Pembe Estetik

 1. Anasayfa
 2. Pembe Estetik

Pembe Estetik veya halk arasında bilinen adıyla Diş Eti Estetiği kişilerin diş etlerinin yapısında ya da renginde ihtiyaç duyulan iyileştirmelerin ve düzenlemeleri yapıldığı Gülüş Tasarımı uygulamasıdır.

İnsanların hayal ettikleri Estetik Gülüşe ulaşmaları için sadece ağız ve dişlerine yapılan müdahaleler yeterli olmayabilir. Pembe Estetik diş etlerinde estetiksel veya fonksiyonel rahatsızlıkları bulunan kişilere uygulanan ve Gülüş Tasarımını tamamlayan Estetik Diş Hekimliği tedavi yöntemidir.

Pembe Estetik uygulamalarında temel amaç diş etlerinin sağlıklı ve estetik bir yapıya kavuşmasıdır. Bilinmelidir ki Estetik Bir Gülümseme için dişler kadar diş etlerinin yapısı da önemlidir. Bu tedavi sonucunda kişi hayal ettiği Estetik Gülüşe kavuşurken aynı zamanda yaşadığı sağlık problemlerinden de kurtulur.

Pembe Estetik tedavisi sonucunda kişinin koyu renge bürünmüş, belirli aralıklarla kanayan ve iltihaplı bir yapıda olan diş etleri; açık pembe renkli, sağlıklı, herhangi bir enfeksiyon olmayan ve kanamaya maruz kalmayan estetik bir hal almaktadır.

Günümüzde insanların en sık talep ettiği Estetik Diş Hekimliği uygulaması Gülüş Tasarımıdır. Bu uygulama sonucunda kişinin arzu ettiği sonucun ortaya çıkması için dişlere yapılacak müdahaleler kadar diş etlerini yapılacak işlemlerde önemlidir. Pembe Estetik kapsamında diş etlerine yapılan işlemler var olan problemleri giderek Gülüş Tasarımını destekler.

Diş etlerinde yaşanan estetiksel problemler arasında diş eti seviyeleri arasındaki bozukluklar, papiller, zenik noktaları, diş eti kalınlığı ve renginde var olan sorunlar gösterilebilir. İstenilen gülüşe ulaşılması için yukarıda belirttiğimiz tüm Diş Eti Problemleri Pembe Estetik tedavisi ile hızlı giderilmektedir.

Güzel bir çerçeve fotoğrafı nasıl farklı bir hava katıyorsa, estetik diş etleri de aynı şekilde dişlerin bütünlüğünü sağlayarak kişinin çekici bir gülüşe sahip olmasına imkan tanımaktadır.

Kliniğimize ulaşan kişilerin arzu ettikleri güzel, doğal ve estetik gülümsemeye sahip olması için uyguladığımız Pembe Estetik tedavisi diş etlerini sağlıklı ve dişlerle uyumlu bir hale getirmektedir. Estetik Diş Hekimliği alanında uzman diş hekimlerimiz kişiye özel teknikleri kullanarak istenilen sonuca ulaşmaktadır.

Ağız, Diş ve Çene sağlığı hizmetleri sunan ESTPOINT kliniklerinde Diş Estetiği alanında uzman diş hekimleri tarafından yapılan Pembe Estetik uygulamaları sonucunda kişilerin diş etlerinde var olan deformasyonlar hızla ortadan kaldırılarak hayal edilen estetik görünümün oluşması hedeflenir.

Sizlerde dişlerinizde ve diş etlerinizde bulunan estetiksel problemlerin hızla giderilmesi için Hemen Bize Ulaşıp randevu alabilir, ESTPOINT bünyesinde tedavi hizmetleri sunan Estetik Diş Hekimliği Uzmanları tarafından muayene edilerek size en uygun tedavi planını oluşturabilirsiniz.

Pembe Estetik Nedir 

Pembe Estetik insanların diş etlerinde var olan asimetrik görünümün ve diş eti rengi bozulmalarının giderilmesi için uygulanan bir Diş Eti Estetiği tedavi yöntemidir. Bu uygulama sonucunda insanların dişlerini saran diş etlerinin kusursuz bir yapıya ulaşması sağlanır.

