Meme Büyütme

 1. Anasayfa
 2. Meme Büyütme

Meme Büyütme Hakkında Tüm Detaylar… Kadınların çekici ve gösterişli bir vücuda sahip olmaları için en önemli vücut bölgelerinden birisi göğüslerdir. Vücut yapısına oranla küçük memelere sahip kadınlarda görünüm bozuklukları, özgüven kaybı ve estetik açıdan olumsuz bir postür oluşmaktadır. Bu gibi durumlarda en net çözüm Meme Büyütme olmaktadır.

Meme Büyütme Estetik ve Plastik Cerrahi bir işlem olarak kabul edilir. Bu tedavinin amacı meme boyutunu artırmaktır. Bu uygulama daha büyük veya dolgun meme isteyen kadınlar arasında popülerdir. Meme Büyütme Cerrahisi implantlar kullanılarak veya vücudun diğer bölgelerinden yağ transferi yoluyla gerçekleştirilebilir. Bu tedavi sayesinde kadınların meme görünümünü kişiselleştirmelerine ve özgüvenlerini artırmalarına yardımcı olunur.

Günümüzde kadınlar açısından en popüler Plastik Cerrahi uygulamalar arasına giren Meme Büyütme işlemi pek çok farklı nedene bağlı olarak yapılabilmektedir. Bu tedavinin tercih edilmesine yol açan durumlar;

 • Doğal Meme Boyutu : Meme boyutu genetik faktörlere bağlıdır. Bazı kadınlar doğal olarak daha küçük meme boyutlarına sahip olabilirler. Meme Büyütme kadınların istedikleri daha büyük veya dolgun meme görünümü elde etmelerine yardımcı olur.
 • Meme Deformiteleri : Doğuştan gelen meme anormallikleri veya travma sonucu meydana gelen deformasyonlar Meme Büyütme Ameliyatları ile düzeltilir.
 • Meme Kaybı : Yaş, hamilelik veya kilo kaybı gibi durumlarda meme dokusunun kaybı yaşanabilir. Meme Büyütme bu kayıpları telafi etmek için kullanılır..
 • Özgüven Artırma : Meme Büyütme kendine güveni artırmak isteyen kişiler için olumlu bir etki yaratabilir.

şeklinde özetlenebilir.

Meme Büyütme Ameliyatı steril klinik şartlarında uzman doktorlar tarafından yapılması halinde güvenli, konforlu ve başarılı bir tedavi yöntemidir. Meme Büyütme Operasyonu kişinin ihtiyaçları göz önüne alınarak farklı tekniklerle yapılmaktadır. Bu tedavi kapsamında en fazla tercih edilen 2 teknik;

 • İmplantlarla Meme Büyütme : Bu yöntemde meme implantları cerrahi olarak meme dokusunun altına veya üstüne yerleştirilir. Bu implantlar silikon veya tuzlu su solüsyonu içerebilir. Ayrıca bu implantların farklı boyutlarda mevcuttur. İmplant türü hastanın isteklerine ve vücut yapısına bağlı olarak belirlenir.
 • Yağ Transferiyle Meme Büyütme : Bu teknikte vücudun diğer bölgelerinden alınan yağ meme dokusuna enjekte edilir. Bu yöntem doğal bir görünüm sağlar. Ayrıca vücutta fazla yağ bulunan bölgelerin incelmesini de sağlar.

olarak açıklanabilir.

Meme Büyütme işleminde kullanılan temel teknikler ise Subglandüler Yerleştirme (İmplantlar meme dokusunun altına yerleştirilir), Submusküler Yerleştirme (İmplantlar göğüs kasının altına yerleştirilir) ve Yağ Transferi olarak belirtilebilir. Meme Büyütme Ameliyatı vakaların büyük bir kısmında 1 ila 2 saat içerisinde tamamlanır. Hastanın genel sağlık durumu ve tercihlerine bağlı olarak yapılan işlemin karmaşıklığına göre bu süre değişebilir.

Meme Büyütme Sonrası hafif ağrı ve rahatsızlık hissi normaldir. Ancak bu süreç kolayca idare edilebilir ve ilaçlarla kontrol altına alınabilir. Meme Büyütme Ameliyatı sonuçları kalıcıdır. Bununla birlikte implantlar zamanla değişebilir veya revizyon gerektirebilir.

Yazımızın bu kısmına kadar Meme Büyütme hakkında genel bir bilgilendirme yapmak istedik. Her bireyin durumu ve ihtiyaçları farklı olduğundan Meme Büyütme ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için yazımızı okumaya devam etmeniz, bu işlemi yaptırmak için İletişim kanallarımızı kullanıp Bize Ulaşmanız gerekmektedir.  

Estpoint Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi alanında uzun yıllara dayanan tecrübesi, steril imkanlara sahip şubeleri ve uzman doktorları ile hastalarını dinleyerek onların en estetik, çekici ve diri gösterecek meme görünümüne sahip olmaları için Meme Büyütme dahil tüm tedavi yöntemlerini büyük bir başarıyla gerçekleştirmektedir.

Sizde farklı nedenlerle maruz kaldığınız pek çok estetiksel problemden hızla kurtularak hayal ettiğiniz diri, parlak ve pürüzsüz meme yapısına güvenli, konforlu, etkili bir tedavi süreciyle sahip olabilmek için Hemen Bize Ulaşıp randevu alabilir; kliniğimizde uzman hekimlerimiz tarafından yapılacak Meme Büyütme uygulamaları ile arzu ettiğiniz çekici görünüme sahip olabilirsiniz.

Meme Büyütme Nedir 

Meme Büyütme göğüs dokusunun altına silikon veya serum fizyolojik dolgulu implantlar yerleştirilerek göğüslerin büyütülmesi (şekillendirilmesi) işlemidir. Meme Büyütme genel anestezi altında yaklaşık 1 ila 2 saat sürer. Operasyon sonrası hastalar aynı gün taburcu olabilir veya bir gece hastanede kalabilir.

Meme Büyütme Neden Yapılır 

Meme Büyütme günümüzde en fazla talep edilen Plastik Cerrahi uygulamalarından birisi olarak bilinmektedir. Özellikle kadınlar tarafından talep edilen bu işleme ihtiyaç duyulmasına yol açan pek çok sebep bulunmaktadır.

Meme Büyütme Ne İşe Yarar sorusunun yanıtını;

 • Doğuştan küçük göğüslere sahip olmak,
 • Hamilelik, emzirme, yaşlanma veya kilo kaybı sonucu göğüslerin küçülmesi veya sarkması,
 • Memeler arasında asimetrik problemler olması,
 • Göğüs kanseri tedavisi sonrası göğüs kaybı yaşamak,
 • Memelerin görünümünden memnun olmamak ve özgüven eksikliği duymak,

olarak verebiliriz.

Meme Büyütme Kimlere Yapılabilir 

Plastik Cerrahi kapsamında en fazla gerçekleştirilen tedavi yöntemi olan Meme Büyütme bu işlemi talep eden pek çok bireye kolayca yapılabilir. Meme Büyütme operasyonu için uygun adaylar arasında;

 • Fiziksel ve ruhsal sağlığı yerinde olanlar,
 • 18 yaşını doldurmuş olanlar,
 • Göğüs gelişimini tamamlamış olanlar,
 • Sigara içmeyen veya bırakmaya hazır olanlar,
 • Gerçekçi beklentileri olanlar,
 • Meme Büyütme operasyonunun risklerini ve sonuçlarını anlayanlar,

gösterilebilir.

Meme Büyütme Nasıl Yapılır 

Meme Büyütme Operasyonu Öncesinde doktorumuzla detaylı bir görüşme gerçekleştirerek istekleriniz, beklentileriniz, sağlık durumunuz ve fiziksel özellikleriniz göz önüne alınıp size en uygun implant tipi, boyutu, şekli ve yerleştirileceği yeri belirlemekteyiz. Ayrıca operasyonun nasıl yapılacağı ve işlem sonrası nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirmekteyiz.

Meme Büyütme operasyonu genel anestezi altında yapılmaktadır. Doktorumuz önceden belirlediği alandan bir kesi yaparak ihtiyaç duyduğunuz yapıda implantı en doğru bölgeye yerleştirmektedir. İmplantın yerleştirileceği yer 3 şekilde olabilir;

 • Göğüs kasının altına (Submusküler)
 • Göğüs kasının üstüne (Subglandüler)
 • Göğüs kasının kısmen altına (Dual plan)

İmplantın yerleştirilmesinin ardından kesi yerleri dikilerek bandajlanır. Operasyon sonrası hastalar aynı gün taburcu olabilir veya bir gece kliniğimizde kalabilir. Bu durum uzman hekim tarafından yapılacak son kontrol ile belirlenecektir.

Meme Büyütme Nasıl Yapılır” sorusuna temel kapsamda cevap verdikten sonra biraz daha detaylara inerek siz tedavi olmak isteyen hastalarımızın aklında oluşan tüm soruların hızla yanıtlarını almalarını sağlayacağız.

Meme Büyütme En Fazla Kullanılan Teknikler;

 • Silikon Dolgulu İmplantlar : Bu implantlar silikon jel ile doldurulmuş ve silikon kılıfla kaplanmıştır. Silikon İmplantlar doğal bir görünüm ve his sağlar. Silikon implantların patlaması durumunda sızan jel vücutta kalabilir ve kapsüler kontraktür adı verilen bir komplikasyona neden olabilir. Bu nedenle silikon implant kullanan hastaların düzenli olarak meme ultrasonu veya MR çektirmeleri gerekir.
 • Serum Fizyolojik Dolgulu İmplantlar : Bu implantlar tuzlu su ile doldurulmuş ve silikon kılıfla kaplanmıştır. Serum Fizyolojik İmplantlar silikon implantlara göre daha sert ve yapay bir görünüm sağlar. Serum fizyolojik implantların patlaması durumunda sızan sıvı vücut tarafından emilir ve zarar vermez.

Meme Büyütme En Fazla Kullanılan İmplantlar;

 • Yuvarlak İmplantlar : Bu implantlar yuvarlak bir şekle sahiptir. Göğüslerin üst kısmında daha fazla dolgunluk sağlar. Yuvarlak implantlar göğüsler arasında asimetri olan hastalarda tercih edilebilir.
 • Damla İmplantlar : Bu implantlar damla şeklinde olup doğal bir meme şeklini taklit eder. Damla implantlar göğüslerin alt kısmında daha fazla dolgunluk sağlar. Damla implantlar doğuştan küçük göğüslere sahip olan veya göğüs kanseri tedavisi sonrası göğüs kaybı yaşayan hastalarda tercih edilebilir.

Meme Büyütme Operasyonunda Kesi Yapılan Yerler;

 • Meme Altı Kesi (İnframammar) : Bu kesi meme altındaki katlantı hizasında yapılır. Bu kesi sayesinde doktorunuz implantı yerleştirmek için daha geniş bir alan elde eder. Ayrıca bu kesi yerindeki iz daha az belli olur.
 • Meme Ucu Kesi (Periareolar) : Bu kesi meme ucunun etrafındaki renkli bölgede yapılır. Bu kesi sayesinde doktorunuz meme dokusuna daha az zarar verir. Ancak bu kesi yerindeki iz daha çok belli olabilir ve emzirme sorunlarına neden olabilir.
 • Koltuk Altı Kesi (Transaksiller) : Bu kesi koltuk altında yapılır. Bu kesi sayesinde doktorunuz meme dokusuna hiç zarar vermez ve hiç iz bırakmaz. Ancak bu kesi yerinden implantın yerleştirilmesi daha zor olabilir ve daha fazla komplikasyon riski taşır.

Plastik Cerrahi ve Medikal Estetik alanında uzman hekimler kontrolünde klinik ortamında gerçekleştirilecek Meme Büyütme tedavisi sonucu hayal ettiğiniz boyutlarda, görünümde ve çekicilikte göğüslere sahip olabilirsiniz.

Meme Büyütme Ameliyatı 

Meme Büyütme Ameliyatı farklı nedenlerle göğüslerinin boyutu vücudu ile oranla küçük olan kadınların talep ettiği Plastik Cerrahi uygulamadır. Uzman hekimler tarafından klinik şartları altında yapılması halinde güvenli, konforlu ve başarılı sonuçlar veren bir yöntemdir. Meme Estetiği kapsamında en fazla yapılan Meme Estetiği Ameliyatı olarak bilinmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatı kullanılan teknikler ve silikonun yerleştirileceği yere göre 3 temel sınıfta incelenmektedir. Bu sınıflar Meme Altı Kesi, Meme Başı Kesi ve Koltuk Altı Kesidir. Bu kesilerden biri ile Silikon Protez memenin altına veya kasın altına yerleştirilir. Hangi tekniğin kullanılacağına hastanın talepleri, memenin yapısı ve doktorun önerisi doğrultusunda karar verilmektedir.

Meme Estetiği Ameliyatı steril klinik şartlarında Plastik Cerrahi alanında uzman hekimler tarafından yapılması halinde güvenli, konforlu ve başarılı bir tedavi tekniğidir. ESTPOINT kalitesi ve güvencesiyle Meme Büyütme yaptırmak ve uzman doktorumuza muayene olmak için Hemen Bize Ulaşabilirsiniz

Meme Büyütme Ameliyatı Kaç Saat Sürer 

Meme Büyütme Ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Bu tedavi ortalama 1 ila 2 saat sürer. Operasyon süresi kullanılan tekniğe, silikonun yerleştirileceği yere ve hastanın anatomisine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Meme Büyütme Ameliyatı Hangi Yaşlarda Yapılır 

Meme Büyütme Ameliyatı için belirlenmiş bir yaş sınırı yoktur. Bununla birlikte kişide meme gelişiminin tamamlanmış olması ve hastanın fiziksel & psikolojik olarak hazır olması oldukça önemlidir. Meme Büyütme Ameliyatı 18 yaşından sonra talep edilen her bireye yapılabilir.

Meme Büyütme Ameliyatından Kullanılan Silikon Çeşitleri 

Meme Büyütme Ameliyatında Kullanılan Silikon Protezler içi jel veya serum ile dolu olan yuvarlak & damla şeklindeki kaplardır. Silikon protezlerin çeşitli boyutları, şekilleri, yüzeyleri bulunmaktadır. Hangi silikonun kullanılacağına hastanın isteği, memenin yapısı ve doktorun önerisi doğrultusunda karar verilir.

Meme Büyütme Ameliyatı İyileşme Süreci 

Meme Büyütme Sonrası hastalar aynı gün taburcu olabilir veya bir gece hastanede kalabilir. Operasyon sonrası ilk günlerde memelerde şişlik, morluk, ağrı veya gerginlik olabilir. Bu belirtiler ilaçlar ve buz uygulaması ile azaltılabilir. Hastalar 3 ila 4 gün içinde günlük aktivitelerine dönebilir. Meme Büyütme Ameliyatının Sonucu 3 ila 6 ay içinde netleşir.

Meme Büyütme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Sağlık alanında gerçekleştirilen tüm uygulamalarda olduğu gibi Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu konuya özen gösterilmesi kişinin sağlığı ve tedavinin başarısı için büyük öneme sahiptir.

Meme Büyütme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler arasında;

 • Tedavi sonrası ağrı, şişlik, morarma ve hassasiyet normaldir. Hekiminiz size ağrı kesici ve antibiyotik reçete edecektir.
 • İşlem sonrası hekiminiz tarafından belirtilen şekilde memelere masaj yapılmalıdır.
 • Operasyon sonrası ameliyat bölgesi temiz ve kuru tutulmalıdır.
 • Uygulama sonrası 1 ila 2 hafta boyunca spor sütyeni giymeniz gerekir. Normal sütyen veya tel içeren sütyen giymekten kaçınmalısınız.
 • İşlem sonrası 4 ila 6 hafta boyunca ağır kaldırmamalı, zorlayıcı egzersiz yapmamalı ve göğüslerinize baskı uygulamamalısınız.
 • Tedavi sonrası 6 ay boyunca güneşten korunmalı ve solaryuma girmemelisiniz.
 • Operasyon sonrası kontroller ve muayeneler aksatılmamalıdır.

gösterilebilir.

Meme Büyütme Fiyatları 

Meme Büyütme Fiyatları ile ilgili bilgi almak için ulaştığınız kliniklerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında gerçekleştirilen uygulamalarda kişi muayene edilmeden net bir fiyat verilemez. Bu alanda en doğru fiyatlar uzman hekim tarafından yapılacak muayene sonucu ifade edilebilir.

Meme Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2024 yılında birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu faktörler arasında;

 • Kişinin genetik yapısı ve yaşı,
 • Hastanın memelerinden var olan problem türü,
 • Hastaya uygulanacak Meme Büyütme tekniği,
 • Tedaviyi yapacak uzmanın ve kliniğin tecrübesi,

olarak belirtebiliriz.

