İstanbul Gülüş Estetiği

  1. Anasayfa
  2. İstanbul Gülüş Estetiği

İstanbul Gülüş Estetiği operasyonlarını bilimsel araştırmalar ve teknolojik gelişimler etkisiyle pek çok yöntemle yapabilen kliniklere ev sahipliği yapmaktadır.

Ağız bakımları denildiğinde ilk olarak insanların aklına kötü koku, diş ağrısı ve diş kaybı gibi sorunların çözümleri gelse de artık günümüzde diş ve diş etlerinin görünümüne bağlı gülüş estetiği de çok daha önemli bir konuma sahiptir. Çürüyen dişlerin, diş sıralanışındaki bozuklukların, diş etlerinde oluşan hastalıkların, dişteki normal olmayan renklenmelerin ve dişlerdeki kaybın sonucunda ortaya çıkan estetik açıdan problemler insanların sosyal yaşamlarını olumsuz olarak etkilemektedir.

Estetik açıdan sorunlara sahip insanlar bu nedenle özgüven kayıpları yaşamakta, sosyal hayatlarında gülümsemekten kaçınmaktadır. Estetik diş hekimliği uygulamaları insanların bu can sıkıcı problemlerine yeni nesil Gülüş Estetiği yöntemleriyle çözümler üretmektedir. İstanbul gülüş estetiği hekimleri hastaların çeşitli sorunlarına hastaya em uygun yöntemle müdahale etmekte ve onları bu dertten kurtarmaktadır.

Gülümsemede Etkili Olan Faktörler Nerelerdir

Çekici bir gülümseme özellikle güzel dişlerle mümkün olmaktadır. Dişlerde sorun bulunması insanların ağız dolusu gülümsemelerine engel olmaktadır. Gülüş estetiği insanların diş sıralanışını düzelterek onların güzel gülümsemelerinin temelini alıştırdı ancak güzel gülüş yalnızca iyi dişlere sahip olunmakla sağlanmaz.

Dişler gibi gülümsemeye etki eden birçok faktör vardır. Bu faktörlerden biri olan dudakların kalınlığı, birbirlerine göre konumları, üst dudağın vermillion hattı, gülüş esnasındaki hareketi güzel bir gülümseme için oldukça etkilidir.

Yine diğer etkenlerden olan yanakların dolgunluğu ve burnun dudakla olan mesafesi estetik bir gülümseme için önemlidir.  Bu sebeple estetik açıdan mükemmel bir gülümseme elde edilebilmesi için diş hekimlerinin yanında başka estetik uzmanlarının da görüşü alınmalıdır. İstanbul gülüş estetiği kliniklerinde gülümseme için etkili olacak estetik işlemleri, görüş paylaşarak birlikte uygulayan uzman hekimler tarafından yapılır. Başka alanlarda çalışan estetiklerin işleme dahil olmaları gülüş estetiği fiyat hususuna etki edecektir.

Gülüş Estetiğini Oluşturan Aşamalar

Estetik açıdan gülümsemesinin hoş görünmesini isteyen hastalar ilk olarak doktor muayenesine alınır. Bu muayenede hasta beklentilerini anlatır, doktor da gülüş estetiği ile bu beklentileri ne oranda karşılayabileceğini hastaya açıklar. Hastanın ağız yapısındaki sorunlar belirlenir ve beklentilerde göz önünde bulundurularak en uygun tedavi planlaması hastayla konuşulur.

Muayenen tetkikler ve işlem planlamasından sonra hastaya tedavi ile ilgili oluşturulan alternatifler sunulur. Hekim tarafından tercih edilen alternatife göre işlemin ücreti konusunda hasta bilgilendirilir. İşlemin maliyetleri İstanbul gülüş estetiği kliniklerinde farklılıklar göstermektedir. Bunun en önemli sebebi kullanılan malzemeler ve hastanın tercih ettiği işlem yöntemidir.

Son olarak hastayla ortak karar alan hekim tedaviye başlar ve hastanın güzel bir gülüşe sahip olması için operasyonu gerçekleştirir.

Gülüş Estetiğinde Uygulanan İşlemler

Gülüş Tasarımı uygulamasında diş, diş eti, dudak ve yanaklar gibi alanlarda gerekli görüldüğü oranlarda işlem yapılmaktadır. Öncelikle dişlerin gülümseme sorasında ne oranda görüleceği hakkında uzmana başvurulur. Gerekli görülürse diş eti yukarı kaldırılır. Dudaklar olması gerekenden inceyse dolgu işlemleriyle yeniden boyutlandırılır. Bu etaplardan sonra dişlere yeni biçim, estetik form ve renk kazandırılarak dizayn yapılır. İstanbul gülüş estetiği kliniklerinde bazı zamanlarda sadece porselen dolgularla bu uygulamalar yapılır. Bazı operasyonlarda ise laminasyon, zirkonyum tedavisi gibi protetik işlemler ile gülüş estetiği tamamlanır.

Herkes İstediği Gülüşe Sahip Olabilir Mi

Her kişinin kendine özel bir iskelet ve ağız yapısı vardır. Gülüş estetiği de bu doğrultuda gerçekleştirilmektedir. Olağanüstü değişiklikler yapmak maalesef mümkün değildir. Hastanın ağız yapısına en uygun düşen diş düzeltmeleri ve gülüş estetiği asıl amaç olmalıdır. İstanbul Gülüş Estetiği kliniklerinde hastaların çeşitli açılardan yüz ve ağız fotoğrafları çekilerek sanal ortamda bir taslak hazırlanır. Hastanın ameliyat sonrası görünümü adeta bu sanal uygulamalar sayesinde prova edilmektedir.

Gülüş estetiği Ankara klinikleri de yapacakları işlemler için bu tarz sanal uygulamaları kullanmaktadır. Bu sayede hasta sürpriz sonuçlarla karşılaşmaz ve ameliyat sürecine daha fazla etki edebilir. Ameliyat sonuçlarınızdan memnun olma oranını arttıran bu sanal gerçeklik uygulamaları birçok estetik alanında kullanılmaktadır.

Gülüş Estetiği Yapılmadan Önce Hangi Tedaviler Uygulanır

Gülüş Estetiği öncesi sonrası yapılması gereken işlemler olabilir. Estetik yapılmadan evvel hastanın ağız sağlığını iyileştirecek işlemler yapılmalıdır. Genetik faktörler etkisiyle bozuk olan çene eklemleri gülüşün estetik açıdan sorunlarına yol açar. Çenenin gelişimi dikey yöne doğru gerileme veya artış göstermişse yüz ifadesinde bozukluklar görülebilir. Bu sorunların tedavi edilmesi gelişimini tamamlamamış hastalarda daha kolay olmaktadır.

Genellikle ortopedik tedavi ile düzelen çene bozuklukları için bazı durumlarda cerrahi müdahale gerekebilir. Cerrahi işlemden önce 20 yaşındaki kişilere genellikle diş teli tedavisi uygulanmaktadır. Başka sorunların çözümü için ise lingual tedavi, metal ya da porselen tel, şeffaf plak veya damatlık gibi farklı tedaviler de gülüş estetiği öncesi uygulanmaktadır. İstanbul gülüş estetiği açısından gereken farklı branşlardaki hekimlerin bir arada bulunduğu birçok başarılı klinik vardır. Hastaların tüm problemleri hakkında bilgi alacağı uzmanların tek bir klinikte olması o kliniği tercihi açısından önemli bir faktör olmaktadır.

Gülüş Estetiği Fiyatları

Gülüş estetiği fiyatı ameliyatı yapacak olan cerrahın tecrübesi, ameliyat için tercih edilen hastanenin olanakları, kullanılan malzeme niteliğine göre değişiklik göstermektedir.

Bunun yanı sıra paket programları olarak adlandırılan ek işlem kontrollerin ücrete dahil edilip edilmemesi gibi seçeneklerle talep edilen ücret artabilir. Gülüş estetiği yaptıracak kişinin ücrete nelerin dahil olduğunu önceden mutlaka öğrenmesi gerekmektedir. Hasta herhangi bir kliniği tercih etmeden önce kliniklere giderek birebir uzmanlarla konuşmalı ve fiyat konusunda yüz yüze görüşme esnasında bilgi almalıdır. Her hastanın yüz ve diş yapısına göre işlemler farklılaşacağından hastayı görmeden verilen fiyatlar gerçeği yansıtmayacaktır. İstanbul gülüş estetiği fiyat politikası konusunda öncü kliniklerin bulunduğu bir ildir. Estetik açısından işlem ücretleri belirlenirken genellikle burada bulunan kliniklerin fiyat tarifeleri baz alınır.