Diş Beyazlatma

 1. Anasayfa
 2. Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma tedavisi farklı nedenlerle doğal rengini kaybetmiş dişlerde mine tabakasına yapılacak işlemlerle dişlerin beyazlatıldığı diş hekimliği uygulamasıdır. Bu tedavi esnasında kişinin ağız yapısına ve dişlerinin doğal görüntüsüne en uygun olacak tonda Diş Beyazlatma işlemi uygulanır.

Diş Beyazlatma uygulamasının bireyin dişlerinin renk tonu ve ağız yapısıyla %100 uyumlu olabilmesi için uzman diş hekimleri tarafından klinik şartlarında gerçekleştirilmesi en doğru davranış olacaktır.

Günümüzde kişilerin estetik bir gülüşe sahip olmalarını sağlayan en temel durum doğal bir görünüme sahip olan ve aynı zamanda parlayan, ışıldayan bembeyaz dişlerdir. Bununla birlikte kişinin yüz yapısı ile uygun ve estetik bir ağız görünümüne sahip olması estetik gülüşe giren süreci desteklemektedir.

Diş Beyazlatma Yöntemleri insanların cilt, yüz ve ağız yapısı ile uyumlu, aynı zamanda doğal görünen tonlarda bembeyaz dişlere sahip olmalarını sağlar.

Estetik Diş Hekimliği kapsamında gerçekleştirilen Gülüş Tasarımı uygulamasının en değerli parçalarından birisi olan Diş Beyazlatma tedavisi sonrası bireyler günlük yaşamları ve iş hayatlarında kendilerini çok daha mutlu ve özgüveni yüksek şekilde hissederler.

ESTPOINT bünyesinde hizmet sunan uzman diş hekimlerimiz ve modern teknolojinin tüm imkanları kullanılarak hazırlanmış klinik şartlarımız ile hastalarımıza Diş Beyazlatma başta olmak üzere Ağız, Diş ve Çene sağlığı ile ilgili ihtiyaç duydukları tüm konularda yardımcı olacak başarılı uygulamalar gerçekleştirmekteyiz.

Sizlerde Hemen Bize Ulaşıp randevu alarak uzman diş hekimlerimiz kontrolünde, ESTPOINT garantisi ve kalitesiyle Diş Beyazlatma uygulaması yaptırabilir; ağız ve yüz yapınızla uyumlu, dişlerinizin genel renk tonu ile %100 uygun bembeyaz, parlak ve ışıldayan dişlere güvenli, konforlu, etkili bir tedavi yöntemiyle hızla sahip olabilirsiniz.

Dişler Neden Sararır 

İnsanların dişleri birçok farklı nedenle sararabilir. Dişlerde sararmaya sebep olan temel durum kişinin ağız ve diş bakımına özen göstermemesi olarak belirtilebilir.

İnsanlarda ağız ve dişlerin sağlıklı bir şekilde kalabilmesi için çocuk yaştan itibaren günde en az 2 kez olacak şekilde ve doğru fırçalama tekniği ile fırçalanması gerekmektedir. Bu bakım rutinine yıl içerisinde belirli periyotlarla kliniğe gidilip uzman diş hekimi tarafından ağız ve diş kontrollerin gerçekleştirilmesi de eklenmelidir.

Günümüzde insanların dişlerinde sararmalara sebep olan ve Diş Beyazlatma uygulamalarının yapılmasına yol açan durumlar arasında;

 • Ağız, diş ve diş eti bakımlarının aksatılması,
 • Yıl içerisinde gerçekleştirilmesi gereken diş hekimi kontrollerinin aksatılması,
 • Genetik özellikler ve maruz kalınan kronik bazı rahatsızlıklar,
 • Sağlıksız içeceklerin çok sık tüketilmesi, (çay, kahve, kola gibi)
 • Yemeklerde yoğun sos kullanılması, (soya, köri, domates sosu gibi)
 • Sigara ve diğer tütün ürünlerinin aşırı derecede kullanılması,
 • Sağlıksız besinlerin tüketilmesi,
 • Sürekli kullanılması gereken bazı ilaçların olumsuz etkileri,
 • Yaşlanma sonucu dişlerde renk ve canlılık kaybı oluşması,

gösterilebilir.

