Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir

 1. Anasayfa
 2. Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir

Göz altı morluklarına ne iyi gelir? İnsanların sıklıkla sordukları sorular arasında yer alan bu konu, özellikle ileri yaş problemleri içerisinde yer alır.

Göz Altı Morluğu Nedir?

Göz altı morlukları yorgunluk, stres, uykusuzluk gibi sebepler doğrultusunda ortaya çıkar. Özellikle kadınlar daha fazla mustariptir. Kremimiz ile morluk ve halkalarınızdan kurtulabilirsiniz. Göz altı morluğu, kişinin kendi derisinin normalde olduğundan daha koyu gözükmesidir. Özellikle buğday tenlilerde morluk daha fazla göze çarpar ve estetik açıdan hiç güzel görünmez. Üstelik sağlık problemi olarak da geçmektedir. Altında başka bir hastalık yatıyor olabilir, bu yüzden ihmal edilmemelidir.

Özellikle kadınlarda daha fazla görülen morluklar kapatıcılar ile kapatılmaya çalışılır. Ancak saklamak yerine üstüne düşmek gerekir, bunu da doğal veya kimyasal yöntemlerle yapabilirsiniz. Göz altı morluklarına ne iyi gelir? Özellikle yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkan bu sorun kolayca çözülebilir. Günümüzde artık çok farklı yöntemler bulunmaktadır. Göz altı kremimiz gözlerinizin altına ışıltı katacaktır, morluğu alacak ve daha pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır.

İyi Gelen Krem

Göz altı morluklarına ne iyi gelir? diye düşünüyorsanız, kremimizi kullanabilirsiniz. Mucizeler yaratan krem ile daha canlı göz altlarına sahip olabilirsiniz. Uykunu alsanız, bakımınızı yapmış olsanız dahi göz altlarınızda koyu koyu halkalar varsa yorgun görünüm kaçınılmaz son olur. Beslenme şeklinden yaşam standartlarına kadar çoğu şey göz altınızı etkiler. İşte bu problem için çok aşamalı güzellik rutinine geçiş yapabilirsiniz. Özel olarak formülize edilen kremimiz ile göz altlarınızı nemlendirebilirsiniz. Bu sayede daha canlı ve enerjik bir görünüm elde etmiş olursunuz. Göz altı morluklarına ne iyi gelir sorusu bu şekilde yanıtlanabilir.

Kremin Özellikleri

Göz altı morlukları için krem arayanlar öncelikle özelliklerini iyi araştırmalıdır. Göz altındaki deri, vücudumuzdaki en ince derilerden biridir. Bu yüzden her krem sürülmemelidir. Sadece göz kremi diye geçenler kullanılabilir, diğerlerini formülü göze bile zarar verebilir.

Özellikleri;

 • Yorgun, şiş ve koyu göz çevresini yok eder, 8 saatlik uykunun verdiği dinlenmiş görünümünü sunar
 • C vitamini bombası ile göz altlarının daha aydınlık görünmesini sağlar
 • Göz altındaki bozulmuş pigmentasyonu düzeltir, bu sayede renk eşitsizliklerini yok eder. İçeriğindeki salatalık özleri ile detoks etkisi gösterir ve peptid karışımıyla kırışıklıklara iyi gelir
 • Doku iyileştirici özelliği sayesinde morlukları yok eder, daha aydınlık görünmesini sağlar

Kremdeki C Vitaminin Faydaları

Kremimizin içinde yoğun C vitamini bulunmaktadır. İşte bu yüzden göz altlarına çok iyi ışıltı ve aydınlık vermektedir. Göz altına ışıltı katmak için estetik operasyonlar yapılmaktadır, bu tarz riskli şeylere hiç gerek yoktur. Krem düzenli kullanılırsa başarılı sonuçlar elde edilebilir.

C vitaminin en önemli özellikleri;

 • Anti aging bakımı ile göz altlarını gençleştirir, enerji kazandırır ve daha canlı görünmesini sağlar
 • Cilde derinlemesine bakım yapar, besler ve nemlendirir
 • Cilt hasarlarını azaltır, bu sayede morlukları yok eder

Göz altı bakımında nem takviyesi de oldukça önemlidir ve C vitamini içerikli kremimiz bunu en iyi şekilde yapmaktadır. Bakım yaparken beslemesi oldukça önemli bir detaydır. Tüm cilt tiplerine uygun olan formülü ile morluklar dışında torbaları da yok eder. Göz altı morluklarına ne iyi gelir? Diye düşünmeye gerek kalmadan bizlere ulaşmanız yeterlidir.

