Yüz Gerdirme Ameliyatı

  1. Anasayfa
  2. Yüz Gerdirme Ameliyatı

Yüz gerdirme ameliyatı nedir, yaşlanmaya bağlı olarak yüzde oluşan her türlü anomali ve sarkmaların giderilmesi için yapılan cerrahi operasyondur. Yaş aldıkça ve stresli günler, yorucu bir iş hayatı, olumsuz duygular hayatımıza girdikçe cildimizde de buna bağlı deformasyonlar gözükür. Yer çekiminin de etkisiyle göz kapaklarımızda, boyun bölgemizde, elmacık kemiklerimizde, kaşlarımızda ve alın bölgemizde kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir. Yüz gerdirme ameliyatları sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve yorgun gösteren her türlü sarkmayı ortadan kaldırarak daha genç bir görünüm kazanmanızı sağlar.

  Yaşlı bir yüzde alın bölgesinde çizgiler ve kırışıklıklar oluşmuş, yanak bölgesi sarkmış, çene bölgesi deforme olmuş, boyunda sarkmalar meydana gelmiş ve yağlanmıştır. Yüz gerdirme ameliyatı, hayatınızı olumsuz yönde etkileyen bu problemlerden kurtulmanızı sağlar.

  Yüz Gerdirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Yüz gerdirme ameliyatı, genellikle 40 yaş üzeri hastalara yapılır. Eğer yüzünüzdeki problemler genetik ise bu süre daha da kısabilir. Yüz germe ameliyatı öncesi uzman doktorunuzla görüşüp cilt tipinizi belirlemek için testler yapılır ve yüzünüzde sahip olduğunuz problemlerin yol haritası çıkarılır. Problemin büyüklüğüne göre kullanılacak medikal materyaller belirlenir ve hangi operasyonun gerekli olduğu belirlendikten sonra operasyona başlanılır. Yüz gerdirme ameliyatı izsiz değildir fakat yüzünüzde kalacak izler saklandığı için, bu izler çok görünür değillerdir. Yüz gerdirme ameliyatı izleri şakak kısmında saçlı bölge içerisinde ve kulak kısmının arkasında ya da ön kısmında gizlenir. Çene bölgesi için operasyon yapılacaksa izler çene altında 2 3 milimlik kesikler olarak kalır. Göz kapağı ameliyatı yapılırsa ameliyat kesikleri göz kapağının katlanan kısmındaki deriye atıldığı için izler görünür olmayacaktır. Alın Germe operasyonunda ise yine alın çizgisinin saç olan kısmında izler kalır.

  Yüz gerdirme ameliyatı lokal anestezi ya da genel anestezi kullanılarak yapılabilir. Ameliyat süresi ortalama 4 ila 6 saattir.

  Yüz Gerdirme Ameliyatı Sonrası Nasıldır?

  Yüz gerdirme ameliyatı sonrası, ameliyat bitiminde taburcu olabilirsiniz fakat isteğe göre bir gün hastanede kalınabilir. Gözler, burun ve ağız dışarıda kalacak şekilde baş sargısı uygulanır. Ameliyat sonrası sargılar 2 3 gün sonra tamamen açılır. Yüz gerdirme sonrası yüz bölgenizde renk değişimi, şişlik ve sinirlerde hissizlik meydana gelebilir. Sargılar açıldıktan sonra genel kontrol ve pansuman işlemleri yapılır. Operasyon sonrası hasta bir gün sonra ayağa kalkabilir ve çok yorucu olmamak kaydıyla ev işleri yapabilir. 1 hafta sonra ise şişlikler geçecektir ve normal hayata dönüş başlar.

  Ameliyattan sonra 2 ay süresince yorucu işlerden, spor yapmaktan ve yoğun güneş ışınlarından korunmalısınız. Ameliyattan 3 hafta sonra yüzümüze verilen yeni görünüm daha görünür olmaya başlar ve hasta kendini daha iyi hissetmeye başlar. Yüz gerdirme işlemi cildin yapısına da bağlı olarak beş ila on yıl süresince etkili olabilir. Ameliyat sonrası yüzün şeklinin tam olarak oturması 6 ay ile 1 yıl süresince olur.

