Lamine Diş Kaplama

 1. Anasayfa
 2. Lamine Diş Kaplama

Lamine Diş Kaplama hastanın dişinin sadece ön tarafına minimum miktarda aşındırma işlemi yapıldıktan sonra Yaprak Porselen adı verilen ve metal kullanılmadan üretilen maddenin dişin ön yüzüne uygulanması sonucu arzu edilen estetik, pürüzsüz ve bembeyaz dişlere sahip olunan Diş Kaplama tedavisi yöntemidir.

Lamine Diş Kaplama insanların dişlerindeki renk bozulmalarının giderilmesi ve diş yüzeyinde var olan deformasyonların yok edilmesi amacıyla kullanılan Estetik Diş Hekimliği tedavisi yöntemidir. Uygulama sonrası belirli seviyeye kadar olan tüm problemler kolayca giderilip kişinin hayal ettiği parlak, pürüzsüz ve bembeyaz dişlere sahip olması sağlanır.

Halk arasında Lamine Kaplama ya da Lamine Diş olarak da bilinen bu uygulama sayesinde;

 • Özellikle ön dişlerinde hafif çarpıklıklar bulunan,
 • Dişlerinde kırılma, çukurlanma ve aşınmalar yaşanan,
 • Diş yüzeylerinde deformasyonlar bulunan,
 • Dişlerinde sararma, lekelenme ve renk bozulmaları meydana gelen,

kişilerin yaşadıkları estetiksel problemler giderilerek arzu ettikleri kusursuz gülümsemeye ulaşmalarına yardımcı olunur.

İnsanların dişlerinde yaşanan estetiksel veya fonksiyonel problemler dış görünüşün direkt olarak olumsuz etkilenmesine yol açmaktadır. Lamine Diş uygulaması bu sorunların hızla ortadan kaldırılmasına imkan tanırken kişinin dış görünüşünün istediği yapıya getirilmesini sağlar.

Günümüzde en fazla talep edilen Diş Kaplama tedavisi yöntemi olarak bilinen Lamine Diş Kaplama özellikle ön dişlerde yaşanan ve estetiksel kaygılara neden olan durumların hızla ve kalıcı şekilde ortadan kaldırılmasını sağlar.

Estetik Diş Hekimliği alanında uzman hekimler tarafından klinik şartlarında yapılan Lamine Kaplama uygulaması kişinin sağlam ve beyaz rengini kaybetmeyen dişlere sahip olmasına imkan tanır. Her hastanın ağız ve diş yapısına özel olarak hazırlanan Lamine Dişler bu sayede kişinin genel görünümü ile %100 uyum sağlayarak doğal bir görünüm oluşturur.

Lamine Diş Kaplama sonrasında kişi arzu ettiği estetik gülüşe ve bembeyaz dişlere sahip olur. Kişinin ağız - diş bakımına dikkat etmesi ve yıl içinde klinik muayenelerini aksatmaması tedavi sonuçlarının ömür boyu korunmasına imkan tanımaktadır.

Bembeyaz Parıldayan Dişlere ve Estetik Bir Gülüşe sahip olmak için kliniğimize ulaşan kişiler Uzman Diş Hekimlerimiz tarafından yapılan Lamine Kaplama tedavisi sonucunda hayal ettikleri ağız -diş görünümüne konforlu, güvenli ve etkili bir tedavi süreci sonunda hızla kavuşmaktadır.

Sizde dişlerinizde yaşanan estetiksel ve fonksiyonel problemlerden kurtulmak için Hemen Bize Ulaşıp randevu alabilir, uzman diş hekimimiz tarafından yapılacak muayene sonucunda size en uygun tedavi planını oluşturabilirsiniz.          

Lamine Diş Nedir 

Lamine Diş özel yapıştırma teknikleri ile ön dişlerin estetik açıdan istenilen forma, renge ve estetik görünüşe ulaşması amacı ile tercih edilen bir diş restorasyon yöntemidir. Yaprak Diş tedavisi anlamına gelmekte olup kişiye özel olarak üretilen ince kaplamalardır.

Lamine Diş tedavi yöntemleri ile hastalar estetik görünüşünden, mevcut formundan ve renginden rahatsız oldukları dişleri tedavi ettirerek arzu ettikleri estetik diş görünüşüne sahip olabilmektedirler.

