Piezo Yöntemiyle Burun Estetiği

  1. Anasayfa
  2. Piezo Yöntemiyle Burun Estetiği

Piezo yöntemiyle burun estetiği, cerrahi operasyona gerek kalmadan, hastanın burnu kırılmaksızın ve burundaki hassas sinirlere dokunmaksızın ses dalgaları aracılığıyla gerçekleştirilen burun estetiği operasyonudur. Diğer operasyonlar gibi piezo rinoplasti ameliyatı da uzmanlık gerektiren bir operasyondur. Dileyen herkes bu piezo rinoplasti ameliyatını yaptırabilir, ön koşul yoktur. Burunda doğuştan oluşmuş şekil bozuklukları da bu operasyonlar giderilebilir. Rinoplasti burun estetikleri çeşitlerinden olan burun estetiği lazer ile son derece güvenilirdir.

  Lazerle Burun Estetiği Nedir?

  Piezo lazer burun estetiği, keşfedilişi yeni olup yeni yeni uygulanmaya başlamış ve mükemmel sonuçlar elde edilmiştir. Enerji dönüşümü sayesinde ameliyat kesiği olmadan burun kemiğini onarma mucizesi estetik dünyası için çok büyük bir gelişmedir. Lazer burun estetiği operasyonu enerji sayesinde gerçekleştirilen bir operasyon olduğu için yüzünüzde hiçbir iz kalmaz ve operasyon ardından iyileşme zamanı da oldukça kısadır.

  Piezo Burun Estetiği Kimlere Yapılır?

  Piezo cihazı ile burun estetiği, burun bölgesinde doğuştan şekil bozukluğu olan kişilerde ya da burun kemeri, burun kemiği bölgesinde sorunlar olan kişilerde uygulanabilir. Özellikle bazı kişilere uygulanabilir değildir, şartları uygun olan herkes ameliyatsız lazerle burun estetiği operasyonunu yaptırabilir. Burun estetiği ameliyatları ister cerrahi operasyon olsun ister ameliyatsız olsun dikkat gerektiren zorlu ameliyatlardır. Bu sebeple referans ile bulduğunuz uzman bir doktordan tavsiye almanız faydalı olacaktır.

    Piezo Lazer Burun Estetiği Sonrası Nasıldır?

  Piezo lazer burun estetiği, ultrasonik dalgalar sayesinde gerçekleştirilen bir ameliyat olduğu için ameliyat sonrası çok şiddetli ağrılar yaşanmaz. Piezo rinoplasti operasyonundan sonra burun bölgenize sargılar koyulur. Bazı hastalar ameliyat sonrası da bir süre kalacak olan bu sargıların solunum için olumsuz bir durum yaratıp yaratmayacağını merak eder. Yeni geliştirilmiş hava geçirebilen sargılar sayesinde solunum yolunuzda herhangi bir olumsuzluğa sebebiyet vermeyecektir.

Ameliyat sonrası uzman doktor hastanede kalmanızı isteyebilir, yapılacak tetkikler ve kontrol amaçlı bir gün hastanede istirahat ettikten sonra evinize dönebilirsiniz. Burun bölgenizdeki sargılar bir hafta boyunca kalacaktır. Bir hafta sonra çıktığında da birkaç kere pansuman için gitmeniz gerekebilir. Sonrasında kolayca günlük yaşamınıza ya da iş hayatınıza dönüş yapabilirsiniz.

  Piezo lazer burun estetiği, ameliyattan çıkan hasta bir müddet su içemez ve yemek yiyemez. Açık rinoplasti ameliyatı yapıldıysa eğer burun bölgesinde sargı kullanılacağından bir süre bu sargılar ile günlük hayatına devam eder. Sargılar dolayısıyla burnunuzun tıkanmışlık hissi, hapşırma, bölgede ödem oluşumu ve morarma, hafif kan gelmesi ve ameliyatın yan etkisi olarak bir süre baş ağrıları çekebilirsiniz.

