Erkeklerde Lazer Epilasyon

 1. Anasayfa
 2. Erkeklerde Lazer Epilasyon

Günümüzde erkekler de pürüzsüz bir cilt ve kalıcı tüylerden kurtulma isteğiyle estetik dünyasının kapılarını çalıyor. Bu isteği gerçeğe dönüştürmek için ise Erkeklerde Lazer Epilasyon yüzeydeki tüylerle savaşmanın ötesine geçen bir çözüm sunuyor.

Sadece kadınların değil erkeklerin de estetik ve bakım alanındaki talepleri hızla artıyor. Bu nedenle Erkeklerde Lazer Epilasyon istenmeyen tüylerle baş etmenin kalıcı ve etkili bir yolu olarak dikkat çekiyor. Peki Bu Yöntem Nasıl Çalışır, Hangi Bölgelere Uygulanır ve Gerçekten Kalıcı Bir Çözüm Mü Sunar? Uzman hekim arkadaşımız tarafından kaleme alınan bu yazımızda Erkekler için Lazer Epilasyon işleminin her yönünü aydınlatan kapsamlı bir rehber sunuyoruz.

Lazer Epilasyon tüy köklerini hedef alarak istenmeyen tüylerin kalıcı olarak azaltılmasını sağlayan bir estetik tedavidir. Bu işlem sırasında yüksek ışık enerjisi kullanılarak tüy kökleri tahrip edilir. Böylece tüyler daha az ve daha ince çıkar.

Erkeklerde Lazer Epilasyon birçok farklı bölgeye uygulanabilir. Yüz, boyun, sırt, göğüs, karın, kollar, bacaklar ve genital bölge gibi bölgeler Erkeklerde Lazer Epilasyonun Uygulanabildiği Yaygın Bölgelerdir. Lazer Epilasyon işlemi cilde özel bir cihazla yüksek enerjili ışık darbeleri gönderilerek gerçekleştirilir. Bu ışık enerjisi tüy köklerini hedef alır ve tahrip eder. Uygulama sırasında cilt soğutma sistemi kullanılır. Bu sayede cilt yüzeyi korunur.

Lazer Epilasyonun Etkili Olabilmesi için birden çok seans yapılması gerekebilir. Bu sayı kişiden kişiye değişir. Vakaların büyük bir bölümünde 6 ila 8 seans yeterli olacaktır. Seanslar 4 ila 6 hafta aralıklarla yapılır. Erkeklerde Lazer Epilasyon yaş sınırına tabi değildir. İstenmeyen tüylerle başa çıkmak isteyen her yaş grubundaki erkekler bu tedaviyi düşünebilirler.

Erkeklerde Lazer Epilasyon tüylerin azalmasını ve incelmesini sağlar. Lakin tamamen kalıcı bir çözüm olmayabilir. Bazı kişilerde tüylerin geri dönme olasılığı vardır. Bununla birlikte yeni tüyler daha ince ve az miktarda çıkar. Lazer Epilasyon Fiyatları uygulama bölgesine, tedavi alanının büyüklüğüne ve klinik veya merkeze göre değişebilir. İstanbul ESTPOINT Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniğinden fiyat almak için İletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz.

İstanbul Lazer Epilasyon dendiğinde akla ilk gelen merkezlerden birisi olan ESTPOINT uzman ekibi ve steril klinik şartlarıyla Erkeklerde Lazer Epilasyon uygulamalarını başarıyla yapmaya devam etmektedir. Daha fazla bilgi veya randevu almak için Hemen Bize Ulaşabilirsiniz

Lazer Epilasyon Nedir 

Lazer Epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılan bir yöntemdir. Lazer ışığı tüy köklerine nüfuz ederek onları tahrip eder ve tüylerin yeniden çıkmasına engel olur. Lazer Epilasyon ağda, tıraş veya ip gibi geleneksel yöntemlere göre daha etkili, daha konforlu ve daha uzun süreli bir sonuç sağlar.