Lamine Diş Kaplama hastalar tarafından genellikle arzu edilen estetik gülüşe ulaşmak için tercih edilen bir Diş Kaplama yöntemidir. Günümüzde dış görünüş kadın ya da erkek fark etmeksizin her iki cinsiyet içinde oldukça önemli bir olgu haline gelmiştir.

Kişilerin dış görünüşlerinde en çok dikkat çeken bir olgu olarak karşımıza diş yapısı yani gülüş tasarımları gelmektedir. Lamine Diş tedavi yöntemleri ile kişiler arzu ettikleri estetik gülüşe, diş formuna ve diş rengine kısa süre içinde kavuşabilmektedirler.

Lamine Kaplama Nedir 

Lamine Diş Kaplama uygulamaları diş üzerinde en az törpüleme işlemi ile kaplama işlemi uygulanan bir estetik tedavi yöntemidir. Bu işlem sırasında sağlam diş yüzeyine ince bir tabaka halinde kaplama uygulaması gerçekleştirilir.

Lamine Diş Kaplama sırasında diğer kaplama yöntemlerinden farklı olarak kaplamanın yerleştirilebilmesi için ufak bir törpüleme işlemi uygulanır. Bu nedenle en koruyucu protez uygulamalarından biri olup sıkça tercih edilmektedir.

Bu estetik diş tedavisi porselen kron uygulamasından farklı olarak dişlere kaplama işleminin yapılabilmesi için doğal dişlere uygulanan prepare işlemi minimum seviyede tutularak uygulanır. Prepare işlemi, diş yüzeyine yerleştirilecek olan kaplamanın yerleştirilebilmesi için diş çerçevesine uygulanan kesilme işlemine verilen addır.

Pek çok diş yüzeyi kaplama uygulamaları sırasında prepare işlemi uygulanmaktadır. Yaprak Porselen olarak da bilinen Lamine Diş Kaplama tedavi uygulamaları sırasında diş yüzeyine uygulanan prepare uygulaması yerine özsel bonding teknikleri kullanılarak uygulama yapılır.

Diş yüzeyinin sadece ön yüzeyinden çok ince bir diş tabakası kaldırılarak hazırlanan Lamina, dişin ön yüzeyine yapıştırılır. Bu şekilde Laminate Yaprak Kaplama uygulaması tamamlanmış olup hasta arzu ettiği gülüş tasarımını elde etmiş olmaktadır.

Lamine Kaplama Hangi Durumlarda Yapılır 

Lamine Diş Kaplama insanların dişlerinde var olan özellikle estetiksel problemlerin hızlı ve güvenli şekilde giderilebildiği Estetik Diş Hekimliği uygulamasıdır. Diş Kaplamaları pek çok farklı nedenle ve hastanın isteğine bağlı olarak değişik sebeplerle tercih edilebilmektedir.

Lamine Diş Kaplama uygulamasının en sık tercih edildiği durumlar arasında;

 • Estetik gülüşü engelleyen durumlardan rahatsız olunup bu durumların tedavi edilmesi,
 • Ön dişlerde bulunan çarpıklık ya da şekil bozukluklarının giderilme isteği,
 • Darbe ya da şiddete bağlı kırılan ön dişlerin onarılarak hastanın eski diş estetik görünümüne kavuşturulması,
 • Diş uzunluğundan rahatsız olup estetik gülüş tasarımı için dişlerin uzatılması talep edildiğinde,
 • Beyazlatma uygulamalarından olumlu sonuç alınamayıp kalıcı beyaz ve dikkat çekici gülüş tasarımları oluşturulması,
 • Gündelik yaşam sırasında aşırı tüketilen kafein, çay, sigara vb. gibi maddeler nedeni ile sararan diş yüzeyinin estetik görünmesi açısından beyazlatılması,
 • Çürük dişlerin çürüğünün temizlenmesi ve dişlerde çürük nedeni ile meydana gelen hasarın düzeltilmesi,
 • Ön dişleri ayrık olup çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak diş teli tedavi uygulamasını kabul etmemiş hastaların diş ayrıklılarının giderilmesi,
 • Önceden yapılmış eski dolguların düzeltilmesi,
 • Kırık dişlerin onarılması,

gösterilebilir.

Lamine Diş Kaplama ön dişlerinin yapısından, formundan ve estetik görünümünden rahatsız olunup bu durumdan memnun olmayan hastalarda sıklıkla tercih edilen bir kaplama çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ayrıca Lamine Kaplama uygulamaları hastanın dişlerinde rahatsızlık duyduğu renk düzensizliği durumunun giderilmesi ve dişlerin belirli bir dereceye kadar yapısal olarak şekillerinin düzeltilmesi gerektiği durumlarda tercih edilebilmektedir.

Lamine Kaplama Nasıl Yapılır 

Lamine Diş Kaplama insanların ön dişlerinde çeşitli yapısal problemler, form bozuklukları ya da estetiksel sorunlar görüldüğü durumlarda uygulanan tedavi yöntemlerinden birisidir.

Yaprak Porselen Kaplama tedavisi olarak da bilinen bu uygulama alanında uzman diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen bir Diş Kaplama tedavi tekniğidir. İşlem sırasında uygulama yapılacak olan bölgeye uzman doktor tarafından uygulanan lokal anestezi sayesinde hasta herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez.  

Lamine Diş Kaplama tedavisinde hastanın kaç tane dişi kaplayacağı, kaplanacak olan yani işlem uygulanacak olan dişlerin durumu gibi faktörler tedavinin sürecini etkiler. Az sayıda ve yapısal olarak iyi durumda olan dişlere uygulanacak olan Lamine Kaplama uygulaması kısa süre içinde birkaç seansla bitebilirken aynı şekilde fazla diş yüzeyine kaplama yapılması durumunda tedavi süresi de uzayabilmektedir.

Bununla birlikte ortalama olarak Lamine Diş Kaplama tedavisi 3 seansta tamamlanan bir uygulamadır. Kliniğimize ulaşan kişiler tarafından en sık aldığımız soru olan Lamine Diş Kaplama Nasıl Yapılır sorusunu aşamalar halinde;

 • İlk aşama olarak hasta uzman diş hekimi tarafından muayene edilir. Ardından hastanın beklentileri öğrenilerek hastanın beklentilerine göre bir modelleme yapılır.
 • İlk seansta uygulanan muayene ve kontroller sonucu hastanın beklentisi ve dişlerin durumu öğrenildikten sonra hastaya tedavi süreci ile ilgili bilgiler verilir.
 • İkinci seansta hastaya lokal anestezi verilerek hastanın işlem sırasında acı ya da ağrı hissetmesi engellenir.
 • Lokal anestezi verildikten sonra Lamine Diş Kaplama işlemi yapılacak olan dişlerin törpüleme uygulaması uygulanarak kaplamaların yerleştirileceği yer hazırlanır.
 • Törpüleme işlemi biten dişlere uygun kaplamanın yapılabilmesi için törpülenen dişlerin ölçüsü alınır.
 • Alınan ölçülerden sonra dişlerin bir sonraki aşamaya kadar diş etlerinin toparlanması ve kaplamaların üretilmesi için yaklaşık 1 hafta gibi bir süre beklenir.
 • Bu bir haftalık süreç içerisinde diş yüzeyleri kaplama için törpüleme işlemi gördüğü için hassasiyet durumunun oluşması oldukça olağan yani normal bir durumdur.
 • Lamine Diş Kaplamaları ve dişler hazır olduktan sonra prova yapılarak kapmaların renginin ve kaplamanın dişlerle uyumlu olup olmadığı incelenir.
 • Hasta ve diş hekimi prova sonrasında onay verdikten sonra hazırlanan Lamine Kaplamalar diş yüzeyine yapıştırılır.
 • Yapıştırma işlemi yaklaşık 2 saat sürmektedir. Bu işlemin ardından hasta tedaviyi tamamlayarak arzu ettiği estetik gülüş tasarımına ve diş formuna sahip olabilmektedir.

şeklinde yanıtlayabiliriz.

Lamine Kaplama Ne Kadar Sürer 

Estetik Gülüş Tasarımı uygulamaları kapsamında insanların bozulan diş formunu ya da diş yapısını düzeltme gibi çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak uygulanan Lamine Diş Kaplama tedavi süreci yaklaşık olarak 1 haftada tamamlanmaktadır.

