Kaş Kaldırma Estetiği

  1. Anasayfa
  2. Kaş Kaldırma Estetiği

Kaş Kaldırma Estetiği Nedir? Yaş aldıkça vücudumuz da zamanla yıpranmaya başlar. Vücudumuzda yaşlılık belirtilerinden en çok etkilenen kısım yüz bölgemizdir. Günlük hayatta yaşadığımız stres, yorgunluk ve olumsuz duygular da yaşla beraber yüzümüzdeki bu yıpranmaya katkı sağlarlar.

Yer çekiminin de etkisiyle belirli bölgelerimizde çizgiler, kırışıklıklar ve sarkmalar oluşur. Yaşlanmanın olumsuz etkisini en çok gösteren bölgelerden biri de kaş bölgemizdir. Kaşlarımız, yer çekiminin de etkisiyle belirli bir yaşa geldiğimizde göz kapaklarımıza doğru sarkma yapar. Bu sarkma bizi olduğumuzdan daha yorgun ve mutsuz gösterir. Kaş aramızdaki dikine çizgiler ise bize daha kızgın bir ifade kazandırır. Yaşlı görünümünüzden kurtulmak artık çok kolay. Kaş kaldırma estetiği, kaşlarımızda oluşan sarkmaların cerrahi operasyonla alınmasıdır.

  Kaş Kaldırma Estetiği Nasıl Yapılır?

  Kaş estetiği, ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere iki türlü operasyonlarla yapılır. Kaş kaldırma ameliyatı yöntemlerinden en önde olanı endoskopik yöntemdir. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatında alnımızın saç olan kısımlarından minik delikler açılarak, bu deliklerden ufak bir kamera yardımıyla kaş kaldırma ameliyatı gerçekleştirilir. Ameliyat kesiği açılmadığı için endoskopik kaş kaldırma ameliyatı sonrası yüzünüzde hiçbir iz kalmaz. Kaş kaldırma cerrahisi, çok zorlu ameliyatlar olduğundan uzmanlık gerektirir ve yaptırmaya karar verdikten sonra referans ile bulduğunuz uzman doktorunuzdan görüş almanız sizin için faydalı olur. Gençlik ışıltınızı geri kazanmanız artık çok kolay.

  Kaş kaldırma estetiği, ameliyatsız bir yöntem olan iple kaş kaldırma ile de yapılabilir. İple kaş kaldırma alnınızın saç olan kısımlarından minik iğneler yardımıyla, medikal ipliklerle kaşlarınızın askıya alınmasıdır. Cerrahi operasyon olmadığı için işlem bittikten kısa bir süre sonra normal yaşantınıza dönüş yapabilirsiniz. İple germe işleminde çıkabilecek olumsuzluklardan bazıları iplerin görünür olması ya da ipler arasında oluşabilecek asimetrik duruşlardır.

Eğer uzman doktor operasyon sırasında bu sorunları fark ederse hemen müdahale edecektir. Uzman doktor operasyon esnasında fark etmez ise birkaç hafta içerisinde birkaç ek müdahale ile bu sorunların hepsi ortadan kalkacaktır. Kaş estetiği, bu kolay ve hızlı yöntemlerle rahatlıkla yaptırabileceğiniz basit operasyonlardır.

  Kaş kaldırma estetiği yöntemlerinden bir diğeri de lazer ile yapılan kaş kaldırma estetiğidir. Kaşları lazerle kaldırma işlemi operasyondan sonra günlük hayatının etkilenmemesini isteyen kadınların tercihidir. Seans bitiminde normal rutininize hemen dönüş yapabilirsiniz. Lazerle kaş estetiğinde dikkat edilmesi gereken en mühim konu cilt tipinizin belirlenmesi ve nasıl bir yol haritasının takip edileceğine karar verilmesidir. Kaş bölgemiz hassas olduğundan işlem sırasında gereğinden fazla derine inilirse yüzünüzde kızarmalar hatta yaralanmalar oluşabilir.

  Kaş Arası Estetiği Nedir?

  Kaş arası estetiği, yaş aldıkça kaşlarınızın arasında oluşan dikey yönlü çizgilerden kurtulmanız için gerçekleştirilen operasyonlardır. Kaşlarımızın ortasında oluşan bu çizgiler bize olduğumuzdan daha kızgın bir ifade kazandırırlar. Kaş kaldırma estetiği, insanlarla ilişkilerimizi de olumsuz yönde etkileyen bu görünümden hızlı ve kolay bir biçimde kurtulmamıza olanak verir. Kaş arası estetiği, dolgu işlemidir. İğne yardımıyla çizgilerin oluştuğu bölgeye hyalüronik asit enjekte edilir. Ameliyatsız bir yöntem olduğundan yüzünüzde hiçbir iz ya da ameliyat sonrası oluşan ağrılar olmaz.

Kaş bölgesindeki sorunun büyüklüğüne bağlı olarak lokal anestezi ya da bölgeyi uyuşturan krem kullanılarak işlem yapılır. Operasyondan sonra bölgede çok hafif bir kızarma oluşabilir fakat bu kızarıklıklar ve oluşabilecek hafif şişkinlikler 1 hafta içerisinde kendiliğinden geçecektir. Operasyon bitiminde 1 hafta sonra muayene için gittiğinizde dolgunun durumuna göre ek müdahale yapılıp yapılmayacağına karar verilir.

  Kaş Kaldırma Estetiği Sonrası Yaşananlar

  Kaş kemiği estetiği sonrası cerrahi operasyon yapıldıysa eğer birkaç gün sargılı gezmeniz gerekebilir. Kendinizi yorucu işlerden uzak tutup, kaş bölgenizi kaşımamaya, kaş bölgenizi sertçe ovalamamaya dikkat etmelisiniz. Uyurken yüzüstü yatmamaya özen göstererek ameliyat sonrası süreci en rahat şekilde atlatabilirsiniz. Sargılar çıktıktan sonra yapılacak pansuman ve temiz tutma işlemleri iyileşme sürecinin hızlanmasını sağlar. Endoskopik kaş kaldırma estetiği sonrası yüzünüzde çok hafif kızarmalar ve hafif şişlikler oluşabilir. Bu kızarıklık ve şişliklere soğuk pres uygulayarak iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz. 1 hafta içerisinde günlük yaşam rutininize geri dönmüş olursunuz. Lazer yöntemi sonrası ise aynı gün gündelik yaşamınıza devam edebilirsiniz.

Kaş Kaldırma Estetiği Fiyatları Nasıldır?

  Cilt tipleri kişiden kişiye değiştiği için kaş kaldırma ameliyatı fiyatları da kişiden kişiye değişiklik gösterir. Öncelikle uzman doktorunuz cilt tipinizi belirlemek için testler yapar. Cilt tipiniz belirlendikten sonra hangi medikal materyaller kullanılacağı ve ameliyatta nasıl bir yol izleneceği belirlenir. Kaş bölgenizdeki sorunun büyüklüğüne göre kaş estetik fiyatları da değişiklik gösterecektir. Kaş kaldırma ameliyatı fiyatları uzman doktorunuz haricinde üçüncü bir kişi tarafından belirtilemez ve internet sayfalarında da yayınlanamaz. Kaş kaldırma ameliyatı fiyatlarını internet ortamında yayınlamak ilgili bakanlık tarafından da yasaklanmıştır. Fiyatlar hakkında bilgi almak için ameliyatın yapıldığı hastaneleri ya da işlemin yapılacağı poliklinikleri arayarak bilgi alabilirsiniz.

  Kaş Kaldırma Estetiği Bize Ne Gibi Faydalar Sağlar?

  İnsanlarla ilişkilerimizde vücudumuzun odak noktası yüzümüzdür. Yaş aldıkça yüzümüzde ortaya çıkan dezenformasyonlar; kaşlarımızın sarkması, boyun bölgemizdeki sarkmalar, alnımızdaki kırışıklık ve çizgiler bize olduğumuzdan daha stresli, yorgun ve mutsuz bir görünüm kazandırır. Bunun sonucunda da hem duygusal dünyamız hem de ilişkilerimiz olumsuz yönde etkilenir. Kaş kaldırma operasyonları sayesinde gençlik ışıltınıza yeniden kavuşursunuz ve daha güçlü bir duruşunuz sahip olursunuz. Kaş kaldırma operasyonları asla yüzünüzde değişikliğe sebep olmazlar aksine doğal görünümünüze tekrar kavuşmanıza sebep olurlar. Aynaya baktığınızda kendinizin beş ila on yıl önceki halinize bakıyor olursunuz ve dilediğiniz genç görünüme düşük maliyetlerle sahip olabilirsiniz.