Lazer Epilasyon dendiğinde akla gelebilecek her konuya değindiğimiz makalemizi incelemek için estpoint.com.tr/lazer-epilasyon bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Yapılır 

Erkeklerde Lazer Epilasyon vücudun hemen hemen her bölgesine uygulanabilir. Günümüzde erkekler tarafından en çok talep gören bölgeler arasında;

 • Yüz : Sakal üstü, yanaklar, çene altı, boyun gibi bölgelerde Lazer Epilasyon yapılabilir. Bu sayede tıraş olma sıklığı azalır. Batık ve kızarıklık gibi sorunlar önlenir.
 • Göğüs : Göğüs bölgesindeki fazla tüylerden rahatsız olan erkekler için Lazer Epilasyon ideal bir çözümdür. Göğüs bölgesindeki tüylerin tamamen alınması veya seyreltilmesi mümkündür.
 • Sırt : Sırt bölgesindeki tüyler hem estetik hem de hijyen açısından sorun oluşturabilir. Lazer Epilasyon ile sırt bölgesindeki tüylerden kalıcı olarak kurtulmak mümkündür.
 • Karın : Karın bölgesindeki tüyler de erkekler için rahatsız edici olabilir. Lazer Epilasyon ile karın bölgesindeki tüylerin tamamen alınması veya seyreltilmesi mümkündür.
 • Koltuk Altı : Koltuk altı bölgesindeki tüyler hem görünüm hem de terleme açısından sorun yaratabilir. Lazer Epilasyon ile koltuk altı bölgesindeki tüylerden kalıcı olarak kurtulmak mümkündür. (Koltuk Altı Lazer Epilasyon)
 • Kol ve Bacak : Kol ve bacaklarda tüyler de erkekler için istenmeyen bir durum olabilir. Lazer Epilasyon ile kol ve bacaklardaki tüylerin tamamen alınması veya seyreltilmesi mümkündür.
 • Bikini : Bikini bölgesindeki tüyler de erkekler için hem estetik hem de hijyen açısından sorun oluşturabilir. Lazer Epilasyon ile bikini bölgesindeki tüylerden kalıcı olarak kurtulmak mümkündür.

gösterilebilir.

Sizlerde ihtiyaç duyduğunuz bölgeye güvenle Lazer Epilasyon yaptırarak daha konforlu ve estetik bir yaşam standardına En Uygun Erkeklerde Lazer Epilasyon Seans Fiyatları ile sahip olmak için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz

Erkeklerde Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır

Erkeklerde Lazer Epilasyon kliniğimizde son teknoloji ürünü olan Diode Lazer Cihazı veya Alexandrite Lazer Cihazı ile yapılır. Bu lazer cihazları tüm cilt tiplerine uygun, güvenli ve etkili lazer sistemleridir. Lazer Epilasyon Seansı Öncesinde uygulama yapılacak bölge temizlenir ve tüyler kısaltılır. Daha sonra lazer başlığı cilde temas ettirilerek lazer ışığı verilir.

Lazer Işığı tüy köklerine ulaşarak onları yok eder. Lazer Epilasyon seansı sırasında ciltte hafif bir yanma veya batma hissi olabilir. Bu his lazer başlığının soğutma sistemi sayesinde azaltılır. Lazer Epilasyon Seansı Sonrasında ciltte kızarıklık veya şişlik gibi geçici yan etkiler olabilir. Bu yan etkiler soğuk kompres veya nemlendirici kremler ile hafifletilebilir.

