Meme Estetiği Fiyatları

  1. Anasayfa
  2. Meme Estetiği Fiyatları

Meme estetiği fiyatları estetik ameliyatlarının merak edilen konuları arasında yer almaktadır. Ancak bu fiyatlar ameliyat türüne göre ve birçok faktöre göre değişim göstermektedir.

Meme estetiği ameliyatlarının fiyatlarını belirleyen faktörler arasında, operasyonu yapacak olan doktor, kullanılacak olan materyal hastane, kullanılacak olan anestezi türü gibi konular yer almaktadır. Tüm bunlardan sonra ise doğru bir fiyat almak için, seçtiğiniz uzman doktor tarafından detaylı bir muayeneye tabi tutularak, hastayla birlikte nasıl bir operasyon yapılacağına karar verilir. Tüm bu aşamaların ardından, hastaya tam ve doğru bir fiyat bilgisi verilir.

Meme estetiği fiyatı tüm estetik işlemler aynı olsa bile, doktor ve hastaneye göre değişim göstermektedir.

Meme Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Günümüzde meme estetiği, en çok tercih edilen ameliyatlar arasında yer alıyor. Hastaların göğüslerinde yaşanan deformasyonlar, sarkmalar gibi birçok nedenden kaynaklı olarak meme estetiği ameliyatları yapılmakta.

Yapılacak ameliyatın türüne göre de meme estetiği fiyatları belirlenmekte. Bu estetik ameliyatlarda hastaların istekleri ve sağlık durumlarına göre yapılacak olan ameliyat türü belirlenir. Bu ameliyatlar arasında meme küçültme operasyonunda meme dokusundan yağ ve deri alınarak meme yapısı küçültülür.

Bir diğer seçenek meme büyütme ameliyatıdır. Bu ameliyatta hastaların istekleri ve doktor önerisine göre meme kasının altına veya üzerine kesi atılarak silikon yerleştirilir. Bunun yanı sıra göğüs büyütme ameliyatlarında yeni bir döneme geçilerek ameliyatsız meme estetiği de yapılmaktadır. Bu operasyonda göğüslere jel enjekte edilir ve göğüslerin daha dik durması sağlanır.

Meme Estetiği Nasıl Yapılır?

Göğüs estetiği hem kadınların hem de erkek hastaların göğüslerinde yaşadıkları deformasyonları gidermek için yapılan bir estetik ameliyatıdır. Bu estetik ameliyatlar meme küçültme, meme büyütme, meme dikleştirme olarak adlandırdığımız operasyonlardır. Hastanın isteğine ve doktorun önerisine göre yapılacak olan operasyon belirlenir. Göğüs büyütme estetiği ameliyatında isteğe göre uygun meme implantı yerleştirilirken, meme küçültme ameliyatında hastadan deri, doku ya da yağ alınarak operasyon tamamlanır.

Estetik operasyonun öncesinde hastalar detaylı bir sağlık taramasından geçirilir. Daha sonrasında hasta doktor tarafından muayene edilir ve uygun operasyon türüne karar verilir. Tüm bu işlemler sonrasında ameliyat yapılır. Doktorunuzun belirlediği aralıklarla kontrollere giderek meme estetiği ameliyatını tamamlarsınız. Tüm bu aşamalar göz önünde bulundurularak da meme estetiği fiyatları belirlenir.

Meme Estetiği Çeşitleri

Meme estetiği operasyonları, meme yapısında meydana gelen deformasyonlar nedeniyle ya da kişinin istek ve arzusu için yapılan estetik ameliyatlardır. Aynı zamanda doğum sonrasında meme estetiği de bu ameliyatların nedenleri arasında yer almaktadır. Bu ameliyatlarda meme büyütme, meme küçültme, dikleştirme gibi seçenekler mevcuttur.

Meme estetiği ameliyatı her yaştaki hastalar için, uzman doktorlar tarafından önerilen çeşidiyle uygulanır. Bu ameliyatlar genel anestezi altında yapılmaktadır. Meme estetiği fiyatları kullanılan anestezi türüne göre de değişiklik göstermektedir.

