Yüz Gerdirme Fiyatları

  1. Anasayfa
  2. Yüz Gerdirme Fiyatları

Yüz gerdirme fiyatları yapılacak işleme göre farklılık göstermekte olup doğru fiyat bilgisine ulaşmak için bu tedaviyi uygulayan bir klinikten bilgi alabilirsiniz.

İşlem, yaşın ilerlemesi ile birlikte derinin elastikiyetini kaybetmesi ve yüzdeki yağ dokusunun günden güne azalması sonucu sarkan yüz derisini eski haline getirmek için kullanılan bir ameliyattır. Yüz dokusundaki bu bozulmalar ile birlikte ellili yaşlarda yüzdeki deri dokusu sarkmaya başlar.

Operasyon ile sarkan bu doku toparlanır ve yüz derisi eski gergin görünümüne kavuşturulur. Yüz sarkması durumu yer çekiminin bir etkisi olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsanların genelinde görülen bir durumdur ancak bu durum kadınlar için daha çok sorun teşkil etmektedir. Yüz gerdirme fiyatları, yüz derisinin mevcut durumuna ve yapılacak olan müdahalenin zorluğuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Yüz gerdirme fiyatları hakkında daha ayrıntılı bilgiye sahip olmak için bir kliniğe başvurabilirsiniz. Bu operasyonun fiyatlarının belirlenmesinde birçok farklı değişken rol oynamaktadır. Hastanın yaşı, derinin genel özellikler, sarkıklık seviyesi gibi etkenler ameliyatın yöntemini ve fiyatını değiştirecektir. Yüz gerdirme operasyonu ile daha genç ve daha dinç bir görünüme sahip olmak mümkündür. Birçok hasta yüz gerdirme sonrasında kendilerini daha genç ve daha güzel hissettiklerini dile getirmektedir.

Yüz Gerdirme Ameliyatı

Ameliyat esnasında sarkmış olan deri toparlanarak yüze eski gergin ve genç görüntüsünün geri verilmesi amaçlanır. Yüz germe ameliyatı genellikle kulak memesinin ön kısmından başlayarak kulak arkasından saçlı derinin olduğu kısma kadar ilerleyen bir kesik ile çalışılarak bollaşmış ve sarkmış olan yüz ve boyun derisinin gerginleştirilme işlemidir.

Fiyatlar ameliyat esnasında yüz ile birlikte boyun bölgesiyle de çalışılıp çalışılmayacağına göre değişir. Yüz germe ameliyatı genellikle boyun germe ameliyatı ile bir arada yapılmaktadır. Bunun sebebi yüz bölgesinin olduğu kadar boyun bölgesinin de yaş ilerlemesine bağlı olarak sarkması ve ortaya hoş olmayan bir görüntü çıkarmasıdır.

Yüz germe ameliyatı kullanılarak yüz derisinin gerilmesi sağlansa da göz çevresi, ağız çevresi, alın ve yüzün diğer kısımlarındaki kırışıklık görünümünü düzeltmede etkili değildir.  Yüz germe genellikle yüz bölgesine uygulanan farklı estetik operasyonlarla birlikte yapılır. Bu operasyonlara örnek olarak göz kapağı estetiği, kaz ayağı kırışıklıkları için dolgu botoks, dudak üstü kırışıklıkları için dolgu botoks gibi operasyonlar sayılabilir.

Yüz gerdirme fiyatları operasyona bu gibi işlemlerin eklenmesine bağlı olarak değişecektir. Özellikle boyun ve çene bölgesinde yoğun olarak sarkmaları olan, deri üzerindeki sarkma ve kırışıklığın yoğun bir şekilde belli olduğu ve ince bir cilt yapısı bulunan kişilerde en iyi sonuçları vermektedir.

 Yüz Gerdirme Egzersizleri

Gerdirme egzersizleri kullanılarak yüzünüzdeki sarkma durumunun önüne geçmeniz mümkündür. Ancak yalnızca egzersiz yöntemi ile istediğiniz gergin ve genç yüz dokusunu kazanmanız oldukça zor olacaktır.