  Yüz Gerdirme Hareketleri Nedir?

  Doğal yollarla yapabileceğiniz basit yüz gerdirme hareketleri vardır. Evinizde otururken rahatlıkla yapabileceğiniz egzersizler cerrahi operasyon korkunuz var ise ve çok büyük problemleriniz yoksa sizin için uygun yöntemlerdir.

  Ameliyatsız Yüz Gerdirme Yöntemleri

  Ameliyat izi kalmadan, klasik yöntemden daha hızlı şekilde gerçekleştirilen çeşitli yüz gerdirme yöntemleri vardır. Bunların en bilineni botoks yöntemidir. Yüz gerdirme botoks ile yapıldığında etkisi geçici olacaktır fakat bu işlemi istediğiniz zaman tekrar yaptırabilir. Yüzdeki sorunlu bölgeler tespit edildikten sonra minik medikal iğneler yardımıyla cilt altından cildin yeniden yapılanma süreci tetiklenir. Yüz gerdirme, botoks ile yapıldığında hasta hemen günlük hayatına dönüş yapabilecektir.

  Diğer ameliyatsız yüz gerdirme yöntemleri ultherapy yöntemi, star askı yöntemi ve ipek koza tekniğidir.

  Yüz Gerdirme Ameliyatı Fiyatları Nasıldır?

  Yüz germe ameliyatı fiyatları, kişiden kişiye değişen fiyatlardır. Kişilerin cilt tipleri ve boyun bölgesindeki sorunları birbirinden farklılık gösterir. 30 yaşındaki bir kadın ile 50 yaşındaki bir kadın arasında hem cilt tipi, hem de yaşlılık belirtileri açısından mevcut olan farklılıklar tedavi yöntemi için de çeşitliliği belirler. Yüz gerdirme fiyatları için en güvenilir yol referans aldığınız uzman bir doktor ile görüşüp, doktora problemlerinizi ve isteklerinizi anlatmaktır. Kullanılacak olan medikal ekipmanlar ve hangi yöntemin uygulanacağı bu görüşme sonrası tetkikler sonucunda belirlenecektir. Yol belirlendikten sonra da doktorunuz size özel olarak fiyat bilgisi verebilir ve tek güvenmeniz gereken kişi doktorunuzdur.

  Yüz germe estetiği fiyatları, doktor harici üçüncü kişiler tarafından belirlenemez ve bilgi verilemez. Ayrıca internet sitelerinde de fiyatlar yayınlanamaz. Bu tür fiyat bilgilendirmeleri bakanlığı tarafından da yasaklanmıştır.

  Ayrıca bilgi almak isterseniz yüz gerdirme yapılan hastaneleri ya da polikliniklerin çağrı merkezlerini arayarak da bilgi elde edebilirsiniz. Sonrasında muayene olmaya gittiğinizde tek başına yüz gerdirme ne kadar yeterli olacak yoksa ek operasyonlar gerekli olacak mı buna karar verilir.

  Klasik Boyun Germe ameliyatı haricinde bu işlemin yapılabileceği birçok yöntem vardır. Bunlar ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere ikiye ayrılır bazıları operasyonla yapılırken bazılarını evde kendiniz yapabilirsiniz. Yöntemlerin çeşitliliğine ve cildinizin tipine göre de yüz gerdirme değişkenlik gösterir.

  Yüz Gerdirme Ameliyatının Faydaları

  Yüz gerdirme sayesinde; Yüzümüz insan ilişkilerimizde odak noktasıdır. Kendi görünüşümüzden memnun olmadığımızda insanlarla olan ilişkilerimiz de olumsuz etkilenecektir. Yaş almayla beraber yaşadığımız stresli günler, yorucu işler ve olumsuz duygular da cildimiz üzerinde deformasyonlara sebep olur. Vücudumuzdaki deformasyonlar sebebiyle oluşan daha mutsuz, daha yorgun ifadeden kurtulmuş oluruz.

  Aynaya baktığınızda kendinizin 5 ila 10 yıl önceki halinizi görmüş olursunuz ve gençlik ışıltısını yeniden kazanırsınız.