Masseter Botoks

 1. Anasayfa
 2. Masseter Botoks

Masseter Botoks : Yüz Estetiği ve Çene Hattı Belirginleştirme… Merhabalar, ESTPOINT olarak Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi alanındaki uygulamalarımızdan birisi olan Masseter Botoks ile ilgili kapsamlı bilgiler paylaşmak istiyoruz. Eğer çene hattınızı belirginleştirmek veya aşırı çene kası çalışmasına bağlı sorunlardan kurtulmak istiyorsanız Masseter Botoks sizin için ideal bir çözüm olabilir.

Masseter Botoks çene hattını belirginleştirmek veya çene kası ile ilgili problemleri gidermek amacıyla yapılan bir Botoks uygulamasıdır. Masseter kası çenenin arka bölgesinde yer alır ve çiğneme işlevi görür. Bu kasın büyüklüğü ve aktivitesi çene hattının belirginliğini ve genel yüz şeklini etkiler.

Masseter Botoks uygulaması çene hattını belirginleştirmeye yardımcı olur. Bu tedavi daha ince ve belirgin bir yüz görünümü elde etmek için kullanılır. Ayrıca aşırı çene kası çalışması nedeniyle Baş Ağrısı veya Diş Sıkma gibi sorunları olan kişilere de yardımcı olabilir.

Masseter Botoks çene hattı boyunca masseter kasına uygulanır. Doktorunuz kasın en belirgin olduğu ve en çok çalıştığı noktalara Botoks etken maddesi olan Botulinum Toksini enjekte eder. Uygulama çene hattının her iki tarafına da yapılır.

Masseter Botoks Uygulaması öncelikle hastanın yüz yapısı ve çene kaslarının durumu analiz edilerek yapılır. Ardından belirlenen bölgelere ince bir iğne ile Botoks enjekte edilir. Bu işlem lokal anestezi altında yapılır. Uygulama esnasında ağrı hissi minimum seviyededir.

Masseter Botoks uygulaması 15 ila 30 dakika içerisinde tamamlanır. Bu süre kişinin ihtiyaçları ve uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir. Masseter Botoks tam etkisi 1 ila 2 hafta içinde göstermeye başlar. Yine bu süre kişinin metabolizması ve uygulama yoğunluğuna bağlı olarak biraz değişiklik gösterebilir.

Masseter Botoks Etkileri 9 ila 18 ay boyunca kalıcılık gösterir. Ancak bu süre kişinin metabolik hızına, yaşam tarzına ve kas aktivitesine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Düzenli olarak bu uygulamayı yaptırmak sonuçların daha kalıcı olmasına yardımcı olabilir.

Masseter Botoks Fiyatları gerçekleştirilecek uygulamanın yoğunluğuna, kliniğin konumuna ve doktorun deneyimine bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu konuda daha detaylı bilgi almak için lütfen kliniğimizle İletişime geçin.

Masseter Botoks günümüzde yüz estetiği ve rahatlama sağlama potansiyeli ile popüler bir seçenek haline gelmiştir. Eğer siz de bu uygulama hakkında daha fazla bilgi almak, Estpoint kalitesi ve güvencesiyle tedavi olmak isterseniz İletişim kanallarımızı kullanarak Hemen Bize Ulaşabilirsiniz…

Masseter Botoks Nedir 

Masseter Botoks çene bölgesinde yer alan ve çiğneme işlemine yardımcı olan Masseter Kaslarına Botoks enjeksiyonu uygulanması işlemidir. Bu tedavi yüz şekli ve çene hattının daha belirgin ve estetik bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda aşırı çene kası kullanımına bağlı ortaya çıkan sorunları (Örneğin; Diş Sıkma veya Baş Ağrıları) hafifletebilir.

Masseter Botoks Ne İşe Yarar 

Masseter Botoks kadın veya erkek fark etmeksizin pek çok birey tarafından tercih edilen ve birçok faydayı beraberinde getiren bir Medikal Estetik uygulamasıdır. Masseter Botoks ile bireylerin sağladığı en önemli 3 fayda arasında;

 • Yüz İnceltme : Masseter Botoks yüzü genişleten masseter kasının boyutunu küçültüp yüzün genel görünümünü inceltir. Bu daha feminen ve yumuşak bir görünüm sağlar.
 • Çene Hattını Belirginleştirme : Bu Botoks uygulaması çene hattını daha belirgin hale getirerek çene ve yüzün genel estetiğini iyileştirir.
 • Ağrı ve Baş Ağrısını Azaltma : Aşırı çene kası aktivitesi nedeniyle gelişen baş ağrıları ve diş sıkma Masseter Botoks ile hafifletilebilir.

belirtilebilir.

Masseter Botoks Uygulama Noktaları 

Masseter Botoks uygulamasında enjeksiyonlar uzman hekim tarafından belirlenen alanlara yapılmaktadır. Bu tedavi esnasında en fazla tercih edilen enjeksiyon alanları;

 • Masseter Kası : Enjeksiyonlar çene hattının arka tarafında bulunan masseter kasına uygulanır. Bu durum çene kasını gevşeterek çene hattının belirginleşmesini sağlar.
 • Çene Hattı Boyunca : Masseter kasının tüm çene hattı boyunca en belirgin olduğu noktalar belirlenir ve bu noktalara enjeksiyonlar yapılır.

şeklinde özetlenebilir.

Masetter Botoks Nasıl Yapılır 

Masseter Botoks uzman hekim tarafından steril klinik şartlarında gerçekleştirilmesi halinde güvenli, konforlu ve oldukça başarılı bir uygulamadır. Bu tedavinin yapılış sürecini 3 temel kategori altında inceleyebiliriz. “Masseter Botoks Nasıl Uygulanır?” şeklinde de sorulabilen bu soruyu;

 • Ön Değerlendirme : Hekim yüz yapınızı ve çene kasınızın durumunu değerlendirir. Bu değerlendirme en iyi sonuçları elde etmek için uygulamanın nasıl yapılacağını belirler.
 • Enjeksiyon İşlemi : Değerlendirme sonucunda belirlenen alanlara ince bir iğne ile Botoks etken maddesi enjekte edilir. Bu işlem lokal anestezi altında gerçekleştirilir ve hızlı bir şekilde tamamlanır.
 • Tedavi Sonrası : Enjeksiyonların ardından doktorunuz sonuçları değerlendirir ve gerekli görülürse ek uygulamalar yapar. Ayrıca uygulamanın sonrasında dikkat etmeniz gereken noktalar hakkında sizi bilgilendirir.

olarak yanıtlayabiliriz.

Masetter Botoks Ne Kadar Sürer

Masseter Botoks uygulaması hızlı bir işlemdir ve ortalama olarak 15 ila 30 dakika sürebilir. Bu süre hastanın ihtiyaçlarına, kasın durumuna ve tedavinin yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Masseter Botoks Etkisini Ne Zaman Gösterir 

Masseter Botoks uygulamasının tam etkisi tedaviden sonra 1 ila 2 hafta içerisinde görülmeye başlar. Bu süre kişinin metabolizmasına ve uygulamanın yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ancak iki hafta sonunda uygulamanın %100 etkisi görülür.

Masseter Botoks Ne Kadar Kalıcı 

Masseter Botoks Etkileri 9 ila 18 ay arası sürebilir. Ancak bu süre kişinin metabolizma hızına, yaşam tarzına ve çene kası aktivitesine bağlı olarak değişebilir. Düzenli olarak tedavi olmak sonuçların daha kalıcı olmasına yardımcı olabilir. Bu nedenle Botoks Uygulamaları belirli aralıklarla tekrarlanır.

Masseter Botoks Sonrası 

Masseter Botoks uygulaması sonrası en iyi sonuçları elde etmek ve olası komplikasyonları en aza indirmek için uzman hekim tarafından iletilen belirli önerilere dikkat edilmesi önemlidir. Masseter Botoks Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler arasında;

 • İlk 24 Saat İçinde Egzersizden Kaçının : Botoks uygulamasının hemen ardından yoğun egzersiz yapmaktan kaçınmalısınız. Fiziksel aktivite Botoks’un vücutta dağılmasına ve etkinin azalmasına neden olabilir.
 • Başınızı Aşağı Eğmeyin : İlk 4 saat boyunca başınızı aşağı eğmekten veya uzandıktan sonra hemen kalkmaktan kaçının. Bu Botoks’un yer değiştirmesini ve istenmeyen alanlara yayılmasını önlemeye yardımcı olur.
 • Masseter Kasını Çalıştırın : Botoks uygulamasından sonraki ilk günlerde çiğneme ve gülme gibi hareketlerle kasınızı düzenli olarak çalıştırın. Bu Botoks’un daha hızlı etki etmesine yardımcı olur.
 • Alkol ve Ağrı Kesicilerden Kaçının : Uygulamanın ilk günlerinde alkol ve ağrı kesici ilaçlardan kaçınmalısınız. Bu maddeler kanın incelmesine yol açarak morlukların oluşmasına neden olabilir.

Her zaman olduğu gibi Masseter Botoks veya başka bir Medikal Estetik uygulaması hakkında daha fazla bilgi almak için profesyonel ekibimizle her zaman İletişime geçebilirsiniz. ESTPOINT sağlık ve estetiği birleştirerek sizin en iyi görünümünüze ulaşmanızı sağlar.

Masseter Botoks Sonrası Uyuşukluk 

Masseter Botoks Sonrası bazı kişilerde uyuşukluk hissi olabilir. Ancak bu durum geçicidir ve birkaç saat ya da gün içinde kendiliğinden geçer. Eğer uyuşukluk hissi devam ederse uzman hekim ile iletişime geçmeniz önemlidir.

Masseter Botoks Sonrası Çiğneme 

Botoks uygulamasının ardından çiğneme hareketinde hafif bir rahatsızlık hissedilebilir. Bu durum geçicidir ve uygulama sonrası ilk birkaç gün içinde kendiliğinden düzelir. Çok sert gıdalar tüketmekten kaçınmak çiğneme sırasındaki rahatsızlığı azaltabilir.

Masseter Botoks Sonrası Gülememe 

Botoks kaslarda geçici bir gevşeme yaratır. Bu gülümseme hareketinde hafif bir değişikliğe neden olabilir. Ancak bu etki uygulamanın ilk birkaç günü sınırlıdır ve kısa süre içinde normal haline döner.

Masseter Botoks Sonrası Komplikasyonlar 

Her ne kadar Masseter Botoks güvenli bir uygulama olsa da bazı durumlarda yan etkiler veya komplikasyonlar meydana gelebilir. Bunlar arasında ağrı, morarma, baş ağrısı ve kas zayıflığı bulunabilir. Eğer bu belirtilerden herhangi birini deneyimlerseniz veya uygulama sonrasında endişe duyarsanız hemen doktorunuzla iletişime geçmelisiniz.

Masseter Botoks Fiyat

Masseter Botoks Fiyatları hakkında bilgi almak için ulaştığınız klinikler ve hastanelerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Sağlık alanında gerçekleştirilen işlemlerde hasta muayene edilmeden net bir fiyat vermek mümkün değildir. Bu hususta en doğru fiyatlar uzman doktor tarafından yapılacak muayene sonucu tedavi planının oluşturulması ile ortaya çıkmaktadır.

Masseter Botoks Fiyatları 5.000 TL - 7.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Masseter Botoks Fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçiniz.

Masseter Botoks Fiyatları 2024 yılında birçok faktöre bağlı farklılık göstermekle birlikte bu nedenler arasında;

 • Kişinin genetik özellikleri ve yaşı,
 • İşlem yapılacak bölgenin genişliği ve rahatsızlık seviyesi,
 • Tedavi için gerekli görülen Botoks maddesi miktarı,
 • Arzu edilen sonuç için gerekli seans sayısı,
 • Uygulamayı gerçekleştirecek hekimin ve kliniğin tecrübesi,

Masseter Botoks kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar ile ilgili daha detaylı bilgiler almak, Estetik Cerrahi alanında uzman hekimlerimiz tarafından muayene edilerek size özel tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın...

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

Tek Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

30 ila 60 Dakika

Anestezi

Anestezi

Lokal

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

3 ila 7 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

Hemen

Tam İyileşme

Tam İyileşme

1 ila 2 Hafta

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

12 ila 24 Ay

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

Aynı Gün Çıkış

Masseter Botoks çiğneme kası olarak da bilinen masseter kasına Botoks maddesi enjekte edildiği uygulanmadır. Bu işlem yüzün inceltilmesi, çene hattının belirginleştirilmesi ve çene kasıyla ilgili ağrıların azaltılması amacıyla yapılır.

Masseter Botoks etkisini 9 ila 18 ay sürdürür. Bu süre tamamlandığında uygulamanın tekrarlanması gerekebilir. Etki süresi kişinin metabolizmasına ve yaşam tarzına bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Masseter Botoks Sonrası ağır egzersizden, başı aşağı eğmekten kaçınmalı; çiğneme ve gülümseme gibi hareketlerle kası çalıştırmalısınız. Ayrıca ilk birkaç gün alkol ve ağrı kesici ilaçlardan kaçınmanız doğru olacaktır.

Hayır… Masseter Botoks çene hattında bulunan masseter kasına uygulanır. Bu işlem dışında şakaklara Botoks uygulaması farklı bir işlem olup kırışıklıkların azaltılması amacıyla yapılan değişik bir teknik olarak bilinmektedir.

Evet… Masseter Botoks yapıldıktan hemen sonra olumlu etkisini gösterir. Bununla birlikte uygulamanın %100 etkisi işlemden 1 ila 2 hafta sonra ortaya çıkar.

Masseter Botoks Öncesi doktorunuzun size sağladığı belirli talimatlara uymalısınız. Özellikle uygulamadan önce alkol ve bazı ilaçlardan kaçınmanız gerekebilir.

Evet… Masseter Botoks yüz şeklini olumlu ve estetik olarak değiştirebilir. Özellikle çene hattını belirginleştirebilir ve genel yüz görünümünü inceltebilir.

Evet… Masseter Botoks sonrasında hafif bir ödem veya şişlik oluşabilir. Ancak bu durum geçicidir ve birkaç gün içinde kendi kendine ortadan kalkar.

Masseter Botoks uygulamaları kapsamında kullanılan Botoks etken maddesi miktarı hastanın ihtiyaçlarına, kasın durumuna ve hedeflenen sonuçlara bağlıdır. Bu konuda doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz.

Masseter Botoks Sonrası yüzün incelmesi 1 ila 2 hafta içinde fark edilir. Ancak bu süre kişinin metabolizmasına ve uygulamanın yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Masseter Botoks Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi alanında deneyimli bir uzman hekim tarafından sağlık kuruluşlarında, kliniklerde veya hastanelerde uygulanabilir.

Hayır… Masseter Botoks'un dini açıdan günah olup olmadığı konusu dini inançlara ve kişisel yorumlara bağlıdır. Herhangi bir tıbbi işlemin dini açıdan uygunluğu konusunda endişeleriniz varsa bu alanda yetkin kişilerle görüşmeniz en iyi davranış olacaktır.