Göğüs Estetiği Nasıl Yapılır

  1. Anasayfa
  2. Göğüs Estetiği Nasıl Yapılır

Göğüs estetiği nasıl yapılır? İz bırakmayan tekniklerle her yaş grubuna uygulanabilen göğüs estetiği ameliyatı operasyon süreci ve aşamaları araştırılması gereken bir süreç olmaktadır. Göğüs estetiği, genellikle göğüs büyütme, küçültme ve dikleştirme yöntemlerini içermektedir. Ameliyatın yapılış şekli uygulanacak yönteme göre değişmektedir.

Göğüs büyütmede kesi uygulanan göğüs bölgesine implant yerleştirilirken göğüs küçültmede fazla meme dokusu alınmaktadır. Göğüs estetiği operasyonları ile göğüs dokusundaki istenmeyen değişikliklerin ve form bozukluklarının ortadan kaldırılması, göğüslerin istenen forma kavuşturulması amaçlanmaktadır. Operasyon cerrahi bir işlem olmakta ve 1,5-2 saat sürmektedir. Göğüs estetiği yaptıranlar eşleriyle daha mutlu olduklarını ve istedikleri kıyafetleri giymenin keyfine vararak daha konforlu bir yaşama kavuştuklarını ifade etmektedirler.

Silikon Göğüs Estetiği Nasıl Yapılır?

Silikon göğüs ameliyatları genel anestezi ile gerçekleştirilmektedir. Steril ameliyathane ortamında, uzman plastik cerrahlar tarafından yapılmaktadır. Silikon protez ameliyatlarının farklı teknikleri mevcuttur. Silikonların yerleştirme tekniği danışanın omuz genişliği, göğüs kafesi yapısı ve kullanılacak silikon protezlerin yapısı ve boyutuna göre belirlenmektedir.

Silikon protez ameliyatına karar vermeden önce mutlaka uzman bir plastik cerrah tarafından konsültasyon yapılmalı ve danışanın operasyon için uygun olup olmadığı kesinleştirilmelidir. Kadını simgelemenin yanı sıra temel amacı bebeği emzirmek olan göğüsler kadınlar için oldukça önemli olmaktadır. Küçük meme boyutunu büyütmek için uygulanan meme silikonu günümüzde oldukça yaygındır. Günümüzde göğüs estetiği yaptıran ünlüler oldukça fazla olmaktadır.

Göğüs Dikleştirme Estetiği Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme estetik ameliyat sürecinde öncelikle mamografi ve meme ultrasonografisi yapılmaktadır. Göğüs dikleştirme estetik ameliyatları göğüs boyutuna göre sadece toparlama işlemiyle ya da daha küçük memelerde protez yardımıyla yapılmaktadır. Meme ebadına ve sarkma derecesine bağlı olarak ameliyat sonrası izlerin yeri ve büyüklüğü farklılık göstermektedir.

Göğüs dikleştirme estetik ameliyatı göğüs başı çevresinde ya da göğüs başının çevresinden aşağıya doğru inen kesi ile yapılmaktadır. Olası durumlar dışında göğüs altında kesi olmamaktadır. Yeterli göğüs dokusu varsa doku yeniden şekillendirilmekte ve göğüs başı yukarıya taşınıp cilt fazlalıkları çıkartılmaktadır. Göğüs estetiği İstanbul hastaneleri diğer illerdeki hastanelere nazaran daha fonksiyonlu olmaktadır.

3d Simülasyon İle Göğüs Estetiği Nasıl Yapılır?

3D simülasyon Göğüs estetiği nasıl yapılır?  Estetik operasyonun gerçekleştirileceği bölge seçilir ve çekilen fotoğraflar aracılığı ile cihazın özel yazılımının sunduğu imkânlarla operasyon sonrasından nasıl bir sonuca ulaşılmak istendiği simüle edilerek görülebilmektedir. 3D simülasyon cihazı sayesinde danışan ameliyat sonrası bir sürpriz ile karşılaşmamaktadır.

