Yüz Estetiği Çeşitleri

  1. Anasayfa
  2. Yüz Estetiği Çeşitleri

Yüz estetiği çeşitleri, yüz ve boyun germe, göz kapağı ve kaş kaldırma, kulak estetiği, elmacık kemiği ve çene, dudak estetiği şeklinde bölgelere ayrılır.

Yüz estetiği, Plastik Cerrahi bölümünün alt dallarından biridir. Belirli yaşlardan sonra dış etmenlerden dolayı ortaya çıkan deformasyonları ortadan kaldırmaya yönelik geçirilen operasyonlardır. Bu operasyonların kimisi ameliyatlı bazıları da ameliyatsız gerçekleşir.

Yüz estetiği çeşitleri genel itibariyle yüzün tamamına yapılabilirken, yüzün sadece belli bölümlerine de yapılabilir. Bu uygulamalar yapılırken yüzün bütünselliğine özen gösterilmelidir. Bu bütünselliğin bozulmaması için yüze yapılacak uygulamadan önce konunun uzmanları tarafından detaylı bir yüz incelemesi yapılmalıdır. Ayrıca yüz estetiklerinde belli bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır.

Yüz Estetiği

Yüz estetiği genellikle yüzdeki yağ dokusunun azalmasıyla yüzün dolgunluğunu kaybetmesinden kaynaklanan deformasyonların düzelmesini sağlar. Yüzdeki bu deformasyonların olduğu bölgeye göre de yüz estetiği çeşitleri farklılık gösterir. Yüzün estetik, genç ve sağlıklı görünmesi için bu estetikler yapılır. Bu yüz estetiği operasyonları son zamanlarda çok rövanş gören bir uygulama haline gelmiştir.

Yüz estetikleri doğal görünümü sağlar ve estetik hissi vermez.  Bu durum da yüz estetiklerinin tercih edilmesini arttırır. Bu estetik ameliyatlarının asıl amacı genç ve güzel görünümün sağlanmasıdır. Ayrıca yüz estetiğinin kusursuz olmasından daha çok doğal durması önemlidir. Daha doğal ve güzel bir görünüm için de işinde uzman hekimler tarafından yapılan yüz estetikleri tercih edilmelidir.

Yüz Estetiği Fiyatları

Yüz estetiği fiyatları yapılan bölgeye ve yapılan işlemin zorluğuna göre farklılık gösterirken, yüz estetiği çeşitleri ve uygulanan yıla göre de ödenecek fiyat da değişiklikler olur. Diğer yandan yapılacak olan operasyonun fiyatı, operasyonu yapacak hekime, operasyonun yapılacağı şehre göre de değişiklikler gösterir.

Uygulanmasını istediğiniz operasyonun en güncel ve doğru fiyatını öğrenmek için uygulamayı yapacak olan hekiminize başvurmanızda fayda vardır. Bu ameliyatlar hakkında bilgi vermek gerekirse göz kapağı estetiği, göz kapaklarında ki sarkan derinin oradan alınıp gerilmesiyle gerçekleştirilir. Boyun germe, biraz daha kapsamlı bir ameliyattır ve uzman hekimler tarafından yaptırılması gerekir. Yüz germe, sarkmış, yağ dokusunun bozulmuş olduğu kısımların gerilmesiyle gerçekleşir.

Yüz Estetiği Çeşitleri

Yapılan bölgeye göre farklılık gösterir. Yüz estetiği çeşitleri sayılacak olursa şu şekildedir. Göz kapağı estetiği, boyun germe, yüz germe, bişektomi yanak estetiği, çene jawline dolgusu, kepçe kulak otoplasti, yağ enjeksiyonu ve kas estetiğidir. Bu estetiklerinin her birinin farklı zorluğu ve kolaylığı vardır. Bu yüzden bu operasyonlardan önce mutlaka bir hekimden bilgi alınmalı ve hekim eşliğinde bu operasyonlara girilmelidir. Örneğin kaş estetiğinde, askı yöntemi kullanılarak ameliyata gereksinim duyulmadan da kaş kaldırılabilir.

Yüz estetiklerinin geneline bakıldığında en çok talep gören estetik şekli ise yağ enjeksiyonudur. Çünkü bu estetik operasyonda vücudun başka bölgelerindeki fazla yağ alınarak, örneğin göbek ve kalça gibi, yüzde ki çökük ve kırışık yerlere enjekte edilir.