Hastanın dişlerinin törpülenmesi aşamasından sonra Yaprak Porselen kaplamaların dişlere uygun üretilebilmesi için ölçüler alınır. Alınan ölçülere uygun olarak Yaprak Porselenlerin üretilmesi yaklaşık 3 ila 4 gün arasında değişen bir süre zarfı sürmektedir.

Üretilen Lamine Kaplamaların ardından hastaya uygulanan prova sonrasında hastanın ve diş hekiminin onaylaması sonucunda üretimi biten Lamine Kaplamalar hastanın dişlerine yapıştırılır.

Lamine Diş Kaplama tedavisi kapsamındaki tüm işlemler ortalama olarak 1 hafta içerisinde tamamlanarak kısa süre içinde hastanın arzu ettiği estetik, doğal ve çekici gülüşe ulaşması sağlanır.

Porselen Lamine Diş Kaplama 

Yaprak Porselen olarak da bilinen Porselen Lamine Diş kaplama tedavisi dişlerinde yapısal ya da estetik açıdan problem yaşayan kişilerin bu problemlerden kurtulmak ve kalıcı olarak arzu ettikleri diş görünümüne sahip olabilmek için tercih ettikleri bir gülüş tasarımı tedavisidir.

Porselen Lamine Kaplama tedavisi kişinin dişlerinin ön yüzeylerinin hafifçe törpülenmesi ile diş yüzeyine kaplamaların yerleştirilmesi prosedürü takip edilerek uygulanır. Bu diş yüzeyine uygulanan tedavi ile birlikte dişleri yapı ve form olarak bozulan fakat estetik kaygılar sebebi ile diş teli taktırmayan kişilerin sıklıkla tercih ettiği bir uygulamadır.  

Estetik Gülüş Tasarımı amacı ile de sıklıkla tercih edilen Lamine Diş Kaplama tedavisi kısa süre içinde hastalara arzu ettikleri görünümü sunmaktadır. Aynı zamanda gündelik yaşam sırasında tüketilen ve dişlerin renk pigmentlerine zarar veren gıdaların dişlerin doğal rengini değiştirmesine de engel olmaktadır.

Oldukça sağlam ve doğal bir görünüm sunan Porselen Lamine Diş kaplama tedavisi ile sizler de arzu ettiğiniz gülüş tasarımına kavuşabilir ve sağlıklı görünen dişlere sahip olabilirsiniz.

Ön Diş Lamine Kaplama 

Lamine Diş Kaplama tedavisi ön dişlere uygulanabilen ve hastaların arzu ettikleri diş görünümüne ulaşmaları sağlanan Diş Kaplama tedavi yöntemidir. Diş üzerine minimum seviyede törpüleme işlemi yapılarak diş yüzeyine Yaprak Kaplama anlamına gelen ince bir tabaka şeklinde kaplamalar uygulanır.

Günümüzde Pembe Estetik amacı ile tercih edilen Lamine Kaplama işlemleri sıklıkla ön dişlere uygulanabilen bir koruyucu protez uygulamasıdır.

Lamine Kaplama Ömrü Ne Kadardır 

Hastaların diş yüzeyine uygulanan kaplama işlemlerinde tedavinin kalıcılığı kişinin ağız ve diş bakım rutinleri ile olumlu veya olumsuz olarak etkilenmektedir. Lamine Diş Kaplamaların ömrü ortalama olarak 10 ila 15 yıl arasında değişmektedir.

Bununla birlikte kişinin gündelik ağız bakımınızı doğru şekilde yapması halinde Lamine Diş Kaplamanın ömrü olumlu yönde etkilenmektedir. Lamine Diş Kaplama sonrası elde edilen olumlu durumu ömür boyu korumak için diş hekiminizin tavsiye ettiği şekilde ağız bakımınıza önem vermeli ve düzenli olarak yapmanız gerekmektedir.

Lamine Diş Kaplama Sonrası 

Lamine Diş Kaplama dişlerinde estetiksel problemler başta olmak üzere kaygılara neden olan birçok problem bulunan kişilerin yaşadığı sıkıntıları güvenli, konforlu, etkili ve başarılı bir tedavi süreciyle gideren Estetik Diş Hekimliği yöntemidir.

Dişlerine Lamine Kaplama uygulanmış olan kişilerin Lamine Diş Kaplama sonrası dişlerinin bakımı oldukça önemli olup bu dişlerin bakım rutini doğal dişlerden farklı değildir. Düzenli olarak günde 2 kere diş fırçalanması ve diş ipi kullanımına dikkat edilmesi Lamine Kaplamanın ömrünü uzatacaktır.

Lamine Diş Kaplama sonrası dikkat edilmesi gereken durumlar arasında;

 • Porselen Lamina işlemi sonrasında bir hafta boyunca oluşabilecek hassasiyete karşı aşırı sıcak ya da soğuk gıdalardan uzak durulması gerekir.
 • Tedavi sonrası sert kabuklu gıda tüketilmemesi gerekir.
 • Diş sıkma ya da gıcırdatma vb. gibi rahatsızlıklarınız bulunuyorsa tedaviden önce diş hekiminiz ile paylaşmanız ya da tedavi sonrasında diş plağı gibi ürünler kullanmanız gerekir.

gösterilebilir.

Lamine Diş Avantajları 

Lamine Diş Kaplama uygulaması diğer Diş Kaplama yöntemleri ile kıyaslandığında hastalara pek çok farklı avantajı ve faydayı beraberinde getirmektedir. Lamine Kaplama ile sağlanan avantajlar arasında;

 • Hastalara arzu ettikleri estetik görünümü sunmaktadır.
 • Oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdür.
 • Parlak yüzeyleri sayesinde leke tutmaz ve rengi değişmeyen bir yapıya sahiptir. Bu sayede gündelik yaşam içerisinde tüketilen çay, kahve, sigara gibi maddeler sonucu dişlerde renk değişimi ile karşılaşılmamaktadır.
 • Kısa bir tedavi sonrasında hastalara oldukça sağlıklı ve doğal görünen bir diş görünümü kazandırır.
 • Lamine Diş Kaplama tedavisi uygulanan dişe yapışmış bir veneer ı dişten bütün olarak sökmek mümkün değildir. Bu diş kaplamaları sadece elmas frezlerle diş yüzeyinden aşındırarak uzaklaştırılabilir. Bu nedenle gündelik yaşam sırasında kaplamaların düşmesi gibi bir endişe barındırmaz.
 • Yapısı gereği aşınmaya karşı direnci yüksektir.
 • Kahve, çay, sigara gibi gündelik yaşam sırasında aktif olarak tüketilen gıda tüketimlerinde renk değiştirmez. Sabit bir renkte kalarak hastanın yeni ve farklı bir işlem yaptırmasına gerek duyulmaz.
 • Çeşitli nedenlerden dolayı dişlerde meydana gelen diş taşı oluşumlarını minimum seviyeye indirerek ağız ve diş sağlığını korur.
 • Dişlerin doğal yapısını bozmadan arzu edilen estetik görünümü hastaya sunan bir tedavi uygulamasıdır.

belirtilebilir.

Lamine Diş Fiyatları 

İnsanlar dişlerinde çeşitli nedenlerle meydana gelebilen özellikle estetiksel sorunlar başta olmak üzere işlevsel rahatsızlıkların tedavisi için kliniğimize ulaşmakta ve bize çok sık olarak Lamine Diş Kaplama Fiyatları 2024 yılında ne kadar sorusunu iletmektedir.

Öncelikle bilinmelidir ki sağlık alanında gerçekleştirilen uygulamalarda hastaya ön muayene yapılmadan herhangi bir ücret belirtilmesi doğru değildir. Uzman Diş Hekimi tarafından yapılacak muayene sonucunda tedavi süreci ve fiyatı net olarak hastaya belirtilebilir.

Lamine Kaplama Fiyatları 2024 yılında değişiklik oluşmasına yol açan birçok durum bulunmaktadır. Bu durumlar arasında;

 • Kişinin ağız ve diş yapısı,
 • Lamine Diş Kaplama yapılacak hastanın genetik yapısı ve yaşı,
 • Kişinin ağız ve dişlerinde yaşanan estetiksel problemler,
 • Hastanın dişlerinde var olan lekelenme, çürüme, sararma ve deformasyon boyutu,
 • Kişiye uygulanacak Lamine Diş Kaplama çeşidi ve sayısı,
 • Tedaviyi gerçekleştirecek klinik ve diş hekiminin tecrübesi,

gösterilebilir.