Seçeceği meme implantının şeklinin vücuduyla sağlayacağı uyumu görebilmektedir. Danışan damla tipi ya da yuvarlak meme tipi arasında tereddüt etmeden bir tercih yapabilmektedir. Meme boyutuna vücudu ile en uyumlu olacak oranda belirleyebilmektedir. Göğüs estetiği ekşi kullanıcı yorumlarına bakmanız tavsiye edilmektedir.

Hologram Göğüs Estetiği Nasıl Yapılır?

Hologram Göğüs estetiği nasıl yapılır? Cerrahın ideal estetik iyileştirme hedeflerini yansıtacak şekilde tasarlanmış danışana özel beden simülasyonları oluşturma imkânına sahip olmasını sağlamaktadır.

Bu uygulama için öncellikle danışanın göğüslerinin orijinal hali ve vücudun çeşitli açılarda 3 boyutlu kamera ile fotoğrafları çekilmektedir. Bu görüntüler bir bilgisayara yüklenmekte ve göğüslerde yapılacak değişiklikler özel yazılım programı ile dijital olarak modellenmekte ve hazırlanan yeni tasarım özel cihaz aracılığıyla hastanın görebilmesi için yine özel bir platforma yansıtılmaktadır.

Kompozit Göğüs Estetiği Nasıl Yapılır?

Kompozit göğüs büyütme cerrahisi kavramı son 5 yıldır ön plana çıkmaktadır. Bu teknikte göğüs implantı ile yumuşak göğüs dokusunu artıran lipofilling yönteminin eş zamanlı olarak uygulanmaktadır. İmplant, bir kas üstü düzlemde yerleştirilerek kolun hareketi ile implantın hareket etmesi engellenmektedir. Ayrıca bu konumlandırma şekli çok daha az ağrılı olmaktadır.

İmplantın yumuşak doku kapsamını yükseltmek için lipofilling yöntemi ile alınan yağ hücreleri implantın üst sınırına eklenmektedir ve ideal donör bölgesi karın ve kalça bölgesindeki yağlardır. Göğüs estetiği nasıl yapılır? sorusuna verilebilecek yanıtlardan biri de bu yöntem olmaktadır. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme yöntemini kullanmak doğal görünüme ulaşmayı sağlayan çok faydalı bir yöntem olmaktadır.

Brezilya Tipi Göğüs Estetiği Nasıl Yapılır?

Brezilya tipi göğüs Kişinin genel vücut yapısıyla uyumlu dolgun ve yuvarlak hatlar anlamına gelmektedir. Danışan eğer dolgun ve yuvarlak kalçalara sahip ise göğüs şeklinin de yuvarlak ve dolgun olması daha estetik ve dengeleyici bir görünüm de oluşturmaktadır.

Doğal kalça yapısı, göğüs kafesi genişliği, bel inceliği gibi faktörler göz önünde bulundurularak damla tipi implantta göğüs büyütme estetiğinde tercih edilebilmektedir. Göğüs şekli ve hacmi hesaplamalar sırasında kişinin yaşı, kilosu, boyu, var olan meme dokusu, göğüs kafesi genişliği, bel inceliği gibi birçok ölçüt göz önünde bulundurulmaktadır. Göğüs estetiği ne kadar sürede iyileşeceği danışanın durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Hawaii Tipi Göğüs Estetiği Nasıl Yapılır?

Estetik cerrahide yuvarlak meme implantları tercih edilir. Dolgun dekolte bölgesi özellikle bikini ve mayoda oldukça estetik bir görünüm sağlamaktadır. Yuvarlak yani meme dokusunun her tarafının eşit dolgunlukta olduğu göğüsler sutyen ve bikini desteği olmadan da dik bir görünüm sergilemektedir.

Hawaii tipi göğüs estetiğinde yuvarlak tip göğüsler daha fazla ön plana çıktığı için ameliyatsız teknikler de tercih edilmektedir. Dolgu tekniği dekolte bölgesi zayıf göğüslerde sonuçlar vermektedir. Eğer yeterli meme dokusu var ise hyaluronik dolgu estetiği yöntemi ile göğüslere Hawaii tipi göğüs büyütme estetiği yapılmaktadır. Göğüs estetiği İSTANBUL plastik cerrahları bu konuda oldukça başarılı bir iş çıkarmaktadır.