Yüz Estetiği Erkek

Bu estetik operasyonlarını genelde kadınlar tercih etse de yüz estetiği erkek bireylere de uygulanabilir. Erkeklerin de çoğunlukla estetik tercihleri arasından çene jawline dolgusu bulunuyor. Ama tabi ki bu tercihler kişiye göre de değişiklik gösterir. Ayrıca yüz estetiği çeşitleri de ayırt edilmeden tüm erkek bireylere uygulanabilir.

Yüz estetikleri yapılırken cinsiyet ayırt etmeden yüz ile bütünlüğüne bakılarak yapılır. Bu operasyonlarda estetik uygulanan kısmın güzelliğinden çok yapılan estetiğin yüzde ki duruşunun doğallığı ve bütünlüğü ön plandadır. Yüz estetiği ile farklı ameliyatlar birleştirilerek daha etkili sonuçlar ve fiyat açısından da daha uygun operasyonlar elde edilir. Hem de tek bir seans ile mükemmel sonuçlar ortaya çıkar.

Yüz Estetiği Programı

Bir üst başlıktır ve içerisinde çene estetiği, kulak estetiği ve boyun gerdirme gibi işlemleri barındırır. Yüz estetiği işlemleri ameliyatlı ya da ameliyatsız olarak uygulanabilir. Yüz estetiği 18 yaşından büyük hastalara yapılabilmektedir. Hastanın bu operasyona ihtiyaç duyması genetik faktörlerden kaynaklanabileceği gibi yaşlanma, sigara ve alkol kullanımı, beslenme alışkanlıkları, az su tüketmek ve aşırı stres gibi durumlardan da kaynaklanabilir.

Yüz estetiği genel bir yüz estetiği olarak bütünsel uygulanabileceği gibi bölgesel olarak da uygulanabilir. Bu durum hastanın ihtiyacı olan müdahaleye ve isteklerine göre farklılık gösterir. Bir diğer önemli konuysa hastaların beklentileri ve sonucun uyuşmasıdır. Son yıllarda hastanın beklentisiyle sonucun örtüşmesini kolaylaştırmak için estetik doktorları tarafından yüz estetiği programı kullanılmaktadır.

Yüz Estetiği Fiyatları Erkek

Yüz estetiği çok önem gösterilen operasyonlar sonucu ortaya çıkar. Hekimler eşliğinde olan bu operasyonlar sayesinde eski görünümünüzün yerine daha dinç ve güzel bir görünüm kalır. Ancak bu güzelliklerin bir sonucu ve bedeli illaki olur.

Yüz estetiği fiyatları erkek ya da kadınlarda farklılık gösterebilir. Bunun sebebi yüz şeklinin ve yapısın değişmesidir.  Bu fiyatlar yapılan operasyona, seçtiğiniz hekime, bulunduğunuz şehre göre değişiklikler gösterebilir. Ya da yapılacak estetiğin tek başına yapılması ve kombin şeklinde başka operasyonlarla birlikte yapılmasına göre de değişiklik gösterir. Genel olarak kombin şeklinde birkaç estetiğin aynanda yapılması daha karlıdır ve yüzün daha doğal görünümüne ulaşmasını sağlar. Ayrıca yüz estetiği çeşitleri bulunduğu bölgeye göre de fiyat açısından değişikliğe sebebiyet verebilir.

Yüz Estetiği Fiyatları 2024

Her yıl değişiklik gösterdiği gibi yüz estetiği fiyatları 2024 yılında da değişiklik göstermiştir. Zaman geçtikçe yüz estetiği operasyonlarına karşı ilgi artmıştır. Güzel sonuçlarla karşılaşıldıkça ve yıllar geçtikçe de estetik alanında ortaya çıkan gelişmeler sayesinde bu operasyonlara karşı olan bakış açıları da değişmiştir.

Bu araştırmalar sonucu daha çok Yüz estetiği çeşitleri ortaya çıkmıştır. İlgi görüldükçe de daha çok gelişmiştir. Ancak her güzel şey gibi bu estetik operasyonlar da ilgi gördükçe değerlenmiş ve yıllar geçtikçe de fiyatı artmıştır. Geçmiş yıllarda bu kadar yükselişte olmadığı ve ilgi görmediği için bu operasyonlar hakkında insanlar fazla bilgiye sahip değildirler. Bu yüzden en doğru bilgiye ve fiyat konusunda en net cevaba operasyonu olacağınız hekime sorarak ulaşabilirsiniz.