Sizde Lamine Diş Kaplama tedavisi yaptırıp çeşitli nedenlerle dişlerinizde oluşan estetiksel problemlerin giderilmesi, hayal ettiğiniz doğal, güzel ve estetik gülüşe sahip olabilmek için Hemen Bizi Arayın...

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

2 ila 3 Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

30 ila 60 Dakika

Anestezi

Anestezi

Lokal

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

3 ila 7 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

Hemen

Tam İyileşme

Tam İyileşme

1 ila 2 Hafta

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

10 ila 15 Yıl

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

Aynı Gün Çıkış

Lamine Diş Fiyatı kişinin genetik özellikleri, yaşadığı deformasyonlar, ağız ve diş yapısı gibi birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ayrıca Lamine Diş Fiyatları anlık olarak güncellenebilmektedir. Bu nedenlerle kliniğimize gelip ön muayene yaptırdıktan sonra bu konuda en doğru bilgileri almanız sizin için en uygun davranış olacaktır.

Lamine Diş hastanın diş ölçüleri alındıktan ve gerekli dijital veriler elde edildikten sonra laboratuar ortamında kişiye özel olarak yapılır.

Lamine Diş Kaplama uygulamasında öncelikle hastanın dişlerinin ön yüzeyi minimum miktarda aşındırılıp ölçüleri alınır. Modern teknoloji kullanılarak kişinin ağız ve diş yapısına en uygun şekilde ve ölçülerde Lamine Dişler üretilir.

Bu aşamadan sonra klinik ortamında Estetik Diş Hekimliği alanında Uzman Diş Hekimleri tarafından Lamine Dişler hastanın dişlerinin ön yüzeylerine yapıştırılır.

Lamine Diş özel yapıştırma teknikleri ile ön dişlerin estetik açıdan istenilen forma, renge ve estetik görünüşe ulaşması amacı ile tercih edilen bir diş restorasyon yöntemidir. Yaprak Diş tedavisi anlamına gelmekte olup kişiye özel olarak üretilen ince kaplamalardır.

Lamine Diş Fiyatları farklı sebeplerle zaman içerisinde değişiklik göstermektedir. Hasta muayene edilmeden net bir ücret belirtmek mümkün değildir. Bununla birlikte ön diş estetiği için üst çenedeki 8 ila 10, alt çenedeki 6 ila 6 dişe Lamine Kaplama yapılmaktadır.

Lamine dişlerin düşme veya kırılma ihtimali yoktur.

Lamine Diş Kaplama tedavisi ön muayene, diş ölçüsü alınması, Lamine Diş üretilmesi ve yapıştırılması aşamalarından oluşur. Tüm bu süreçler ortalama 7 ila 10 gün içerisinde tamamlanmaktadır.

Lamine Dişler kişilerde herhangi bir ağız kokusu oluşmasına neden olmaz. Ağız kokusu ağız ve diş hijyenine dikkat etmeyen, bu süreç sonucu diş ve diş etlerinin sağlığını kaybeden kişilerde görülmektedir.

Lamine Diş uzun yıllar kullanılan, sararmaya ve çürümeye maruz kalmayan bir yapıya sahiptir. Lamine Dişler üst düzey kalite ve işçilik ile üretilip yerleştirildiği için konulduğu bölgede çürümezler.

Lamine Diş Kaplama sürecinde yapılan ince ölçümler ile yerine tam oturtulan Lamine Dişler bölgede bakteri oluşumuna imkan tanımayarak güvenli bir uygulama olma özelliği taşırlar.

Lamine Diş Kaplama tedavisi Zirkonyum Diş Kaplama ile kıyaslandığında avantajları ve dezavantajları olan bir uygulamadır. Her iki uygulama da Diş Kaplama tedavisi yöntemi olmakla birlikte hastanın ihtiyaçları göz önüne alınarak hangi tekniğin kullanılacağına Estetik Diş Hekimliği alanında Uzman Diş Hekimi tarafından karar verilmektedir.

Her iki kaplama işlemi de dijital ortamda yapılan çalışmalar ve tasarımlar kullanılarak yapılır. Kişi Zirkonyum Diş veya Lamine Diş sonrası hayal ettiği estetik gülüşe ve bembeyaz dişlere sahip olabilir.