Jinekomasti Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. Jinekomasti Nasıl Yapılır

Jinekomasti işlemi nasıl yapılır oldukça sık sorulan bir sorudur. Jinekomasti işlemi, büyümüş erkek göğüsleri için bilinen en etkili tedavi yöntemidir. Bu kozmetik cerrahi prosedür, göğse daha düz, daha sıkı ve daha erkeksi bir kontur sağlamak için fazla yağı ve glandüler dokuyu gidermeyi içerir. Jinekomasti nedir sorusunu yanıtlamamız gerekirse, genetik, belirli ilaçların kullanımı veya diğer belirtilmemiş nedenlerden dolayı bazı erkeklerde genişlemiş göğüs görünümü gelişmesi durumudur. Jinekomasti her yaşta ortaya çıkabilir ve erkek meme küçültme işlemi hem ergenlerde hem de yetişkin erkeklerde güvenli ve başarılı bir şekilde yapılabilir.

Neden Erkek Meme Küçültme Ameliyatı Yaptırılır?

Jinekomasti işlemi nasıl yapılır sıklıkla merak edilse de ameliyat dışı yöntemler de denenebilmektedir. Kilo vermek, bazı erkeklerde erkek göğüslerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olabilirken, çoğu zaman aşırı glandüler doku da vardır ve çok zayıf hastaların bile büyümüş göğüsleri fark etmesine neden olur. Şu anda, jinekomasti ameliyatı, kalıcı olmasa da uzun süreli sonuçları olan jinekomasti için tutarlı ve etkili tek tedavi yöntemidir. Bu ameliyatı takiben hastalar genellikle yıllardır ilk kez gömleksiz gitmekte kendilerini rahat hissettiklerini söylerler ve gelişmiş bir özgüven bildirirler.

Jinekomasti nasıl anlaşılır çokça merak edilmekle birlikte genellikle hassasiyet ve anormal büyüklük ön teşhiste yardımcı olur. Göğsünüzün görünümünden rahatsızsanız veya kendinizin bilincindeyseniz veya göğsünüzü göstermekten korktuğunuz için kendinizi bazı aktivitelerden kaçarken bulursanız, erkek meme küçültme göz önünde bulundurulması gereken bir seçenektir. Nitelikli bir kozmetik cerrahın yardımıyla, prosedür, minimal yara izi ile dramatik, neredeyse anında iyileştirmeler sunar. Jinekomasti ne demek sorusunu erkeklerde görülen göğüslerin anormal büyümesi ve hassasiyet olarak yanıtlayabiliriz.

Nitelikli Bir Kozmetik Cerrah Seçmek

Jinekomasti işlemi nasıl yapılır sorusunu yanıtlamamız gerekirse, daha basit kozmetik cerrahi prosedürlerinden biridir, ancak mükemmel sonuçlar, yalnızca özel eğitim ve deneyimden gelebilecek yetenekli bir yaklaşım gerektirir. Prosedürü güvenli bir şekilde gerçekleştirebilecek ve istediğiniz sonuçları elde edebilecek bir kozmetik cerrah bulmak için potansiyel doktorları dikkatli bir şekilde incelemeniz gerekir.

Erkek meme küçültme prosedürünüz için bir kozmetik cerrah seçerken 3 temel faktöre dikkat edin: Beceri ve deneyim:  Estetik cerrahınızın, muayenehanesinin bir parçası olarak düzenli olarak erkek meme küçültme uyguladığından emin olun. Kaç tane işlem yaptığını sorun, önceki hastaların resimlerini görmeyi isteyin ve gördüklerinizi beğendiğinizden emin olun - bu, bir kozmetik cerrahın estetik tarzının sizinkiyle uyumlu olduğunu gösterir. Jinekomasti ameliyatı fiyatları tedavinin uygulanacağı merkezlere ve tedavinin kapsamına göre değişkenlik gösterir.

Jinekomastiyi Liposuction İle Tedavi Etmek

Günümüzde kozmetik cerrahlar, artan sayıda jinekomasti hastasını liposuction kullanarak tedavi edebilmektedir. Jinekomasti işlemi nasıl yapılır  sorusunu liposuction yöntemi ile şeklinde yanıtlayabiliriz. Bu kısmen, daha az invaziv tekniklerin daha geniş bir seçimiyle sonuçlanan liposuction teknolojisindeki ilerlemelerden kaynaklanmaktadır. Bununla birlikte, cerrah becerisi de önemli bir rol oynar ve liposuction konusunda eğitimli ve liposuction kullanarak erkek meme küçültme konusunda özel deneyime sahip bir kozmetik cerrah seçmek önemlidir.

Jinekomastiyi liposuction ile tedavi etme prosedürü tipik olarak sedasyonlu lokal anestezi veya genel anestezi kullanılarak gerçekleştirilir ve göğsün her iki tarafında küçük bir kesi içerir. İhtiyaçlarınıza ve kozmetik cerrahınızın tercih ettiği tekniğe bağlı olarak, insizyonlar areola kenarının bir kısmı boyunca veya koltuk altı içinde yer alabilir. Bu kesiler sayesinde, kozmetik cerrahınız fazla yağı ve / veya glandüler dokuyu alırken aynı zamanda vücudunuza doğal görünen yeni bir göğüs çevresi oluşturacaktır. Liposuction sonrası iyileşme süreci tipik olarak oldukça tolere edilebilir.