İnsanların diş etlerinde farklı nedenlerle oluşabilen başlıca problemler arasında iltihaplanma, kanama, çekilme ve renk değişimleri gösterilebilir. Pembe Estetik uygulamalarında temel amaç diş etlerini tedavi ederek dişler ve diş etleri arasındaki uyumun sağlanmasıdır.

Pembe Estetik tedavisi kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar arasında;

 • Gummy Smile
 • Gingivektomi
 • Kron Boyu Uzatma
 • Dudak Konumlandırma
 • Gingivoplasti
 • Küretaj
 • Flap Operasyonu

belirtilebilir.

Diş Eti Estetiği yani Pembe Estetik uygulamaları kapsamında kişinin dişleri üzerine sarkan diş etleri kısaltılır ve dişlerden uzakta olan diş etleri doğru şekilde konumlandırılır. Diş etlerinde var olan rahatsızlıklar (diş eti kanaması, diş eti iltihaplanması, diş eti çekilmesi, diş eti şişmesi gibi) uzman diş hekimi tarafından tedavi edilir.

Bununla birlikte kişilerin diş etlerinin sağlığını renklerini kontrol ederek anlayabiliriz. Kişinin diş etleri parlak, pürüzsüz, pembemsi ve dişi tam olarak kavrar yapıdaysa sağlıklı; solmuş, çekilmiş, şişmiş, morarmış ve iltihaplanmış yapıdaysa problemli olarak adlandırılabilir.

Diş etlerinin problemli olduğu tespit edilen kişilere uygulanan Pembe Estetik tedavisi sonrası kişinin diş etlerinin yukarıda tarif ettiğimiz sağlıklı yapıya büründüğü görülecektir. Tedavi sürecinde hastaya uygulanacak Pembe Estetik tedavi yöntemlerinin hangileri olacağına Estetik Diş Hekimliği alanında uzman doktor karar verecektir.

Pembe Estetik Kimlere Yapılır 

Pembe Estetik diş etlerinin görünümünden ve sağlığından şikayetçi olan tüm bireylere hızla uygulanabilen Estetik Diş Hekimliği tedavisi yöntemidir. Bununla birlikte diş etlerinde herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan lakin diş etleri gülümseme anında istenilen estetik görünümü oluşturmayan kişilere de bu tedavi uygulanmaktadır.

Pembe Estetik tedavisi kişilere estetiği ve sağlığı bir arada sunan kompleks bir uygulamadır. Bu uygulamanın yapıldığı kişiler ve rahatsızlıklar arasında;

 • Diş etleri fazla görünen bireyler,
 • Diş etlerinden biri fazla yukarıda olan insanlar,
 • Diş aralarında fazla miktarda boşluk olan kişiler,
 • Diş etleri şişen veya iltihaplanan hastalar,
 • Diş etleri doğal rengini kaybeden bireyler,

gösterilebilir.

Pembe Estetik Hangi Durumlarda Yapılır 

Pembe Estetik insanların diş etlerinde farklı nedenlerle oluşabilen her türlü rahatsızlığın tedavi edilmesi için uygulanan estetik diş hekimliği tekniğidir. Pembe Estetik uygulamalarının en sık tercih edildiği durumlarda arasında;

 • Çarpık dişlerin diş etlerinde problemlere neden olması,
 • İltihaplanan ve şişen diş etleri,
 • Moraran veya rengi koyulaşan diş etleri,
 • Diş eti çekilmesi,
 • Diş eti büyümesi,
 • Dişlerin diş etlerinden dolayı kısa görünmesi,
 • Gülümserken diş etlerinin fazla görünmesi,

belirtilebilir.

Pembe Estetik Nasıl Yapılır

Pembe Estetik uygulaması öncesi uzman diş hekimi hastanın diş etlerinin sağlık durumunu tespit etmek ve estetik görüntüyü bozan etmenleri belirlemek için gerekli incelemeleri yapar. Bu süreçte hasta diş hekimine şikayetçi olduğu diş eti sorunlarını aktarır.

Estetik Diş Hekimliği alanında uzman doktor hastanın durumunu net şekilde analiz etmek ve sorunun kaynağını belirleyebilmek için gerekli tüm tetkikleri gerçekleştirir. Hastanın dişlerinin röntgeni çekilerek gömülü durumda olan diş etlerinin detaylarına ulaşılır.