Meme Büyütme kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar ile ilgili detaylı bilgiler almak, Estetik Cerrahi alanında uzman olan hekimlerimiz tarafından muayene edilerek tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın...

Meme Büyütme İstanbul 

Günümüzde kadınlar farklı nedenlerle memelerinde arzu ettikleri büyüklüğün olmaması sebebiyle fiziksel ve psikolojik pek çok rahatsızlığa maruz kalmaktadır. Meme Büyütme Ameliyatı bu gibi sorunların en hızlı ve kolay çözümü olarak bilinmektedir.

Meme Büyütme kadınların hayal ettikleri boyutta, çekici ve vücutları ile uyumlu göğüslere kavuşmaları için en değerli yöntemlerden birisidir. Bu tedaviyi İstanbul’da en başarılı şekilde uygulayan klinik olan ESTPOINT uzman hekimleri ile kadınların değişik nedenlerle maruz kaldıkları problemlerden kurtularak hayal ettikleri estetik göğüslere sahip olmalarını sağlamaktadır.

Meme Büyütme Avantajları 

Meme Büyütme Ameliyatı Uzman Plastik Cerrahlar tarafından doğru teknikler kullanılarak yapıldığı takdirde güvenli, konforlu ve oldukça başarılı uygulamalardır. Bu operasyon ile kişilerin sağladığı avantajları;

 • Meme hacmini ve şeklini istenilen düzeye getirmek,
 • Meme asimetrisini gidermek,
 • Meme sarkmasını önlemek veya azaltmak,
 • Dekolte bölgesini daha dolgun ve çekici hale getirmek,
 • Giyim seçeneklerini artırmak,
 • Özgüveni ve özsaygıyı yükseltmek,

şeklinde belirtebiliriz.

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

Tek Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

1 ila 2 Saat

Anestezi

Anestezi

Lokal

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

3 ila 7 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

1 ila 2 Hafta

Tam İyileşme

Tam İyileşme

1 ila 2 Ay

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

Ömür Boyu

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

1 Gün Yatış

Meme Büyütme Ameliyatı Öncesi doktorunuzun önerilerine uymanız sağlığınız ve tedavi başarısı için çok değerlidir. Tedavi öncesinde sigara ve kanı incelten ilaçlardan kaçının, sağlıklı beslenin ve ameliyat sonrası iyileşme sürecini planlayın.

Meme Büyütme işlemlerinde silikon ve tuzlu su solüsyonu ile doldurulmuş implantlar kullanılır.

Evet… Meme Büyütme Ameliyatı için yağ enjeksiyonları da kullanılabilir. Vücudun diğer bölgelerinden alınan yağ meme dokusuna enjekte edilir.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası şişlik, morluk ve hafif ağrı yaşanabilir. İyileşme süreci kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Hayır… Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası hafif ağrı ve rahatsızlık yaşanabilir. Ancak bu süreç ilaçlarla kontrol altına alınabilir.

Hayır… Meme Büyütme Ameliyatları Sonrası izler minimaldir. İzlerin görünümü kişinin iyileşme sürecine bağlı olarak değişebilir.

Meme Büyütme sonucunun tam olarak görünmesi birkaç ay sürebilir. İyileşme süreci kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Hayır… Bilimsel araştırmalar Silikon Meme İmplantlarının kansere neden olmadığını göstermektedir.

Dolgu maddeleri Meme Büyütme için tercih edilmez. Çünkü geçici sonuçlar sağlarlar ve riskleri vardır.

Meme Protezi kas altına veya kas üstüne yerleştirilebilir. Protezin yerleştirileceği alan kişinin vücut yapısına göre değişiklik gösterebilir.

Hayır… Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası his kaybı yaşanmaz.

Silikon protezlerin ömrü sınırlıdır. Bu protezler 10 ila 15 yıl arası bir sürede etkisini kaybeder. Bu durumda değiştirilmesi önerilir.

Hamilelik sırasında silikonlar çıkarılmaz. Silikonlarla emzirme mümkün olabilir. Ancak bu hususta doktor tavsiyesi çok önemlidir.

Meme Büyütme Ameliyatının Maliyeti kliniğin konumu, kullanılan teknik ve implant türüne bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu konuda doğru fiyat bilgisini almak için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz