Lazer Epilasyon Fiyatları

  1. Anasayfa
  2. Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları özellikle kadınlar tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konulardan bir tanesidir. Lazer epilasyon, istenmeyen tüyleri tamamen yok ettiğinden, günlük hayatta oldukça işe yarayan ve talep gören bir işlemdir. Lazer epilasyon yapılan bölgelerde, düzenli seanslardan sonra tüy oluşumu tamamen yok olmaktadır. Epilasyon işleminin tercih edilmesinin nedenlerinden bir değeri de, herhangi bir cerrahi operasyon gerektirmemesi ve acısız olmasıdır. Lazer epilasyon olanlar işlemin ardından hemen günlük hayatına devam edebilir.

Lazer Epilasyon Türleri Nelerdir?

Lazer epilasyon kendi içinde üç farklı türe ayrılır. Bunlar; Diode, Alexandrite ve ND Yag olarak bilinir. Lazer epilasyon fiyatları türlere göre çeşitlilik gösterebilmektedir.

Diode lazer epilasyon, en çok tercih edilen ve yaygın olarak kullanılan türdür. Dalga boyları çok uzun olduğu için derinin oldukça altına inebilir. Bu sayede, koyu tenlerde bile düzenli seanslardan sonra etkili sonuçlar elde edilebilir. Bu lazer epilasyon türü ile vücutta istenmeyen tüylerin azalması amaçlanır. En büyük avantajı, yüz bölgesi için bile oldukça etkili sonuç vermesidir.

Alexandrite lazer epilasyon, sahip olduğu teknik özellikler sebebi ile sadece açık tenli kişiler üzerinde uygulanır. İşlem sonrasında, lazer epilasyon uygulanan bölgelerde herhangi bir tüy kalmadığı için, lazer epilasyon olanlar ve lazer epilasyon yapan yerler tarafından oldukça tercih edilir. Bu lazer tipinin tek kötü yanı, yüz bölgesi gibi ince tüylerin olduğu bölgelerde tüy azalmasının aksine, tüy artışına sebep olabilmesidir. Bunun dışında; kol, omuz ve sırt gibi bölgelerde de kullanımı pek etkili değildir. Koltuk altı, alt bacak bölgesi ve genital bölgeler bu epilasyon türüne en iyi cevap veren bölgelerdir.

ND Yağ lazer epilasyon türü ise, sadece çok koyu cilt rengine sahip insanlar üzerinde kullanılabilir. Ancak, işlem süreci oldukça ağrılı ve acılıdır. Bu yüzden çok istisnai durumlar dışında, neredeyse hiç kullanılmaz.

Sıraladığımız tüm lazer çeşitleri, sadece epilasyon amacı ile kullanılır. Her biri; kişilerin cilt tipleri, cilt renkleri, tüy sıklığı, tüy tipi ve uygulama yapılacak bölgeye göre değişkenlik gösterir ve seçimi bu faktörlere göre yapılır.

Lazer Epilasyon Süreci

Lazer epilasyon süreci, işlemi gerçekleştirecek olan uzmanın; kişinin cilt tipini, tüy tipini, cilt rengini gibi özellikleri saptaması ile başlar. Bu araştırmanın ardından, kişinin lazer epilasyon yaptırmaya uygun olup olmadığı ve kişide görülebilecek olası yan etkiler uzman tarafından kişiye anlatılır. Eğer her şey yolundaysa; seans sıklığı ve lazer türü belirlenir. Ardından uygulama kısmına geçilir. Lazer epilasyon klinik, hastane ve güzellik merkezlerinde uygulanabilir. Ancak uygulamanın yapılacağı yerde yukarıda da bahsettiğimiz Diode, Alexandrite ve ND Yag lazer epilasyon cihazlarının tümü bulunmalıdır. Başarılı bir lazer epilasyon uygulamasının en önemli maddesi, lazer epilasyon cihazının doğru seçilmiş olmasıdır. Bu doğrultuda; cihaza, uzmana, hastane ya da kliniğe bağlı olarak lazer epilasyon fiyatları da değişkenlik gösterir.

Lazer Epilasyon Ne Kadar Başarılı?

Epilasyon işlemi, en çok açık renk cilde sahip olan kişilerde başarılı sonuç verir. Çünkü, lazer açık renk ciltlerde deri altına daha çok girebilir ve lazer dozu da yüksek tutulabilir. Lazer dozu ne kadar yüksek olursa, tüylerden kurtulma işlemi de bu orantıda başarılı olur.

Lazer epilasyon, en çok kalın ve koyu tüy tiplerinde başarılı sonuç verir. İnce tüylerde başarı şansı ya çok az, ya da hiçtir. Bu nedenle, tüyler ne kadar koyu ve kalın olursa, epilasyon da o kadar işe yarar. Hatta bazı lazer epilasyon klinik ve güzellik merkezleri, seanslara gelmeden önce özellikle lazer epilasyon yaptıracağınız bölgeleri jilet yardımı ile tıraş etmenizi ister.

Kadınlar lazer epilasyon için daha uygun olsalar da, lazer epilasyon erkekler için de yapılabilir. Bu yüzden lazer epilasyon fiyatları bayan ve erkek lazer epilasyon fiyatları olarak ayrılmaz. Aralarında fazla fiyat farkı da görülmez. Fiyat farkı genellikle lazer epilasyon klinik, hastane ya da güzellik merkezine, seans sıklığına ve kişi için tercih edilmiş olan cihaza göre değişkenlik gösterir.

Lazer Epilasyon Olduktan Sonra Nelere Dikkat Edilmeli? 

Lazer epilasyon olduktan sonra işlemin uygulandığı bölgeyi veya bölgeleri terletmemek ve yormamak gerekir. İşlemin hemen ardından cildi rahatlatmak ve oluşan şişlik, kızarıklık gibi etkileri yok etmek için buz ya da soğuk hava uygulanır. Aynı zamanda lazer epilasyon yapılan bölgelere nemlendirici uygulamak da cildi aynı oranda rahatlatır.

Lazer epilasyon olduktan sonra, işlem gören bölge ya da bölgeler ilk 24 saat sıcak su ile hiçbir şekilde temasta bulundurulmamalıdır. Aynı zamanda lazer epilasyon olduktan sonra 15 gün boyunca güneşe çıkılmamalı ya da bronzlaşmak amacı ile solaryuma gidilmemelidir. Lazer epilasyon, vücudun açık kalan bir bölgesine uygulandıysa, mesela yüz gibi, güneşe çıkılacağı zaman mutlaka güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.

Lazer Epilasyon Fiyatları Ne Kadar?

Lazer epilasyon fiyatları ne kadar, lazer epilasyon seansı kaç para gibi sorular oldukça sık araştırılıyor ve merak ediliyor.

Biraz geriye gidip, lazer epilasyon fiyatları 2018 verilerine baktığımızda, günümüzden daha uygun fiyatlar ile karşılaşılıyor. Ancak, lazer salonu, hastane, klinik ya da güzellik merkezlerinden birini seçerken sadece fiyata aldanılmamalıdır.

Hatta lazer epilasyon fiyatları tek seans, lazer epilasyon fiyatları komple, tek bölge lazer epilasyon fiyatları da en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Merdiven altı olarak tabir edilen yerlerde çok uygun lazer epilasyon fiyatları uygulanır ancak sonuçlar tatmin edici olmaz. Hatta bu tip yerlerde lazer epilasyon uygulanan bazı kişilerde yeni deri hastalıkları da ortaya çıkabilir. Bu yerlerde, lazer epilasyon fiyatları çok uygundur ancak kullanılan cihazlar kalitesizdir ve işlem uygulayan kişiler yeterli donanımda değildir.

Lazer Fiyatları

Lazer fiyatları çoğu merkezde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle kullanıcıların farklı fiyatlarla karşılaşması muhtemeldir.

İstenmeyen tüylerin tekrar tekrar çıkması neredeyse herkes için kötü bir süreçtir. Bu nedenle lazer epilasyon çoğu kişi için iyi bir seçenek haline gelmiştir. Lazer epilasyon genel olarak bir tüy temizleme işlemidir. Lazer epilasyonun hedefi ise tüyleri kalıcı olarak yok edebilmesidir.

Lazer epilasyon yaptırmaya karar vermek çoğu zaman gergin bir süreçtir. Bu nedenle yaptırmadan önce artısı ve eksisi düşünülerek bir karar verilmelidir. Lazer epilasyon her kadın ve erkek için uygun bir işlemdir. Siz de lazer yaptırmayı düşünüyorsanız ilk adım olarak lazer fiyatları hakkında lazer epilasyon uygulayan yerleri araştırabilirsiniz.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için tıraş, cımbız veya ağda eğer sizi memnun etmiyorsa lazer epilasyon, düşünmeye değer bir seçenek olarak ortaya çıkmaktadır. Lazer epilasyon dünya genelinde en sık yapılan kozmetik uygulamalarından bir tanesidir. Lazer epilasyon, yüksek konsantrasyonlu ışığı kıl foliküllerine ışınlar. Pigment, ışığı emerek İstenmeyen tüyleri yok eder.

Lazerler, istenmeyen tüylerin bulunduğu yüz, bacak ve çene gibi bölgelerde kullanılabilmektedir. Aynı zamanda sırt, kol, koltuk altı, bikini çizgisi ve diğer alanlarda da lazer epilasyon işlemi uygulanabilmektedir.

Lazer Epilasyonun Faydaları

Lazerler, çevresindeki cildi hasarsız bırakırken, koyu renkli, kalın kılları seçerek yok etmektedir. Bu nedenle hassas bir işlem yapısına sahiptir. Lazerin her vuruşu aynı anda birçok kıla etki eder. Lazer, her vuruşunu saniyenin dörtte birinde yapar.

Bunun yanı sıra üst dudak gibi küçük alanlara bir dakikadan az bir sürede işlem uygulanabilmektedir.  Sırt veya bacaklar gibi geniş alanlarda ise lazer epilasyon işlemi bazen bir saat kadar sürebilmektedir. Erkek ve kadınlarda lazer ortalama üç ile yedi seanstan sonra etkisini göstermektedir. Kalıcı olarak tüy dökülmesi düzenli seanslar sonrası alınabilecek bir sonuçtur. Lazer fiyatları işlemlerin yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Lazer epilasyonlar genel olarak güvenli olmalarıyla dikkat çekmektedirler, bu yüzden lazer fiyatları, lazer yaptıranlar tarafından çok sorun edilmemektedir. Bunun yanı sıra lazer epilasyon, potansiyel riskleri değerlendirmek için eğitim gerektiren tıbbi bir prosedür olarak kişilerin karşısına çıkmaktadır. Lazer epilasyon işleminin yapılacağı klinik seçildikten sonra öncelikli olarak işlemi gerçekleştirecek kişinin kimlik bilgileri kontrol edilmelidir. Bunun cerrahi bir işlem olduğu atlanmamalıdır.

Lazer yapanlar tedaviden önce birtakım prosedürlere dikkat etmelidirler. Eğer lazer epilasyon seansı almayı planlıyorsanız yapmanız gereken birkaç işlem bulunmaktadır. Tedaviye başlamadan önce altı hafta boyunca kıllara kopma etkisi yapacak bir işlem uygulanmamalıdır. Bu işlemlere ağda da dâhildir. Bunun nedeni ise lazerin kıl köklerini hedef almasıdır.

Aynı zamanda tedaviden önce ve lazer epilasyon olduktan sonra altı hafta boyunca güneşe maruz kalmaktan kaçınılmalıdır. Güneşe maruz kalmak, lazer epilasyon işleminin etkisini büyük ölçüde azaltmaktadır. Bu da bütün süreci boşa çıkarmaktadır. Bunun yanı sıra güneş, yaydığı ışınlar nedeniyle lazer epilasyon seansı sonrasında birtakım komplikasyonlara da neden olabilmektedir.

Lazer Fiyatları Ne Kadar?

Lazer epilasyon fiyatları ne kadar şeklinde bir arama yapıldığında kullanıcıların karşısına birçok fiyat seçeneği çıkabilmektedir. Bunun nedeni ise fiyatların yapılan işlemin yoğunluğuna göre değişebilmesidir. Kullanıcılar açısından fiyat performansı da belirleyici bir durumdur.

Lazer fiyatları 2024 yılında olduğu gibi yıllara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bunun nedeni ise her yıl gerçekleşen aritmetik fiyat artışlarıdır.

Lazer epilasyon işleminden hemen önce, tedavi edilecek bölgenin cilt yüzeyindeki tüyler birkaç milimetre kırpılır. Genellikle lazer epilasyon seansı öncesinde uyuşturucu birtakım kremler kullanılmaktadır. Bu kremler lazer işleminden 20-30 dakika önce uygulanır. Bu uygulamanın nedeni ise lazer darbelerinin can yakmasını engellemektir.

Lazer epilasyona ilişkin ilginç bulunabilecek birtakım maddeler bulunmaktadır. Lazer işlemi uygulanacak bölgedeki kılın rengine, kalınlığına ve konumuna göre ayarlanmaktadır.

Lazer fiyatları genel olarak seçilen kliniğin profesyonellik derecesine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ucuz fiyatlı bir lazer epilasyon işlemi çoğu zaman hayal kırıklığı yaratabilmektedir. Lazer epilasyon yaptırmak isteyenler öncelikli olarak klinik seçimini doğru yapmalıdır. Lazer epilasyon tıbbi bir işlemdir.

Lazer epilasyon yaptırmak için klinik seçimi en önemli konular arasında yer almaktadır. Lazer fiyatları geri planda kalmalıdır. Sağlık açısından risk unsuru olan bir durum yaşamamanız için güvenli olduğuna inandığınız bir klinik seçimi yapmalısınız. Lazer fiyatları 2023 yılına göre artış gözlemlenmesi doğaldır. Bu fiyatlarda birçok etken belirleyicidir.

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmeyenler

Lazer epilasyon hakkında bilinmesi gereken bazı gerçekler bulunmaktadır. Lazer epilasyon işlemi uygulandıktan 2 veya 8 hafta sonra belirgin sonuçlar görmeye başlamak olası ve doğaldır.  Bu nedenle lazer epilasyon uygulaması almak isteyen ve tedaviye başlayan herkes randevularında düzene dikkat etmelidir.

Vücutta, kıl köklerinin büyümeleri farklı aşamalarda ve hızda olduğundan her bir kıl için kalıcı sonuçlara ulaşmak büyük önem taşımaktadır. Lazer fiyatları 2020 yılında tekrar düzenlenmiştir.

Lazer, bazı insanların cildinin yüzeyindeki tüylerle reaksiyona girebilmektedir. Bu nedenle bazı ciltlerde tahrişe neden olabilir.

Tüylere göre lazer epilasyon işlem dereceleri aynı lazer fiyatları gibi değişkenlik gösterebilmektedir. Bunun nedeni ise her bölgedeki istenmeyen tüyün farklı yoğunluklarda olmasıdır. Tüyler, bölgesel olmak üzere yoğunlaşan yapılara sahiptirler. Bu nedenle her bölge için epilasyon derecesi değişmektedir.

Lazer Epilasyon Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer epilasyon işlemi sonrası cilde uygulanan ısı 24 saat boyunca kalıcılığını sürdürmektedir. Böylece spor salonu veya sauna etkisi yaratmaktadır. Bu bazen bakterilerin çoğalmasına ve ciltte lekeler oluşmasına neden olmaktadır.

Lazer fiyatları konusu öncesinde mutlaka bir dermatologla görüşülerek gereken testler yapılmalıdır. Bunun yanı sıra lazer epilasyon öncesinde glikolik asit ve retinol içeren kremlerin kullanımı 2 gün öncesinde durdurulmalıdır. Lazer epilasyon işlemi sonrasında da 2 hafta kadar kimyasal işlemlerden mutlaka kaçınılmalıdır.

Lazer epilasyonun cilde birçok faydası bulunur. Lazerin, daha net, pürüzsüz bir cilt ve kalıcı tüy azaltma etkisinin yanı sıra bu işlemin içe doğru büyüyen tüyleri azalttığı ve cildin daha az tahriş olmasına yardımcı olduğu da bilinmektedir. Bunun nedeni, tedavinin kıl ve tüylerin düz bir şekilde büyümesini sağlamasıdır.

Lazer epilasyon bir seans kaç dakika gibi sorular da yoğun olarak sorulmaktadır. Bu süre bölgelere, kişinin kıl döngüsüne ve kıl rengine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle kesin bir süre belirtmek doğru değildir.