Lazer Epilasyon

 1. Anasayfa
 2. Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için en etkili yöntemlerin başında gelmektedir. Lazer Epilasyon işleminin FDA tarafından 1997 yılında onaylanması itibari ile kadın ya da erkek fark etmeksizin en çok tercih edilen tedavi yöntemi haline gelmiştir.

Lazer Epilasyon yöntemleri kişilerin istenmeyen tüylerinden kurtulması için kullanılan en sağlıklı, güvenilir ve hızlı uygulamadır. Lazer Epilasyon tedavisi ile hedeflenen durumlar arasında;

 • Lazer ışınını yeterli dozda kıl köklerine ulaştırmak,
 • Kıl kökü hücrelerine tekrar üretim yapamayacağı şekilde hasar vermek,
 • Bu yöntemle yeni kıl üretimini durdurmak,

gösterilebilir.

Lazer ışığı bilinen diğer ışıktan farklı olarak tek dalga boyunda düz bir demet halinde yayılmaktadır. Lazer atışı deri üzerine yapıldığında mili saniyeler içerisinde emilmeden deriden geçen ışıklar kıl kökleri ve kıl gövdesi tarafından emilmektedir. Bu süreç kıl köklerinin içinde çok yüksek ısı meydana getirdiği için kıl kökleri tahrip olarak üretim yapamaz hale getirilirler.

Lazer Epilasyon Tedavisi steril klinik ortamında uzman doktor tarafından doğru cihazlar kullanılarak yapıldığı zaman son derece etkili, acısız ve zararsız bir uygulamadır. Kliniğimize başvuran kişilere uzman doktorumuz tarafından yapılan ön muayene sonrası;

 • İşlemin uygulanacak bölge,
 • Kişinin cilt tipi,
 • Kişinin cilt rengi,
 • Kişinin kıl yapısı,

göz önüne alınarak kullanılacak cihaz türü belirlenir ve hastamıza yaklaşık olarak kaç seans sonunda tüylerinden kurtulacağının bilgisi verilebilir.

Estpoint Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi alanında uzun yıllara dayanan tecrübesi, steril imkanlara sahip şubeleri ve uzman doktorları ile hastalarını dinleyerek onların en estetik, çekici ve diri gösterecek yüz & cilt görünümüne sahip olmaları için Lazer Epilasyon dahil tüm tedavi yöntemlerini büyük bir başarıyla gerçekleştirmektedir.

Sizde farklı nedenlerle maruz kaldığınız pek çok estetiksel problemden hızla kurtularak hayal ettiğiniz genç, parlak ve pürüzsüz cilt yapısına güvenli, konforlu ve etkili bir tedavi süreciyle sahip olabilmek için Hemen Bize Ulaşıp randevu alabilir; kliniğimizde uzman hekimlerimiz tarafından yapılacak Lazer Epilasyon ile arzu ettiğiniz estetik görünüme ulaşabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Nedir 

Lazer Epilasyon insanların hayatının kolaylaşmasına yardımcı olan, istenmeyen tüylerden en güvenilir, sağlıklı ve acısız şekilde kurtulmalarını sağlayan uygulamadır.

Lazer Epilasyon tedavisi sayesinde kıl köklerinde bulunan melanin lazer ışıkları kullanılarak yüksek ısı ile zayıflatılır. Belirli periyotlar halinde devam edilen bu uygulama sonunda kıl kökleri üretim yapamayacak duruma getirilir.

Lazer Epilasyon sırasında kullanılan lazer ışınlarının atış genişliği ve dalga boyu uygulama öncesi kişiye özel olarak ayarlanmaktadır. İnsan vücudunda melanin pigmentler tarafından emilen bu ışınlar kıl köklerinde ısı enerjisine dönüşmektedir.

Uygulama sırasında cildin üst tabakasında herhangi bir olumsuz etki oluşmazken sadece kıl kökleri tahrip edilmektedir. Lazer Epilasyon uygulamasını diğer tüm tekniklerden ayıran en belirgin özelliği sadece kıl köklerinin tahrip edilmesi ve kalıcı sonuçlar alınmasıdır.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanabilir 

Lazer Epilasyon Türkiye, Avrupa ve Dünyadaki tüm sağlık otoriteleri tarafından kabul edilmiş güvenli, konforlu ve etkili bir tedavi yöntemidir. Uzun yıllardır birçok farklı vücut bölgesine milyonlarca kez uygulanmış bu tedavinin kaydedilmiş olumsuz bir vakası bulunmamaktadır.

Lazer Epilasyon uygulaması kadın veya erkek fark etmeksizin vücudunun herhangi bir bölgesindeki kıl ve tüylerden rahatsız olan tüm bireylere uzman doktor kontrolünde yapılabilmektedir. Bu konuda yetkin olmayan kişiler tarafından yapılacak uygulamalar sonucu geçici ve yüzeysel yanıklar oluşacağının bilinmesi gerekmektedir.

Kliniğimize tedavi için ulaşan kişilerden en sık duyduğumuz sorulardan birisi de "Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Yapılır?" şeklinde olmaktadır. İnsanlarda göz ve çevre bölgesi dışında her bölgeye uzman doktor eliyle güvenli bir şekilde Lazer Epilasyon yapılabilmektedir.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Yapılabilir 

Lazer Epilasyon uygulamaları kişilerin göz çevresi dışında her türlü vücut bölgesine yapılan Medikal Estetik tedavisi yöntemidir. Bu işlem tüm vücuda uygulanabildiği gibi belirli alanlara ayrılarak da gerçekleştirilebilmektedir.

Lazer Epilasyon uygulamalarının en fazla talep edildiği alanlar arasında yüz, koltuk altı, tüm bacak, genital, sırt bölgesi, göğüs kısmı, tüm kol, bıyık, çene ve boyun gösterilebilir. Tüm bu bölgelere alanında uzman hekimler eliyle kusursuz şekilde Lazer Epilasyon yapılabilir.

Lazer Epilasyon Uygulamaları gerçekleştirildikleri bölgelere göre;

 • Yüz Bölgesine Lazer Epilasyon
 • Koltuk Altı Lazer Epilasyon
 • Bacaklara Lazer Epilasyon
 • Genital Bölgeye Lazer Epilasyon
 • Sırt Bölgesine Lazer Epilasyon
 • Göğüs Bölgesine Lazer Epilasyon
 • Kol Bölgesine Lazer Epilasyon
 • Bıyık Bölgesine Lazer Epilasyon
 • Çene Bölgesine Lazer Epilasyon
 • Boyun Bölgesine Lazer Epilasyon

şeklinde gruplandırılmaktadır.

Sizlerde ihtiyaç duyduğunuz bölgeye güvenle Lazer Epilasyon yaptırarak daha konforlu ve estetik bir yaşam standardına En Uygun Lazer Epilasyon Seans Fiyatları ile sahip olmak için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır 

Lazer Epilasyon işlemi yapılacak kişinin tedavi öncesi uygulama yapılacak bölgedeki tüylerini jilet ile kısaltması gerekmektedir. Bu işlemi ağda gibi kullanıldığında kıl köklerini ekarte eden yöntemler kullanılarak yapılmaması önemlidir.

Lazer Epilasyon tedavisi başlamadan önce uygulama yapılacak kişinin ten rengi ve kıl rengi göz önünde bulundurularak lazer değerleri ayarlanmaktadır. Bu aşamada uzman doktor  tarafından kişiye en uygun doz belirlenmekte, doğru yöntem kullanılarak işlemin başarı oranı artırılmaktadır.

Kişinin tüyleri kısaltıldıktan sonra işlem yapılacak bölgede bulunan kıl kökleri lazer cihazı kullanılarak taranmaktadır. Uygulama yapılacak bölgelere farklı dozlarda ayarlamalar yapılmaktadır.

Genellikle çok çabuk şekilde tamamlanan Lazer Epilasyon tedavisi süresi, uygulamanın gerçekleştiği bölgenin büyüklüğüne göre değişebilmektedir.

Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter 

Lazer Epilasyon tedavisinin seans sayısı kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Uzman doktor lazer ışınlarının kişinin vücudunun hangi bölgesine uygulandığı, kök kalınlığı ve kök yoğunluğu gibi faktörleri göz önünde bulundurarak kalıcı bir sonuç elde edilmesi için kaç seans gerektiğine karar vermektedir.

Kliniğimizde yaptığımız Lazer Epilasyon işlemleri ortalama 4 ila 6 seans arasında bir süreçte kalıcı ve sağlıklı sonuçlar vermektedir. Uygulamanın güven içinde tamamlanması ve arzu edilen sonuçların elde edilmesi için en doğru dozda yapılması gerekmektedir. Kişi için en uygun olacak doz ve seans sayısı uzman doktor tarafından belirlenmektedir.

Lazer Epilasyon Seansları Ne Kadar Sürer 

Yazımızın ilk bölümünde belirttiğimiz gibi Lazer Epilasyon tedavisinin ve seanslarının süreleri net bir şekilde belirlenemez. Kliniğimize işlem yaptırmak için gelen kişilere uzman doktorumuz tarafından yapılan ön muayene ile ortalama bir seans sayısı ve seans süresi verilebilmektedir. Çünkü kişinin tedavi istediği bölge, cilt yapısı, kıl yapısı gibi birçok süreye etki edebilecek durum mevcuttur.

Lazer Epilasyon tedavisi olmak için bizlere ulaşan kişilerden;

 • Tedavinin kaç seans süreceği,
 • Seansların hangi periyotlarla tekrarlanacağı,
 • 1 seansın ne kadar süreceği,

gibi süre ile ilgili çok fazla soru gelmektedir. Bu aşamada bugüne kadar yaptığımız tedavilerde elde ettiğimiz veriler ışığında ortalama süreler vermemiz gerekir ise;

 • Büyük alan olarak ifade edebileceğimiz sırt ve bacaklar gibi alanlarda 1 seans ortalama 60 ila 90 dakika arası,
 • Orta büyüklükte alan olarak ifade edebileceğimiz koltuk altları, bikini bölgesi, yüz bölgesi gibi alanlarda 1 seans ortalama 10 ila 15 dakika arası,
 • Küçük alan olarak ifade edilebilecek bıyık, elmacık kemiği üstü, çene gibi bölgelerde 1 seans ortalama 3 ila 5 dakika arası,

sürebilmektedir.

Seans sıklıkları ise vücut bölgesinde 45 ila 60 günde bir olmakla birlikte, yüz bölgesinde 20 ila 30 günde bir yapılmaktadır. Tedavinin ilerleyen aşamalarında seans aralıkları uzamaktadır.

Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı 

Lazer Epilasyon işlemi doğru ortamda ve yetkin eller tarafından uygulandığı zaman kalıcı sonuçlar veren bir tedavi yöntemidir. Tedavinin kalıcı olması için gerekli şartları sıralamak gerekirse;

 • Klinik ortamında bu alanda uzman doktorlar tarafından yapılmış,
 • Günümüz şartlarında en gelişmiş yüksek teknoloji lazerlerin kullanıldığı,
 • Kişiye ve bölgeye göre en etkin dozun belirlenerek uygulandığı,
 • İşlem yapılan bölgede tamamen bitirilmiş bir tüylenmenin,

yeniden başlama olasılığı mümkün görünmemektedir.

Bu durumlara ek olarak Lazer Epilasyon tedavisinde sonucun kalıcılığını kesinleştirmek için uygulamanın yapılacağı kadınların 18 yaş üstü, erkeklerin 20 yaş üstü olması gerekmektedir. Buradaki yaş sınırı işlem yapılan köklerden yeniden tüy çıkacağı için değil, işlem yapılan kişi gelişimini tam olarak tamamlamadığı için tedavi sonrası yeni kökler ve yeni tüyler oluşabileceği içindir.

