Göz Altı Işık Dolgusu

 1. Anasayfa
 2. Göz Altı Işık Dolgusu

Merhaba, ben Uzman Dr. ….. İstanbul da Estpoint bünyesinde Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi alanlarında gerçekleştirdiğim uygulamalarla insanlara farklı nedenlerle ihtiyaç duydukları estetik tedaviler konusunda yardımcı olmaya çalışıyorum.

Kaleme aldığım bu yazımda günümüzde çok sık talep edilen bir Medikal Estetik uygulaması halini alan Göz Altı Işık Dolgusu hakkında sizlere bilgiler vermeye çalışacağım. Bu yazımda Göz Altı Işık Dolgusu Nedir, Ne İşe Yarar, Kimlere Yapılır, Nasıl Yapılır, Ne Kadar Sürer, Etkisini Ne Zaman Gösterir, Ne Kadar Kalıcıdır gibi soruların cevaplarını bulacaksınız.

Göz Altı Işık Dolgusu kişinin yüz ifadesini daha canlı ve genç bir görünüme kavuşturmayı amaçlayan estetik bir uygulamadır. Göz altındaki morluklar, halkalar ve çöküklükler için başvurulan bu uygulama dolgu maddesi ve özel ışık tekniğinin bir arada kullanılması ile gerçekleştirilir.

Gözaltı Işık Dolgusu bireylerin yüzünde;

 • Daha aydınlık ve genç bir görünüm sağlar.
 • Göz altındaki morluklar ve halkaları giderir.
 • Çöküklüklere dolgunluk kazandırır.
 • Yüz ifadesinde daha canlı ve enerjik bir değişim sağlar.
 • Göz altı bölgesinin yeniden şekillendirilmesine yardımcı olur.
 • Gözleri daha belirgin hale getirir.

gibi olumlu değişimlere neden olur.

Göz Altı Işık Dolgusu dolgu maddesinin göz altına enjekte edilmesi ile gerçekleştirilir. Bu işlem öncesinde bölgeye uygulanan lokal anestezi ile acı ve ağrı hissi minimuma indirilir. Uygulama kapsamında dolgu maddesi çöküklüğün bulunduğu bölgeye ince bir iğne yardımıyla enjekte edilir. Sonrasında özel bir ışık sistemi kullanılarak maddenin dağılımı ve oturması sağlanır.

Göz Altı Işık Dolgusu 30 ila 45 dakika arasında tamamlanır. Bu süre bireyin ihtiyaçlarına ve uygulanacak dolgu maddesinin miktarına göre değişebilir. Gözaltı Işık Dolgusu uygulamasının sonuçları hemen ortaya çıkar. Ancak dolgu maddesinin tam olarak oturması ve nihai sonucun görülebilmesi için 1 ila 2 hafta beklenmesi önerilir. Bu süre zarfında hafif şişlik ve morluklar olabilir. Ancak bu durumlar zaman içerisinde kendiliğinden geçecektir.

Göz Altı Işık Dolgusu Kalıcılığı kullanılan dolgu maddesi türüne ve kişinin metabolizma hızına bağlıdır. Bu Dolgu Uygulaması etkisini 9 ila 18 ay arasında sürebilir. Ancak bu süreç kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatı kullanılan dolgu maddesinin türüne, miktarına, işlemin yapılacağı kliniğin tecrübesine ve tedaviyi gerçekleştirecek doktorun uzmanlık seviyesine bağlı farklılık gösterir. Dolayısıyla en doğru bilgiyi almak için kliniğimizle İletişime geçmenizi öneririz. EST Point olarak sizlere en iyi hizmeti en uygun fiyatlarla sunmayı amaçlıyoruz.

ESTPOINT olarak İstanbul ve çevre illerde hizmet veren kliniklerimizde sizlere profesyonel, güvenilir ve kişiye özel hizmet sunmayı taahhüt ediyoruz. Yanak Dolgusu ve diğer Estetik Tedavi Yöntemleri hakkında daha fazla bilgi almak için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir 

Göz Altı Işık Dolgusu göz altındaki morluk & karartı görünümünün iyileştirilmesinde, yorgun görüntüyü azaltmada, kırışıklıkların, çöküntünün, sarkmaların giderilmesinde, göz altlarındaki eşitsizliklerin giderilmesinde kullanılan bir dolgu işlemi yöntemidir. Bu yöntemde kullanılan dolgu maddesi Hyalüronik Asit içerikli bir maddedir.

Hyalüronik Asit cildimizde bulunan doğal bir maddedir. Bebeklerin cildinde Hyalüronik Asit yüksek miktarda bulunur. Cildin esnekliği ve parlaklığı için önemlidir. Zamanla azalan bu asit cildin nemini ve hacmini kaybetmesine neden olur. Gözaltı Işık Dolgusu ile Hyalüronik Asit enjekte edilerek göz altındaki çukurluklar doldurulur. Cilde nem ve ışıltı kazandırılır.

Göz Altı Işık Dolgusu Ne İşe Yarar

Göz Altı Işık Dolgusu kadın veya erkek fark etmeksizin göz altlarında deformasyonlar oluşan pek çok birey tarafından talep edilen popüler bir Medikal Estetik uygulamasıdır. Gözaltı Işık Dolgusu ile kişilerin sağladığı avantajlar arasında;

 • Göz altındaki morluklar ve karartılar azalır.
 • Göz altındaki çöküntü ve torbalar giderilir.
 • Göz çevresindeki kırışıklıklar azalır.
 • Gözaltlarındaki eşitsizlikler düzelir.
 • Göz çevresi daha genç ve canlı görünür.
 • Yüz ifadesi daha dinamik ve enerjik olur.

belirtilebilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Kimlere Yapılır 

Göz Altı Işık Dolgusu her yaş grubundan kadın ve erkeğe yapılabilir. Genetik veya yaşa bağlı olarak göz altlarında çökme, torbalanma, morarma gibi sorunlar yaşayan kişiler bu işlemden faydalanabilir. Ayrıca göz çevresindeki kırışıklıklardan şikayet eden kişiler de bu işlemle daha pürüzsüz bir cilt elde edebilir.

Göz Altı Işık Dolgusu herhangi bir sağlık sorunu bulunan kişilere dahi güvenle yapılabilen kolay ve konforlu bir uygulamadır. Ancak hamilelik, emzirme, kanama bozukluğu, alerji gibi durumlarda doktorumuza danışmanız gerekir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır 

Göz Altı Işık Dolgusu oldukça basit ve ağrısız bir işlemdir. Öncelikle göz altı bölgesine lokal anestezik bir krem uygulanır. Ardından ince uçlu bir iğne veya kanül ile göz altına hyalüronik asit içerikli dolgu maddesi enjekte edilir. Enjeksiyon sonrası bölgeye hafif bir masaj yapılır. Tüm bu uygulama süreci yaklaşık 15 ila 20 dakika sürer. Bu süre sonunda kişi günlük rutinine kaldığı yerden devam edebilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Ne Kadar Sürer 

Göz Altı Işık Dolgusu çok kısa sürede yapılır. Ortalama 15 ila 20 dakika içinde tamamlanan bu uygulama sonrası kişi günlük hayatına devam edebilir. Tüm Dolgu Uygulamaları olduğu gibi Göz Altı Işık Dolgusu da güvenlik, konforlu ve hızlı yapılan bir tedavi olarak bilinmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Etkisini Ne Zaman Gösterir 

Göz Altı Işık Dolgusu Sonrası etkisini hemen gösteren bir tedavi yöntemidir. Göz altındaki çukurluklar dolar, morluklar azalır ve cilt daha parlak görünür. Ancak işlemin %100 etkisi 1 ila 2 hafta sonra ortaya çıkar. Bu süre zarfında ciltteki hyalüronik asit su tutarak hacmini arttırır ve cildi nemlendirir.