Piezo rinoplasti ameliyatı sonrası, ameliyat yapılırken kanama olduğundan ve bu kanamalar hasta tarafından yutulmak zorunda kalınacağından tuvaletiniz koyu renkli gelebilir ya da ameliyat sonrası koyu renkli istifra edebilirsiniz. Bu etkiler olağan sonuçlar olduğu için korkmanıza sebep olacak bir durum değildir. Çok aşırı miktarda kusma oluyorsa doktorunuza danışabilirsiniz. Burun bölgeniz birkaç hafta sargılı kalacağı için ve dikiş olduğu için kahkaha atmak, aşırı mimik yapmaktan kaçınmalısınız.

Piezo lazer burun estetiği sonrası diş fırçalaması sırasında yavaş davranarak dikkatli olmalısınız. burun estetiği sonrası da kalın kazak gibi giyip çıkartırken burnunuzun darbe alabileceği kıyafetlerden kaçınmalısınız. Dışarı çıkmak zorundaysanız eğer burnunuzun üzerine güneş gözlüğü bırakmamalısınız. Burun sargılarınız alınınca bir süre burun tıkanıklığı hissi devam edecektir.

  Piezo Lazer Burun Estetiği Avantajları Nelerdir?

  Piezo lazer burun estetiği, ultrasonik dalgalarla uygulanan bir operasyon olduğu için burun bölgesinde en ufak noktalara bile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ve müdahale ettiği alanlara çok ufak kesikleri dahi atabilir, ince çalışarak burnun şeklini baştan yaratabilirsiniz. Piezo rinoplasti operasyonu uzmanlık gerektiren bir operasyondur ve diğer cerrahi ameliyatlara nazaran uzman doktor için de kullanımı ve yapılışı daha az yorucu olan operasyonlardır. Piezo rinoplasti operasyonu ile burun kemiğinin şekli düzeltildiğinden burundaki kıkırdaklara ya da sinirlere herhangi bir müdahale yapılmaz.

Bu da ameliyatın daha az hasarlı olduğu anlamına gelir. Klasik burun estetiği cerrahi operasyonunda burun kemikleri için kullanılan ve hastaları psikolojik olarak etkileyen yöntemler kullanılmayacağı için hasta için de daha kolay gerçekleşen operasyonlardır.

  Piezo rinoplasti ameliyatı olanlar için de pürüzsüz bir burun bölgesi oluşturulmaktadır. Burun bölgesinde kıkırdak kısımlarına dokunulmadığından ve sinir bölgeleri ellenmediğinden ameliyat sonrası iyileşme zamanı daha hızlı ve daha kolay olmaktadır. Piezo lazer burun estetiği operasyonu sırasında dalgalar ile müdahale yapıldığından burun içerisinde kanama daha seyrek görülmektedir ve hasta daha az kan yutmuş olacağından operasyon sonrası kan yutmaya bağlı olarak gerçekleşen istifra etmek gibi sorunları yaşamayacaktır.

Cerrahi operasyon gibi kesme işlemi gerçekleşmediği için ameliyat sonrası burun bölgesinde ödem oluşumu, çok fazla şişlik ve morarma da görülmeyecektir. Piezo rinoplasti ameliyatı sonrası ek müdahaleler çok kısıtlı gerekebilir.

  Piezo Lazer Burun Estetiği Kaç Saat Sürer?

  Piezo lazer burun estetiği, ameliyat öncesi muayene ve hazırlıklar haricinde yaklaşık olarak 1 ila 2 saat süren operasyonlardır. Uzman doktorun görüş açısının daha yüksek olabilmesi için çoğunlukla açık rinoplasti operasyonu ile gerçekleştirilir. Böylece sonuç daha hızlı ve daha kesin olacaktır. Operasyon sırasında burun kemiğine ve kıkırdak yapısına hasar verilmediği için iyileşme zamanı daha hızlıdır ve ameliyat sonrası şişlikler ya da morluklar oluşmaz.

  Lazer Burun Ameliyatı Fiyatları Nasıldır?

  Piezo burun estetiği İstanbul özelinde bilgi alabileceğiniz yerler rinoplasti operasyonu yapılan hastanelerle işlemi gerçekleştirebilecek kliniklerdir. Sahip olduğunuz probleme göre rinoplasti ameliyatı fiyatları değişiklik gösterir. Lazer burun estetiği fiyatları bilgisini dilerseniz çağrı merkezlerinden de alabilirsiniz. Piezo rinoplasti fiyatları bütçenizi zorlamaz.