Hastanın diş estetiğini olumsuz yönde etkileyen durumlar belirlendikten sonra bu sorunların iyileştirilmesi için en uygun Pembe Estetik tedavi yöntemleri uygulanmaya başlanır. Öncelikle diş etlerindeki fazlalıkların giderilmesi için kron boyu uzatma, diş boyu uzatma ve diş eti törpüleme gibi yöntemler hastaya uygulanır.

Bu sürecin ardından gerekli görülmesi halinde hastanın dudak dokusunu ilgilendiren botoks, gingivektomi ve gingivoplasti gibi teknikler devreye sokulur. Tüm bu tedavi yöntemlerinin Estetik Diş Hekimi tarafından uygulanması halinde istenilen sonuç hızla alınmaktadır.

Pembe Estetik tedavisi modern teknolojinin sağlık uygulamalarına getirdiği tüm imkanlar kullanılarak dijital ortamda elde edilen veriler ve analizler ışığında yapılmaktadır. Bu sayede uygulamanın başarı oranı çok yükselmekte, kişi hayal ettiği gülümsemeye %100 yaklaşan oranda ulaşmaktadır.

Pembe Estetik İyileşme Süresi 

Pembe Estetik sonrası hastanın iyileşme süreci kişide yaşanan problemlerin giderilmesi için uygulanan tekniklerinin çeşitliliğine göre farklılık gösterebilmektedir. Pembe Estetik tedavisi sonrası iyileşme süreci genellikle 7 ila 10 gün arasındadır.

Bununla birlikte bazı uygulamalarda tedavi sonunda tekrar müdahale edilmesi gerekebilir. Hastanın seanslar arasında ağız ve diş bakımını aksatmaması çok önemlidir. Kişi diş fırçalama ve Estetik Diş Hekimi tarafından önerilen diğer bakımları titizlikle uygulamalıdır.

Tüm bu sürecin eksiksiz tamamlanması sonucunda Pembe Estetik Öncesi Sonrası fotoğraflar elde edilen değişimi net bir şekilde ortaya koymaktadır.

Pembe Estetik Hangi Tedavileri İçerir 

Pembe Estetik kişilerin diş etlerinde yaşadıkları problemler ve şikayetleri göz önünde bulundurularak hastaya özel tekniklerle uygulanan estetik diş hekimliği tedavi yöntemidir. Hastanın diş etlerinde oluşan rahatsızlıkların sebeplerini göre uygulanacak tedavi yöntemi belirlenmektedir.

Pembe Estetik tedavisi kapsamında en sık uygulanan yöntemleri ve detaylarını;

 • Kron Boyu Uzatma : Gülümseme sırasında diş eti dokusu 3 mm. den daha fazla görünen kişilere uygulanan Pembe Estetik tedavi yöntemidir. Diş Boyu Uzatma ya da Diş Uzatma olarak da adlandırılan bu süreçte kişideki fazla diş eti dokusu çıkarılır. Estetik Diş Hekimliği kapsamında uygulanan tedavi yöntemlerinden birisi olan Kron Boyu Uzatma sürecinde Gingivektomi, Gingivoplasti, Flep Cerrahisi ve Cerrahi Ekstrüzyon gibi tekniklerden faydalanılabilir.
 • Rejeneratif : Hastalıklı dokuların yerine bu dokuları onaracak yeni ve canlı dokuların geliştirildiği tedavi yöntemi Rejeneratif tıp olarak adlandırılır. Pembe Estetik tedavisi çerçevesinde diş eti hastalıkları bazı durumlarda diş eti dokularına hasarlara sebep olabilir. Böyle durumlarda uygulanan bazı özel yöntemlerle bazı vücut mekanizmaları uyarılıp kendini yeniden yapılandırmaları sağlanır.
 • Diş Eti Törpüleme : Estetik Diş Hekimliği uygulamaları kapsamında diş etlerinin istenilen şekle getirilmesi için lazer kullanılarak yapılan şekillendirme işlemine Diş Eti Törpüleme adı verilir. Bu işlemi genellikle konuşma veya gülüş esnasında diş etlerinin fazla görünmesi ve buna bağlı olarak diş boylarının eşit görünmemesi sebebiyle yapılır. Gelişmiş lazer teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilen Diş Eti Törpüleme tedavisi sonucu diş etleri istenilen seviyelere getirilir.

şeklinde belirtebiliriz.

Pembe Estetik Ne Kadar Sürer

Pembe Estetik tedavi süresi kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bunun sebebi her hastanın farklı nedenlerle ve değişik seviyelerde diş eti problemleri yaşamasıdır. Kliniğimize ulaşan ve diş etlerinde tespit edilen problemler sonucu Pembe Estetik yapılmasına karar verilen hastalara durumlarına özel olarak uygulanacak teknikler ve tedavi süresi bildirilmektedir.

Pembe Estetik uygulamaları ve ortalama sürelerini;

 • Total Bakım – Diş Taşı Temizliği : Tek Seans & 1 Saat
 • Gummy Smile (Botoks) : 1 ila 2 Seans & 20 ila 30 Dakika
 • Küretaj (Tek Diş İçin) : 1 ila 2 Seans & 1,5 ila 2 Saat
 • Gingivektomi (Tek Diş İçin) : 1 ila 2 Seans & 30 ila 60 Dakika
 • Gingivektomi (Yarım Çene) : 1 ila 2 Seans & 30 ila 60 Dakika
 • Pembe Estetik : 1 ila 2 Seans & 1 Saat

olarak belirtebiliriz.

Yukarıda sizlere Pembe Estetik uygulama çeşitlerini, sürelerini ve seans sayılarını ortalama olarak belirtmek istedik. Kliniğimizde Estetik Diş Hekimi tarafından yapılacak muayene sonrası sizin için gereken işlemler ve süre net olarak belirtilecektir.

Pembe Estetik Kalıcı Mı

Pembe Estetik uygulamaları sonucu elde edilen parlak, kusursuz ve çekici gülümseme kişi ağız ve diş bakımına özen gösterdiği müddetçe kalıcılığını koruyacaktır. Tedavi sürecinde kişinin diş etleri sağlıklı bir hale getirilirken estetik açıdan istenilen yapıya kavuşturulur.

Pembe Estetik Sonrası 

Pembe Estetik tedavisi sonrası diğer tüm sağlık uygulamalarında olduğu gibi istenilen sonucun elde edilebilmesi ve kişinin sağlığının korunması için dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Uygulama sonrası Estetik Diş Hekimi tarafından hastaya belirtilen ve özen gösterilmesi istenilen durumlar arasında;

 • Tedavi sonrası ilk 2 ila 3 gün çok sıcak ve soğuk besinler - içecekler tüketilmemelidir.
 • İşlem sonrası sert ve kabuklu meyve, sebze, çerez gibi besinler yenilirken dikkat edilmelidir.
 • Uygulama sonrası hasta günlük ağız ve diş bakımını aksatmadan yerine getirmelidir.
 • Estetik diş hekimi tarafından belirlenen periyotlarla kliniğe kontrole gelinmelidir.

gösterilebilir.

Pembe Estetik Avantajları

Pembe Estetik tedavisi sadece diş etlerini görünüm açısından istenilen yapıya getirme etkisi ile kalmayıp kişinin sağlıklı diş etlerine ve bu sayede sağlıklı ağız - diş yapısına sahip olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle Pembe Estetik tedavisi için insan sağlığına ciddi faydaları olan bir uygulama şeklinde tanımlama yapabiliriz.

Pembe Estetik uygulamaları ile diş etlerinin tedavi edilmesi sayesinde kişilerde diş eti kaynaklı kemik erimesi, diş kayıpları gibi birçok rahatsızlığın önüne geçilmiş olur. Pembe Estetik tedavisinin kişilere sağladığı avantajlar arasında;

 • Diş eti iltihaplarının oluşmasının önüne geçilir.
 • Dişlerin simetrik hale getirilmesi sağlanır.
 • Diş etleri doku ve renk bakımından uyumlu bir hal alır.
 • Diş çürümesi ve buna bağlı diş kaybı sorunlarının ortaya çıkması engellenir.
 • Diş etlerinin çekilmesi, iltihaplanması, kanaması ve morarması önlenir.
 • Kişinin özgürce gülümsemesine imkan tanınır.
 • Diş ve diş etlerinin parlaması ve pembe görünmesi sağlanır.
 • Diş eti ve buna bağlı ağız kokusunun önüne geçilir.

gösterilebilir.

