Meme Estetiği

 1. Anasayfa
 2. Meme Estetiği

Meme Estetiği kadınların meme büyüklüğü, şekli ve simetrisi ile ilgili memnuniyetsizliklerini gidermek için yapılan bir Plastik Cerrahi operasyonudur. Meme Estetiği kapsamında Meme Büyütme, Meme Küçültme, Meme Dikleştirme ve Meme Asimetrisi Düzeltme gibi pek çok teknik kullanılmaktadır. Uzman Plastik Cerrah tarafından kaleme alınan bu yazımızda Meme Estetiği Nedir, Neden Yapılır, Nasıl Yapılır, Ne Kadar Sürede Yapılır, Çeşitleri Nelerdir, Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Günümüzde Estetik Cerrahi birçok kişi için güven ve özgüven kazanmanın önemli bir yolu haline gelmiştir. Meme Estetiği bu alandaki en yaygın talep gören uygulamalardan birisidir. ESTPOINT İstanbul ve Bursa’da hizmet veren klinikleriyle size Meme Estetiği ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her tedaviyi başarıyla sunmaktadır.

Meme Estetiği meme boyutunu, şeklini veya görünümünü değiştirmek için yapılan cerrahi bir işlem grubunu ifade eder. Bu uygulama kişinin vücut şekliyle daha uyumlu ve istenen meme görünümünü elde etmesine yardımcı olabilir.

Meme Estetiği Hangi Amaçla Uygulanır sorusunu;

 • Meme Büyütme : Daha dolgun ve çekici bir meme görünümü elde etmek isteyenler için uygulanmaktadır.
 • Meme Küçültme : Sırt ağrılarına veya rahatsızlıklara neden olan büyük göğüsleri olan kadınlarda tercih edilmektedir.
 • Meme Dikleştirme : Sarkan memeleri yeniden şekillendirmek için kullanılmaktadır.
 • Meme Şekli Düzeltme : Sarkan veya deformasyona uğramış memeleri olan bireylerde uygulanmaktadır.
 • Rekonstrüktif Amaçlar : Meme kanseri sonrası meme rekonstrüksiyonu için kullanılır.

şeklinde yanıtlayabiliriz.

Meme Estetiği Ameliyatları kişinin ihtiyaçlarına ve hedeflerine bağlı olarak farklı yöntemlerle gerçekleştirilebilir. Bu yöntemler arasında Meme Protezi Kullanımı, Liposuction, Dokuların Yeniden Düzenlemesi gibi teknikler bulunabilir. Ameliyat öncesi detaylı bir değerlendirme ile en uygun yöntem belirlenir.

Meme Estetiği vakalarının her biri diğerinden farklıdır ve süreç kişinin özel durumuna bağlı olarak değişebilir. Genel olarak operasyon birkaç saat sürmekte olup tam iyileşme süreci için birkaç hafta ila birkaç ay arasında bir zaman gerekebilir.

Meme Estetiği operasyon ve iyileşme süresi uygulama tekniği ile direkt olarak ilişkilidir. Günümüzde en sık talep edilen Meme Estetiği Teknikleri arasında;

 • Meme Büyütme Ameliyatı (Meme Protezi Kullanılarak)
 • Meme Küçültme Ameliyatı
 • Meme Dikleştirme Ameliyatı
 • Meme Rekonstrüksiyonu
 • Jinekomasti Uygulamaları

gösterilebilir.

Meme Estetiği operasyonları sonrası hafif ağrı ve rahatsızlık hissi normaldir. Ancak bu süreç doktor gözetiminde kontrol altında tutulur ve ağrı kesicilerle sorunsuz şekilde yönetilebilir. Bu uygulamalar ile elde edilen sonuçlar uzun vadeli ve kalıcıdır. Bununla birlikte yaşlanma, kilo değişiklikleri veya hamilelik gibi faktörler sonuçları etkileyebilir.

Meme Estetiği Fiyatları bu uygulama kapsamında yapılacak işleme, kullanılacak malzemelere ve cerrahın deneyimine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. ESTPOINT olarak size uygun fiyat seçeneklerini başarılı tedavi süreçleri ile sunmak için elimizden gelen tüm gayreti her zaman göstermekteyiz.