Lazer Epilasyon Seans Süresi işlem yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Örnek vermek gerekirse yüz bölgesi için 10 ila 15 dakika yeterli olurken sırt bölgesi için 30 ila 45 dakika gerekebilir. Seans süreleri ile ilgili detaylı bilgileri uzman hekimimiz tarafından yapılacak muayene sırasında öğrenebilirsiniz.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer 

Erkeklerde Lazer Epilasyon tüylerin büyüme evrelerine göre belirlenen aralıklarla yapılır. Bu tedavi kapsamında gerekli görülen seans sayısı kişiden kişiye değişim göstermektedir. Kişilerin tüylerinde büyüme evreleri;

 • Anajen : Tüylerin aktif olarak büyüdüğü evredir. Bu evrede tüy kökleri lazer ışığına en duyarlıdır. Lazer Epilasyonun en etkili olduğu evredir.
 • Katagen : Tüylerin büyümesinin durduğu evredir. Bu evrede tüy kökleri lazer ışığına daha az duyarlıdır. Lazer Epilasyonun daha az etkili olduğu evredir.
 • Telojen : Tüylerin döküldüğü evredir. Bu evrede tüy kökleri lazer ışığına duyarsızdır. Lazer Epilasyonun hiç etkili olmadığı evredir.

şeklinde belirtilebilir.

Tüm tüyler aynı anda aynı evrede bulunmaz. Bu nedenle Lazer Epilasyonun tüm tüylere etki edebilmesi için birden fazla seans gereklidir. Erkeklerde Lazer Epilasyonun Kaç Seans Sürdüğü kişinin cilt tipi, tüy rengi, tüy kalınlığı, hormonal durumu ve uygulama yapılacak bölgeye göre değişir. Ortalama olarak Erkeklerde Lazer Epilasyon 6 ila 10 seans arasında tamamlanabilir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Kaç Yaşından İtibaren Yapılır 

Erkeklerde Lazer Epilasyon ergenlik döneminin tamamlanmasından sonra yapılabilir. Ergenlik döneminde hormonlar nedeniyle tüylenme artabilir ve Lazer Epilasyonun Etkinliği azalabilir. Bu nedenle Erkeklerde Lazer Epilasyon için ideal yaş 18 ve üzeridir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Kalıcı Çözüm Mü 

Erkeklerde Lazer Epilasyon istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en etkili yoludur. Lakin kalıcılık tamamen yok olma anlamına gelmez. Lazer Epilasyon Sonrası uygulama yapılan bölgede %80 ila %90 oranında tüy azalması sağlanır. Geriye kalan %10 ila %20 oranında ince & açık renkli tüyler ise çok belirgin olmaz ve rahatsızlık vermez

Erkeklerde Lazer Epilasyon Özel Bölge 

Erkeklerde Lazer Epilasyon özel bölgelerde hatta özellikle genital bölge, kasıklar ve popo gibi hassas bölgelerde uygulanabilir. Tedavi diğer bölgelerde olduğu gibi dikkatle gerçekleştirilir. Özel Bölgede Lazer Epilasyonun Nasıl Yapıldığına Dair Detayları;

 1. Konsültasyon : Uygulama öncesi bir doktorla veya uzmanla konsültasyon yapmak önemlidir. Bu görüşme sırasında beklentileri ve tedavi sonuçlarını netleştirebilirsiniz. Aynı zamanda cilt ve tüy tipiniz değerlendirilir.
 2. Hazırlık : İşlem öncesi bölge temizlenir ve gerektiğinde tüyler kısaltılır. Uygulama yapılacak bölge hijyenik olmalıdır.
 3. Göz Koruması : Tedavi sırasında gözleri korumak için özel gözlükler kullanılır.
 4. Lazer Uygulaması : Lazer cihazı tüy köklerine yüksek enerjili ışık darbeleri göndererek köklerin tahrip edilmesini sağlar. Uygulama sırasında cilt soğutma sistemi kullanılır ve bu işlem rahatlatıcıdır.
 5. Tedavi Süresi : Özel bölgelerdeki tedavi süresi kişinin ihtiyacına göre farklılık gösterir. Bu işlem ortalama 15 dakika ile 1 saat arasında sürer.

şeklinde özetleyebiliriz.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Özel Bölgelerde istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın etkili bir yoludur. Lakin bu tedaviyi deneyimli bir uzmanın gözetiminde yaptırmak önemlidir. Uygulama öncesinde ve sonrasında doktorun önerilerine uymak hayal ettiğiniz sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Öncesi Yapılması Gerekenler 

Erkeklerde Lazer Epilasyon uygulamalarının başarıya ulaşması ve kişinin sağlığının korunması için tedavi öncesi dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Erkeklerde Lazer Epilasyon Öncesi Yapılması Gerekenler arasında;

 • Tedavi öncesinde bölgenin temiz ve tüysüz olması önemlidir.
 • Güneşten korunmalı ve bronzlaşma işleminden kaçınılmalıdır.
 • İşlem öncesi cildin hassasiyeti göz önüne alınarak doktorun önerilerine uyulmalıdır.

gösterilebilir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler 

Tüm sağlık uygulamalarında olduğu gibi Erkeklerde Lazer Epilasyon Sonrası da uygulamanın başarısı ve kişinin sağlığı için özen gösterilmesi gereken belirli hususlar vardır. Erkeklerde Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler arasında;

 • İşlem sonrası bölgeyi nemlendirmek ve güneşten korumak önemlidir.
 • Cilt tahrişine karşı uygun ürünler kullanılmalıdır.
 • Dikkatli olunması gereken aktiviteler hakkında doktorun tavsiyelerine uyulmalıdır.
 • Gerektiğinde belirli bir süre boyunca lazer epilasyon seanslarına düzenli olarak devam edilmelidir.

belirtilebilir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Caiz Mi 

"Lazer Epilasyon Caiz Mı?" sorusu din ve kişisel inançlara bağlıdır. Bazı inançlarda vücut üzerinde herhangi bir değişiklik yapmanın uygun olmadığı düşünülürken, bazıları bu tür kozmetik işlemlere izin verir. Bu nedenle bu tür bir soruya cevap verirken kişinin kendi inançları ve dini kuralları dikkate alınmalıdır.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Fiyatları 

Erkeklerde Lazer Epilasyon Fiyatları hakkında bilgi almak için ulaştığınız kliniklerden ve merkezlerden farklı ücretler duyabilirsiniz. İnsan sağlığı kapsamında gerçekleştirilen uygulamalarda kişi muayene edilmeden net bir fiyat vermek mümkün değildir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Fiyatları 2024 yılında birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu faktörler arasında;

 • Kişinin genetik yapısı ve yaşı,
 • İşlem yapılacak bölgenin genişliği ve durumu,
 • Kişinin cilt tipi ve kıl / tüy yapısı (rengi),
 • İstenilen sonuç için gereken seans sayısı,
 • Uygulamayı gerçekleştirecek uzmanın ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar ile ilgili daha detaylı bilgiler almak, Estetik Cerrahi alanında uzman hekimlerimiz tarafından muayene edilerek size özel tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın...

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

4 ila 6 Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

30 ila 60 Dakika

Anestezi

Anestezi

Anestezik Krem

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

1 ila 3 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

Hemen

Tam İyileşme

Tam İyileşme

1 ila 2 Ay

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

Ömür Boyu

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

Aynı Gün Çıkış

Evet… Erkeklerde Lazer Epilasyon istenmeyen tüylerin kalıcı olarak azaltılmasında etkili bir yöntemdir.

Hayır… Erkeklerde Lazer Epilasyon profesyonelce yapıldığında ve uygun koşullarda uygulandığında yumurtalıklara zarar vermez. Uygulama sırasında bu bölgeler korunur.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Seans Aralıkları 4 ila 6 hafta olarak belirtilebilir.

Hayır… Erkeklerde Lazer Epilasyon özel bölgelere doğru şekilde uygulandığında zararlı değildir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon istenmeyen tüyleri azaltmak ve inceltmek için etkili bir yöntemdir. Bununla birlikte %100 oranında kalıcı bir çözüm olmayabilir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon tedavilerinde ortalama 6 ila 8 seans gerekebilir. Bu sayı kişilerin durumuna göre değişebilir.

Hayır… Lazer Epilasyon estetik bir işlemdir ve dinen bir günah olarak kabul edilmez.