İstanbul Estetik Diş Hekimliği

  1. Anasayfa
  2. İstanbul Estetik Diş Hekimliği

İstanbul estetik diş hekimliği uygulaması son zamanlarda en çok tercih edilen işlemlerden biridir.

Estetik diş hekimliği, diş hekimliğinin birkaç branşının bir araya gelerek uygulamalar yapmasıdır.

Buradaki amaç, kişinin gülüşünün daha estetik ve daha iyi hale getirilmesi veya dişlerinde olan problemlerin çözülmesidir.

Kişilerin İstanbul’u tercih etmesindeki sebep, çok fazla seçeneğinin olması ve tercih ettiği hastane ya da kliniğin daha önce uygulamış olduğu diş estetiği uygulamalarını görebilmesidir.

Diş Estetiği Uygulamaları

İstanbul estetik diş hekimliği uygulamaları son zamanların trend uygulamalarındandır. Güzellik algısının giderek değişmesi ve insanların fiziksel görünümlerine dikkat etmesinin artması ile dişlerine verdikleri önem de artmıştır.

Dişteki problemler neler olabilir diye düşündüğümüzde en basit olarak renginin sarı olması akla gelir.

Eğer dişlerde sarı renk hüküm sürüyor ve kişi dişlerinin görünümünden memnun değil ise diş beyazlatma yöntemi ile hekim kontrolünde yapılan çok kolay bir çözüm prosedürü vardır.

Başka bir estetik diş hekimliği operasyonu gülüş tasarımıdır. Gülüş tasarımında kişiye daha düzgün ve daha güzel bir gülüş kazandırmak amacıyla küçük dokunuşlar yapılır. Bu tasarlama hayata geçirilirken yararlanılan uygulamalar şunlar olabilir: Bonding yöntemi, dişlerin bütünlüğüne zarar verilmeden küçük düzeltmeler ile dişlerin çatlak ya da kırık bölümlerinin onarılması işlemidir.

Porselen Lamineler uygulaması ise dişlere verilecek zararın minimumda tutularak efektif gülüşün maksimuma çıkarılması olarak bilinmektedir.

Bazı kişilerin farklı istekleri olabilir. Uzun dişler sahip olan ve dudaklarının kırışıklığından rahatsız kişiler dudak destek desteği isteyebilir. Bu yüzden hekim hasta için mumdan bir diş tasarlayıp ağız içerisinde deneyerek kişideki gülüş tasarımını düzenleme yoluna gider.

Daha sonrasında bu dişler bilgisayar ortamında tek tek okutularak gerçeğinden ayırt edilemeyen dişler hazırlanır ve kişinin yüzüne uyacak şekilde yapıştırılır. Bu işlemlerin toplam süresi kliniğin üç kez ziyaret edilmesiyle bitirilir.

Uygulamanın sonunda kişinin kendine olan özgüveni aşırı derecede artmış olacaktır.

Lamine diş uygulaması ise sabit diş takımı arasındaki boşlukları konu edinir. Dişlerin gereğinden kısa olduğu ya da dişlerde kırıklarla karşılaşılması durumunda Lamine diş uygulaması vazgeçilmez bir yöntem olacaktır. Kişinin dişlerine estetik uygulaması yapılsa da doğal dişleri gibi görünmesi sağlanır.

Kısacası, İstanbul estetik diş hekimliği, bonding, beyazlatma, zirkonyum diş, implant, diş estetiği, ortodonti ve protez diş gibi tedavileri bünyesinde barındıran ve sonuçta estetik bir gülüş tasarımı ortaya getiren diş hekimliği uygulamasıdır.

İstanbul İmplantoloji İleri Estetik Diş Hekimliği ve İmplantoloji

İstanbul implantoloji ileri estetik diş hekimliği ve implantoloji uygulamaları son zamanlarda çok sık tercih edilen uygulamalardır.

Çene cerrahi ve implantoloji tedavisi, diş eti hastalıkları, çene cerrahisi uygulamalarını kapsamaktadır.

Tercih edilen klinik, sahip olduğu teknolojik imkânlar ve uzman doktor kadrosunun verdiği yegane başarılarla çözülmesi çok güç denilen diş rahatsızlıklarının üstesinden gelebilmelidir.

Tercih edilen klinikte doktorlar tarafından uygulanan yöntemler geçici değil kalıcı çözüm önerileri sunmalıdır. Böylelikle her seferinde aynı ağrı ve acılara katlanılmayacaktır.

Ayrıca İstanbul implantoloji estetik diş hekimliği ve implantoloji merkezi olarak sizlere uygulanan tedavi yöntemleri ile sağlıklı gülüşlere ve doğal bir görünümüne en yakın konumda olacaksınız. Bu kapsamda her bireye özel estetik tedavi uygulanacak olup, doğal gülümsemeler elde edilecektir.

İstanbul estetik diş hekimliği, hastaların memnuniyetlerinin yüksek olmasının en büyük sebebi doğal görünüşlere en yakın tedavi yöntemlerini uygulamaktır.

Gülüş Tamarind Nedir?

Estetik, hayatımızın bir çok alanında yer kapladığı gibi diş hekimi  alanında da büyük bir yer kaplamaktadır. Çünkü dişler kişilerin direk görüş alanındadır. Kişinin özgür bir şekilde gülümseyebilmesi için diş eti ve çevresi unsurları, diş ve dudakların uyumu çok önemlidir.

İstanbul estetik diş hekimliği uygulamalarının önem taşıması, giderek gelişen teknoloji ile fonksiyonel özelliklerini de arttırmıştır. Böylelikle gülüş tasarımı dediğimiz tasarım ile kişiye özel ideal gülüş oluşturulmuş olunur.

Gülüş tasarımı, beyaz dolgu, porselen lamine, diş kaplama, diş eti estetiği, zirkonyum kaplama işlemleri ile gerçekleştirilir.

İstanbul diş hastaneleri, klinikler ve bazı kişilerin özel muayenehaneleri estetik diş hekimliği alanında oldukça başarılı uygulamalar yapmaktadır.

Estetik Diş Hekimliği Tedavisi Kimlere Uygulanır?

İstanbul estetik diş hekimliği, tüm yetişkinlere hitap edebilen ve etki alanını gün geçtikçe genişleten estetik tedavi dalıdır. 18 yaşını doldurmuş ve üstüne uzun seneler koymuş bireylerin estetik diş hekimine muayene olması, üstün yarar sağlamaktadır.

Diş hekimliğinde yeni kabul edilen ve minimum invasif teknikler yöntemleri adıyla anılan uygulamalar sayesinde küçük dokunuşlarla çok büyük katkılar sağlanabilmektedir.

İnsanların kendine olan özgüvenleri ve hayata olan bakışlarını değiştirmek mümkündür.

Dişlerinin kötü olduğunun farkında olan kişiler gülümsemekten çekinip, girdikleri ortamlarda kendilerini rahatsız hissedeceklerdir.

Depresyon gibi psikolojik sıkıntıların ilacı diş hekimliği uygulamalarıdır. Genelde kadınlar moralleri bozuk olunca kuaföre gitmeyi tercih ederler, artık yeni trend diş hekimine gitmektir. Kalıcı ve cerrahi çözümler ile kişinin kendini beğenmesi sağlanarak, özgüvenini yerine getirmek mümkündür.

Yüz estetiğinin olmazsa olmaz uygulaması diş estetiğidir.

İnsanların ilk karşılaştığı anda karşısındaki kişilerde dikkat ettikleri ilk unsur dişlerdir.

Genelde karakter analizi karşıdaki kişinin dişleri üzerinden yapılmaktadır.

Makyaj uygulamasındaki bazı hataları estetik diş hekimleri düzeltebilir.

Bazen de dudakların görünümüne hacim sağlamak için koyu ve kalın bir makyaj yapılmaktadır. Ancak bu durum, dudakları kapamaktan ziyade kadınları oldukça rüküş ve abartılı bir vaziyetin içine iter. Bu durumu basit bir uygulama ile değiştirmek mümkündür.  Bonding veya yaprak porselen uygulamasıyla dişlerin üzeri doldurarak dudakların ince görünen pembe kısımlarını kalınlaştırmak, abartılı durumlara gerek kalmaksızın etkili bir çözüm sunabilmektedir.

Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları Fiyatları

Estetik Diş Hekimliği İstanbul uygulamaları çok geniş bir alanı kapsamaktadır ve fiyat konusunda en net fikri seçeceğiniz klinikteki doktorlar verecektir.

Çünkü gelişen teknikler ve kullanılan yöntemler sürekli değişmektedir ve uygulanan diş estetiği fiyatlarının da sabit kalması mümkün değildir.

Kişinin kapsamlı bir araştırma yaparak seçeceği klinik, kliniğin hijyeni, işlemi uygulayacak doktor ve doktorun tecrübeleri fiyat konusunda belirleyici unsurlar olacaktır.

Bu sebepledir ki karar verdiğiniz klinikteki doktor size kapsamlı bir bilgi sağladığında fiyat konusunda da en net bilgiyi almış olacaksınız.