Yazımızın bu kısmına kadar Meme Estetiği hakkında genel bir bilgilendirme yapmak istedik. Her bireyin durumu ve ihtiyaçları farklı olduğu için Meme Estetiği hakkında daha detaylı bilgi edinmek için yazımızı okumaya devam etmeniz, bu işlemi yaptırmak için İletişim kanallarımızı kullanıp Bize Ulaşmanız gerekmektedir.  

Estpoint Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi alanında uzun yıllara dayanan tecrübesi, steril imkanlara sahip şubeleri ve uzman doktorları ile hastalarını dinleyerek onların en estetik, çekici ve diri gösterecek meme görünümüne sahip olmaları için Meme Estetiği dahil tüm tedavi yöntemlerini büyük bir başarıyla gerçekleştirmektedir.

Sizde farklı nedenlerle maruz kaldığınız pek çok estetiksel problemden hızla kurtularak hayal ettiğiniz genç, parlak ve pürüzsüz meme yapısına güvenli, konforlu, etkili bir tedavi süreciyle sahip olabilmek için Hemen Bize Ulaşıp randevu alabilir; kliniğimizde uzman hekimlerimiz tarafından yapılacak Meme Estetiği uygulamaları ile arzu ettiğiniz çekici görünüme sahip olabilirsiniz.

Meme Estetiği Nedir 

Meme Estetiği kadınların meme görünümünü iyileştirmek için yapılan bir Plastik Cerrahi operasyonudur. Meme Estetiği ile meme boyutu artırılabilir veya azaltılabilir, meme şekli düzeltilir veya değiştirilir, meme sarkması giderilir veya önlenir, meme asimetrisi ortadan kaldırılır veya azaltılır. Meme Estetiği uygulamaları kadınlarda fiziksel görünüm ve özgüvene katkıda bulunur.

Meme Estetiği Neden Yapılır 

Meme Estetiği günümüzde kadın veya erkek fark etmeksizin her bireye birçok farklı sebebe bağlı olarak yapılabilmektedir. Meme Estetiği uygulamalarına ihtiyaç duyulmasına yol açan durumlar arasında;

 • Doğuştan küçük veya büyük memelere sahip olmak,
 • Yaşlanma, hamilelik, emzirme veya kilo değişimi gibi nedenlerle meme dokusunda kayıp veya sarkma yaşamak,
 • Meme kanseri tedavisi sonrası memenin alınması veya deforme olması,
 • Memeler arasında boyut veya şekil farkı olması,
 • Memelerin vücut oranlarına uygun olmaması,
 • Memelerden kaynaklanan fiziksel rahatsızlık veya ağrı yaşamak,
 • Memelerden dolayı giyim seçiminde zorluk çekmek,
 • Memelerden kaynaklanan psikolojik rahatsızlık veya özgüven eksikliği yaşamak,

belirtilebilir.

Meme Estetiği Kimlere Yapılabilir 

Meme Estetiği Ameliyatı memelerinden memnun olmayan veya memelerinin görünümünü değiştirmek isteyen kadınlar başta olmak üzere reşit her bireye yapılabilir. Meme Estetiği Ameliyatının Nedenleri arasında;

 • Memelerin küçük olması,
 • Memelerin büyük olması,
 • Memelerin sarkması,
 • Memelerin asimetrik olması,
 • Memelerin doğum, emzirme veya kilo değişimi sonucu şeklinin bozulması,
 • Memelerin travma veya hastalık nedeniyle kaybedilmesi,

gösterilebilir.

Meme Estetiği Ameliyatı yapılabilmesi için hastanın fiziksel ve ruhsal olarak sağlıklı olması, sigara içmemesi, hamile veya emzirme döneminde olmaması ve beklentilerinin gerçekçi olması büyük önem taşımaktadır.

Meme Estetiği Nasıl Yapılır 

Meme Estetiği yapılması için öncelikle Plastik Cerrah ile görüşülür. Plastik Cerrah hastanın beklentilerini, sağlık durumunu ve memelerinin özelliklerini değerlendirir. Hastaya uygun olan Meme Estetiği çeşidini ve yöntemini belirler. Hastaya operasyon öncesi ve sonrası yapması gerekenler anlatılır.

Meme Estetiği Operasyonu genel anestezi altında yapılır. Ameliyat süresi Meme Estetiği çeşidine göre değişiklik gösterir. Tedavi esnasında memeye kesi yapılarak silikon implant yerleştirilmesi (Meme Büyütme), fazla meme dokusu ve derisinin alınması (Meme Küçültme), meme başı ve dokusunun yukarı doğru taşınması (Meme Dikleştirme) veya memelerin boyut ve şeklinin eşitlenmesi (Meme Asimetrisi Düzeltme) gibi işlemler yapılır. Uygulamadan sonra memelere pansuman ve sargı uygulanır. Bazı durumlarda dren olarak adlandırılan küçük tüpler yerleştirilir.

Plastik Cerrahi ve Medikal Estetik alanında uzman hekimler kontrolünde klinik ortamında gerçekleştirilecek Meme Estetiği uygulamaları sonucu hayal ettiğiniz boyutlarda, görünümde ve çekicilikte göğüslere sahip olabilirsiniz.

Meme Estetiği Çeşitleri 

Meme Estetiği kişinin ihtiyaçları ve talepleri göz önüne alınarak farklı tekniklerle uygulanan bir Plastik Cerrahi tedavi yöntemidir. Günümüzde en fazla talep edilen Meme Estetiği tedavi çeşitleri arasında;

 • Meme Büyütme
 • Meme Küçültme
 • Meme Dikleştirme
 • Meme Asimetrisi Düzeltme
 • Jinekomasti

gösterilebilir.

Meme Büyütme Ameliyatı

Meme Büyütme Ameliyatı memelerin boyutunu artırmak için Silikon İmplant denilen yapay malzemelerin memeye yerleştirilmesi işlemidir. Meme Büyütme doğuştan küçük memelere sahip olan veya yaşlanma, hamilelik, emzirme veya kilo değişimi gibi nedenlerle meme dokusunda kayıp yaşayan kadınlar tarafından tercih edilir. Meme Büyütme operasyonu ile memeler daha dolgun, yuvarlak ve dik bir görünüm kazanır.

Meme Büyütme Ameliyatı ile ilgili aklınıza takılan her sorunun yanıtını estpoint.com.tr/meme-buyutme bağlantısına tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Meme Küçültme Ameliyatı 

Meme Küçültme Ameliyatı memelerin boyutunu azaltmak için fazla meme dokusu ve derisinin alınması işlemidir. Meme Küçültme doğuştan büyük memelere sahip olan veya memelerden kaynaklanan fiziksel rahatsızlık veya ağrı yaşayan kadınlar tarafından tercih edilir. Meme Küçültme operasyonu ile memelere daha küçük, hafif ve orantılı bir görünüm kazandırılır.

Meme Küçültme Ameliyatı ile ilgili aklınıza takılan her sorunun yanıtını estpoint.com.tr/meme-kucultme bağlantısına tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Meme Dikleştirme Ameliyatı 

Meme Dikleştirme Ameliyatı memelerin sarkmasını gidermek veya önlemek için meme başı ve dokusunun yukarı doğru taşınması işlemidir. Meme Dikleştirme yaşlanma, hamilelik, emzirme veya kilo değişimi gibi nedenlerle meme dokusunda sarkma yaşayan kadınlar tarafından tercih edilir. Meme Dikleştirme operasyonu ile memeler daha yüksek, sıkı ve genç bir görünüm kazanır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı ile ilgili aklınıza takılan her sorunun yanıtını estpoint.com.tr/meme-diklestirme bağlantısına tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Meme Asimetrisi Düzeltme Ameliyatı 

Meme Asimetrisi Düzeltme Ameliyatı memeler arasında boyut veya şekil farkı olması durumunda memelerin eşitlenmesi işlemidir. Meme Asimetrisi Düzeltme doğuştan veya sonradan gelişen meme asimetrisi olan kadınlar tarafından tercih edilir. Meme Asimetrisi Düzeltme operasyonu ile memeler daha simetrik ve uyumlu bir görünüm kazanır.

Meme Estetiği Ameliyatı 

Meme Estetiği Ameliyatı meme dokusunun şekil, boyut veya pozisyonunu değiştirmek için yapılan bir cerrahi işlemdir. Meme Estetiği Ameliyatı Meme Büyütme, Meme Küçültme, Meme Dikleştirme veya Meme Asimetrisi Düzeltme gibi farklı türleri vardır.

