İç Dudak Estetiği

  1. Anasayfa
  2. İç Dudak Estetiği

İç dudak estetiği, labia minora redüksiyonu ve labial redüksiyonu, vajinanın her iki tarafında cildin iç flepleri olarak da bilinen labia minorayı küçülten veya yeniden yapılandıran bir plastik cerrahidir. Bu prosedür aynı zamanda labia küçültme olarak da bilinir, çünkü labia minorayı azaltmayı içerir, böylece vajinanın her iki tarafındaki cildin dış kanatları olan tüylü labia majoranın altında asılı kalmaz. İç dudak estetiği, estetik ve / veya fonksiyonel amaçlarla yapılan yaygın bir vajina gençleştirme işlemidir. Genişlemiş veya sarkık bir labiası olan bir kadın, günlük işleri yaparken veya egzersiz yaparken veya dar giysiler giyerken tahriş olabilir. Aşırı labia, cinsel ilişki sırasında kaşıntıya veya hijyenik sorunlara ve rahatsızlığa da neden olabilir. iç dudak estetiği, rahatsızlığı giderirken vajinanın görünümünü iyileştirebilir. Genital iç dudak estetiği kısa sürede tamamlanan bir prosedürdür.

İç Dudak Estetiği İçin İyi Bir Aday Mıyım?

Bir aday iç dudak estetiği için şunları içerebilir: Genetik veya yaş nedeniyle labia minoralarının boyutu konusunda bilinçli olan herhangi bir hasta.

Rahatsızlıktan dolayı dudaklarının boyutunu ve şeklini küçültmek isteyen herhangi bir yetişkin kadın. Asimetrik labiumu olan bir kadın. Doğum yapmış ve vajinal cildin gerilmesinden memnun olmayan kadınlar.

Aşağıdaki hastalar iç dudak estetiği için iyi aday değildir: Vajinal enfeksiyonu olan bir hasta. Malignite veya genital hastalığı olan bir kadın. 4-6 hafta cinsel ilişkiden kaçamayacağını düşünen hastalar. Genital bölge iç dudak estetiği sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır.

İç Dudak Estetiği Nasıl Yapılır?

İç dudak estetiği, normalde genel anestezi altında yapılan ayakta tedavi prosedürüdür. İç dudak estetiği nasıl yapılır sorusunu bu şekilde yanıtlayabiliriz. Lokal anestezi de hastanın tercihlerine ve doktorun tavsiyelerine bağlı olarak bir seçenek olabilir. Diğer vajina gençleştirme işlemlerinin aynı anda yapılıp yapılmadığına bağlı olarak ameliyat yaklaşık iki saat sürer. İç dudak estetiği ile birlikte bir klitoral başlık redüksiyonu yapılabilir. Bu prosedür, klitorisin dokusunun küçük bir miktarını alarak klitorisin boyutunu küçültmeyi içerir. Vajina iç dudak estetiği ne kadar zor olsa da sonuçlar memnuniyet vericidir.

İç Dudak Estetiği İçin İki Yaygın Teknik Vardır

Doğrusal rezeksiyon, fazla dokuyu çıkarmak ve "içeriye sıkışmış" bir görünüm oluşturmak için tüm labia minoranın dış kenarı boyunca düzeltmeyi içerir. Kesi, eriyebilir, deri altı, dikiş hattı ile kapatılacaktır. V-wedge rezeksiyonu, cerrahın en büyük kısımda labia minoranın V şeklinde veya pasta şeklindeki bir bölümünü çıkardığı zamandır. V şeklindeki desen vajinal açıklığa doğru yapılır ve kesiğin kenarları eriyebilir dikişlerle birlikte dikilir. Bu, labianın dış kenarını doğal bir görünümle bırakır. V-wedge tekniği, giysi giyerken (ameliyat sonrası) daha az rahatsızlık verir ve lineer rezeksiyona göre daha az yara izi bırakır. Vajina İç dudak estetiği ameliyatı uygulaması oldukça zor olan bir tedavi olmasına rağmen sonuçlar baişarılıdır.

İç Dudak Estetiği Maliyeti Nedir?

Vajina iç dudak estetiği maliyeti işlemin kapsamına, kullanılan anestezinin türüne, cerrahın becerilerine ve tesisin coğrafi konumuna bağlıdır. Bir hastanın sağlık sigortası kozmetik bir labioplasti masrafını karşılamayacaktır. Ancak, prosedür işlevsel amaçlar için yapılırsa, maliyetin bir kısmını karşılayabilir. Vajina iç dudak estetiği fiyatı doktorunuzla anlaşmanız gereken değişken cevaplara sahip bir konudur.

Kurtarma Ve Kapalı Kalma Süresi

İç dudak estetiği sonra, bir kadın iyileşmenin ilk birkaç haftasında hassas ve şişmiş cinsel organlara sahip olmayı bekleyebilir.dönem. Labiumda ve çevresindeki alanlarda bir miktar morarma olabilir. Rahatsızlığı hafifletmek için ağrı kesici ilaçlar ve enfeksiyonu önlemeye yardımcı olmak için oral antibiyotik verilebilir. Şişliği en aza indirmek için hastalar kalçaları yüksekte dinlenmeli ve bacak aralarına buz paketleri uygulamalıdır. İlk hafta kanlı drenaj veya kanama normaldir. Bu nedenle, 4 ila 6 hafta süreyle tampon önerilmediğinden hastaların hijyenik ped takması gerekecektir. Ameliyatın ertesi günü duşa izin verilir ancak hastalar yumuşak sabun kullanmalı ve vajinal bölgeyi nazikçe yıkamalıdır. Bir kadının idrar yaparken biraz acı hissetmesi yaygındır. Suyla doldurulmuş küçük bir şişe, idrar yapma sırasında kesiklere püskürtüldüğünde sokmayı hafifletmeye yardımcı olabilir. İç dudak estetiği ilk haftası boyunca hastalar çocukları ve ağır nesneleri kaldırmaktan kaçınmalıdır. Yürümek rahatsız edici bir sürtünmeye ve orta ila şiddetli rahatsızlığa neden olabileceğinden, çoğu kadın iyileşmek için işten bir hafta izin alır. 3 hafta boyunca yorucu aktivitelerden veya egzersizden kaçınılmalı ve 4-6 hafta cinsel ilişkiye girilmemelidir.

Sonuçlar

Şişlik nedeniyle iç dudak estetiği sonuçları ilk birkaç hafta belli olmayabilir. Ancak şişliğin çoğu 3. haftaya kadar geçmeli ve hasta labia minoranın daha sıkı ve daha genç göründüğünü fark etmelidir. Ameliyattan üç ay sonra, hasta nihai sonuçlara yakın ve labia majora içine sıkışmış bir labium görmelidir. Kalan şişlik 4 veya 5 aya kadar sürebileceğinden, nihai sonuçlar ameliyattan 6 ay sonrasına kadar belli olmayabilir. iç dudak estetiği sonuçları uzun ömürlüdür ancak hamilelik veya yaşlanmanın doğal sonuçları ile değişebilir. İç dudak estetiği olanlar genellikle sonuçlardan çok memnundur. İç dudak ameliyatı sonrası bakım özenle yapılmalıdır.

İç Dudak Estetiği Sınırlamaları

İç dudak estetiği ile nelerin başarılabileceğinin sınırlamaları şunlardır: Aşırı rezeksiyon nedeniyle çıkarılabilen deri miktarı ek semptomlara neden olabilir. İlişki sırasında rahatsızlığı azaltmak yerine daha fazla cinsel zevk arayan hastalar, zevki artırmaya yönelik tasarlanmadığı için prosedürü yaptırma konusunda sınırlıdır. Bir anormalliği veya enfeksiyonu olan hastalar, uygun şekilde ele alınana kadar bu prosedürden sınırlandırılabilir.

İç Dudak Estetiği Riskleri

İç dudak estetiği ile ilişkili riskler şunları içerir: Kanama. Enfeksiyon. Hematom. Kötü yara iyileşmesi. Ağrı. Geçici uyuşma. İyileşme sırasında oluşabilecek asimetri. Düzeltme altında veya üstünde. Duygularda değişiklikler veya azalma. Derinin buruşması veya buruşması. Fazla yara dokusu oluşumu. Cinsel işlev bozukluğu.

Cerrah Ve Teknik Seçimi

İç dudak estetiği, vajinayı estetik veya fonksiyonel sorunlar için değiştirmenin bir yoludur. Pek çok kadın vajinasının boyutu veya şekli konusunda bilinçli olsa da, diğer kadınlar genişlemiş labia minora semptomları için bir çözüm ararlar. İç dudak estetiği gibi vajinal gençleştirme prosedürünü düşünen herhangi bir kadın, her iki labioplasti tekniğini de uygulayan kurul onaylı bir plastik cerraha danışmalıdır. Hastalar, özel kaygıları için hangi tekniğin daha iyi bir seçenek olabileceğini ve doktorun her tekniği uyguladığı kaç yıllık deneyime sahip olduğunu sormalıdır. İç dudak estetiği fiyatları uygulamanın yapılacağı merkeze göre değişkenlik gösterir.