Diş Beyazlatma uygulamalarının Estetik Diş Hekimliği alanında uzman doktorlar tarafından klinik ortamında gerçekleştirilmesi halinde kişiler sararmış diş probleminden güvenli ve konforlu bir tedavi süreci ile hızla kurtulabilir.

Diş Beyazlatma Nedir 

Diş Beyazlatma insanlarda zaman içerisinde gerçekleşen farklı durumlar sonucu rengini kaybetmiş dişlerin eski doğal rengine kavuşması, bembeyaz, parıldayan ve ışıl ışıl bir görünüme sahip olması için diş minesine uygulanan işlemler bütünüdür.

Bembeyaz bir gülüş her bireyin hayalidir. İnsanlar gülümserken ve konuşurken diş renklerini düşünürler. Kişilerin olumsuz alışkanlıkların olması, zararlı yiyecek ve içecekler tüketmeleri, ağız ve diş bakımını aksatmaları gibi durumlar başta olmak üzere pek çok sebep dişlerinde lekelenme ve koyulaşma oluşmasına yol açar. 

Diş Beyazlatma uygulamaları dişlerin estetik açıdan sağlıklı ve güzel görünmesi için yapılan estetik diş hekimliği yöntemlerinden birisidir. Bu alanda uzman diş hekimleri kontrolünde gerçekleştirilmesi halinde kişinin sağlığına veya ağız – diş yapısına herhangi bir zararı yoktur.

Diş Beyazlatma uygulamaları diş hekimi onayı olmadan jel, boya gibi ürünler kullanılarak gerçekleştirilmesi halinde dişlerde ciddi ve kalıcı hasar bırakabilir. Bununla birlikte Uzman Diş Hekimi kontrolünde gerçekleşen işlemler sonucunda beyazlayan dişler gerekli ağız diş bakımı ve temizliği yapılırsa uzun süre beyaz kalabilir. 

Diş Beyazlatma Yöntemleri 

Diş beyazlatma uygulamaları birçok farklı teknikle yapılabilmekle birlikte temel olarak Ofis Tipi Diş Beyazlatma ve Ev Tipi Diş Beyazlatma şeklinde 2 farklı sınıfta gerçekleştirmektedir.

Estetik Diş Hekimliği alanında yetkinlik sahibi uzman diş hekimleri tarafından klinik ortamında gerçekleştirilen ve yaklaşık 1 saat süren Diş Beyazlatma tedavisi Ofis Tipi Beyazlatma olarak adlandırılmaktadır.

Ofis Tipi Diş Beyazlatma uygulamalarında diş yüzeyine sürülen ve beyazlatma etkisine sahip jel bu uygulama için tasarlanmış özel bir cihazdan çıkan ışık ile etkileşime sokulur. Oldukça hızlı sonuç veren bir uygulama olan bu yöntemle ortalama 3 ila 4 seansta kişinin arzu ettiği doğal, parlak ve beyaz dişlere sahip olması sağlanır.

Ofis Tipi Beyazlatma dışında kişiler tarafından tercih edilen bir diğer Diş Beyazlatma yöntemi olarak Ev Tipi Beyazlatma gösterilebilir. Bu yöntem ile arzu edilen sonuçlar Ofis Tipi Diş  Beyazlatma uygulamalarına göre çok daha uzun sürede elde edilir.

Hastanın dişlerindeki sararma miktarına bağlı olarak değişmekle birlikte 1 hafta ila 10 günlük bir uygulama süreci sonunda tatmin edici sonuçlar elde edilebilir. Tedavi öncesinde kişiye özel ağızlık hazırlanır. Ağızlığın içerisine koyulan beyazlatma jelleri günde 4 ila 8 saat arasında dişlere uygulanarak hayal edilen ışıl ışıl ve bembeyaz dişlere ulaşılması sağlanır.

Diş Beyazlatma Yöntemleri Birlikte Kullanılabilir Mi 

Diş Beyazlatma tedavisi kapsamında uygulanan yöntemler kişinin ağız ve dişlerinin genel durumu, estetiksel açıdan yaşanan problemlerin boyutu ve dişlerin hızla beyaz bir renge bürünmesine ihtiyaç duyulması halinde Ofis Tipi Diş Beyazlatma ve Ev Tipi Diş Beyazlatma teknikleri birlikte uygulanabilir.

