Özel Bölge Beyazlatma

  1. Anasayfa
  2. Özel Bölge Beyazlatma

Özel bölge beyazlatma işlemi, kadınlarda doğuştan olabileceği gibi bazı farklı nedenlere bağlı olarak da gerçekleşebilir.

Esasen doğuştan olabileceği gibi bazı sebeplerden kaynaklı olarak da kişide vajina kararması gerçekleşebilir. Kararmanın oluşmasını özellikle östrojen hormonu meydana getirmiş olabilir. Östrojen hormonu kararmanın daha sık yaşandığı, hamilelik ve ergenlik gibi dönemlerde daha yoğun salgılanmaktadır. Bir başka özel bölge kararma sebebi olarak da doğum kontrol haplarından bahsedebiliriz.

Doğum kontrol hapları östrojen hormonu içerdiğinden tüm kadınlarda olmasa da bazı kadınlarda vajina kararmasına yol açabilir. Son olarak güneşlenme esnasında özel bölgenin kapalı olmaması, yaşın ilerlemesi, genital bölgeye hatalı epilasyon işlemleri uygulanması gibi nedenler de vajinal bölgenin kararmasına sebebiyet verebilmektedir. Vajina beyazlatma işleminden bahsedilecek olursa, öncelikle bu işlemin bir ameliyat olmadığını belirtmek gerekir.

Vajina beyazlatma işlemi birçok farklı yöntemle yapılabilen bir işlemdir. Ancak kalıcılık yakalamak isteyen hastaların daha çok lazer kullanılarak yapılan işlemlerle ilgilendiği gözlemlenmektedir. Çünkü bu sayede çokta uzun zamanlar ayırmadan vajina kararma problemi rafa kaldırıla bilmektedir. Lazer ışınları vasıtasıyla gerçekleştirilen vajina beyazlatma işlemleri renk pigmentlerinin parçalanmasıyla sağlanır.

Evde Özel Bölge Beyazlatma

Genital bölgede oluşan kararma esmer tenli insanlardan çok açık tenli insanlarda renk farklılığı daha belli olması sebebiyle daha çok dikkat çekmektedir. Dolayısıyla kişi cinsel hayatını olumsuz yönde etkileyen bu durumu ortadan kaldırmak ister. Ne var ki Özel bölge beyazlatma evde uygulanabilecek bazı doğal tariflerle çözüme kavuşturulabilmektedir.

Limon masajı, zeytinyağı masajı, elma suyu masajı, siyah üzüm masajı gibi masajlar genital bölge kararmasına iyi geldiği düşünülen yöntemlerdendir. Ancak bu çözüm yolları hiçbir bilimsel çalışmayla desteklenmemektedir. Bu noktada kişiye kalıcı bir çözüm sunan, cilt kararması probleminden en kolay ve kesin biçimde kurtulmasını sağlayan teknik lazer ışını tekniğidir.

Lazer ışınları melanin hücrelerini yok ederek dokuların daha sıkı ve canlı gözükmesini sağlar. Ayrıca bu yöntem acısız olması sebebiyle de kadınlara kolaylık sunar. Vajinal bölge birçok kadının en hassas bölgesidir. Lazer işlemi konforlu bir işlem olduğu için de kadınlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Ne var ki bazı kadınlarda daha etkili bir sonuç alınabilmesi için operasyon lazer işlemi ile değil de ameliyatla yapılmaktadır. Tüm özel bölge beyazlatma işlemleri arasında ameliyat yöntemi nadiren kullanılmaktadır.

Özel Bölge Beyazlatma Kremi

Özel bölge beyazlatma kremi içeriğindeki maddeler sayesinde cildin kararmış olan pigmentlerinin parçalanarak deriden atılmasını amaçlar. Arkasından cilt doğal rengini oluşturmaya başlar. Düzenli kullanım sonrasında cildin ten rengini beyazlattığı iddiasıyla piyasaya sürülen bu kremler bazı durumlarda faydası görülebilse de, lazer işlemi ile bölgesel beyazlatma kadar etkili olmadığı bilinmektedir. Özel bölge kararması kişinin cinsel hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. Bu durum da kişiyi lazer yöntemi, krem, doğal yöntemler gibi çözüm yolları arayışına itmektedir.

Tüm bahsedilen özel bölge beyazlatma yöntemleri belirli oranda beyazlama sağlasa da aralarında en kesin çözüm yolu lazer işlemi olarak kabul edilmektedir. Ayrıca lazer yöntemi kullanılarak vajinal bölgesinde beyazlama elde eden kişi birkaç fazla seansla, elde ettiği beyazlamayı kalıcı hale getirebilir. Kimi kadınlarda tek seans yeterli olabilirken hormonal bozukluğu olan kimi kadınlarda ise 2-3 seans gerekebilir.

Özel Bölge Beyazlatma Yöntemleri

Özel bölge beyazlatma yöntemleri arasında lazer yöntemi, bazı doğal tarifler ve kremden bahsedebiliriz. Bu yöntemler arasında kadınlara en kesin çözümü sunan yöntem lazer yöntemidir. Lazer yönteminde kişinin cildinde kararan kısımların renk pigmentleri parçalanır ve orada bulunan deriler vücuttan atılır. Dolayısıyla kişi artık cinsel hayatında özgüvensiz değildir. Kadınlar için son derece hassas olan vajinal bölge, lazer yönteminde son derece konforlu bir işlem geçirir.

Bahsedildiği üzere genital bölge hassas olduğundan beyazlatma işlemi için kimyasal ürünler kullanıldığında bölgeyi tahriş edebilmektedir. Lazer yönteminde hiçbir kimyasal madde kullanılmadan özel bölge beyazlatma işlemi kalıcı olarak yapılabilmektedir. Lazer ışınları cilt yüzeyinden maksimum 3 ya da 4 mm derinliğe kadar ilerleyebildiği için cilt altındaki dokulara etki etmez. Yani bu işlemde yumurtalıklar, rahim, tüpler, rahim ağzı hiçbir olumsuzlukla karşılaşmaz. Bu işlem sonrasında adet düzensizliği ya da cinsel isteksizlik gibi hiçbir olumsuz yan etki bulunmamaktadır.

Özel Bölge Beyazlatmak için Yapılabilecekler

Birçok kadın östrojen hormonları artması nedeniyle oluşan genital bölge koyulaşmalarından rahatsız olmakta ve bu durum kadınları özel bölge beyazlatma için bir çözüm arayışına sokmaktadır. Birçok sebebe bağlı olabilen genital bölge kararması gebelik sebebiyle ortaya çıktığında kalıcı bir etkiye sebep olabilmektedir. Özel bölge kararması gebelik haricinde; hormonal dengesizliklerle ilgili hastalıklar, genetik nedenler, genital enfeksiyonlar, genital bölgenin sık sık terlemesi, genital bölgeyi sık sık tıraş etmek, aşırı kilo, genital bölgede kullanılan sabun ve pudra gibi ürünler, dar giyinmek ve sentetik iç çamaşırları kullanmak genital bölgede kararma yapan nedenlerden yalnızca bazılarıdır.

Günümüzde genital bölge beyazlatma işlemi en yaygın olarak lazer ışını tedavisi ile yapılmaktadır. Lazer ışını sayesinde cildin üstünde yer alan epidermis tabakası soyularak alttan daha pembe ve canlı bir cilt çıkarılmaktadır. Bu uygulama sonrası genital bölge beyazlatma işlemi başarılı şekilde tamamlanmış olur. Lazer ışınıyla özel bölge beyazlatma uygulamalarında dış dudaklar, iç dudaklar, anal bölge, vajina girişi veya genital bölgenin tamamı beyazlatılabilir.

Doğal Yollardan Özel Bölge Beyazlatma

Genital bölgelerinde şekil ve görünüm bozukluklarının yanında kararmanın da yaşanması ya da vajinal kararmanın tek başına yaşanması dahi kişinin cinsel hayatından keyif almasını azaltarak partneriyle olan etkileşimini düşürebilir.

Genital Bölge kararması çoğunlukla lazer yöntemiyle tedavi edilebilse de doğru yapılabilen bazı doğal yöntemlerle de tedavi edilebilir. Ancak genital enfeksiyon ya da alerjiniz varsa özel bölge beyazlatma doğal yollardan denenmeden önce mutlaka doktora danışılmalıdır. Ancak unutulmamalıdır ki gebelik sonrası vajinal kararma ya da güneş ve çevresel faktörler sebebiyle ortaya çıkan vajinal kararma doğal yöntemlerle kesin çözüme kavuşturulamaz. Bu tarz özel bölge beyazlatma işlemleri arasında en kalıcı ve kesin çözüm sağlayan yöntem lazer yöntemidir. Eğer siz de genital bölge kararması problemi yaşıyorsanız bu işlemi yapan bir kliniğe giderek muayene olabilirsiniz.