Meme Estetiği Ameliyatı yapılırken vakaların büyük bir kısmında genel anestezi altında kişinin memelerine kesiler yapılır.  Bu kesiler yapıldıktan sonra hastanın ihtiyaçları doğrultusunda kullanılan tedavi tekniğine bağlı olarak;

 • Silikon implantlar yerleştirilmesi,
 • Fazla deri ve dokular alınması,
 • Memelerin şekli ve yeri değiştirilmesi,

gibi işlemler yapılır.

Meme Estetiği Ameliyatı steril klinik şartlarında Plastik Cerrahi alanında uzman hekimler tarafından yapılması halinde güvenli, konforlu ve başarılı bir tedavi tekniğidir. ESTPOINT kalitesi ve güvencesiyle Meme Estetiği yaptırmak ve uzman doktorumuza muayene olmak için Hemen Bize Ulaşabilirsiniz

Meme Estetiği Ameliyatı Kaç Saat Sürer 

Meme Estetiği Operasyonunun Süresi Meme Estetiği çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Bu tedavi ortalama 1 ila 3 saat içerisinde tamamlanır. Operasyon sonrası hastanede 1 ila 2 gün kalınabilir. Hastaneden çıktıktan sonra 1 ila 2 hafta içinde normal aktivitelere dönülebilir. Meme Estetiğinin Sonucu %100 olarak 3 ila 6 ay içerisinde kendisini gösterir.

Meme Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Sağlık alanında gerçekleştirilen tüm uygulamalarda olduğu gibi Meme Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu konuya özen gösterilmesi kişinin sağlığı ve tedavinin başarısı için büyük öneme sahiptir.

Meme Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar arasında;

 • Operasyon sonrası hasta ağrı, şişlik, morarma, kanama, enfeksiyon veya implant kayması gibi komplikasyonlar yaşayabileceğini bilmelidir. Bu durumlarda doktoruna başvurmalıdır.
 • Tedavi sonrasında kişi doktorunun verdiği ilaçları düzenli olarak kullanmalı, yara bakımını yapmalı, pansumanlarını değiştirmeli ve kontrollerine gitmelidir.
 • Uygulamadan sonra hastanın 4 ila 6 hafta boyunca ağır kaldırmaması, spor yapmaması, güneşten korunması ve sigara içmemesi gerekir.
 • İşlem sonrasında hastanın özel bir sütyen giymesi, memelerine masaj yapması ve doktorunun önerdiği egzersizleri yapması gerekir.
 • Meme Estetiği Ameliyatı sonrasında hastanın memelerinin şeklinin ve görünümünün zamanla oturacağını, izlerin azalacağını ve sonucun kalıcı olacağını bilmelidir.

gösterilebilir.

Meme Estetiği Fiyatları 

Meme Estetiği Fiyatları ile ilgili bilgi almak için ulaştığınız kliniklerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında gerçekleştirilen uygulamalarda kişi muayene edilmeden net bir fiyat verilemez. Bu alanda en doğru fiyatlar uzman hekim tarafından yapılacak muayene sonucu ifade edilebilir.

Meme Estetiği Ameliyatı Fiyatları 2024 yılında birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu faktörler arasında;

 • Kişinin genetik yapısı ve yaşı,
 • Hastanın memelerinden var olan problem türü,
 • Hastaya uygulanacak Meme Estetiği tekniği,
 • Tedaviyi yapacak uzmanın ve kliniğin tecrübesi,

olarak belirtebiliriz.

Meme Estetiği kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar ile ilgili detaylı bilgiler almak, Estetik Cerrahi alanında uzman olan hekimlerimiz tarafından muayene edilerek tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın...

Meme Estetiği İstanbul 

Günümüzde kadın veya erkek fark etmeksizin pek çok birey farklı nedenlerle memelerinde deformasyonlar yaşamakta, bu durum kişinin fiziksel görünümü ve özgüvenini ciddi derecede olumsuz etkilemektedir.

Meme Estetiği kişilerin hayal ettikleri diri, çekici ve vücutları ile uyumlu göğüslere kavuşmaları için en değerli yöntemlerden birisidir. Bu tedaviyi İstanbul’da en başarılı şekilde uygulayan klinik olan ESTPOINT uzman hekimleri ile kişilerin farklı nedenlerle maruz kaldıkları problemlerden kurtularak hayal ettikleri estetik göğüslere sahip olmalarını sağlamaktadır.