Bununla birlikte bilinmelidir ki Ev Tipi Beyazlatma tekniği de Ofis Tipi Beyazlatma tekniği de istenilen sonuçları sunmaktadır. Ancak Ofis Tipi Diş Beyazlatma uygulamalarının her anı uzman diş hekimleri kontrolünde klinik şartlarında gerçekleştiği ve işlemler lazer ışınları üreten cihazlar kullanılarak yapıldığı için en başarılı yöntem olarak belirtilmektedir.

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır 

Diş Beyazlatma uygulamaları kişinin dişlerinde var olan lekelenme, renk kaybı, koyulaşma gibi durumlar göz önüne alınıp; hastanın istekleri ve genetik yapısı da değerlendirildikten sonra en uygun yöntem belirlenerek gerçekleştirmektedir.

Estetik diş hekimliği alanında uzman doktor tarafından yapılan muayene sonucu hasta ile diş hekimi elde edilen veriler ışığında fikir alışverişinde bulunarak uygulanacak Diş Beyazlatma yöntemine karar verir.

Günümüzde dişlerindeki sararmaları ve lekelenmeleri gidermek isteyen kişilere uygulanan Diş Beyazlatma yöntemlerini;

 1. Ofis Tipi Diş Beyazlatma : Uzman diş hekimleri tarafından linik ortamında yapılan ve yaklaşık 1 saat süren Diş Beyazlatma uygulamasıdır. En güvenli ve başarılı Diş Beyazlatma uygulaması olarak bilinen bu yöntem dişlere sürülen bir jel ve özel tasarlanmış cihazdan yayılan ışık kullanılarak yapılır. Hastanın diş yapısına bağlı olarak değişebilmekle birlikte 3 ila 5 ton arası renk açılması oluşur. Kişinin arzu ettiği sonucun %100 oranında elde edildiği bu uygulama sonrası hastanın ağız ve diş bakımına özen göstermesi sonuçların korunmasına yardımcı olacaktır.
 2. Ev Tipi Diş Beyazlatma : Bu yöntemde muayene edilen hastadan alınan ölçülere göre kalıplar hazırlanır. Kişinin kendi evinde bu kalıpların içerisine jel yerleştirilerek evinde uygulamayı gerçekleştirmesi istenir. Günde yaklaşık 5 saat uygulanan bu teknik hastanın maruz kaldığı estetik sorunlara bağlı olarak 1 hafta ila 10 gün süreyle yapılmaktadır. Bu tedavi uzman diş hekiminin gerekli görmesi halinde Ofis Tipi Beyazlatma ile birlikte uygulanabilir.
 3. İçten Beyazlatma (Internal Bleaching) : Bu teknikte dişler içten dışa doğru beyazlatılır. Kanal Tedavisi Diş Beyazlatma ya da Cansız Diş Beyazlatma olarak da bilinen bu yöntemde ilk önce hastaya kanal tedavisi yapılarak pulpa çıkarılır. Diş içerisine yerleştirilen sodyum perborat renklenme sorununu çözerek dişin beyazlamasına yardımcı olur. Sık tercih edilmeyen bu yöntem zorunlu durumlarda uygulanmaktadır.
 4. Mekanik Diş Beyazlatma : İnsanların dişlerinin çevresinde toplanan veya diş köklerine yakın noktalarda bulunan diş taşlarının temizlenmesi sonucu dişlerin doğal renklerine kavuşması ve dişlerde var olan sararmanın giderilmesine sürecine Mekanik Diş Beyazlatma adı verilir. Bu yöntemde dişler diş taşlarından tamamen arındırıldıktan sonra cilalama işlemi yapılması sonucu beyazlama elde edilir.
 5. Diş Beyazlatma Bleaching : Diş Beyazlatma Bleaching yöntemi öncelikle Amerika ve Avrupa'da kullanımına başlanmış, alınan olumlu sonuçlar ile ülkemizde de uygulanan estetik diş tedavisi yöntemidir. Bu yöntemde özel bir ilaç kullanılarak Diş Beyazlatma işlemi yapılır. İnsan sağlığına herhangi bir zararı olmayan bu teknikte hastanın dişlerinde ilk 12 saat hassasiyet oluşur. Bu uygulama uzman diş hekimleri tarafından klinik şartlarında yapılması gereken bir yöntemdir.

şeklinde açıklayabiliriz.

Diş Beyazlatma uygulamaları sonrasında kişinin dişlerinde ilk 2 ila 3 gün hassasiyet ve kamaşma hissi oluşabilir. Bu süre sonunda oluşan bu his kendiliğinden geçmektedir.

Diş Beyazlatma Tedavisi Kalıcılığı hastanın ağız ve diş bakımına göstereceği özenle doğru orantılıdır. Ayrıca yeme içme alışkanlıklarına dikkat edilmesi ve dişte sararmaya yol açan davranışlardan uzak durulması da Diş Beyazlatma Tedavisini kalıcı hale getirecektir.

Diş Beyazlatma Etkisi Ne Kadar Sürer 

Diş Beyazlatma uygulamaları sonrası elde edilen sonuçların kalıcılık süresi kişinin tedaviyi gerçekleştiren uzman diş hekimi tarafından kendisine belirtilen durumlara özen göstermesi ile doğru orantılı artmaktadır.

Kişinin ağız ve diş bakımını aksatmaması, sağlıklı şekilde beslenmesi, olumsuz alışkanlıklardan uzak durması gibi günlük yaşam içerisinde yapılabilecek düzenlemeler bireyin sağlığına pozitif olarak etki edeceği gibi Diş Beyazlatma sonrası elde edilen doğal, parlak, beyaz ve ışıl ışıl görünüme sahip dişlerin birkaç yıl bu şekilde kalması sağlanabilir.

Diş Beyazlatma Ürünleri 

Günümüzde Diş Beyazlatma uygulamalarına talebin ve farkındalığının her geçen gün artması Diş Beyazlatmaya ek olarak süreci destekleyen ürünlerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Klinik şartlarında uzman diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen Diş Beyazlatma tedavisi sonrası bu işlemi destekleyecek ürünler arasında;

 • Diş Beyazlatıcı Jeller,
 • Diş Beyazlatıcı Macunlar,
 • Diş Beyazlatma ve Temizleme Tozları,
 • Diş Temizleme Kalemi,

gösterilebilir.

Farklı malzemeler, markalar, fiyatlar ve etkilere rağmen tün ürünlerin ortak amacı dişlerin beyazlığı ve temizliğidir. Diş hekimi kontrolünde doğru ve düzenli kullanım ile beyaz dişlere ve güzel gülüşlere sahip olmak bu ürünler sayesinde çok daha kolaydır.

Diş Beyazlatma Jeli 

Diş Beyazlatma amacıyla kullanılan ürünlerden birisi Diş Beyazlatma Jelidir. İçeriğinde bulundurduğu papain ve bromelain sayesinde temizleyici etkisiyle dişlerimizde bulunan mine ve dentin yapısındaki leke ve sararmaları önler.

Özel fırça yardımı ile sararmaları ve lekeleri oksijenasyon etkisi ile beyazlatır. Aynı zamanda diş minelerindeki tabakaları güçlendirir ve plak birikimini engeller ve beyazlık etkisi sağlar. Bunlar için düzenli kullanım oldukça önemlidir.

Diş Beyazlatma Macunu 

İnsanların sağlıklı ve güzel görünen dişlere sahip olabilmeleri için diş beyazlığı oldukça önemlidir. Diş Beyazlatma amacıyla kullanılan birçok jel, doğal ürün ve macun gibi farklı seçenekler bulunmaktadır.

Diş Beyazlatma Macunu diş minesine zarar vermemesinin yanında dişleri eskisine göre daha sağlıklı hale getirebilir. Peroksit, titanyum dioksit ve potasyum nitrat gibi kimyasal maddeler içermeyen beyazlatıcı diş macunları tamamen diş sağlını iyileştirmek ve beyazlatmak için tasarlanmıştır. Düzenli kullanıldığı takdirde yıllarca kalıcı beyaz ve sağlıklı dişlere kavuşabiliriz.

Diş Beyazlatması Kimlere Yapılmaz 

Öncelikle Diş Beyazlatma uygulaması dişlerinde sararmalar yaşayan farklı sağlık sorunları olmaya tüm bireylere yapılabilir.