İçeriği

Kremin içinde c vitamini dışında başka yararlı bileşenlerde bulunmalıdır. Çoğu zaman c vitamini tek başına işe yaramayabilir. Özellikle parfümsüz olmasına dikkat edilmelidir, yoksa göz çevresi çok ciddi reaksiyonlar verebilir. Gündüz kullanıma uygun formülü ile içinde spf bulunmaktadır, bu sayede göz altınızı güneş ışınlarının zararlı etkilerinden de korumaktadır. Gözaltı morluklarına ne iyi gelir? diye düşünüyorsanız içerik şöyle.

Diğer bileşenler;

 • Yoğun su tutucu özelliği ile hyalüronik asit. Göz altlarına nem takviyesi yapar, susuz kalan göz altı daha fazla morarır
 • Seramid, yine nemlendirici görevi görür
 • Retinol, hücre yenilenmesinde büyük rol oynar, bu sayede kollajen üretimini hızlandırır ve renk eşitsizliğinin önüne geçer

Göz altı morlukları yaşa ve yapısal özelliklere karşılık ortaya çıkabilir, ancak güneş de etki etmektedir. Bu yüzden SPF içeren kremler her zaman daha iyi sonuçlar verecektir. Eğer morluklarla beraber torbalar da varsa, cilt elastikiyetini ve sıvı birikimini kaybetmiş anlamına gelir. Sıkılaştırıcı etkisi ile kremimiz ödemi alır ve torba görünümünü yok eder. Göz altı morluklarına ne iyi gelir diye günlerce çözüm aramak yerine bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır.

Nasıl Kullanılır?

Kremin içeriği kadar uygulama tekniği de önemlidir. Göz çevresi çok hassas olduğu için ince yapısıyla anında zarar görebilir, düzelteyim derken daha da morarmasına neden olabilirsiniz. Bu hassas bölgeye uygulanan bakım çok narin bir şekilde yapılmalıdır.

Birincisi, sert darbelerden uzak durulmalıdır. Ovalamadan, parmak uçlarıyla sürülmelidir. Daha sonra yavaş yavaş yayılmalıdır. Doğal taşlardan yapılan, silindir şeklindeki bakım ürünleri de işe yarayabilir, göz altının kremi daha fazla emmesine yardımcı olabilir. Göze çok yakın olacak şekilde uygulamamak gerekir, az miktar bile yeterli olacaktır. Eğer ardından makyaj yapacaksanız emmesi için bir süre bekleyin. İşte göz altı morlukları nasıl geçer sorusunun cevabı.

Maske Kullanımı

Göz altına maske yapmakta morluklara iyi gelebilir. Nasıl cilt bakımı için maskeler varsa aynı şekilde göz altı içinde bulunmaktadır. Göz altına uygun formda hazırlanan kağıt veya sıvı maskeler nemlendirici, canlandırıcı ve besleyici özelliklere sahip olur. Bu sayede cildi nemlendirici ve yumuşatır. Tek kullanımlık göz altı maskeleri daha fazladır.

Göz altı morlukları için maske arayışındaysanız çok uzağa gitmenize gerek yok. Maskelerimizi 15 dakika bekletmeniz yeterli, gözle görülür sonuçlar elde edeceksiniz. Maskelerde tıpkı krem gibi düzenli kullanıldığı taktirde morlukları yok eder ve daha pürüzsüz bir görünüm sunar. İnce dokulu ve serum içerikli olması ise onu diğerlerinden ayırır. Maskeyi çıkardıktan sonra parmak uçlarınızla kalan serumu yedirebilirsiniz. Eğer ekstra ferahlık istiyorsanız ve şişlik varsa maskeyi önce buzdolabına koyabilirsiniz.

Fiyat

Göz altı krem ve maskelerimiz göz altı morlukları için biçilmiş kaftandır. Fiyat konusunda uygun fiyatlılara yönelirseniz daha az etkili sonuçlar alırsınız. Belirli bir fiyat sınırının altına düşenler tam olarak kalıcı sonuç gösteremezler. Kremimiz düzenli kullanıldığı taktirde ciddi anlamda bir değişim kaydedilir. Peki, göz altı morluklarına ne iyi gelir sorusunun tam olarak cevabını almak in bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır.