Saç Ekimi Doğal Görünüm

  1. Anasayfa
  2. Saç Ekimi Doğal Görünüm

Saç ekimi doğal görünüm sağlanarak yapılırsa hasta tarafından daha çok beğenilir. Bundan sonraki yaşantısında hep bu saç ile yaşayacağı için doktorun her türlü adıma dikkat etmesi gerekir.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi doğal görünüm, kişinin dökülen saçlarına kendi saç köklerinden yeni saç ekimi yapılmasıdır. Dökülen saçlar zamanla yerini seyrelme ve kellik sorunlarına bırakır. Bu durum özellikle 30 yaş ve üstü erkeklerde çok sık görülür. Genetik nedenler ve stres en büyük sebepleridir. Ancak sadece erkeklere yapılmamaktadır, kadınlarda da özellikle seyreklik sorunu varsa tercih edilmektedir. Türkiye saç ekimi konusunda adeta merkez konumundadır.

Yabancı ülkelere nazaran daha uygun fiyatlı ve kaliteli olduğu için yurt dışından çok sayıda hasta gelmektedir. Uzman doktor ekibimiz ile saç kökünün artık aktif olmadığı yerlere sağlıklı saç kökleri mikro cerrahi işlemler ile nakledilir. Saç ekimi doğallık  esas alınmaktadır. Amacımız, baş bölgesinde ekim yapıldığının belli olmamasıdır. Bu şekilde saçlı bir görünüm kazandırılır. Aslında ufak da olsa cerrahi operasyon olarak geçmektedir. Lokal anestezi ile hiçbir acı hissetmemeniz sağlanır, uzman ekimiz ekimi gerçekleştirirken siz kitap okuyabilir hatta uyuyabilirsiniz. Uygulamamız sayesinde kişiye kendi saçı hiç dökülmemiş izlenimi vermekteyiz. Modern tıbbın uygulamaları ile konforlu bir şekilde kalıcılık sunmaktayız.

Saç Ekimi Operasyonu Nasıl Gerçekleşir?

Peki doğal saç ekimi nasıl yapılır? Uygulamada ekilecek saç genelde enseden alınır. Çünkü ensedeki kıl kökleri testosterondan etkilenmez, bu yüzden de kolay kolay dökülmezler. Eğer onlarda dökülmüşse o zaman göğüs gibi diğer yerlerden de alınabilir. Enseden alınan saç köklerine greft denir, greftler ekim yapılacak bölgeye uygulanır. Tabi önce ekim yapılacak bölgenin işleme hazırlanması gerekir, uzman ekibimiz steril bir ortam oluşturur. Saç ekimi doğal olursa çok daha avantajlıdır.

Zemin ne kadar kaliteliyse sonuçlarda o kadar başarılı olur. Uygulama saç yoğunluğuna göre birkaç saat sürebilir. Eğer kelleşen bölge bayağı bir büyükse birkaç seansa yayılabilir. Ekim bittikten sonra baş kısmına özel bir bandaj sarılır ve 1-2 saat sonra hasta taburcu edilir. 3 günlük ev istirahatından sonra normal yaşantısına devam edebilir, ancak başı sarılı olmalıdır. Çünkü güneş ışınları zarar verebilir. Doktor bu süreçte ağrı olabilir diye ağrı kesici verebilir. 5. gün sonunda da pansuman için gelinmelidir.

Kullanılan Yöntemler

Saç ekimi doğal görünüm işleminde farklı yöntemler kullanılır, bu yöntemler kişinin kafa yapısı, yaşı, saç yoğunluğu, kelleşen bölgenin büyüklüğü ve saç şeklinde göre değişiklik gösterebilir. İz bırakmayan FUE ve ensede hafif iz bırakan FURT yöntemleri bulunmaktadır. FURT daha acılı ve izli olduğu için FUE son zamanlarda en çok tercih edilendir.

FUE yönteminde saç kökleri tek tek özel bir kalem yardımıyla alınır, FURT’ta ise enseden saç içeren deri komple alınır. Verici alan denilen baş arkası ve yanlarda sağlıklı saçlar olmalıdır. Saç rengi, sertlik derecesi, dalgalı veya gür olması ekim sonrasında sonucu etkileyecektir. Fakat 40-45 derecelik açıyla ekmek çok önemlidir. Yoksa saçlar çim adam gibi dik dik çıkabilir. Saç ekimi doğal görünüm sayesinde ekim sonrası istediğiniz düzenleme yapılabilir. Onun dışında ön saç çizgisinin girintili çıkıntılı olması gibi faktörlerde uzman doktorlarımız tarafından dikkatle belirlenmektedir.

