Lipomatik ve Liposculpture

  1. Anasayfa
  2. Lipomatik ve Liposculpture

Lipomatik ve Liposculpture, klasik liposuction (yağ alma) işleminden farklı olarak Lipomatik isimli titreşimli bir cihazla uygulanmaktadır. Yapılan bu işlem, yağ birikintilerinin tüp ve vakum cihazı ile alınması, vücudun şekillendirilmesi işlemidir. Bu uygulama yöntemi vücutta kolun üst kısımları, meme, karın, popo, kalça ve baldır. Lipomatik ve liposculpture , Diz kapakları, basenler, bacak içi, ayak bileği, çene, yanaklar, boyun bölgesinde mükemmel sonuçlar yaratan bir uygulamadır.

Lipomatik ile yağ alma işlemi, ağrısız FDA onaylı ve güvenilirdir. Tüm vücut bölgelerinde hassas ve yüksek hacimli yağ çıkarılmasına izin veren en güvenilir cihazlardan biri olduğu kanıtlanmıştır.
Lipomatik uygulaması ile yağ birikintilerinin alınması ve vücudun şekillendirilmesi, estetik ve plastik cerrahide otorite haline gelmiş akademisyenlerin bilimsel görüşleri bakımından dünyanın en iyi yöntemi olarak gösteriliyor.

Lipomatik uygulaması

Lipomatik uygulaması , ( yağ alımı ) ardından deride onarım yaparak mükemmel bir sıkılaşma gerçekleştirir. Bu yöntemle yapılan uygulamadan birkaç saat sonra kişi rahatlıkla evine gidebilir ve aynı gün içerisinde işine dönebilir. Vücudun birkaç bölgesine yapılan uygulamalarda hastanın kısa bir süreliğine yatarak tedavisi gerekebilir. Kişi 2 gün sonrasında rahatlıkla duş banyo alabilir. Bu süreçte uygulanan bölgelerde geçici morluk, şişkinlik, ağrı, yanma ve uyuşma hissi en az olabilen bir yağ aldırma yöntemidir. Bilinmelidir ki, morluk birkaç gün içerisinde ve şişkinlikler daha kısa süre içerisinde geçmektedir. Lokal anestezi ile yapılması mümkün ayrıca kombine ameliyatlarda çok güvenli oluşu nedeni ile sık kullanmaktayız. Daha güvenli ve daha konfor sağlayan bu uygulama sayesinde istenmeyen yağlarınızdan kurtulmak artık çok kolay.

Lipomatik sonrası

Lipomatik operasyonu sonrası dokuda hasar oluşur mu ?
Lipomatik operasyonu dokuda hasar bırakmaz, Çünkü kasa ya da kemiğe geldiğinde cihaz otomatik olarak uyarı verir ve durur.

Lipomatik ve Liposculpture Sonrası İyileşme Süreci
Çoğu Liposculpture tedavi yönteminde olduğu gibi hastanın ameliyat sonrasında dikkat etmesi gereken bazı noktalar ve beraberinde uyması gereken kurallar bulunuyor. Bununla ilgili ayrıntılı bilgi doktorunuz tarafından sizlere aktarılmaktadır.

Lipomatik işlemi Kimlere Uygulanabilir ve Erkeklerde Lipomatik işlemi yapılabilir mi?
Lipomatik işlemi hiçbir risk taşımaz ve 18 yaşını doldurmuş herkese uygulanabilir ve sadece erkek hastalarda değil kadın hastalarda da karın kaslarının, sixpacks ve adonislerin görünebilmesi bakımından detaylı liposuction yapılmasını sağlayan güvenli bir teknolojidir.

Lipomatik işlemi Nasıl Uygulanır ve Lipomatik işlemi Avantajları Nelerdir?
Yağ dokusundan çok ince kanüllerle yağ alımını sağlamaktadır. Yağ dokuları yüksek oranda alındığı için işlem yapılan bölgede yağ dokusu oluşmaz. Lipomatik İşlemi sırasında ve sonrasında ağrı, sızı ve acı hissedilmez. Operasyon sonrasında dokuda iz oluşmamaktadır. Kişiye aynı gün sosyal hayatına dönme konforu sağlar. Lipomatik işlemi sonrası kısa sürede gerginleşme ve sıkılaşma gözlemlenmektedir.

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

Anestezi

Anestezi

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

Tam İyileşme

Tam İyileşme

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi