Vajinoplasti Ameliyatı

  1. Anasayfa
  2. Vajinoplasti Ameliyatı

Vajinoplasti ameliyatı, vajinal doğum veya yaşlanma nedeniyle gevşeyen veya gevşeyen vajinayı "sıkılaştırmayı" amaçlayan bir işlemdir. Bazı cerrahlar, karşı çıkılan bir iddiaya göre hassasiyeti artırabileceğini iddia ediyor. Vajinoplasti, vajinal dokuların gerilebildiği doğru olsa da vajinal dokuyu cerrahi olarak sıkılaştırmak kendi başına yüksek bir cinsel tepkiyi garanti edemez, çünkü arzu, uyarılma ve orgazm karmaşık, son derece kişisel tepkilerdir ve estetik kadar duygusal, ruhsal ve kişilerarası faktörlerle de şartlandırılmıştır. Ek olarak, cinsel "duyarlılık" otomatik olarak daha fazla zevke yol açmaz - aslında ağrıya yol açabilir.

Vajinoplasti Ameliyatına Giden Sürede Ne Yapılmalı

Doktorunuz ameliyattan önce, yeme, içme ve belirli ilaçları ve vitaminleri alma veya bunlardan kaçınmayla ilgili yönergeler de dahil olmak üzere size talimatlar verecektir. Vajinoplasti ameliyatı işleminden dört ila altı hafta önce sigara veya tütün kullanmaktan ve işleminizden 14 gün önce ve sonra aspirin kullanmaktan kaçının. Ameliyattan önce perine bölgesinde çeşitli alanlarda lazer veya elektroliz ile kalıcı epilasyon yapılması gerekir. Bu birkaç seans gerektirebilir. Hormonal tedavi (östrojenler), kan pıhtılarını önlemek için vajinoplasti ameliyatı işleminden üç hafta önce durdurulmalıdır. Hormonal tedavi, ameliyattan bir ila iki hafta sonra yeniden başlatılacaktır. Kalın bağırsağı temizlemek için ameliyattan bir gün önce bağırsak hazırlığı yapılır.

Rekonstrüktif Cerrahi ve Kozmetik Cerrahi

Vajinoplasti ameliyatı mı yoksa labioplasti mi düşünmeniz gerektiğine karar vermek için rekonstrüktif cerrahi ile kozmetik cerrahi arasındaki farkı anlamak önemlidir. Rekonstrüktif cerrahi, vücut kısmının işlevini iyileştirirken, kozmetik cerrahi esasen normal anatominin estetiğini değiştirir. Bunu bir burun estetiği gibi düşünebilirsiniz: Bir cerrah, sırf görünüş uğruna daha iyi nefes almanıza veya burnu yeniden şekillendirmenize yardımcı olmak için iç burun boşluklarını yeniden yapılandırabilir.

Cerrahlar, idrar kaçırma gibi fonksiyonel sorunları gidermek için ameliyatları ve sonuçları değerlendirdiği için bu kritik bir ayrımdır. Ancak, riskleri ve güvenlik ve etkinlik konusunda bilimsel veri eksikliği nedeniyle kozmetik vajinoplasti ameliyatı konusunda şüpheci ve temkinli olmaya devam edilmektedir. Örneğin bazı vajinoplasti ameliyatı türleri, vajinanın çok kısa olduğu veya olmadığı durumlarda (vajinal agensiste olduğu gibi) doğum kusurlarını onarmak için rekonstrüktif ameliyatlar olarak geliştirilmiştir.

Vajinoplasti İle İlgili Ameliyatlar

Yakın zamanlarda vajinoplasti, "vajinal gençleştirme" ve "tasarım vajina" prosedürleri olarak pazarlanan bir grup kozmetik ameliyata dönüşmüştür. Plastik cerrahlar ve jinekologlar, kadınlara güzellik, özgüven ve güven gibi diğer kozmetik ameliyatlarda olduğu gibi aynı faydaları iddia ederek kendi tasarım vajinoplasti ameliyatlarını pazarlıyorlar. Aslında, cerrahlar, kadınların cinsel organlarının doğal olarak anatomik olarak doğru olan çok çeşitli normal görünümlere sahip olduğunu söylüyor. Vajina ve labianın oluşması için tek bir doğru yol yoktur.

Son zamanlarda, lazer teknolojisi bazı cerrahlar tarafından "vajinal gençleştirme" ve diğer vajinal ameliyatlar tarafından geleneksel neşterin yerini alacak şekilde tanıtıldı. Plastik cerrahlar kendisi belirli ameliyatları desteklemezler ve "vajinal gençleştirme" ameliyatının etkinlik ve başarıyı belirlemek için daha fazla bilimsel çalışmaya ihtiyaç duyabileceği konusunda uyarıda bulunmaktalar. Kozmetik vajinoplasti ameliyatı cerrahlar tarafından kabul edilmiş rutin prosedür olarak kabul edilmemektedir. Vajinoplasti ameliyatı ne kadar sık uygulansa da hala tartışmalı bir prosedürdür.

Prosedürlerinin Bazı Örnekleri:

"Yeniden doğuş.". Vajina girişindeki ince doku olan kızlık zarı normalde bir kadın ilk kez cinsel ilişkiye girdiğinde "kırılır". Kızlık zarı estetiği adı verilen bir ameliyat, bir kadın cinsel olarak aktif olmadan önce orijinal bakire durumunu taklit etmek için kızlık zarını onarır. Bazı kültürlerde bekaretin önemini çevreleyen güçlü dini inançlar nedeniyle, bu kozmetik vajina ameliyatlarının en tartışmalı olanlarından biridir, klitoral başsızlık.

Bazı cerrahlar, normalde klitorisi kaplayan dokuyu ortadan kaldıran klitoral unhooding adı verilen bir prosedür pazarlamaktadır. G noktası büyütme. Bazı uzmanlara göre vajinanın ön duvarı, kadın uyarımı ve orgazmı için özellikle hassas bir uyarı bölgesi olan oldukça erotik G noktasını barındırıyor. G noktası büyütme prosedürü, teorik olarak zevki artırmak için vajinanın ön duvarına kolajen enjekte etmeyi içerir. Vajinoplasti ameliyatı fiyatları başarı oranına göre oldukça düşük seviyelerdedir.

Vajinoplasti Riskleri

Kadınların vajinoplasti ameliyatı ve labioplastiden uzun vadeli memnuniyet ve komplikasyon oranları takip edilmemiştir. Dahası, vajinoplasti ameliyatı riskleri hakemli tıp dergilerinde değerlendirilmediğinden, diğer ameliyatların olduğu gibi - bazı prosedürler tescilli ve ticari markalıdır. Vajinal Estetik cerrahinin riskleri şunları içerir: Enfeksiyon, duyumda kalıcı değişiklikler, devam eden ağrı, yara izi. Vajinoplasti ameliyatı olanlar bu tür risklerle karşılaşabilirler.

Vajinoplasti ameliyatı düşünen kadınlar için en iyi tavsiye: Doktorunuzla cinsel organlarınızla ilgili duygularınız ve endişelerinizin yanı sıra ameliyatla ilgili beklentileriniz ve olası ameliyatsız seçenekler hakkında açıkça konuşun. Hedeflenen Kegel benzeri egzersizler, örneğin zayıf, gevşek vajinal kasları tonlayabilir ve cinsel uyarılmayı artırabilir; ve danışmanlık cinsel öz saygı ve güven konularını ele alabilir. Yaptırmak isteyenler için vajinoplasti ameliyatı ücreti ulaşılabilir seviyelerdedir.

Vajinoplasti Sonrası Ne Olur?

Vajinoplasti ameliyatı sonrası, önemli bir iyileşme süresi ve devam eden bir öz bakım gerektirir. Ameliyatınızı takiben yaklaşık bir hafta hastanede kalmayı ve taburcu olduktan sonra takip randevuları için geri dönmeyi beklemelisiniz. İyileşme süreci zaman alabileceğinden, vajinoplasti ameliyatı işleminden sonraki ilk altı hafta yorucu fiziksel aktivite veya ağır kaldırma yapmamalısınız. Ayrıca ameliyattan sonra bir ila iki hafta boyunca bir kateterden idrar yapmanız gerekecektir. Klinik ekibiniz, kateterin bakımının nasıl yapılacağı ve ameliyat bölgesinde kızarıklık ve şişme gibi enfeksiyon belirtilerinin nasıl kontrol edileceği konusunda size ayrıntılı talimatlar verecektir.

Ameliyattan sonraki bir hafta içinde büyük olasılıkla dolaşıp hafif aktivitelere girebilecek ve yaklaşık altı hafta sonra tüm aktivitelere geri dönecek kadar iyileşebileceksiniz. Bu ameliyatın 12 ila 18 ay sürebilen çok uzun bir iyileşme süreci vardır. Diğer ameliyatların aksine vajinoplasti ameliyatı yaptıranlar, ömür boyu bakı yapmak zorunda kalabilirler. Vajinoplasti yaptırdıysanız, başlangıçta vajinanızı açık tutmak için günde birkaç kez vajinanızı genişletmeniz gerekecektir. Sonunda, çeşitli faktörlere bağlı olarak bu, haftada birkaç kez azaltılabilir. Bakım ekibiniz bunun nasıl yapılacağını ayrıntılı olarak açıklayacaktır. Vajinoplasti ameliyatı fiyatı uygulamanın yapılacağı merkezlere göre değişmektedir.