Meme Estetiği ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Göğüs estetiği, estetik görüntü olarak güzelleşmeyi hedeflemek olarak bilinse de, sağlık sorunları açısından da fazlaca yapılan ameliyatlar arasındadır. Büyük göğüslü hastaların yaşamış oldukları bel, sırt ve boyun ağrılarından kurtulmak için meme küçültme ameliyatı yaptırmaktadırlar. Yaşanan bu sorunları meme estetiği yorumları bölümü kolaylıkla belirtmektedir.

Meme büyütme ameliyatında hastanın isteği ve uzman doktorun önerisi üzerine memenin alt ya da üst kas kısmından yağ, deri dokusu alınarak meme yeni bir forma oturtulur. Küçük meme problemi yaşayan hastalarsa doktorların önerisi üzerine uygun implantlarla meme büyütme estetiği yaptırmaktadırlar. Kullanılan implant, silikon veya jele göre meme estetiği fiyatları belirlenerek ameliyatlar yapılır.

Kimler Meme Estetiği Yaptırabilir?

Bilinenin aksine meme estetiği ameliyatları yalnızca görünümü değiştirmek için değil, aynı zamanda sağlık açısından da yapılan ameliyatlardır. Meme küçültme ameliyatını tercih eden kadınların en büyük sebebi bel sırt ve boyun ağrılarından kurtulmaktadır. Bu durumdan sonra meme estetiği olanlar hem bel, boyun ve sırt ağrılarından kurtulacaklar, hem de yeni ve güzel bir görünüme kavuşmuş olacaklar.

Erkeklerde meme estetiği de günümüzde oldukça yaygınlaşmış ameliyat türleri arasında yer almakta. Bu ameliyatta hastalar hormonal bozukluk nedeniyle göğüs küçültme ameliyatına başvurmaktadırlar. Aynı zamanda daha iyi bir görüntüye kavuşmak isteyen erkek hastalar, göğüs kasları için meme büyütme ameliyatı olabilirler. Tüm bu durumlar göz önünde bulundurularak meme estetiği fiyatları belirlenir.

Meme Estetiği Kontrolleri Nasıl Olur?

Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da ameliyat sonrası kontrollerdir. Ameliyat sonrasında bu kontrolleri kesinlikle aksatmamalı ve doktorunuz tarafından size verilen talimatlara uymalısınız. Ameliyat sonrasında önerilen korse ve sütyeni verilen talimatlara uygun şekilde kullanmalısınız. Sporcu sütyeni ve korse yapılan ameliyatın ileriki zamanlarda da sizlere sıkıntı çıkarmaması için kullanılır. Bu tür konular da meme estetiği fiyatları açısından önemlidir.

Sporcu sütyenin bir diğer kullanım amacı göğüslerin daha kolay şekil almasıdır. Kullandığınız sütyenin ne kadar süreyle kullanılacağı da doktorunuz tarafından belirlenir. Özellikle meme büyütme estetiği ameliyatlarında ileriki dönemlerde göğüste sertleşmeler yaşanabilir. Bu durumun oluşmaması için sporcu sütyeni kullanımı oldukça önemli bir konudur.

Meme Estetiği Öncesi Ve Sonrasında Yaşanacak Durumlar

Ameliyat yapılmadan önce hastalara detaylı sağlık taraması yapılır. Bu taramalar mamografi olarak bildiğimiz sağlık kontrolüdür. Ayrıca kan tahlilleri de yapılarak hastanın ameliyata uygun olup olmadığı araştırılır. Tüm bu tetkikler de yapıldıktan sonra meme estetiği fiyatları belirlenir. Yapılan tetkikler sonrasında hastalara uygun ameliyat tarihi verilir. Ameliyat tarihinizden bir gün önce alacağınız narkozu etkilememesi için belirli saat aralıklarında vücudunuza sıvı ya da besin girmemelidir.

Meme Estetiği ameliyatı genel anestezi altında 1-1.5 saat süren bir ameliyattır. Ameliyat sonrasında hastalar durumlarına göre en az bir gün olmak üzere müşahede altında tutulurlar. Gelişmeyen komplikasyonlar durumunda hastalar taburcu edilerek evlerine gönderilir. Ameliyat sonrasında belirli aralıklarla hastaların uzman doktorlarına kontrollere gitmesi gerekir. Ve bu kontrollerin kesinlikle aksatılmaması gerekmektedir.