Kök Hücre Tedavisi

 1. Anasayfa
 2. Kök Hücre Tedavisi

Merhaba sevgili okurlarım, ben Uzman Estetik Hekim ve Dermatolog Dr. ... Bugün sizlere Cilt Yenileme ve Gençleştirme başta olmak üzere uygulandığında kişilere pek çok fayda sağlayan Kök Hücre Tedavisi hakkında kapsamlı şekilde bilgi vermek istiyorum.

Kök Hücre Tedavisi son yıllarda tıp alanında büyük ilgi gören ve birçok hastalığın tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Peki Kök Hücre Nedir, Nasıl Elde Edilir, Nasıl Uygulanır ve Cilt için Nasıl Bir Fayda Sağlar gibi pek çok sorunun yanıtını yazımın devamında bulabilirsiniz.

Kök Hücreler vücuttaki tüm diğer hücre tiplerinin öncüsü olan, kendini yenileyebilme ve çeşitli hücre tiplerine dönüşebilme özelliğine sahip özel hücrelerdir. Bu benzersiz özellikleri sayesinde vücuttaki hasarlı veya hastalıklı hücreleri onarma ve yenileme potansiyeline sahiptirler.

Kök Hücreler çeşitli kaynaklardan elde edilebilir. En yaygın kaynaklar Kemik İliği, Periferik Kan ve Göbek Bağı kanıdır. Ayrıca yetişkin hücrelerden indüklenmiş Pluripotent Kök Hücreler (IPS Hücreler) üretmek için de bilimsel yöntemler vardır. Kök Hücre Toplama işlemi uzman hekim eliyle oldukça kolay ve güven içinde yapılan minimal invaziv bir prosedürdür.

Kök Hücre Tedavisi kök hücrelerin benzersiz özelliklerini kullanarak hastalıklı veya hasarlı hücreleri onarmayı ve yenilemeyi amaçlayan bir tıbbi yaklaşımdır. Kök hücrelerin çeşitli hücre tiplerine dönüşme yeteneği onları birçok hastalığın tedavisinde potansiyel olarak etkili kılar.

Kök Hücre Tedavisi dünya genelinde birçok hastanede ve tıbbi merkezde uygulanmaktadır. Klinikler kök hücre tedavisinin belirli bir hastalığın tedavisinde etkili olduğunu gösteren klinik araştırmalara dayanarak bu tedaviyi sunarlar. Türkiye'de ESTPOINT başta olmak üzere birçok hastane ve klinik belirli hastalıkların tedavisi için Kök Hücre Tedavileri sunmaktadır.

Son zamanlarda Kök Hücre Tedavisinin en sık uygulandığı rahatsızlıklar arasında Cilt Yenileme ve Estetik Dermatoloji kapsamında yaşanan problemler gösterilebilir. Ayrıca saç bölgesinde yaşanan rahatsızlıkların tedavisinde de Kök Hücre uygulamaları tercih edilebilir.

Bunula birlikte lösemi ve diğer kan hastalıkları, bazı kanser türleri, belirli genetik bozukluklar ve otoimmün hastalıkların iyileştirilmesi için Kök Hücre Tedavisi süreci destekleyen prosedür olarak tercih edilebilmektedir.

Kök Hücre Tedavisi hastanın ihtiyaçlarına ve tedavi edilecek bölgenin durumuna bağlı olarak farklı tekniklerle uygulanabilir. Bu tedavinin genelde takip edilen prosedürünü;

 • Kök hücreler hastadan veya bir donörden alınır ve işlemden geçirilir.
 • Elde edilen hücreler hastalıklı veya hasarlı dokuların bulunduğu vücut bölgesine enjekte edilir.
 • Enjekte edilen kök hücreler yeni hücreler üretme ve hasarlı hücreleri onarma yetenekleri sayesinde bu bölgeleri onarır ve yenilenmiş bir cilt yapısı sunar.

şeklinde ifade edebiliriz.

Kök Hücre Tedavisi Süresi uygulamanın türüne ve hastanın spesifik durumuna bağlı olarak farklılık gösterebilmekle birlikte ortalama 15 ila 20 dakika Kök Hücre Toplama işlemi, yine yaklaşık 20 ila 30 dakika Kök Hücre Enjeksiyon Süreci olmak üzere prosedürün tamamı 1 ila 1,5 saat içinde tamamlanmaktadır.

Estpoint Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi alanında uzun yıllara dayanan tecrübesi, steril imkanlara sahip şubeleri ve uzman doktorları ile hastalarını dinleyerek onların en estetik, çekici ve diri gösterecek yüz & cilt görünümüne sahip olmaları için Kök Hücre Tedavisi dahil tüm tedavi yöntemlerini büyük bir başarıyla gerçekleştirmektedir.

Sizde farklı nedenlerle maruz kaldığınız pek çok estetiksel problemden hızla kurtularak hayal ettiğiniz genç, parlak ve pürüzsüz cilt yapısına güvenli, konforlu ve etkili bir tedavi süreciyle sahip olabilmek için Hemen Bize Ulaşıp randevu alabilir; kliniğimizde uzman hekimlerimiz tarafından yapılacak Kök Hücre Tedavisi ile arzu ettiğiniz estetik görünüme ulaşabilirsiniz.

Kök Hücre Nedir 

Kök Hücreler insan vücudunda bulunan ve henüz özelleşmemiş olan hücrelerdir. Bu hücreler kendilerini yenileyebilir ve farklı hücre tiplerine dönüşebilir niteliktedir. Örneğin; kan hücresi, kas hücresi veya sinir hücresi gibi kök hücreler insan vücudunda bulunmaktadır.

Kök Hücreler kendi kendilerini yenileyebilme ve farklı hücre tiplerine dönüşebilme özellikleri sayesinde vücuttaki hasarlı veya hastalıklı dokuların onarımında önemli rol oynayabilirler. Bu hücreler embriyo, kordon kanı, kemik iliği, yağ dokusu gibi vücudun farklı bölgelerinden elde edilebilirler.

Kök Hücre Nasıl Elde Edilir 

Kök Hücre elde etmek için kullanılan kaynaklara göre farklı yöntemler uygulanır. Günümüzde Kök Hücre Tedavisi esnasında en sık kullanılan kaynakları ve elde etme yöntemlerini;  

 • Embriyonik Kök Hücreler döllenmiş yumurtadan elde edilir.
 • Kordon Kanı Kök Hücreleri doğumdan sonra göbek kordonundan alınır.
 • Kemik İliği Kök Hücreleri kalça kemiğinden veya göğüs kemiğinden iğne ile çekilir.
 • Yağ Dokusu Kök Hücreleri ise Liposuction yöntemi ile alınır.

olarak belirtebiliriz.

Kök Hücre Tedavisi Nedir 

Kök Hücre Tedavisi bir hastalık veya rahatsızlığı tedavi etmek ya da erken önlem almak için kök hücrelerin kullanıldığı bir yöntemdir. Bu hücreler hastanın kendisinden veya uyumlu bir donörden alınarak laboratuvar ortamında çoğaltılır ve sonra hastaya geri verilir. Bu şekilde hastanın bağışıklık sistemi güçlendirilerek hasarlı dokular yenilenir.

Kök Hücre Tedavisi Yapan Hastaneler 

Ülkemizde Kök Hücre Tedavisi Yapan Hastane sayısı giderek artmaktadır. Bu alanda tedavi sunan klinikler genelde özel hastanelerdir. Bu klinikler Kök Hücre Tedavisini belirli hastalıklar için uygulamaktadır. ESTPOINT olarak tüm kliniklerimizde ihtiyaç duyan hastalarımıza büyük bir güven, konfor ve başarı oranıyla Kök Hücre Tedavileri uygulamaktayız.

Günümüzde Kök Hücre Tedavi yöntemlerinin en fazla uygulandığı durumlar arasında kişilerin cildinde farklı nedenlerle oluşan deformasyonların tedavi edilmesi gösterilebilir. Cilt lekeleri giderme, yenileme ve gençleştirme Kök Hücre Tedavisinin en sık kullanıldığı durumlardır.

Kök Hücre Tedavisi Nerede Yapılıyor 

Kök Hücre Tedavisi bünyesinde Plastik Cerrahi, Estetik ve Dermatoloji alanlarında uzman hekimler bulunan, steril muayene imkanlarına sahip kliniklerde gerçekleştirilir. Bu tedavi bazı vakalarda ayakta yapılabilecek kadar kolay olurken bazı durumlarda yatış gerektiren uygulamalardır.

Ayaktan yapılan Kök Hücre Tedavisi prosedüründe hastaya damardan veya lokal (sorunlu bölgeye) enjeksiyonlar yapılır. Yatarak yapılan Kök Hücre Tedavisinde ise hastaya kemoterapi veya radyoterapi gibi ilaçlar verilerek bağışıklık sistemi baskılanır, ardından Kök Hücre Nakli yapılır.

Kök Hücre Tedavisi Hangi Hastalıklarda Kullanılır 

Kök Hücre Tedavisi estetiksel rahatsızlıklar başta olmak üzere farklı nedenlerle kişilerin vücut bölgelerinde maruz kaldıkları problemlerin gideirlmesi için kullanılan güvenli, konforlu ve başarılı bir Medikal Estetik tedavisi yöntemidir.

Günümüzde Kök Hücre Tedavisi özellikle cilt gençleştirme ve yenileme amacıyla kullanılır. Bu kapsamda gerçekleştirilen Kök Hücre Tedavisi uygulamaları ile giderilen problemler arasında;

 • Yüz veya vücudun diğer bölgelerinde cildin yaşlanma etkisi ile maruz kaldığı sarkma, kırışıklık ve lekelenme problemlerinin giderilmesi,
 • Yüz bölgesinde farklı nedenlerle oluşan hacim kayıplarının ortadan kaldırılması,
 • Yüz bölgesindeki çizgiler ve kırışıklıkların yok edilmesi,
 • Yüzde genç, parlak ve canlı Bir görünüm oluşturulması,
 • Kaş arası çizgileri ve kaz ayaklarının ortadan kaldırılması,
 • Nazolabial çizgilerin ve yüzdeki derin çatlakları giderilmesi,
 • Dudakların dolgunlaştırması ve dudaklarda oluşan kırışıklıkların yok edilmesi,
 • Cilt yüzeyindeki doku kayıplarının ve kapanmayan yaralanmaların giderilmesi,
 • Yüz bölgesinde oluşan akne, sivilce ve su çiçeği probleminin iyileştirilmesi,

gösterilebilir.

Kök Hücre Tedavisi Nasıl Yapılır 

Kök Hücre Tedavisi kişilerde cildin yenilenmesi ve gençleşmesi için kullanılan bir yöntemdir. Bu hücreler vücudun herhangi bir bölgesinden alınabilen ve ihtiyaç duyulan farklı dokulara dönüşebilen mekanizmalardır. Kök Hücre Tedavisi ile ciltte farklı nedenlerle oluşan kırışıklık, leke, sarkma, yara izi gibi sorunlar giderilebilir.

Kök Hücre Tedavisi için öncelikle hastadan kök hücre alınması gerekir. Bu işlem genelde yağ dokusundan veya kemik iliğinden yapılır. Alınan kök hücreler özel bir işlemden geçirilerek saflaştırılır ve enjekte edilecek hale getirilir. Daha sonra kök hücreler ciltteki sorunlu yerlere enjekte edilir. Enjeksiyon işlemi lokal anestezi altında yapılır ve yaklaşık 30 dakika sürer.

Kök Hücre Tedavisinin nasıl yapıldığı hastanın durumuna ve uygulamanın yapılacağı bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Bu tedavide izlenilen prosedürü adımlar halinde;

 • Hastadan veya uygun bir kaynaktan kök hücre toplanır.
 • Toplanan kök hücreler laboratuvar ortamında işlenerek saflaştırılır ve çoğaltılır.
 • Bu hücreler uzman doktor kontrolünde kişinin problem yaşanan cilt bölgesine uygun miktarda enjekte edilir.
 • Hastanın iyileşme süreci takip edilir.

şeklinde belirtebiliriz.

Kök Hücre Tedavisi kişinin ihtiyacına ve uygulama yapılan bölgeye göre değişmekle birlikte ortalama 2 ila 3 seansta tamamlanır. Seanslar arasında 6 haftalık aralar verilir. Uzman hekim işlem yapılacak bölgenin durumu ve büyüklüğüne göre Kök Hücre miktarına ve seans sayısına karar verecektir.

Konforlu, güvenli ve oldukça başarılı bir uygulama olan Kök Hücre Tedavisi kişilerde kolajen üretiminin azalması ile birlikte estetiksel açıdan sorunların açığa çıkmaya başladığı yüz, el, boyun ve dekolte bölgesi başta olmak üzere vücudun birçok bölgesine kolayca uygulanabilir.

Kök Hücre Tedavisi Sonrası bireyler günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Olumlu etkisini hemen gösteren bu tedavi sonrası ortalama 1 ila 2 haftalık bir sürenin geçmesi ile birlikte istenilen estetik görünüme %100 olarak ulaşılabildiği görülmektedir.

Kök Hücre Tedavisi Ne Kadar Sürer 

Kök Hücre Tedavisinde enjeksiyon süreci 20 ila 30 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Bu hücreler hastadan alınacaksa bu işlemde 15 ila 20 dakikada yapılmaktadır. Tüm bu bilgiler ışığında Kök Hücre Tedavisi sürecinin oldukça hızlı bir uygulama olduğu söylenebilir.

Kök Hücre Tedavisi bazı vakalarda tek seansta dahi sonuç verebilirken genellikle 2 ila 3 seans sonrası arzu edilen sonuçları sunmaktadır. Etkisini birkaç hafta içerisinde gösteren Kök Hücre Tedavisi ciltteki hasarlı dokuları onarıp yeni dokular oluşturarak kişinin daha estetik ve genç bir cilt yapısına sahip olmasını sağlar.

Kök Hücre Tedavisi Kalıcılığı 

Kök Hücre Tedavisi sonrası elde edilen estetik görünümün kalıcılığı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu tedavinin etkisi ortalama 1 ila 2 yıl sürmektedir. Ancak bu süre kişinin yaşı, cilt tipi, yaşam tarzı gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Kök Hücre Tedavisinin Kalıcılığını Arttırmak için uygulamayı gerçekleştiren uzman doktorun size ilettiği tavsiyelere uymanız çok değerlidir. Örneğin bu tedavi sonrası;

 • Düzenli ve doğru cilt bakımı yaptıran,
 • Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunan,
 • Sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzak duran,

Kişiler uzun süre elde edilen estetik ve genç görünümü korumaktadır.

Kök Hücre Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Kök Hücre Tedavisi Sonrası ciltte kızarıklık, şişlik, morluk gibi geçici yan etkiler görülebilir. Bu yan etkiler genellikle birkaç gün içinde kendiliğinden kaybolur. Bu uygulama sonrasında cildi nemlendirmek, temiz tutmak ve enfeksiyondan korumak önemlidir. Ayrıca enjeksiyon işlemi yapılan bölgelere masaj yapmamak, ağır egzersiz yapmamak ve sıcak suyla duş almamak da iyileşme sürecine olumlu katkı sağlayacaktır.

Kök Hücre Tedavisi Faydaları 

Kök Hücre Tedavisi uygulandığı bölgelere hızla pek çok fayda sunan ve kişilerin arzu ettikleri estetik & genç & yenilenmiş cilt yapısına sahip olmalarına imkan tanıyan Medikal Estetik tedavi yöntemleridir. Kök Hücre Tedavisinin Faydaları arasında;

 • Cildin doğal olarak yenilenmesini ve gençleşmesini sağlar.
 • Ciltteki kırışıklık, leke, sarkma, yara izi gibi sorunları azaltır ve hızla ortadan kaldırır.
 • Cildin elastikiyetini, parlaklığını ve canlılığını arttırır.
 • Cilde dolgunluk ve hacim kazandırır.
 • Ciltteki renk eşitsizliğini ve asimetrik yapıları düzeltir.
 • Ciltteki iltihaplanmayı ve alerjiyi önler.
 • Cilde zarar veren serbest radikalleri nötralize eder.
 • Cildin bağışıklık sistemini güçlendirir.

gösterilebilir.

Kök Hücre Tedavisi SGK Karşılıyor Mu 

Kök Hücre Tedavileri konusundaki sağlık sigortası kapsamı tedavinin türüne, hangi hastalığın tedavi edildiğine ve bulunduğunuz ülkenin sağlık politikalarına bağlıdır. Türkiye'deki Sağlık Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), belirli durumlar için kök hücre tedavisini kapsayabilir.

Örneğin, belirli kanser türlerinin tedavisi için kök hücre nakli genellikle SGK tarafından karşılanır. Ancak, daha deneysel veya onaylanmamış kök hücre tedavileri genellikle karşılanmaz.

Bu nedenle, kök hücre tedavisinin sigorta kapsamını öğrenmek için, tedaviyi sağlayacak sağlık kuruluşu ile veya doğrudan SGK ile iletişime geçmek en iyi seçenek olacaktır. Ayrıca, tedavi öncesi bu bilgiyi sağlık hizmetleri sağlayıcınızla görüşmekte fayda vardır, çünkü farklı tedavilerin ve prosedürlerin kapsamı değişebilir.

Kök Hücre Tedavisi Fiyatı 

Kök Hücre Tedavisi Fiyatı hakkında bilgi almak için ulaştığınız merkezlerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında gerçekleştirilen işlemlerde hasta muayene edilmeden net bir fiyat vermek mümkün değildir. Bu hususta en doğru fiyatlar uzman doktor tarafından yapılacak muayene sonucu tedavi planının oluşturulması ile birlikte belirlenmektedir.

Kök Hücre Tedavisi Fiyatları 29.000 TL - 40.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Kök Hücre Tedavisi Fiyat için bizimle iletişime geçiniz.

Kök Hücre Tedavisi Fiyatları 2024 yılında birçok farklı nedene göre değişiklik göstermekle birlikte bu nedenler arasında;

 • Kişinin genetik özellikleri ve yaşı,
 • Tedavi edilecek bölgenin genişliği ve rahatsızlık seviyesi,
 • İyileşme için gerekli görülen Kök Hücre miktarı,
 • Arzu edilen sonuç için gereken seans sayısı,
 • Uygulamayı gerçekleştirecek hekimin ve kliniğin tecrübesi,

Medikal Estetik kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar ile ilgili daha detaylı bilgiler almak, Estetik Cerrahi alanında uzman hekimlerimiz tarafından muayene edilerek size özel tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın...

Kök Hücre Tedavisi Yapan Devlet Hastaneleri İstanbul 

Kök Hücre Tedavisi günümüzde devlet hastanelerinde pek yapılan uygulamalar arasında değildir. Bu tedavi özellikle estetik amaçlı yapılması istendiğinde daha çok klinikler ve özel hastanelerde gerçekleştirilmektedir.

Estpoint olarak İstanbul’un ve Türkiye’nin farklı bölgelerinde hizmet vermekte olan klinik merkezlerimizde Kök Hücre Tedavisi dahil kişilerin farklı nedenlerle ihtiyaç duydukları her türlü uygulama büyük bir güven, konfor içerisinde başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Kök Hücre Tedavisi Yapan Doktorlar 

Kök Hücre Tedavisi Plastik Cerrahi, Medikal Estetik ve Dermatoloji alanında uzman hekimler tarafından yapıldığında başarılı sonuçlar veren bir uygulamadır. Steril klinik şartlarında bu alanda tecrübeli doktorlar eliyle yapıldığında güvenli ve konforlu bir uygulama olan Kök Hücre Tedavisi kişilerin estetik bir cilt yapısına sahip olmasına yardımcı olur.

Estpoint Estetik Tedavi Merkezi olarak bünyemizde hizmet veren ve Kök Hücresi Tedavisi dahil pek çok medikal veya cerrahi estetik kapsamındaki tedaviyi gerçekleştiren hekimlerimiz sizler içinde en uygun tedavi planını oluşturmaktan büyük memnuniyet duyacaktır. İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşıp zaman kaybetmeden hayal ettiğiniz estetik yüz hatlarına ve cilt yapısına sahip olabilirsiniz.

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

2 ila 3 Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

20 ila 30 Dakika

Anestezi

Anestezi

Anestezik Krem

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

1 ila 3 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

Hemen

Tam İyileşme

Tam İyileşme

1 ila 2 Hafta

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

Ömür Boyu

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

Aynı Gün Çıkış

Kök Hücre Tedavisinin maliyeti tedavinin türüne, uygulandığı hastalığa ve hastaneye bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Bu konuda en güncel ve doğru bilgileri almak için Bize Ulaşmanız gerekmektedir.

Kök Hücre Tedavisi üniversite hastaneleri, özel hastaneler ve kliniklerde yapılır. EST Point Türkiye’de bulunan kliniklerinde yurt içi ve yurt dışı binlerce hastasına Kök Hücre Tedavisini başarıyla uygulamaktadır.

Evet… Kök Hücre Tedavisinin saç büyümesini teşvik edebileceği yapılan araştırmalar sonucu ortaya konmuştur. Bu tedavi Saç Ekimi uygulamalarını teşvik amaçlı kullanılabilir.

Kök Hücre Tedavisine başlama kararı hastanın sağlık durumuna, yapılacak Kök Hücre Tedavisinin türüne ve hastanın diğer tıbbi gereksinimlerine bağlı olarak farklılık gösterir. Bu tedaviye ne zaman başlanılacağına doktorunuz karar verecektir.

Yüz için Kök Hücre Tedavisi dermal enjeksiyonlar aracılığıyla uygulanır. Bu hücrelerin doğrudan yüz derisine enjekte edildiği bir işlemi içerir. Bu tedaviler ciltte oluşan yaşlanma belirtilerini hafifletmeyi ve cilt kalitesini iyileştirmeyi amaçlar.

Kök Hücre Tedavisi ciltte oluşan kırışıklıklar, çizgiler, sarkmalar ve lekelenmelerin giderilmesi için kullanılır. Bununla birlikte belirli kanser türleri, kan hastalıkları, otoimmün hastalıklar ve bazı metabolik hastalıkların tedavisinde de bu prosedürden faydalanılır. Ayrıca Saç Ekimi sürecinde de Kök Hücre Tedavisi destek amaçlı kullanılır.

Bu sorunun yanıtı coğrafi konuma ve belirli bir hastalığın tedavisine bağlıdır. Ancak EST Point olarak bünyemizde hizmet veren Dermatolog, Medikal Estetik ve Plastik Cerrahlar bu alanda uzman ve en iyi hekimlerdir şeklinde bir ibareyi güvenle söyleyebiliyoruz.

Hayır… Özel laboratuvar koşulları ve yüksek uzmanlık düzeyi gerektiren Kök Hücre Tedavisi için pahalı ibaresini kullanmak doğru değildir. Bu uygulamanın kesin maliyeti tedavinin türüne, hastanın durumuna ve tedavinin yapıldığı yere göre farklılık gösterir.

Kök Hücre Tedavisi ağrısız bir prosedürdür. Çünkü tedavi lokal veya genel anestezi altında gerçekleştirilir. Bununla birlikte herhangi bir tıbbi prosedür gibi bu uygulama da belirli safhalarda ağrılara neden olabilir.

Örneğin; kök hücrelerin toplanması işlemi özellikle kemik iliği biyopsisi gerektiren hususlarda anestezi sonrasında bir miktar ağrıya neden olabilir. Ayrıca kök hücrelerin vücuda enjekte edilme sürecinde işlem bölgesinde hafif bir ağrıya veya rahatsızlığa neden olabilir.