Tüm bunların yanı sıra Lazer Epilasyon işlemi ile ilgili hormonal rahatsızlıklara sahip kişiler için net bir sonuç belirtilmesi mümkün olmamaktadır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri 

Dermatoloji ve Estetik Bilimler özellikle son birkaç yıl içinde hızla ilerlemiştir. Çeşitli cilt ve güzellik sorunlarına yönelik yeni çözümler ortaya çıktıkça birçok insan daha temiz, daha genç ve daha sağlıklı bir cilt elde etme hedefine daha kolay bir şekilde ulaşma imkanına sahip olmuştur. Bu yeniliklerden birisi de Lazer Epilasyon teknolojisidir.

Lazer Epilasyon istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en etkin yöntemlerinden biridir. Bu yöntem lazer ışığını tüy folikülüne odaklayarak tüylerin büyümesini durdurur. Bu uygulama oldukça güvenilir ve konforlu bir tedavi yöntemi olmakla birlikte günümüzde en fazla kullanılan Lazer Epilasyon Türleri arasında;

 • Alexandrite Lazer
 • Buz Lazer
 • ND-Yag Lazer
 • Diode Lazer

gösterilebilir.

Sonuç olarak Lazer Epilasyon çeşitli tüy ve cilt tiplerinde etkili olan çözümler sunmaktadır. Her lazer türünün farklı avantajları ve kullanım alanları vardır. Bu nedenle en iyi sonuçları almak için cilt ve tüy tipinize en uygun olanı seçmek önemlidir. Dermatolog veya Estetik Hekiminize danışarak en doğru kararı verebilirsiniz.

Alexandrite Lazer 

Alexandrite Lazer açık tenli ve koyu renkli tüyleri olan kişiler için idealdir. Bu lazer tipi kısa dalga boyu sayesinde yüzeysel deri tabakasına nüfuz eder ve melanin üzerinde yüksek bir etkiye sahiptir. Alexandrite Lazer yüksek atış hızı sebebiyle geniş alanlarda kullanım için oldukça uygundur.

Buz Lazer 

Buz Lazer birçok cilt ve tüy rengi için uygun olan geniş bir spektrum sağlar. Adını cildi soğutup yanma riskini en aza indiren entegre bir soğutma sisteminden alır. Buz Lazer rahatsızlığı ve ağrıyı en aza indiren teknolojidir. Daha önce lazer epilasyonun acı verici olduğunu düşünen kişilere özellikle tavsiye edilir.

ND-Yag Lazer 

ND-Yag Lazer daha koyu cilt tonlarına sahip kişiler için idealdir. Yüksek dalga boyunda lazer ışığının daha derine nüfuz etmesini sağlar. Bu sayede koyu ciltli kişilerde yanık riski azaltılır. ND-Yag Lazer tüy foliküllerini hedef alır. Bu nedenle kalın ve koyu tüylü kişilerde etkilidir.

Diode Lazer 

Diode Lazer geniş bir cilt ve tüy rengi yelpazesine uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. Orta dalga boyu hem yüzeysel hem de derin tüy folikülleri hedef alabilir. Bu nedenle farklı tüy ve cilt tiplerinde geniş bir etkinlik gösterir.

Lazer Epilasyon Acıtır Mı 

Lazer Epilasyon esnasında ve sonrasında hastalar herhangi bir ağrı ve sızı hissetmez. Bununla birlikte acı eşiği düşük olan kişilerde işlemler sırasında çok hafif bir ağrı hissi oluşmaktadır. Ağrı eşiği çok düşük kişilerde ise işlem öncesi bölgeye anestezik krem sürülerek rahat bir tedavi süreci geçirmesine yardımcı olunur.

Lazer Epilasyon Zararlı Mı 

Lazer Epilasyon Türkiye, Avrupa, Amerika ve Dünyadaki tüm sağlık otoriteleri tarafından kabul edilmiş güvenli, konforlu ve etkili bir tedavi yöntemidir. Uzun yıllardır birçok farklı vücut bölgesine milyonlarca kez uygulanmış bu tedavinin kaydedilmiş olumsuz bir vakası bulunmamaktadır.

Lazer ışınlarının iyonize edici bir özelliği olmadığı için uygulandığı vücut bölgesindeki dokularda herhangi bir mutasyon oluşmasına neden olmaz. Lazer Epilasyon uygulaması ehil eller tarafından yapılmazsa geçici yanıklara neden olabilir. Bu nedenle tarafından klinik şartlarında uzman doktor tarafından bu işlemi yaptırmanız doğru bir davranış olacaktır.

Lazer Epilasyon Öncesi 

Lazer Epilasyon tedavisi yapılmadan önce;

 • İşlemden en az 1 ay öncesinden itibaren tüyleri kökünden alan ağda, cımbız, epilatör gibi yöntemler kullanılmamalıdır.
 • Kişiler tüylerini jilet ya da tüy dökücü kullanarak kesebilir.
 • İşlemin planlandığı dönem öncesi güneş ışınlarından uzak durulmalı ve güneş koruyucu kullanılmalıdır.
 • İşlemin yapılmasına 2 hafta kaldığı süre itibari ile solaryuma girilmemeli, cildin bronzlaşması önlenmelidir.
 • Yine işlemin yapılmasına 2 hafta kaldığı süreçten itibaren cilt soyucu ürünler (peeling) kullanılmamalıdır.

Lazer Epilasyon Sonrası 

Lazer Epilasyon tedavisi yapıldıktan sonra;

 • İşlem sonrası ilk 24 saat içinde bölge sıcak su ile temas ettirilmemelidir.
 • İşlem cildin açıkta kalan bölgelerine uygulanıyor ise bir sonraki seansa kadar güneşli havalarda güneş koruyucular kullanılarak bölge muhafaza edilmelidir.
 • Bunlar dışında tedaviden hemen sonra standart yaşamınıza dönebilirsiniz.
 • İşlemin uygulandığı bölgeye (özellikle yüz bölgesi için) makyaj yapılmasında bir sakınca bulunmamaktadır.

Lazer Epilasyon işlemi yapılan bölgede kılların kökleri 5 ile 10 gün içerisinde uzamaya ve dökülmeye başlamaktadır.

Lazer Epilasyon Sonrası Leke ve Yanık Oluşur Mu 

Lazer Epilasyon işlemi sonrasında hafif de olsa kızarıklık ve kıl köklerinde şişmeler oluşabilmektedir. İşlemden ortalama yarım saat sonra cilt normal görünümüne dönecektir.

Lazer Epilasyon uygulamalarını klinik ortamında uzman hekimlerimiz tarafından gerçekleştirmeniz önemlidir. Aksi durumda ciltte yanıklar ve lekeler oluşma durumu vardır. Tedaviyi yapacak olan hekimin uzmanlığı ve tedavinin yapıldığı yer kullanılan cihazlar bu tarz durumların yaşanmaması için önemlidir.

Lazer Epilasyon Orucu Bozar Mı 

Bu tür soruların yanıtları dinin yorumuna ve kişinin inançlarına bağlıdır. Genel olarak Lazer Epilasyonun bir kişinin orucunu bozmayacağı düşünülür. Çünkü Lazer Epilasyon esnasında vücuda herhangi bir madde alınmaz. Bu tedavi tıbbi veya kozmetik bir işlem olarak kabul edilir. Bununla birlikte sorunun yanıtına dair kesin bir görüş belirtmek için bir din adamına danışmak daha doğru olacaktır.

Lazer Epilasyon Günah Mı 

"Lazer Epilasyon Günah Mı?" sorusu da benzer şekilde din ve kişisel inançlara bağlıdır. Bazı inançlarda vücut üzerinde herhangi bir değişiklik yapmanın uygun olmadığı düşünülürken, bazıları bu tür kozmetik işlemlere izin verir. Bu nedenle bu tür bir soruya cevap verirken kişinin kendi inançları ve dini kuralları dikkate alınmalıdır.

Lazer Epilasyon Fiyatları 

Lazer Epilasyon Fiyatları hakkında bilgi almak için ulaştığınız kliniklerden ve merkezlerden farklı ücretler duyabilirsiniz. İnsan sağlığı kapsamında gerçekleştirilen uygulamalarda kişi muayene edilmeden net bir fiyat vermek mümkün değildir.

Lazer Epilasyon Fiyatları Tüm Vücut Seans 7.500 TL - 12.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Lazer Epilasyon Fiyat için bizimle iletişime geçiniz.

Lazer Epilasyon Fiyatları 2024 yılında birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu faktörler arasında;

 • Hastanın genetik yapısı ve yaşı,
 • İşlem yapılacak bölgenin genişliği ve durumu,
 • Kişinin cilt tipi ve kıl / tüy yapısı (rengi),
 • İstenilen sonuç için gereken seans sayısı,
 • Uygulamayı gerçekleştirecek uzmanın ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

Lazer Epilasyon kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar ile ilgili daha detaylı bilgiler almak, Estetik Cerrahi alanında uzman hekimlerimiz tarafından muayene edilerek size özel tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın...

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

4 ila 6 Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

30 ila 60 Dakika

Anestezi

Anestezi

Anestezik Krem

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

1 ila 3 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

Hemen

Tam İyileşme

Tam İyileşme

3 ila 4 Ay

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

Ömür Boyu

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

Aynı Gün Çıkış

Lazer Epilasyon Sonrası Çıkan Tüyler tıraş edilerek alınır. Cımbız / ağda kullanmak Lazer Tedavisinin etkinliğini azaltabilir.

Buz Lazer cildi soğutarak yanma riskini en aza indiren ve ağrıyı minimuma indiren bir Lazer Epilasyon tekniğidir.

Lazer Epilasyonun Maliyeti tedavi edilecek alanın büyüklüğüne, lazerin türüne ve seans sayısına bağlıdır. Bu nedenle fiyatlar klinikten kliniğe farklılık gösterir.

Adetin bitiminden 3 ila 5 gün sonra Lazer Epilasyon yapılması önerilir. Kadınların cildi bu dönemde daha az hassastır.

Lazer Epilasyon ihtiyaç duyan ve 18 yaşını dolduran her bireyin yaptırabileceği bir uygulamadır. Bununla birlikte aile izni ile 16 yaşında da Lazer Epilasyon yaptırılabilir.

Hamileler, kanser hastaları, cilt hastalığı olanlar ve Lazer Tedavisine karşı alerjisi olan kişiler Lazer Epilasyon yaptırmamalıdır.

Lazer Epilasyon Sonrası aloe vera içerikli bir nemlendirici kullanılır. Bu cildi yatıştırır ve iyileşmeyi hızlandırır.

Lazer Epilasyon Sonrası kesin sonucun alınma süresi kişinin kıl yapısına, cilt tipine ve tedavi edilecek alana bağlıdır. Ancak 6 ila 8 seans sonunda önemli sonuçlar elde edilir.

Lazer Epilasyon ile kesin sonuç için 6 ila 8 seans gereklidir. Her seans arası 4 ila 6 hafta olmalıdır. Bu yüzden tedavinin tamamlanma süreci 6 ila 9 ay arasında değişebilir.

Lazer Epilasyon Atış Derecesi kullanılan lazerin türüne, cilt tipine ve kıl yoğunluğuna bağlıdır. Bu derece kişiden kişiye farklılık göstermekte ve Medikal Estetik alanında uzman hekim tarafından belirlenmektedir.

Lazer Epilasyon Öncesi Tıraş kılların yüzeyini düzleştirir ve lazerin kıl köküne daha etkili bir şekilde odaklanmasını sağlar. Kılların uzunluğu ideal olarak 1 ila 2 mm. olmalıdır.