Pembe Estetik Fiyatları 

İnsanlar diş etlerinde farklı sebeplerle görülen estetiksel problemler nedeniyle arzu ettikleri gibi gülebilme, konuşabilme özgürlüklerini kaybetmeye ve özgüven eksiklikleri yaşamaya başlamaktadır. Bu problemlere maruz kalan kişiler sorunlarını giderebilmek için kliniğimize ulaştıklarında en fazla ilettikleri soru Pembe Estetik Fiyatları 2024 yılında ne kadar olmaktadır.

Sağlık alanında yapılan uygulamalarda kişi muayene edilmeden bir fiyat belirtmenin doğru olmayacağını söyleyerek kişiyi kliniğimize davet etmekteyiz. Estetik Diş Hekimliği alanında uzman doktorumuz tarafından yapılacak muayene sonucunda tedavi süreci ve ücreti net olarak hastaya belirtilebilir.

Pembe Estetik Ücretleri konusunda farklılık oluşmasına yol açan birçok durum vardır. Bu durumlar arasında;

 • Hastanın ağız, diş, diş eti ve çene yapısı,
 • Kişinin diş etlerinde bulunan problemler,
 • Hastaya Pembe Estetik kapsamında uygulanacak tedavi yöntemleri,
 • Pembe Estetik yapılacak hastanın genetik yapısı ve yaşı,
 • Tedaviyi uygulayacak klinik ve diş hekiminin tecrübesi,

şeklinde sıralayabiliriz.

Sizde farklı nedenlerle diş etlerinizde yaşadığınız estetiksel rahatsızlıklar sonucu ortaya çıkan gülüş bozulmalarından Pembe Estetik yaptırarak kurtulmak, hayal ettiğiniz doğal, güzel ve estetik gülüşe sahip olmak için Hemen Bizi Arayın...

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

2 ila 3 Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

30 ila 60 Dakika

Anestezi

Anestezi

Lokal

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

1 ila 3 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

Hemen

Tam İyileşme

Tam İyileşme

7 ila 10 Gün

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

Ömür Boyu

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

Aynı Gün Çıkış

Diş etleri sağlıklı olan bireylerin kozmetik açıdan yaşadıkları problemlerin giderilmesi ve diş etlerine şekil verilmesi sürecine Gingivoplasti denir.

Gülümserken veya konuşurken diş etleri fazla görünerek aşağı inen yani anormal derecede görünen kişilere bu durumu gidermek için uygulanan tedavi Gummy Smile olarak adlandırılır. Bu uygulama Diş Eti Gülüşü ya da Sakız Gülüşü olarak da ifade edilmektedir.

İnsanlar konuştuğunda veya gülümsediğinde normalden fazla görünen diş eti dokusunun tedavi edilerek kısaltılması işlemine Gingivektomi denir.

Pembe Estetik yaptıran kişiler uygulama sonrası hayal ettikleri gülümsemeye ve diş etlerine sahip olarak sonuçtan oldukça memnun kalmaktadır.

İnsanlarda C vitamininin eksikliği durumunda diş eti çekilmesi sıklığının arttığı ve diş eti rahatsızlıklarına açık bir yapı oluştuğu gözlemlenmiştir.

Diş Eti Kararması melanin pigmentinin diş etinde yerleşmesi ile doğal pembe rengin koyulaşması sonucu ortaya çıkar. Bu durum Uzman Estetik Diş Hekimi tarafından klinik ortamında yapılan ve Diş Eti Peeling i olarak adlandırılan tedavi ile ortadan kaldırılır.

Hayır… Pembe Estetik tedavi sürecinde hastanın herhangi bir ağrı ve sızı hissetmemesi için uygulama esnasında lokal anestezi kullanılır. Bu sayede hasta acı ve ağrı hissi duymaz. Uygulama sonrasında meydana gelebilecek ağrıların önlenmesi için doktor tarafından tavsiye edilen ağrı kesiciler ve diğer yöntemler uygulanacaktır.

Hayır… Pembe Estetik tedavisi tıpkı diğer tüm diş ve diş eti tedavileri gibi alanında uzman bir estetik diş hekimi tarafından uygulandığı taktirde zarar vermesinin aksine birçok faydayı beraberinde getirmektedir.