Yüz gerdirme egzersizleri genellikle yüz kaslarını çalıştırmayı hedefler ve bu doğrultuda hareketler içerir. Bu egzersizleri genç yaştan itibaren yapmaya başlayarak erken yaşta oluşabilecek sarkmaların önüne geçebilirsiniz. Ancak bir süre sonra yüz deriniz yer çekimine yenik düşecek ve yine de sarkmalar yaşanacaktır. Yüz gerdirme fiyatlarını bu işlemi yaptırmak istediğinizde cildinizin sahip olduğu sarkma durumu belirleyecektir.

Yüz gerdirme hareketleri uygulanarak önceden oluşmuş olan sarkmaların önüne geçmek oldukça zordur. Ancak daha henüz sarkma durumları yaşanmaya başlamamışken yüz kaslarını harekete geçirecek egzersizleri uygularsanız yer çekiminin olumsuz etkilerini yüzünüzde çok daha geç bir yaşta fark edebilirsiniz. Yüz gerdirme hareketlerini düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir. Böylelikle yüz kaslarınızı harekete geçirebilir ve kan dolaşımınızı hızlandırarak yüzünüze canlılık kazandırabilirsiniz. Bu hareketler size kalıcı çözüm sunmamakla beraber daha erken yaşlarda kullanılmaya uygun yöntemlerdir.

Yüz Gerdirme Ameliyatı Yapılışı

Her ne kadar toplumda estetik kaygı ile yapılan bir işlem olarak algılansa da aslında bazı durumlarda zorunlu olarak yapılan bir estetik operasyon olmaktadır. Yüz gerdirme fiyatları konusunda da bu zorunluluk durumu fiyatlarda değişkenliğe yol açabilmektedir. Bu operasyonu günümüzde kadınlar kadar erkekler de tercih etmektedir.

Yüz germe işlemi için ameliyat yöntemi kullanılabilir. Bu şekilde yapılan operasyonlarda kulak memelerinin önünden minik kesiler açılarak fazla olan deri dokusu kesilir ve geri kalan kısım tekrar dikilir. Bu yöntemde açılan kesiler genellikle küçük ve görünmez olmaktadır ve göze rahatsızlık vermemektedir.

Yüz Gerdirmede Diğer Yöntemler

Yüz gerdirme bandı yüz gerdirme işlemi için kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde hastalar ameliyat olmak zorunda kalmamaktadır. Yüz gerdirme bandı ameliyat gerektirmeyen bir yöntem olduğundan günümüzde tercih edilmektedir.

Yüz gerdirme fiyatlarına nazaran yüz gerdirme bantları oldukça uygun fiyatlara bulunabilmektedir. Her yerde kolaylıkla bulabileceğiniz yüz germe bantları, yüzünün sarkmasından şikayetçi olan birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Uygun maliyetli olması bakımından da tercih edilen bu yöntemin kalıcılık süresi oldukça azdır. Bu yöntem geçici olarak kullanılan bir yöntemdir ve genellikle kısa süreli çözüm olması nedeni ile tercih edilmektedir.

Yüz gerdirme maskesi de bir diğer yöntem olarak görülmektedir. Yüz maskesi yöntemi de tıpkı yüz bandında olduğu gibi geçici bir yöntemdir. Bu tarz yöntemler hastalara kalıcı çözümler sunmamakla birlikte tamamen işe yarayıp yaramadıkları da görecelidir. Bu tarz yöntemler erken dönemde görülen sarkmalar için her ne kadar geçici çözümler sunsa da ileriki yaşlarda meydana gelen kalıcı sarkmaların önüne geçememektedir. Yüz gerdirme fiyatları bu yöntemlere göre fazla gibi görünse de kalıcı bir çözümdür. Bu yüzden en kalıcı ve en etkili sonucu alabileceğiniz yöntem yüz germe ameliyatı yöntemi olmaktadır.