Özel durumu olan ve Diş Beyazlatma uygulaması sonunda farklı problemler yaşayabileceği tespit edilen bazı insanlarda tedavi yapılması tavsiye edilmez.

Diş Beyazlatma Tedavisi yapılması uygun görülmeyen kişiler ve yaşadıkları durumlar arasında;

 • Diş kökleri açığa çıkan kişilere,
 • Diş eti problemleri yaşayan hastalara,
 • Çürükleri ve diş hassasiyetleri bulunan insanlara,
 • Hamile olan ve 15 yaşından küçük olan bireylerde,
 • Ön dişlerinde dolgular ve beyazlatma sonrası renk farklılığı oluşturacak kişilerde,

gösterilebilir.

Diş Beyazlatma tedavisi öncesinde klinikte yapılan muayenede tüm bu durumlar kontrol edilerek uygun kişilere uygulama yapılmaktadır.

Diş Beyazlatma Fiyatları 

Dişlerinde farklı nedenlerle sararma, lekelenma, koyulaşma ve soluk bir görünüm oluşma gibi estetiksel problemler oluşan, bu nedenle arzu ettiği gibi özgürce gülemeyen, konuşamayan, özgüven kaybı yaşayan kişilerin kliniğimize ulaştıklarında en sık ilettikleri soru Diş Beyazlatma Fiyatları 2024 yılında ne kadar olmaktadır.

Diş Beyazlatma Fiyatları 3.000 TL - 5.500 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Diş Beyazlatma Fiyat için bizimle iletişime geçiniz.

Sağlık alanında yapılan uygulamalarda kişi muayene edilmeden bir fiyat belirtmenin doğru olmayacağını söyleyerek kişiyi kliniğimize davet etmekteyiz. Uzman Diş Hekimi tarafından yapılacak muayene sonucunda tedavi süreci ve ücreti net olarak hastaya belirtilebilir.

Diş Beyazlatma Fiyatları 2024 birçok duruma bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Fiyatlarda değişime neden olan faktörler arasında;

 • Hastanın genetik özellikleri ve yaşı,
 • Kişinin ağız, diş ve diş eti yapısı,
 • Dişlerde var olan sararma ve renk kaybının boyutu,
 • Tedavi esnasında yararlanılacak Diş Beyazlatma yöntemi,
 • Arzu edilen sonucun elde edilmesi için gerekli seans sayısı,
 • Uygulamayı gerçekleştirecek hekimin ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

Sizlerde farklı sebeplerle dişlerinizde yaşadığınız sararma, lekelenme, koyulaşma gibi renk kayıplarının Diş Beyazlatma uygulaması ile giderilmesi, hayal ettiğiniz doğal, güzel ve estetik gülüşe sahip olabilmek için Hemen Bizi Arayın...

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

2 ila 3 Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

30 ila 60 Dakika

Anestezi

Anestezi

Lokal

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

1 ila 3 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

Hemen

Tam İyileşme

Tam İyileşme

2 ila 3 Gün

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

12 ila 24 Ay

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

Aynı Gün Çıkış

Dişlerini en hızlı şekilde beyazlatmak isteyen kişiler zaman kaybetmeden kliniğimize ulaşarak uzman diş hekimlerimiz eliyle diş beyazlatma uygulamalarını yaptırmalıdır.

Bununla birlikte limon ve karbonat karışımını diş fırçası yardımıyla dişlere uygulamak da klinik ortamında gerçekleştirilen ve istenilen sonuçların elde edildiği tedavi yöntemlerini destekleyen doğal bir uygulamadır.

Sağlıklı ve temiz bir görünüme sahip olmak için diş beyazlığı oldukça önemli bir husustur. Karşımızdaki insana nasıl göründüğümüz en önemlisi kendimizi nasıl hissettiğimiz bu anlamda önemli bir etkiye sahip olduğundan diş beyazlığına oldukça dikkat edilmektedir. Bunu evde yapmak da mümkündür.

Evde doğal yöntemler, diş hekimi yardımı ile doğru macun ve jel kullanımı ile rutin halinde yaptığımız çalışmalar daha sağlıklı, beyaz ve temiz dişlere sahip olmamıza yardım etmektedir. Aynı zamanda dengeli beslenmek de bu yöntemlerden biridir.

