Yağ Aldırma Fiyatları

  1. Anasayfa
  2. Yağ Aldırma Fiyatları

Yağ aldırma fiyatları, işlemin yapılacağı hastaneye göre, işlemi yapacak olan doktora göre değişkenlik göstermektedir. Profesör bir doktorun talep edeceği ücret doğal olarak yapacağı işin kalitesinden, doktorun bilgi birikiminden ve tecrübesinden dolayı daha yüksek olacaktır. Yağ aldırma, tıbbi adıyla liposuction bir estetik operasyon olduğu için ne yazık ki Sosyal Sigortalar Kurumu bu ameliyatın ücretini karşılamamaktadır. Yalnızca vücutta biriken yağlar eğer ki hayati bir tehlike gösteriyor ve alınması hayati bir gereklilik ise o zaman devlet hastaneleri ücretsiz bir şekilde yağ aldırma ameliyatlarını yapmaktadırlar.

Yağ aldırma ücretleri işlemin yapılacağı hastanenin hangi şehirde olmasına göre dahi fiyatlar değişmektedir. Ancak ortalama bir fiyat bilgisi vermek gerekirse operasyonların ücretleri 5 bin TL ile 8 bin TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Yağ Aldırma

Yağ aldırma yani liposuction işlemi bölgesel olarak fazlalık olan yağların vakum ile alınmasının ameliyatına verilen isimdir. Vücudun herhangi bir bölgesinde birikmiş fazla yağlardan diyet ve spor ile verilemediği takdirde kişiler bölgesel incelme için liposuction tercih edebilmektedirler. Bölgesel olarak incelmek isteyen kişiler için mükemmel ve en iyi yöntem olmasının yanı sıra bir kilo verme yöntemi değildir. Kısmen etkili bir kilo verme şekli olsa da liposuction kilo vermenin alternatif bir yolu değil bir estetik ameliyattır.

Yağ aldırma fiyatları da ortalama olarak bir estetik ameliyat ortalamalarındadır. Operasyonların bir seansında 14 litre yağ alımı yapılabilmekte ve bu durum sonucunda hastada 20 – 25 kilo gram derecesinde bir zayıflama görülmektedir.

Yağ Aldırma Ameliyatı

Yağ aldırma ameliyatı bölgesel fazla yağlarından kurtulmak isteyen kişiler tarafından tercih edilen popüler bir operasyondur. Operasyonun yapılmasında önemli olan hususlar öncelikle liposuction kilo vermenin bir alternatifi olarak görülmemelidir, diyet ve spor ile verilemeyen yağlar için bölgesel bir estetik ameliyat amacıyla yapılmalı

Yağ aldırma ameliyatları genellikle lokal anestezi ile yapılmaktadır. Fakat yağların alınacağı birden fazla ya da geniş bölgeler ise genel anestezi de uygulanabilmektedir. Yapılacak bölgeye göre ve alınacak yağ miktarına göre ameliyat süresi 45 dakikadan 4 saate kadar değişkenlik gösterebilen ve hatta yine ameliyatın durumuna göre daha uzun sürebilen bir operasyondur. Bununla doğru orantılı olarak alınacak yağın miktarına göre ve yağ alımı yapılacak bölgenin genişliğine göre yağ aldırma fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Yağ Aldırma Zararları

Her ameliyatın olduğu gibi yağ aldırma operasyonun da kendine özgü fiziksel ve psikolojik yan etkileri ve zararları bulunmaktadır. Yağ aldırma zararları başında işlemi yaptıran kişilerin işlem sonrası umduğunu bulamaması ya da yapılan işlem her ne kadar başarılı olsa da hastayı tatmin etmemesi durumunda psikolojik problemler yaşanabilmektedir. 60 yaş ve üzeri kişiler için ciddi hayati riskler taşımanın yanı sıra sigara kullanan kişiler için operasyon sırasında ya da sonrasında yan etkiler ve fiziksel zararlar görülebilmektedir. İşlemin yapıldığı bölgede geçici kızarıklıklar, morluklar ve şişlikler görülebilmektedir.

Yağ Aldırma Yöntemleri

Yağ aldırma yöntemleri arasında en sık kullanılan superwet ve tümescent yöntemleridir. Bu yöntemler ile vücut içine ilaçlar ve sıvı verildiği için kanama, ağrı gibi yan etkilere daha rastlanmaktadır. Yağ aldırma operasyonlarında kullanılan diğer yöntemler ise kuru teknik ve wet (yaş) tekniktir.

Yağ aldırma fiyatları yönteme göre değişkenlik göstermemektedir. Hastanın işlem yaptıracağı bölgenin büyüklüğüne göre genel ya da lokal anestezi kullanılabilmektedir. Ameliyat 0.3 santimetrelik kesikler ile yapıldığı için ameliyat sonrası hiç iz kalmamaktadır. Operasyonun gerçekleştiği bölgede sarkmalar ve başka yan etkiler olmaması için ameliyat sonrası bölgeye ihtiyaç duyulacak süre boyunca korse giyilmelidir.

Yağ Aldırma İşlemi

Yağ aldırma işlemi diyet ve spor ile ne kadar çaba gösterilse de kurtulması imkansız bölgesel yağlardan kurtulmak ve kişinin istediği vücut görünümüne kavuşması için ideal hatta en etkili yöntemdir. Asla bir kilo verme alternatifi olarak düşünülmemelidir. Çünkü vücuttan alınan fazla kilolar değil yağ hücrelerdir.

Liposuction ile bir bölgedeki yağ hücrelerinin yarısının alınmasıyla hasta ilerleyen hayatında ne kadar kilo alırsa alsın o bölgede yarı oranda yağlanma olacaktır. Bu neden yağlardan kurtulmada en etkili yöntem olarak çok tercih edilen bir estetik operasyondur. Bir estetik operasyon olması dolaysıyla yağ aldırma fiyatları diğer estetik operasyon fiyatları ile benzer bir ortalama göstermektedir.

Hangi Bölgelere Yağ Aldırma Operasyonu Yapılmaktadır

Öncelikle yağ aldırma operasyonları vücutta yağ bulunan her bölgeye uygulanabilmektedir. Genel olarak bel, sırt, göğüs, kalça, kol altları, bacak içleri, boyun gibi yağlanma olabilecek her bölgeye liposuction uygulanabilmektedir.

İşlemin uygulanacağı bölgeye göre, bölgenin genişliğine göre ve bölgeden alınacak yağ hücresi miktarına göre yine yağ aldırma fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Bu bölgelerden operasyon ile yağ hücrelerinin alınması kalıcı bir çözümdür. Bölgede yağ hücrelerinin eksilmesi dolayısıyla işlemi yaptırmış olan kişi ilerleyen hayatının herhangi bir döneminde her ne kadar kilo alsa da bölgeden alınmış yağ hücrelerinin oranı doğrultusunda yine aynı bölgede yağlanma bu oranda az olacaktır.

Yağ Aldırma Sonrası

Eğer operasyon lokal anestezi uygulanarak yapıldıysa ameliyattan hemen sonra ayağa kalkılabilir, normal yaşama devam edilebilir. Genel anestezide bu süreç uzamaktadır. Anestezi çeşidi ameliyat süresinde ve sonrasında hastanın kendine gelmesiyle ilişkili olduğu gibi yağ aldırma fiyatları ile de yakından ilişkilidir.

Yağ aldırma sonrası 1 ay korse giyilmesi gereklidir. Operasyonun yapıldığı gün operasyon esnasında ve hemen sonrasında verilen ilaçlar sayesinde ağrı hissi yaşanmazken. Daha sonraki günlerde ise şişlikler, morluklar ve kızarıklıklar oluşsa da 1 haftada tamamen geçecektir. Daha sonraki günlerde oluşacak ağrılar için verilecek ağrı kesiciler yeterli olacaktır. Operasyondan 1 ay sonra operasyonun yarattığı etki daha net görülebilmekte, 6 ay sonrasında ise kişi vücudunun son ve en iyi haline kavuşmuş olacaktır