz Estetiği Ameliyatı 

Yüz Estetiği Ameliyatı Yüz Germe (Rhytidectomy) ve Rinoplasti (Burun Estetiği) gibi cerrahi prosedürleri içerir. Bu tür tedaviler yüzün yaşlanma belirtilerini hafifletmek, burun şeklini düzeltmek veya yüzün konturunu iyileştirmek için kullanılır.

Yüz Estetiği Erkek 

Yüz Estetiği sadece kadınlar için değil erkekler için de popüler bir seçenektir. Erkekler yüz hatlarını belirginleştirmek, yaşlanma belirtilerini hafifletmek veya Burun Estetiği yaptırmak isteyebilir. Yüz Estetiği erkekler için özelleştirilmiş yaklaşımlar gerektirebilir.

Yüz Estetiği Fiyatları 

Yüz Estetiği Fiyatları ile ilgili bilgi aldığınız kliniklerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Sağlık alanında yapılan işlemlerde hasta muayene edilmeden net bir fiyat vermek doğru değildir. Bu alanda en sağlıklı fiyatlar uzman doktor tarafından yapılacak muayene sonucu tedavi planının oluşturulması ile birlikte belirlenmektedir.

Yüz Estetiği Fiyatları 2024 yılında birçok sebebe bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu sebepleri;

 • Hastanın genetik yapısı ve yaşı,
 • Kişinin yüzünde var olan estetiksel problemler,
 • Yüzde düzenleme gerektiren bozuklukların seviyesi,
 • Hastaya uygulanacak Yüz Estetiği yöntemleri,
 • Uygulamayı gerçekleştirecek hekimin ve kliniğin tecrübesi,

olarak belirtebiliriz.

Yüz Estetiği kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar ile ilgili daha detaylı bilgiler almak, Estetik Cerrahi alanında uzman olan hekimlerimiz tarafından muayene edilip tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın...

Yüz Estetiği İstanbul 

Günümüzde kadın veya erkek fark etmeksizin birçok birey farklı nedenlerle yüz bölgesinde deformasyonlar yaşamakta, bu durum kişinin fiziksel görünümü ve özgüvenini ciddi derecede olumsuz etkilemektedir.

Yüz Estetiği bireylerin hayal ettikleri estetik yüz görünümüne kavuşmaları için en değerli yöntemlerden birisidir. Bu tedaviyi İstanbul’da başarılı şekilde uygulayan klinik olarak bilinen ESTPOINT uzman hekimleri ile kişilerin farklı nedenlerle maruz kaldıkları rahatsızlıklardan kurtularak hayal ettikleri estetik yüz bölgesine sahip olmalarını sağlamaktadır.

Yüz Estetiğinde En İyi Doktor 

İstanbul da Yüz Estetiği kapsamında En İyi Doktor arayışında olanlar için ESTPOINT doğru seçenek olarak gösterilmektedir. Kliniğimizde Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi alanlarında uzman ve deneyimli doktorlarımız bulunmaktadır. Yüz Estetiği konusunda sizlere en uygun tedavi planını sunacak, beklentilerinizi karşılayacak sonuçlar elde etmenizi sağlayacaklardır.

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

Tek Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

2 ila 5 Saat

Anestezi

Anestezi

Lokal

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

7 ila 10 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

1 ila 2 Hafta

Tam İyileşme

Tam İyileşme

1 ila 2 Ay

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

3 ila 5 Yıl

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

1 Gün Yatış

Yüz Estetiği cerrahi veya non-cerrahi işlemlerle yüzün görünümünü iyileştirmek için yapılır. Bu prosedürler kişinin ihtiyaçlarına ve hedeflerine bağlı olarak değişir.

Yüz Estetiği Fiyatları seçilen işlemin türü, yerel fiyatlandırma ve cerrahın uzmanlığına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu konuda en doğru bilgileri ESTPOINT İletişim kanalları üzerinden Bize Ulaşarak alabilirsiniz.

Yüz Estetiği Sonrası Şişlikler ve Morluklar normalse bu durum istirahat, buz uygulama ve doktorun önerilerine uygun şekilde iyileşme sürecini hızlandırabilir.

Yüz Estetiği kapsamında yapılan cerrahi işlemler ameliyat salonunda ve anestezi altında gerçekleşir. Non-cerrahi tedaviler ise ofis koşullarında yapılabilir ve lokal anestezi gerektirmez.

Yüz Estetiği Sonrası İyileşme Süreci yapılacak tedavilerin türüne bağlı olarak farklılık gösterir. Bazı non-cerrahi işlemler hızlı iyileşirken, cerrahi işlemler için tam iyileşme süresi haftalar veya aylar sürebilir.

Yüz Estetiği yüzün fiziksel görünümünü iyileştirmek ve kişilerin estetik hedeflerini gerçekleştirmek amacıyla yapılan cerrahi & non-cerrahi uygulamaları ifade eder.

Yüz Estetiği uzman plastik cerrahların veya estetik doktorların denetimindeki tıbbi kliniklerde veya hastanelerde gerçekleştirilir. ESTPOINT Yüz Estetiği kapsamında bireylerin ihtiyaç duydukları her konuda yardımcı olmaktadır.

Yüz Estetiği Fiyatları seçilen işlemin türü, yerel fiyatlandırma ve cerrahın uzmanlığına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu konuda en doğru bilgileri ESTPOINT İletişim kanalları üzerinden Bize Ulaşarak alabilirsiniz.

Yüz Estetiği bireylerin isteğine bağlı olarak cerrahi & non-cerrahi işlemlerle yüzünün şekil ve konturunu iyileştirmeyi içerir.

Orta Yüz Estetiği yanaklarda, gözlerin altında ve ağız çevresinde yaşlanma belirtilerini düzelten bir cerrahi prosedürdür. Bu uygulama yüzün orta bölgesini yeniden şekillendirmeyi amaçlar.