Jawline Dolgusu

 1. Anasayfa
 2. Jawline Dolgusu

Jawline Dolgusu çene hatlarını belirginleştirmek ve daha estetik hale getirmek için yapılan dolgu işlemine verilen addır. Çene hattına hacim katmak, bu hat ile boyun bölgesi arasında belirgin bir ayrım yaratmak isteyenlere Jawline uygulaması yapılabilir.

Jawline ayrıca çene hattına daha keskin bir açı verebilir. Bazı kişilerde görülen asimetrik çene çizgileri için de Jawline Uygulaması tercih edilebilir. Ciltte farklı nedenlerle oluşan kırışıklık, dalgalanma, sarkma gibi etkiler yine Jawline ile azaltılabilir.

Jawline çene hattı olarak da bilinir ve yüzün alt kısmını oluşturan çene kemiği ve çevresindeki dokuları ifade eder. Estetik çene hattı yüzün genel görünümünü belirleyen önemli bir unsur olmakla birlikte yüzün simetrisi ve çekiciliği üzerinde büyük bir etkisi vardır.

Jawline Dolgusu çene hattını belirgin hale getirirken daha simetrik ve çekici bir yüz ifadesi sağlar. Çene hattının daha net ve tanımlanmış görünümü daha genç ve dinamik bir izlenim verir. Ayrıca çene hattı boyunca belirgin bir çizginin oluşmasına yardımcı olur ve böylece yüzün genel çerçevesini güçlendirir.

Jawline Dolgusu lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Doktorumuz öncelikle çene hattınızı inceleyerek enjeksiyonları nereye yapacağına karar verir. Daha sonra ince bir iğne veya kanül ile dolgu maddesi çene hattının belirginleştirilmesi gereken bölgelere enjekte edilir.

Jawline Dolgusu 30 ila 60 dakika arasındaki bir süre zarfında tamamlanır. Uygulama süresi işlem alanının genişliği ve çene hattının mevcut durumu gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Jawline Sonrası birkaç gün içinde sonuçlar görülmeye başlar. Dolgunun tam olarak yerleşmesi ve %100 sonucun görünmesi ise 1 ila 2 hafta kadar sürebilir.

Jawline Dolgusu Etkisini 12 ila 24 ay arasında gösterir. Bu sürenin uzunluğu kullanılan dolgu maddesinin tipine, bireyin metabolizma hızına ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. Jawline Dolgusu Fiyatları uygulamanın genişliği, kullanılan dolgu maddesinin miktarı, türü, işlemi yapan doktorun deneyimi ve uygulamanın yapıldığı kliniğe bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. En doğru bilgiyi İletişim kanallarımızdan Bize Ulaşarak alabilirsiniz.

ESTPONIT olarak İstanbul da bulunan kliniklerimizde güvenilir ve uzman ekibimizle sizlere hizmet verdiğimizi belirtmek isteriz. Çene Dolgusu ile ilgili daha fazla bilgi almak ve randevu oluşturmak için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz

Jawline Nedir 

Jawline çenenin uç kısmından kulak önüne kadar uzanan iki mandibular kemik uzantısı boyunca gerçekleştirilen Dolgu Uygulama yöntemidir. Çenenin köşesinden çenenin ucuna kadar olan yüz bölgesinin her iki yanındaki hattın daha da belirginleştirilmesi işlemleridir.

Jawline Dolgusu Çene Dolgusu olarak da bilinmektedir. Bu işlem çenenin mevcut kontürünü belirginleştirmede de uygulanmaktadır. Günümüzde en trend estetik uygulamalarından olan Çene Dolgusu yani Jawline en üst sıralarda yer almaktadır.

Jawline Dolgusu ile diğer Dolgu Uygulamaları arasındaki en büyük fark hitap ettiği kitlenin içerisinde işlemini talep eden kadınların ve erkeklerinin oranının eşit değerde olmasıdır. Yüz bölgesinde bulunan bir alanın kadınlar ve erkekler için de ortak olan bir güzellik kavramı anlayışının yakalanmış olması oldukça dikkat çeken bir konudur.

Jawline Dolgusu Nedir 

Jawline Dolgusu çene hattını oluşturan çene bölgesine enjekte edilen dolgu maddesidir. Günümüzde en sık kullanılan dolgu maddesi Hyaluronik Asit içerikli dolgulardır. Hyaluronik asit insan vücudunda doğal olarak bulunur, cildimizi nemli ve dolgun tutar. Vücudumuz bu maddeyi gençken fazla miktarda üretir. Yaş aldıkça bu maddenin üretimi azalmaya başlar. Bu durum cilt sarkmasına ve kırışıklıkların oluşumuna neden olur.

Jawline Dolgusu Ne İşe Yarar 

Jawline Dolgusu kadın veya erkek fark etmeksizin farklı nedenlerle çene bölgesinde estetiksel problemler oluşan her birey tarafından talep edilen popüler bir dolgu uygulamasıdır. Jawline Dolgusu sayesinde;

 • Çene hattına hacim katmak,
 • Çene hattı ile boyun bölgesi arasında belirgin bir ayrım yaratmak,
 • Çene hattına daha keskin bir açı vermek,
 • Asimetrik çene çizgilerini düzeltmek,
 • Ciltte oluşan sarkma, kırışıklık, dalgalanma gibi etkileri azaltmak,
 • Yüzün daha çekici, şık ve estetik görünmesini sağlamak mümkündür.

gibi olumlu değişimler meydana gelir.

Jawline Dolgusu Nasıl Yapılır 

Jawline Dolgusu Öncesi doktorunuz yüzünüzü ve çene bölgenizi detaylı bir şekilde inceler. Sizden sağlık durumunuzu ve beklentilerinizi dinler, yapılabilecekleri anlatır. Bu aşamada kullandığınız ilaçları, sigara içip içmediğinizi ve mevcut bir cilt hastalığınız olup olmadığını doktorunuza mutlaka söylemelisiniz.

Bazı antiinflamatuar ilaçlar, kan sulandırıcılar ve aldığınız kimi takviyeler kanama ve morarma ihtimalini artırabilir. Nikotin tüketimi ise iyileşmenin daha uzun sürmesine neden olabilir. Doktorunuz bu bilgiler doğrultusunda kullanacağı dolgu tipini, ne kadar dolgu kullanacağını, uygulamayı hangi derinliğe ve nerelere yapacağını belirler ve uygulama aşamasına geçer.

Uygulama aşamasında önce cildiniz temizlenir. Ardından yüzünüze hafif bir uyuşukluk hissi yaratan anestezik krem sürülür. Bu sayede uygulama sırasındaki herhangi bir ağrı ve acı hissetmezsiniz. Bazı dolgu maddelerinin içerisinde de aynı amaçla anestezik bileşenler bulunur. Dolgu maddesi istenen derinlikte ve miktarda enjekte edilir. Enjeksiyon sırasında hafif bir sıkışma hissedebilirsiniz. Tüm bu işlemler 30 ila 60 dakika arasında tamamlanır.

Jawline Dolgusu Ne Kadar Sürer 

Jawline Dolgusu ortalama 30 ila 60 dakika arasında tamamlanabilen güvenli, konforlu ve hızlı bir uygulamadır. Bu süre kullanılan dolgu miktarına, uygulama alanına ve hekimin tercihine göre değişiklik gösterebilir.

Jawline Dolgusu Etkisini Ne Zaman Gösterir 

Jawline Dolgusu Sonrası tedavinin olumlu etkisi hemen ortaya çıkar. Bununla birlikte işlem yapılan bölgede şişlik, kızarıklık, morarma gibi geçici yan etkiler oluşabilir. Bu etkiler birkaç gün içinde kaybolur. Dolgu maddesinin tam olarak yerleşmesi yaklaşık 1 ila 2 hafta alabilir.

Jawline Dolgu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Jawline Dolgusu tamamlandıktan hemen sonra oluşabilecek hafif yan etkileri en aza indirmek ve dolgunun en iyi sonuçları vermesini sağlamak için bazı hususlara özen göstermek gerekir. Jawline Dolgusu Sonrası Yapılması Gerekenler arasında;

 • Soğuk Kompres Uygulayın : İşlem sonrası enjeksiyon bölgelerinde oluşabilecek hafif şişliği ve morluğu azaltmak için soğuk kompres uygulayabilirsiniz. Ancak doğrudan buz uygulamaktan kaçının, bunun yerine buzları bir bezin içine sarın.
 • Aspirin ve İbuprofen Kullanmayın : Aspirin veya İbuprofen gibi kanı incelten ilaçlar morluk ve şişliği artırabilir. Dolayısıyla bu tür ilaçlardan kaçınmalısınız.
 • Alkol Tüketiminden Kaçının : Tedavi öncesi ve sonrası 24 saat boyunca alkol tüketiminden kaçının. Alkol kanı incelterek morluk ve şişliği artırabilir.
 • Aşırı Egzersiz Yapmayın : Uygulamadan sonraki ilk 24 ila 48 saat içinde aşırı egzersiz yapmaktan kaçının. Egzersiz kan akışını hızlandırabilir ve bu da dolgu maddesinin yerleşmesini zorlaştırabilir.
 • Yüzünüze Baskı Uygulamayın : İlk birkaç gün boyunca yüzünüze baskı uygulamaktan kaçının. Baskı oluşturacak durumlar arasında sert masaj yapmak, yüzünüze sertçe sürtmek veya başınızı yastığa baskı uygulayarak yatmak gibi davranışları içerir.
 • Sıcak Ortamlardan Kaçının : İşlem sonrası ilk birkaç gün içinde saunalar, sıcak duşlar ve aşırı güneş ışığına maruz kalmaktan kaçının. Aşırı sıcaklık şişliği artırabilir ve dolgunun yerleşmesini zorlaştırabilir.
 • Enjeksiyon Bölgesini Temiz Tutun : Tedavi sonrası enjeksiyon bölgesini temiz ve bakterilerden arındırılmış tutmak önemlidir.
 • Doktorunuzun Önerilerini Takip Edin : Doktorunuz sizin spesifik durumunuza ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak ek önerilerde bulunabilir. Bu önerileri dikkatlice takip edin.
 • Beklenmeyen Yan Etkilerde Doktorunuza Başvurun : Şişlik, ağrı veya morluk gibi normal yan etkiler birkaç gün içinde kaybolmalıdır. Ancak bu belirtiler devam ederse veya beklenmeyen yan etkiler ortaya çıkarsa doktorunuza başvurun.

gösterilebilir.

Jawline Dolgusu Erkek 

Erkeklerde Jawline Dolgusu daha belirgin ve tanımlanmış bir çene hattı oluşturmayı amaçlar. Erkek yüz anatomisi daha köşeli ve belirgin bir çene hattı ile karakterizedir. Bu durumlar göz önüne alındığında Jawline Dolgusu erkekler için özellikle popüler olduğu görülmektedir.

Jawline Dolgusu erkeklerin çene hattını belirginleştirmek ve yüz ifadesini daha maskülen hale getirmek için şu faydaları sağlar;

 • Belirginleşmiş Çene Hattı : Dolgu çene hattını daha belirgin hale getirerek erkeksi bir yüz yapısı oluşturabilir.
 • Daha Genç Görünüm : Jawline çene hattını sıkılaştırabilir ve daha genç bir görünüm sağlayabilir.
 • Daha Simetrik Yüz Yapısı : Tedavi çene hattının simetrisini artırarak daha dengeli bir yüz yapısı oluşturabilir.

Jawline Dolgusu Ne Kadar Kalıcı 

Jawline Dolgusu Kalıcılığı kullanılan dolgu maddesine göre değişir. Jawline uygulaması için kullanılan Geçici, Yarı-Kalıcı ve Kalıcı Dolgu Maddeleri mevcuttur. Geçici Dolgular biyolojik olarak tamamen çözülebilmeleri ve vücutta yabancı madde kalmaması nedeniyle en sık tercih edilenlerdir. Hyaluronik Asit içerikli dolgular bu gruba dahildir. Bu dolguların 12 ila 24 ay arasında değişebilir.

Yarı-Kalıcı Dolgular ise vücut tarafından yavaş yavaş parçalanabilen ancak tamamen yok olmayan dolgulardır. Bu dolguların kalıcılığı 2 ila 5 yıl arasında olabilir. Kalıcı Dolgular ise vücut tarafından parçalanmayan veya çok uzun sürede parçalanan dolgulardır. Bu dolguların kalıcılığı 5 yıldan başlayarak 20 yıla kadar sürebilir.

Bununla birlikte Jawline Dolgusu Kalıcılık Süresine etki eden hususlar arasında kullanılan dolgu maddesinin tipi, bireyin metabolizma hızı ve diğer faktörler gösterilebilir. Kalıcılık süresini etkileyen bazı faktörlerin detaylarını;

 • Dolgu Maddesi : Dolgunun türü kalıcılığı doğrudan etkiler. Bazı dolgular diğerlerine göre daha uzun süre dayanabilir.
 • Metabolizma Hızı : Hızlı bir metabolizma dolgu maddesini daha hızlı bir şekilde çözebilir. Bu da dolgunun daha kısa bir süre dayanmasına neden olabilir.
 • Yaşam Tarzı : Sigara içme ve aşırı alkol tüketimi dolgunun ömrünü kısaltabilir.
 • Dolgunun Uygulandığı Alan : Bazı bölgelerde dolgu maddesi daha hızlı metabolize olabilir. Bu da dolgunun daha kısa süre dayanmasına neden olabilir.

şeklinde özetleyebiliriz.

Jawline Fiyat 

Jawline Dolgusu Fiyatları hakkında bilgi almak için ulaştığınız klinikler ve hastanelerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Sağlık alanında gerçekleştirilen işlemlerde hasta muayene edilmeden net bir fiyat vermek mümkün değildir. Bu hususta en doğru fiyatlar uzman doktor tarafından yapılacak muayene sonucu tedavi planının oluşturulması ile ortaya çıkmaktadır.

Jawline Dolgusu Fiyatları 2.500 TL - 4.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Jawline Dolgusu Fiyat için bizimle iletişime geçiniz.

Jawline Dolgusu Fiyatları 2024 yılında birçok faktöre göre değişiklik göstermekle birlikte bu faktörler arasında;

 • Kişinin genetik özellikleri ve yaşı,
 • İşlem yapılacak bölgenin genişliği ve rahatsızlık seviyesi,
 • Tedavi için gerekli görülen dolgu maddesi miktarı,
 • Arzu edilen sonuç için gerekli seans sayısı,
 • Uygulamayı gerçekleştirecek hekimin ve kliniğin tecrübesi,

Jawline Dolgusu kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar ile ilgili daha detaylı bilgiler almak, Estetik Cerrahi alanında uzman hekimlerimiz tarafından muayene edilerek size özel tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın...

Jawline Dolgusu Faydaları 

Jawline Dolgusu çene hattını belirginleştiren ve yüzün genel görünümünü iyileştiren bir tedavi yöntemidir. Bu uygulamanın sağladığı faydalar arasında;

 • Belirginleşmiş Çene Hattı : Dolgu çene hattını belirginleştirerek daha belirgin bir yüz yapısı oluşturabilir.
 • Gençleşmiş Görünüm : Jawline Dolgusu çene hattının daha sıkı ve genç bir görünüm kazanmasına yardımcı olabilir.
 • Daha İyi Yüz Simetrisi : Tedavi çene hattının her iki tarafında daha dengeli bir simetri oluşturabilir.
 • Minimal İnvazivlik : Jawline Dolgusu ameliyat gerektirmeyen minimal invaziv bir tedavi tekniğidir.
 • Hızlı İyileşme : İşlem sonrası hemen normal aktivitelere dönülebilir ve belirgin bir iyileşme süresi gerektirmez.
 • Doğal Sonuçlar : Doğru uygulandığında Jawline Dolgusu doğal görünümlü sonuçlar verir.

belirtilebilir.

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

Tek Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

20 ila 30 Dakika

Anestezi

Anestezi

Anestezik Krem

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

1 ila 3 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

Hemen

Tam İyileşme

Tam İyileşme

1 ila 2 Hafta

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

12 ila 24 Ay

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

Aynı Gün Çıkış

Jawline yüzün alt kısmını oluşturan çene hattını ifade eder.

Jawline Dolgusu Fiyatları uygulamanın genişliği, kullanılan dolgu maddesinin miktarı, türü, işlemi yapan doktorun deneyimi ve uygulamanın yapıldığı kliniğe bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu konuda en doğru bilgiye İletişim kanallarımızı kullanarak ulaşabilirsiniz.

Jawline Dolgusu lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Dolgu maddesi çene hattının belirginleştirilmesi gereken bölgelere enjekte edilir.

Jawline Dolgusu 12 ila 24 ay arasında kalıcılık gösterir. Ancak bu süre kullanılan dolgu maddesinin tipine ve bireyin metabolizma hızına bağlı olarak değişiklik gösterir.

Jawline Dolgusu Fiyatları uygulamanın genişliği, kullanılan dolgu maddesinin miktarı, türü, işlemi yapan doktorun deneyimi ve uygulamanın yapıldığı kliniğe bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu konuda en doğru bilgiye İletişim kanallarımızı kullanarak ulaşabilirsiniz.

Jawline Dolgusu kapsamında kullanılan dolgu maddesi miktarı kişinin çene hattının mevcut durumu ve istenen sonuca bağlıdır. Birkaç mililitre dolgu maddesi kullanılır ancak bu miktar bireysel ihtiyaçlara göre ayarlanır.

Jawline Dolgusu Fiyatları uygulamanın genişliği, kullanılan dolgu maddesinin miktarı, türü, işlemi yapan doktorun deneyimi ve uygulamanın yapıldığı kliniğe bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu konuda en doğru bilgiye İletişim kanallarımızı kullanarak ulaşabilirsiniz.

Evet… Jawline Dolgusu 12 ila 24 ay arasında kalıcılık gösterir. Ancak bu süre kullanılan dolgu maddesinin tipine ve bireyin metabolizma hızına bağlı olarak değişiklik gösterir.

Evet… Jawline Dolgusu vücut tarafından zamanla doğal olarak emilir. Bu nedenle “Erir” denilebilir. Ancak bu süreç aylar alır.

Hayır… Jawline Dolgusu deneyimli ve yetenekli bir hekim tarafından uygulandığında güvenli bir işlemdir. Ancak her tür estetik işlemde olduğu gibi bazı riskler ve potansiyel yan etkiler vardır.

Hayır… Jawline Dolgusu lokal anestezi ile uygulandığı için çoğu insan için acısızdır. Bazı kişiler hafif bir rahatsızlık hissedebilirler, ancak bu his geçicidir.