Hangi yöntemin belirleneceği uzman doktorlarımızın yaptığı saç ve kafa deri analizi muayenesi sonucunda belli olur. Büyük bir çoğunlukla iz bırakmadığından FUE tercih edilir. Şu da unutulmamalı, saç ekimi sadece kelliğe çözüm değil seyrelmiş saçlara da çözümdür.

En Önemli Unsur Nedir?

Saç ekimi doğal görünüm aşamalarında en çok dikkat edilmesi gereken şey, kaliteli ve tecrübeli bir yerde yaptırmaktır. Saç ekimi estetik bir görünüm sunar, bu yüzden cerrahi bir operasyondur. Yani hastane ortamında yapılması gerekir. Uygun fiyatlı deyip sizi kandırmaya çalışan firmalara yönelmeyin, işinde uzman olmayan doktorlar sağlığınızı tehlikeye atabilir. Bu konuda iyi eğitim almış, deneyimli plastik cerrah uzmanlarımıza güvenebilirsiniz. Operasyon sürecinde bölgenin hızlı bir şekilde kanlanması çok önemlidir, bu saç köklerinin tutunduğu anlamına gelir. Eğer doğru teknik uygulanırsa sağlıklı saç kökleri en hızlı şekilde tutunabilir. Saç ekimi doğal görünüm için en önemli unsur, kel olan bölgeye doğru mesafe, açı ve yoğunlukta ekim yapılmasıdır.

Riskleri Var Mı?

Eğer uzman bir ekibe yaptırmazsanız elbette riskleri olabilir. Çünkü bu operasyon tıbbi bir işlemdir ancak estetik daha ağırlıktadır. Hastanın donör sahası iyi değerlendirilmelidir, ekim yapılacak alanın ön saç çizgisi natürel belirlenmelidir. Çünkü sonuçlar bu işlemler sonucunda değişiklik gösterecektir. Eğer doğru koşullarda yapılmazsa, her tıbbi işlem gibi ekimde de riskler olabilir. Saç ekimi doğal görünüm işlemi gerçekçi bir süreci oluşturmaktadır. Hastane ortamında, uzman plastik cerrahı ile gerçekleşmelidir. 1-2 yıllık bir süreçte birkaç ekim yapılabilir. Zaten bir kere yapıldıktan sonra sağlıklı saçlar 1. yılın sonunda çıkmaya başlar. Az da olsa enfeksiyon ve iz meydana gelebilir, ancak bunlar geçicidir. Ağrı kesici ve doktorun verdiği B ve E vitamin takviyeleri alınabilir.

İyileşme Süreci

Ekim sonrası iyileşme süreci yavaş yavaş ilerler. 2. hafta şok dökülme evresi görülür, bu normal bir durumdur. Çünkü dökülenler sağlıklı bir şekilde 3-4 ay sonra yeniden çıkacaktır. Bundan sonra saç kökleri sağlamlaşır ve bir daha dökülmez. 6. aya gelindiğinde saçlar ciddi anlamda çıkar ve süreç 1 yıl sonucunda tamamen tamamlanır. Eğer saç ön çizgisinde doğal bir görünüm elde edilmemişse tekrar cerrahi bir işlem uygulanabilir. Saç Ekimi doğal görünüm sürecinde iyileşme 12 aylık sürecin sonunda başarılı şekilde bitecektir.

Fiyat Belirleme

Doğal saç ekimi fiyatları kişiden kişiye göre değişebilir, yani belirli bir tutar söylemek yanlış olacaktır. Kişinin yaşı, kafa yapısı, kelleşen bölgenin büyüklüğü ve ekilen saçın yoğunluğu fiyatı yükseltip azaltabilir. Fakat saç ekiminde belirli bir fiyat sınırı vardır. Bu aralığın altında kalan yerleri güvenilmesi önerilmez. Çünkü bu operasyon ucuz bir işlem değildir.