Bazı diş hekimlerinin önermesine göre 2 haftalık lifli gıdalardan oluşan bir diyet ile daha beyaz ve temiz dişlere kavuşabilirsiniz. Bu lifli gıdalardan havuç ve kereviz en çok tüketilen yiyeceklerdir. Bu gıdalar yemekten sonra dişlerinizde kalan plakları temizleyerek ağzın doğal temizleme maddesi olan tükürüğü de arttırıyor.

Bleaching farklı nedenlerle dişlerinde sararmalar, lekelenmeler, renk değişimleri olan kişilerin kimyasal maddeler yardımı ile dişlerinin beyazlatılması işlemidir. Diş Beyazlatma işlemi diş minesi ve dentin tabakasında oluşan renklenmeyi beyazlatmak için karbamid peroksit veya hidrojen peroksit içerikli, sadece diş hekimlerinin kullanabileceği malzemeler ve yöntemlerle diş hekimlerimiz tarafından yapılan tedavidir.

Daha beyaz dişlere sahip olabilmek için beyazlatıcı diş macunları, jeller ve diş hekimi tarafından hastaya temin edilen diş beyazlatma ürünleri gibi birçok ürün ve yöntem kullanılmaktadır. Tabi ki diş beyazlatma tedavisinde hangi yöntemin uygulanması gerektiğine mutlaka diş hekimleri tarafından karar verilmelidir.

Kişilerin diş rengi birçok faktöre bağlı olarak değişmektedir. Asitli ve gazlı içeceklerin yoğun tüketilmesi, renkli ve şekerli gıdalar, sigara kullanımı ve hatta yaşlanma ile diş renkleriniz koyulaşabilir. Diş Beyazlatma işlemi ile diş renginiz birkaç ton kadar açılabilir.

Diş Beyazlatma işleminin fiyatları belirlenirken seçilen tedavi yöntemi (ofis tipi - lazer - ev tipi), diş hekiminin tecrübesi, tedavi olacağınız diş kliniği, tedavide kullanılan malzemeler, hastanın ağız ve diş sağlığı durumu, diş beyazlatmanın derecesi, gerekli ise diş beyazlatma işleminin tekrar edilecek olması gibi etkenler göz önüne alınır.

Sizlerde Diş Beyazlatma uygulamaları ve Diş Beyazlatma Ücretleri ile ilgili detaylı bilgi almak için İletişim kanallarımızı kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Diş Beyazlatma işlemi çok fazla fiziksel ve kimyasal etkiye maruz kalmış ve rengi sararmış dişlerinize uyguladığımız tedaviler bütünüdür. Tedavi sonucunda dişleriniz daha beyaz ve sağlıklı bir renge sahip olur. Diş Beyazlatma işlemi sonunda daha sağlıklı gülüşler elde edebilirsiniz.

Üç farklı Diş Beyazlatma türünden bahsedebiliriz. Bunlar ofiste beyazlatma, lazerle beyazlatma ve evde beyazlatma işlemleridir. Biz daha sağlıklı ve güvenli olması açısından diş hekimlerimizin kontrolünde yapılan ofiste beyazlatma işlemini ve lazerle beyazlatma işlemini önermekteyiz.

Kliniklerimizde hekimlerimiz tarafından size uygun olarak planlanan Diş Beyazlatma işlemlerimiz ortalama 1 saat sürmektedir. Bu 1 saatlik uygulama sonunda bembeyaz ve sağlıklı dişlere kavuşacaksınız. Kullandığımız beyazlatıcı jel ile dişlerinizin rengi 4 tona kadar açılabilir.

Diş Beyazlatma tedavisi genellikle erişkin ve genç olan hastalarımız için uygun görülebilmektedir. Tedavi sonrası dişlerinizde hassasiyet gibi sorunlar yaşanmaması için ağız ve diş sağlığınızı uygulamak oldukça iyi olacaktır.

Diş Beyazlatma uygulaması sonrası beyazlığını yitirmiş veya yitirmeye devam eden dişlerde renk açma başarısı oldukça iyidir. Tedaviye başlamadan önce herhangi bir diş sağlığı probleminiz var ise öncelikle dişlerinizin tedavisinin yapılması önemlidir. Bu sebeple tedavi öncesi diş hekimimiz kontrolünde diş sağlığınız kontrol edilip tedavi planı çıkarılmaktadır.

Lazerle Diş Beyazlatma İşlemi diş minesi ve dentin tabakasında oluşan renklenmeyi beyazlatmak için karbamid peroksit veya hidrojen peroksit içerikli, sadece diş hekimlerinin kullanabileceği malzemeler ve yöntemlerle diş hekimlerimiz tarafından yapılan tedavidir.

Lazerle Diş Beyazlatma tedavisine başlanmadan önce alanında uzman diş hekimlerimiz tarafından hastanın tedaviye uygun olup olmadığının kontrolü yapılmaktadır.

İlk adım olarak hastamızın dişleri temizlenir. Bu işlem tamamlandıktan sonra ise diş eti ve dudakların zarar görmemesi için koruyucu takılmaktadır. Hastamızın dişlerine jel sürülüp 30 saniyelik aralıklarla ışınlanmalar yapılmaya başlanır. Işınlamaların süresini hastamızın ağız ve diş yapısıyla değişkenlik göstermektedir. Son adımda jeller temizlenir, ağız içi koruyucu aparat çıkarılır ve işlem tamamlanmış olur.

Kliniğimizde uzman diş hekimlerimizin belirleyeceği program dahilinde ve ihtiyaç olması halinde evde diş beyazlatma işlemi yapılarak tedavi desteklenmektedir.

Kliniklerimizde uygulanan, diş hekimlerimiz kontrolünde yapılan beyazlatma işlemlerinin dişlerinize hiçbir zararı olmaz. Diş Beyazlatma tedavisi olmuş hastaların dişlerine hiçbir zarar gelmediğine dair çok sayıda makale ve araştırma bulunmaktadır.

Dikkat etmeniz gereken en önemli konu piyasada kontrolü bulunmayan dişlere zararlı maddeler içeren ürünlerin kesinlikle kullanmamanız gerektiğidir. Bir diş hekimine danışılmadan kullanılan diş beyazlatma ürünleri ve doğal diye lanse edilen diş beyazlatma yöntemleri dişlerinizde yapısal bozukluklara hatta diş kayıplarına neden olmaktadır.

Çok önemli başka bir husus piyasada bulunan bazı beyazlatma ürünlerinin aşındırıcı içermesidir. Bu ürünler daha çok macun şeklinde satılmaktadır. Bilinçsizce uzun süreli kullanımlarda dişte aşınmalara ve güçsüz dişlere sebebiyet verirler.

Diş Beyazlatma uygulaması yapılan dişler ömür boyu eski halinden daha iyi ve daha beyaz olacaktır. Lakin tedavinin ilk yapıldığı gün gibi beyaz kalması hastalarımızın ağız bakımlarına özen göstermeleri ve tavsiyelerimize uymaları ile doğru orantılıdır.

Diş Beyazlatma tedavisi sonrası hastalarımıza tükettikleri gıda ve içeceklerin dişlerine ve diş rengine zarar oranları hakkında bilgilendirme yapıyoruz.

Örneğin çok sık çay ve kahve içen hastalarımızın ağız ve diş bakımlarını aksatmaları diş beyazlatma uygulaması ile elde ettiğimiz sonuçların korunmasını zorlaştırır. Günlük yoğun miktarda sigara içen hastalarımız için de diş bakımlarına ekstra özen göstermelerini, aksatmamalarını tavsiye ediyoruz.

Bunların dışında Diş Beyazlatma tedavisi sonrası renklenmelere göre 2 ila 4 yılda bir kez olacak şekilde kliniğimizde ekstra bir bakım işlemi yapılmasını öneriyoruz.

Diş beyazlatma işlemi birçok farklı ürünle yapılmaktadır. Diş hekimlerimiz sizin durumunuza en uygun yöntemi kullanarak işlemleri sağlıklı ve başarılı şekilde tamamlamaktadır.

Denetime tabi tutulmadan ithal edilen bazı diş beyazlatma ürünlerinin bilimsel olarak kanıtlanmış beyazlatma etkinliği ve dişlerinize zararlı yönleri tartışmalıdır.

Evde dişlerinizi kendiniz beyazlatabilirsiniz sloganı ile piyasaya sürülmüş bu jeller asit ve aşındırıcı maddeler içerdiklerinden dolayı dişlerinizde kalıcı hasarlar oluştururlar.

Maalesef bu şekilde ülkemizde satılmaya devam etmelerine rağmen bu ürünlerin büyük bir çoğunluğunun Amerika ve Avrupa'da kullanımı yasaklanmıştır.

Kliniğimize gelen başvurularda en çok karşılaşılan sorulardan birisi “ Genç yaşta beyazlatma işlemi yaptırabilir miyim ? ” sorusudur. Diş Beyazlatma tedavisi genç yaşta da uygulanabilir. 18 yaşını tamamlamış ve dişlerinde herhangi bir hassasiyeti bulunmayan genç hastalarımıza diş beyazlatma tedavisi uygulamaktayız. 

Burada ana kriter dişlerin gerekli olgunluk aşamasını tamamlamış olmasıdır. Genç yaşta olsa dahi dişlerinin sarı renge sahip olması tedavi için yeterli bir neden olacaktır. Beyazlatma tedavisi uygulanan hastalarımızın dişleri estetik bir görünüme kavuşacaktır.

Hayır… Diş hekimlerimiz kontrolünde doğru prosedürle uygulanan Diş Beyazlatma işleminin dişlerinize herhangi bir zararı olmaz.

Diş Beyazlatma uygulamasında dişlerinizde herhangi bir yapısal değişiklik veya kalıcı hasar oluşmaz. Diş hekimlerimiz tarafından uygulanan diş beyazlatma prosedürü en çok tercih edilen estetik diş tedavisi çözümlerindendir.

Diş Beyazlatma uygulaması porselen diş kaplama (zirkonyum, lamine) işlemleriyle kıyaslandığında daha kolay, güvenilir, ekonomik ve dişleri aşındırmadığı için daha koruyucu bir işlemdir.

Diş Beyazlatma uygulamasının dişlerinize herhangi bir zararı yoktur. Hızlı, güvenilir ve etkili bir yöntemdir. Diğer restoratif yöntemlerle (bonding, veneer vs) kıyasladığımızda daha ekonomik, kolay ve zahmetsizdir.

Evde Diş Beyazlatma teknikleri oldukça tercih edilen yöntemlerdir. Doğal yöntemler ve diş hekimlerinin yönlendirmesi ile de bu durum mümkündür. Doğal yöntemleri kısaca sayacak olursak; meyve enzimleri, kabartma tozu ve hidrojen peroksit, hindistan cevizi yağı, elma sirkesi, karbonat, defne yaprağı, portakal kabuğu, tuz, sirke ve daha birçok doğal uygulama gösterilebilir.

Dişlerinizi fırçalarken karbonatı limon ile veya tuz ve sirke ile karıştırarak diş fırçanıza sürüp bunu haftada 2 veya 3 kere tekrarlamanız gerekir. Karbonat aynı zamanda tarçın ve adaçayı ile karıştırılarak aynı etkiye sahip olabilirsiniz. Diş macununa eklenen bazı meyve enzimlerinin diş beyazlatmada etkili olduğu ile ilgili çalışmalar bulunmaktadır.

Son olarak dişlerin rengini bozacak ve lekelenmeler oluşturacak yiyecek içecek tüketiminden sonra sık sık diş fırçalama dişlerinizin bozulmasını önleyerek renk kaybını da engellemeye yardımcı olur.

Diş Beyazlatma işlemi tamamlandıktan sonra çay, kahve, sigara, kırmızı şarap, vişne suyu gibi diş renklendirebilecek gıdaların tüketimini minimuma indirmek, işlem sonrası kavuştuğunuz bembeyaz dişlerinizin bu şekilde kalmasını korumanıza yardımcı olur.

Diğer bir dikkat edeceğiniz husus ağız ve diş bakımınıza özen göstermenizdir. Kullanıyorsanız sigarayı bırakmak ya da kullanımınızı azaltmak diş renklenmelerini büyük ölçüde engelleyecektir.

Son olarak florürlü diş macunu ile dişleri fırçalamak, şekerli yiyecek ve içecekleri azaltmak veya tamamen bırakmak ve rutin diş muayenelerine dikkat etmek şartıyla dişleriniz uzun süre beyazlığını koruyacaktır.