Hastalara genellikle ameliyattan sonraki ilk birkaç hafta giymeleri için kompresyon giysisi verilir; bu şişliği en aza indirmeye yardımcı olur ve iyileşen dokulara destek sağlar. Jinekomasti atleti oldukça etkili olmaktadır. Şiddetli egzersiz tipik olarak yaklaşık 3 hafta boyunca yasak olsa da, birçok erkek prosedürlerinden sonra birkaç gün içinde işe veya okula geri döner. Bununla birlikte, herkesin benzersiz bir hızda iyileştiğini anlamak önemlidir; kozmetik cerrahınız size iyileşme için kişiselleştirilmiş talimatlar verecektir. Jinekomasti korsesi de ameliyat sonrası tedaviyi desteklemek amacıyla kullanılabilmektedir.

Doku Eksizyonu İle Erkek Meme Küçültme

Jinekomasti işlemi nasıl yapılır sorusunun cevabı vakadan vakaya değişmektedir. Daha şiddetli jinekomasti vakaları, en iyi sonuçları elde etmek için cerrahi doku eksizyonu gerektirebilir. Ek olarak, göğüs çevresinde gergin, sarkık deri olan hastalar genellikle bu yaklaşıma ihtiyaç duyacaktır. Doku eksizyonları, bir kozmetik cerrahın, tek başına liposuction ile başarılı bir şekilde tedavi edilemeyen daha fazla miktarda glandüler doku ve / veya deriyi çıkarmasına izin verir. Kesilerin yeri ve uzunluğu, gereken ameliyatın kapsamına bağlıdır, ancak tipik olarak areolanın kenarı çevresinde (peri-areolar kesi) veya göğsün doğal kıvrımları içinde bulunur.

Eğitimli, kalifiye bir kozmetik cerrah, ortaya çıkan izlerin mümkün olduğunca göze çarpmaması için insizyonlar yapmaya özen gösterecektir. Doku eksizyonu ile erkek meme küçültme işlemi tipik olarak genel anestezi veya sedasyonlu lokal anestezi kullanılarak ayakta tedavi prosedürü olarak gerçekleştirilir. İyileşme süreci liposuction işlemine benzer; ancak, hastaların ağrı ve biraz şişlik yaşaması yaygındır. Tipik olarak, hastalar ameliyattan sonraki 1 hafta içinde işe dönmeye hazır hissederler ve genellikle ilk birkaç haftadan sonra kademeli olarak egzersize dönüşe izin verilir.

Erkek Meme Küçültme Sonrası Yaşam

Jinekomasti işlemi nasıl yapılır  sorusu kadar işlem sonrası takip de önemlidir. Jinekomasti ameliyatından sonra göğsünüzün şeklinde ve görünümünde hemen bir iyileşme olduğunu fark etmelisiniz. Birkaç gün ağrınız olsa da, ağrı genellikle minimum düzeydedir. Estetik cerrahınız muhtemelen bazı ağrı kesiciler yazacak olsa da, birçok erkek Tylenol gibi reçetesiz satılan seçeneklerin yeterli olduğunu düşünmektedir. Size kompresyon giysisi verilirse onu giyin. Bu, rahatınızı artıracak ve göğsünüzün en iyi şekilde iyileşmesine yardımcı olacaktır.

Her hastanın iyileşme süreci benzersiz olsa da, çoğu hasta, işinin niteliğine bağlı olarak, erkek meme küçültme işleminden sadece birkaç gün sonra işe dönmeye hazır hisseder. Bazı erkekler, erkek meme küçültme işleminden sonra tedavi edilen bölgelerde his kaybı yaşarlar, ancak bu neredeyse her zaman geçicidir. Herhangi bir his kaybı, prosedürünüzden sonraki aylar içinde kademeli olarak geri gelmelidir. Jinekomasti işlemi nasıl yapılır sorusunun cevabı hastanın genel durumuna göre de değişmektedir.

İyileştirilmiş Göğüs Konturunuzu Korumak

Jinekomasti işlemi nasıl yapılır  ve neden yapılır sorularını kısaca yukarıdaki gibi yanıtlayabiliriz. Ancak işlem sonrası yaşantı da önemlidir. Erkek meme küçültme sonuçlarının kalıcı olması amaçlanmıştır - fazla yağ, glandüler doku ve alınan deri tamamen ortadan kalkmıştır. Bununla birlikte, sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek önemlidir. Önemli kilo alımı, steroid kullanımı veya belirli tıbbi durumlar jinekomastinin nüksetmesine neden olabilir. Ek olarak, testosteron seviyelerini etkileyen ilaçlar da sonuçlarınızı etkileyebilir. Deneyimli, kurul sertifikalı bir kozmetik cerrah, sonuçlarınızı uzun vadede korumak için ne yapmanız gerektiğini öğrenmenize yardımcı olabilir.

Jinekomastiden muzdaripseniz, erkek meme küçültme bu durumu düzeltmek ve görünüşünüzden daha emin hissetmenize yardımcı olmak için doğru çözüm olabilir. Seçeneklerinizi öğrenmenin en iyi yolu, nitelikli bir kozmetik cerraha danışmaktır. Jinekomasti fiyat ortalaması genellikle merkezlere göre değişkenlik göstermektedir.