Uzman hekimler adet döngüsünün başında ve ortasında Lazer Epilasyon yapılmasını önerir. Çünkü bu dönemlerde cilt daha az hassastır.

Lazer Epilasyon Seans Sayısı tedavi edilecek alana, cilt ve kıl tipine bağlıdır. Ancak genellikle 6 ila 8 seans aralığında istenilen sonuçlara ulaşılır.

Evet… Lazer Epilasyonun uygun olmadığına dair dini bir bilgi veya emare bulunmaz. Bu konu din ve kişisel inançlara bağlıdır. Bazı inançlarda bu tür kozmetik işlemler uygun iken bazı inançlara göre uygun değildir. Bu konuyu Din konusunda bir uzmana danışmanız en doğru davranış olacaktır.

Evet… Lazer Epilasyon istenmeyen tüylerin büyümesini azaltarak ve var olan kılları / tüyleri yok ederek kişilerin arzu ettiği estetik cilt yapısına sahip olmasını sağlar.

Lazer Epilasyon tüm vücutta özellikle bacaklar, bikini bölgesi, koltuk altları, yüz, sırt ve göğüs dahil olmak üzere istenmeyen tüylerin olduğu her yerde yapılabilir.

Hayır… Lazer epilasyonun kısırlığa neden olduğuna dair bilimsel bir kanıt yoktur. Lazer Epilasyon yüzeysel bir tedavidir ve üreme organlarını etkilemez.

Hayır… Lazer Epilasyon yüzeysel bir işlemdir ve lazer ışığı derinin altındaki organlara zarar vermez.

Evet… Kliniklerin büyük bir kısmı Lazer Epilasyon Fiyatlarını seans başına belirlenir. Fiyatlar tedavi edilecek alanın büyüklüğüne ve kliniğin fiyatlandırma politikasına göre değişir.

Hamileler, kanser hastaları, cilt hastalığı olanlar, lazer tedavisine karşı alerjisi olan kişiler ve belirli ilaçlar kullanmakta olan kişiler Lazer Epilasyon yaptırmamalıdır.

Lazer Epilasyon 18 yaşından itibaren ihtiyaç duyan kişiler tarafından yapılabilen bir Medikal Estetik tedavi yöntemidir. Ancak bu tedavi aile izni ile 16 yaşında da yapılabilir.

Lazer Epilasyon Sonrası kıllar genelde 1 ila 2 hafta içinde dökülür.

Lazer Epilasyon Sonrası çıkan tüyler tıraş edilerek alınır. Cımbız veya ağda kullanmak lazer tedavisinin etkinliğini azaltabilir.

Lazer Epilasyonun Etkileri genelde birkaç yıl sürer. Ancak bu kişiden kişiye değişir ve bazen düzenli bakım seansları gerekebilir.

Lazer Epilasyon kanamaya neden olmaz. Ancak kanama olursa temiz bir bez ile baskı uygulayabilir ve bir buz torbası kullanabilirsiniz. Eğer kanama durmazsa tedaviyi uygulayan uzman hekime ulaşmanız en doğru davranış olacaktır.

Lazer Epilasyon Sonrası cilt hassas olacağından güneşten korunmalı, aloe vera içerikli bir nemlendirici kullanmalı, sıcak su veya buhar banyosundan kaçınılmalıdır.

Lazer Epilasyon lisanslı bir Dermatolog veya Estetik Hekim tarafından yapılan bir işlemdir. Bu durumlar göz önüne alınarak Lazer Epilasyon uygulamalarının bu alanda uzman bir klinik veya merkezde yapılması gerekmektedir.

Bir Lazer Epilasyon Seansının Süresi tedavi edilecek alanın boyutuna bağlıdır. Küçük bir alan (örneğin üst dudak) sadece birkaç dakika sürebilirken, daha büyük bir alan (örneğin bacaklar) bir saate kadar sürebilir.