Meme Estetiği Avantajları 

Meme Estetiği Ameliyatı yaptıran bireylere pek çok avantajı bir arada sunmaktadır. Bu tedavinin kişilere sağladığı faydaları;

 • Meme Estetiği ile hastanın memelerinin boyutu, şekli ve pozisyonu istediği gibi değiştirilebilir. Bu durum hastanın özgüvenini ve yaşam kalitesini arttırır.
 • Meme Estetiği Ameliyatı ile hastanın memeleri arasındaki asimetri giderilebilir. Bu sayede hastanın giyim seçeneklerini genişletir ve vücut proporsiyonunu iyileştirir.
 • Meme Estetiği Operasyonu ile hastanın büyük memelerden kaynaklanan sırt, boyun ve omuz ağrıları, duruş bozuklukları, cilt tahrişleri veya nefes darlığı gibi sorunları ortadan kalkar.
 • Meme Estetiği ile hastanın küçük memelerden kaynaklanan psikolojik sorunları, sosyal fobileri veya cinsel sorunları çözülür.
 • Meme Estetiği Ameliyatı ile hastanın memelerinin doğum, emzirme, kilo değişimi veya yaşlanma gibi nedenlerle bozulan görünümü düzeltilir.

şeklinde özetleyebiliriz.

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

Tek Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

1 ila 2 Saat

Anestezi

Anestezi

Lokal

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

3 ila 7 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

1 ila 2 Hafta

Tam İyileşme

Tam İyileşme

1 ila 2 Ay

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

Ömür Boyu

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

1 Gün Yatış

Meme Estetiği İyileşme Süresi kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte ortalama 3 ila 4 hafta sürebilir.

Meme Estetiği farklı tekniklerle yapılabilir. Günümüzde en yaygın iki yöntem Meme Protezi Kullanımı ve Dokuların Yeniden Düzenlemesidir.

Hayır… Meme Estetiği Ameliyatı Sonrası hafif ağrı ve rahatsızlık hissi normaldir. Ancak bu süreç doktor gözetiminde kontrol altında tutulur ve ağrı kesicilerle yönetilebilir.

Evet… Meme Estetiği uzun vadeli ve kalıcı sonuçlar sunmaktadır. Bununla birlikte yaşlanma, kilo değişiklikleri veya hamilelik gibi faktörler sonucu olumsuz etkileyebilir.

Silikon Meme Protezi Meme Büyütme Ameliyatlarında kullanılan doku benzeri bir dolgu maddesidir.

Yuvarlak Meme Protezi Meme Estetiği ameliyatlarında kullanılan yuvarlak şekilli implantlardır.

Meme Estetiği Ameliyatları kapsamında hangi tip implantın tercih edileceği kişinin vücut yapısına ve ihtiyaçlarına bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Meme Estetiği Sonrası geçici hissizlikler olabilir. Bu durum kısa bir süre içerisinde kendiliğinden düzelir.

Evet… Meme Estetiği meme kanseri sonrası meme rekonstrüksiyonu için yapılabilir.

Serum Fizyolojik Protezler tuzlu su dolu meme implantlarıdır. Bu implantlar bazı cerrahi uygulamalarda kullanılırlar.

Damla Protezler doğal meme şekli oluşturmak için kullanılan yarı-yuvarlak ve damla şekilli implantlardır.

Düzgün Yüzeyli Meme Protezleri pürüzsüz bir yüzeye sahip implantlardır. Bu implant Meme Estetiği Ameliyatlarında kullanılır.

Pürüzlü Meme Protezleri dokuya daha iyi tutunmayı sağlayan implantlardır. Bu implantlar bazı cerrahi uygulamalarda tercih edilirler.

Meme Estetiği Ameliyatı Sonrası doktorun önerilerine uymak, iyileşme sürecini takip etmek ve destekleyici giysileri kullanmak önemlidir.

Meme Estetiği Ameliyatı özgüveni artırır, vücut ile uyumlu bir görünüm sağlar ve kişisel rahatlık sunar.

Meme Estetiği Ameliyat Süresi kullanılan yönteme ve işlem karmaşıklığına bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu tedavi 1 ila 3 saat sürmektedir.

Meme Estetiği Ameliyatı Fiyatları yapılacak işleme, kullanılacak malzemelere ve cerrahın deneyimine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu konuda en doğru bilgileri İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşıp alabilirsiniz.