Göz Altı Işık Dolgusu Ne Kadar Kalıcı 

Göz Altı Işık Dolgusu Kalıcılığı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu uygulama ortalama 12 ila 18 ay arasında etkisini korur. Bu süre sonunda Hyalüronik Asit cilt tarafından doğal olarak parçalanır ve vücuttan atılır. İstenirse işlem tekrarlanarak elde edilen estetik görünüm kalıcı hale getirilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Göz Altı Işık Dolgusu uygulamasından sonra tedavinin etkinliğini ve süresini artırmak, aynı zamanda olası komplikasyonlara engel olmak için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Göz Altı Işık Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler arasında;

 • Tedavi sonrası ilk 24 saat işlem bölgesine su değmemelidir.
 • İşlem sonrasında ilk 24 saat boyunca aşırı fiziksel aktiviteden kaçınılmalıdır.
 • Uygulama sonrası birkaç gün boyunca sauna, hamam gibi yerlerden ve aşırı sıcak ortamlardan uzak durulmalıdır.
 • Uygulama sonrası ilk 2 ila 3 gün içerisinde alkol ve sigara tüketilmemelidir.
 • Tedavi sonrası 24 ila 48 saat süresince makyaj yapılmamalı ve cildinize herhangi bir kozmetik ürün sürülmemelidir.
 • İşlem sonrası ilk 2 hafta boyunca direkt güneş ışığına maruz kalmaktan kaçınılmalı, gerekli durumlarda güneş koruyucu kullanılmalıdır.
 • Uygulama sonrası oluşabilecek hafif morluk ve şişlikler için doktorumuzun önerdiği ilaçlar kullanılmalıdır.

belirtilebilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Sonrası Komplikasyonlar 

Her estetik işlemde olduğu gibi Göz Altı Işık Dolgusu uygulamasında da bazı komplikasyonlar meydana gelebilir. Bu komplikasyonlar geçici ve hafif yan etkilerdir. En yaygın yan etkiler hafif şişlik, kızarıklık ve morluklar şeklindedir. Bu durumlar birkaç gün içinde kendi kendine düzelir.

Göz Altı Işık Dolgusu Sonrası Şişlik 

Göz Altı Işık Dolgusu Sonrası oluşan şişlikler birkaç gün içinde azalır. Bu süre zarfında soğuk kompres uygulayabilir, doktorumuzun önereceği ilaçları kullanabilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Sonrası Ödem Nasıl Atılır 

Gözaltı Işık Dolgusu Sonrası ödem oluşumu normaldir. Bu ödemi atmak için bol su tüketmek, tuzlu & baharatlı yiyeceklerden kaçınmak ve doktorumuzun önerdiği şekilde soğuk kompres uygulamak yardımcı olabilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Sonrası Masaj 

Göz Altı Işık Dolgusu Sonrası masaj uygulaması dolgu maddesinin daha homojen bir şekilde dağılmasına yardımcı olabilir. Ancak bu masajın nasıl ve ne zaman yapılacağı konusunda mutlaka doktorunuzdan bilgi alın.

Göz Altı Işık Dolgusu Sonrası yanlış veya erken yapılan bir masaj dolgu maddesinin enjekte edildikten sonra yer değiştirmesine neden olabilir. Herhangi bir masaj uygulamasına başlamadan önce mutlaka doktorumuza danışmanızı öneririz.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatı 

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları ile ilgili bilgi almak için ulaştığınız kliniklerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Sağlık alanında yapılan işlemlerde kişi muayene edilmeden net bir fiyat vermek mümkün değildir. Bu hususta en doğru fiyatlar uzman doktor tarafından gerçekleştirilecek muayene sonucu tedavi planının oluşturulması ile ortaya çıkmaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları 5.500 TL - 7.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Göz Altı Işık Dolgusu Fiyat için bizimle iletişime geçiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları 2024 yılında pek çok duruma bağlı olarak değişmekle birlikte bu durumlar arasında;

 • Kişinin genetik özellikleri ve yaşı,
 • Göz altlarında oluşan problemlerin boyutu,
 • İşlem sürecinde kullanılacak dolgu maddesi çeşidi ve miktarı,
 • İyileşme için gerekli seans sayısı ve süresi,
 • Tedaviyi gerçekleştirecek doktorun ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

Gözaltı Işık Dolgusu kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar ile ilgili daha detaylı bilgiler almak, Estetik Cerrahi alanında uzman hekimlerimiz tarafından muayene edilerek size özel tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın...

Göz Altı Işık Dolgusu En İyi Doktor 

Göz Altı Işık Dolgusu Medikal Estetik alanında uzman hekimler tarafından yapıldığı takdirde başarılı sonuçlar veren bir uygulamadır. Steril klinik şartlarında bu alanda tecrübeli doktorlar eliyle yapıldığında güvenli ve konforlu bir uygulama olan Gözaltı Işık Dolgusu kişilerin estetik bir cilt yapısına sahip olmasına yardımcı olur.

ESTPOINT Estetik Tedavi Merkezi olarak bünyemizde hizmet veren ve Göz Altı Işık Dolgusu dahil pek çok tedaviyi gerçekleştiren hekimlerimiz sizler içinde en uygun tedavi planını aktif hale getirmekten büyük memnuniyet duyacaktır. İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşıp zaman kaybetmeden hayal ettiğiniz estetik yüz hatlarına ve cilt yapısına sahip olabilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Yapan Hastaneler

Göz Altı Işık Dolgusu günümüzde devlet hastanelerinde pek yapılan uygulamalar arasında değildir. Bu tedavi özellikle estetik amaçlı yapılması istendiğinde daha çok klinik ve özel hastanelerde gerçekleştirilmektedir.

Estpoint olarak İstanbul’un ve Türkiye’nin farklı bölgelerinde hizmet vermekte olan klinik merkezlerimizde Gözaltı Işık Dolgusu dahil kişilerin farklı nedenlerle ihtiyaç duydukları her türlü uygulama büyük bir güven, konfor içerisinde başarıyla gerçekleştirilmektedir.

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

Tek Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

15 ila 20 Dakika

Anestezi

Anestezi

Anestezik Krem

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

3 ila 7 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

Hemen

Tam İyileşme

Tam İyileşme

1 ila 2 Hafta

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

9 ila 18 Ay

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

Aynı Gün Çıkış

Göz Altı Işık Dolgusu etkisini 9 ila 18 ay arasında korur. Bu süre kişinin metabolizma hızına ve dolgu maddesinin türüne bağlı olarak değişebilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatı işlem esnasında kullanılan dolgu maddesi türü ve miktarı, uygulamanın yapılacağı kliniğe ve doktorun uzmanlık seviyesi bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu konuda en güncel bilgileri İletişim kanallarımızı kullanıp Bize Ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Evet… Göz Altı Işık Dolgusu son yıllarda popülerleşmiş bir estetik uygulama olup pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Hayır… Gözaltı Işık Dolgusu deneyimli bir doktor tarafından ve uygun tekniklerle yapıldığında güvenli bir işlemdir.

Evet… Göz Altı Işık Dolgusu geçici bir uygulamadır. Bu işlemin etkileri 9 ila 18 ay etkilerini korur.

Göz Altı Işık Dolgusu Sonrası oluşan hafif şişlikler birkaç gün içinde kendi kendine geçer. Bu süre zarfında soğuk kompres uygulamak ve doktorun önerdiği ilaçları kullanmak yardımcı olabilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Sonrası bol su tüketmek, tuzlu ve baharatlı yiyeceklerden kaçınmak, soğuk kompres uygulamak ödemin atılmasına yardımcı olabilir.

Göz Altı Işık Dolgusu uygulamasının sonuçları hemen görülebilir. Ancak dolgunun tam olarak oturması ve nihai sonucun görülebilmesi için 1 ila 2 hafta beklenmesi önerilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Sonrası dolgu maddesinin tam olarak oturması ve nihai sonucun görülebilmesi için 1 ila 2 hafta beklenmesi gerekmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Sonrası Morluklar birkaç gün içinde geçer. Morlukların hızla geçmesine yardımcı olmak için doktorunuzun önerdiği ilaçları kullanabilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Sonrası Topaklanma durumunda mutlaka hekime başvurun. Doktorunuz topaklanmayı azaltacak veya çözecek uygun tedaviyi önerecektir.

Göz Altı Işık Dolgusunun tam anlamıyla oturması ve nihai sonucun görülebilmesi için 1 ila 2 hafta gerekmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu tamamlanma süresi kişiden kişiye değişir. Bu tedavi etkileri 9 ila 18 ay arasında sürebilir. Ancak kişinin metabolizma hızına ve dolgu maddesinin türüne bağlı olarak bu süre değişebilir.