Göğüs Estetiği

  1. Anasayfa
  2. Göğüs Estetiği

Göğüs estetiği ; Kadınların daha fazla ihtiyaç duyduğu bir estetik türüdür. Doğum esnasında büyüklük, küçüklük ve bazen yaşa bağlı olarak gevşeklik problemi olur. Kilo kaybına bağlı deformasyonlar gibi problemler görülebilir. Tüm bu sorunlar için göğüs estetiği (meme estetiği) işlemine başvurulur. Göğüs dikleştirme ve göğüs küçültme ameliyatları arasında ne fark var? Tek fark birinde meme dokusunun alınması ile meme küçültme, diğerinde ise sadece sarkıklığın giderilmesi işlemidir. Göğüs estetiği (meme estetiği); teknik olarak her iki ameliyat birbirine çok yakın.

Göğüs Dikleştirme ya da Meme Dikleştirme Nedir 

Göğüs dikleştirme ameliyatı aynı zamanda mastopexy ya da meme kaldırma ameliyatı olarak da bilinen bir estetik meme operasyonudur. Göğüs dikleştirme (Meme dikleştirme) kişiye mükemmel sonucu ile birlikte mutluluk veren bir operasyondur. Meme yeniden şekilleniyor ve sarkıklığı tamamen ortadan kaldırmak, aynı zaman da da memeyi büyütmek veya küçültmek mümkündür. Ama bütün bunların bedeli memede bırakılan izler oluyor. Son teknoloji yöntemlerinde iz bırakmadan meme estetiği yapılacak bir ameliyat tekniği henüz bilinmiyor.

Göğüs dikleştirme ameliyatında mevcut olan teknikler meme ucunun deri ile birleşmesi, bütün çevresi boyunca ve meme altına doğru uzanan bir iz bırakıyorlar. Bu iz klasik yöntemlerle meme altında da devam etmektedir ve alttaki katlantı çizgisinde devam eder. Son yeni tekniklerde bu alt iz yapılmıyor. Genel olarak göğüs ne kadar sarkıksa olağan izlerin de o kadar uzun olacağını söyleyebiliriz.

Göğüs Büyütme Yöntemleri

Meme Büyütme Ameliyatı (Augmentasyon Mamoplasti) : Göğüs büyütmede (Meme büyütme) tüm dünya silikon protezler ile meme büyütme ameliyatlarını gerçekleştiriyor. Meme büyütme ameliyatı (göğüs büyütme) öncesi için yapılan muayenede cildinizin yapısı, mevcut meme dokusunun durumu, meme başının olduğu konum ve şekli, göğüs kasının durumu belirlenir.

  • Silikon Protezler ile ilgili merak edilenler?
  • Silikon protezler kanser yapabilir mi?
  • Silikon protezler emzirmeye engel olur mu?
  • Silikon protezler patlar mı?

Meme büyütme ameliyatı için kullanılan silikon protezler kanser yapmaz ve annelerin emzirmesine engel değildir. Bu protezler sert delici bir cisimle temas edip delinmedikleri sürece bütünlükleri bozulmaz. Bütünlüğü zarar görmüş protezlerin içi boşalacağı için değiştirilmesi de gerekmektedir.

Göğüs Ucu Estetiği Hakkında Merak Edilenler ve Ameliyat Sonrası Süreç

Meme ucu (areola) estetiği ameliyatı; Memenin ucuna ve etrafındaki kahverengi bölgeye estetik bir görüntü kazandırmak için yapılan cerrahi operasyondur. Meme ucunun şekil bozukluğuna bağlı olan problemleri meme ucu estetik ameliyatları tamamen ortadan kaldırabilir. Hastaya daha iyi bir görüntü kazandırır. Peki göğüs ucu problemleri nelerdir? Büyük ve aşırı kalın meme ucu, gömülmüş meme ucu, meme ucunun birden fazla olması durumlarıdır. Meme ucu estetiği ameliyatı olmuş hastaların ameliyat sonrasında anestezinin etkisi geçinceye kadar müşahede altında olması gerekir. Meme ucu estetiği sonrası gözetim süresi hastaların genelde iyileşme durumuna göre belirlenir. Anestezinin etkisi geçmesi durumunda herhangi bir sağlık sorunu olmayan hastaların taburcu işlemleri yapılabilir. Meme ucu estetiği sonrası, genelde hastaların taburcu işlemleri ameliyattan 3-5 saat sonra yapılmaktadır. Bu süre zarfında hastaların pansuman işlemleri hastanede yapılır. Aynı şekilde bu bilgiler erkeklerde görülen jinekomasti (meme küçültme) operasyonu için de geçerlidir.

Göğüs Estetiği Fiyatları Nedir

Göğüs estetiği ile istediğiniz görünüme siz de kavuşabilirsiniz. Göğüs estetiği, hastanın beklentisi ve talepleri doğrultusunda doktorun yapacağı operasyonu değerlendirmesi ile birlikte fiyatlar değişmektedir. Erkeklerde meme büyümesi ya da jinekomasti nedir? Sadece erkeklerde görülür. Jinekomasti adı verilen meme sorunu ciddi ölçüde kişilerin aynaya baktıklarında moral bozukluğuna sebep olmaktadır. Jinekomasti işleminde, vücut yağından fazla yağ dokusunun alınması sonucunda azaltma yapılmaktadır. Jinekomasti ameliyatı sonrası hastanede kalış süresi 1 gecedir. Ameliyat ortalama 2-3 saat sürmektedir. Jinekomasti ameliyatı için genel anestezi uygulanmaktadır. Kişiler ertesi gün işine dönebilir, fakat 3 gün istirahat önerilir. Jinekomasti ameliyatı sonrası ilk 10 günden sonra izlerin tamamen kaybolduğunu ve morlukların ortadan kalktığını göreceksiniz. Jinekomasti ameliyatı sonrası 4. gün bandajlar çıkarılır. Hasta 10-14 gün sonrasında işe dönebilir.

Meme Büyütme, Meme Küçültme, Meme Dikleştirme Ameliyatları sonrası süreç nasıl olur

Meme ameliyatı sonrası günlük bakım rutinlerinizi yapabilirsiniz. Kendiniz yemeğinizi yiyebilir ve tuvalete gidebilirsiniz. Eve döndüğünüzde 1-2 gün dinlenmeniz yeterli olacaktır. Meme büyütme ameliyatı, ağır kol hareketleri olmayan bir işiniz varsa 3.gün işinize dönebilirsiniz. 4. günden itibaren banyo yapabilirsiniz. Ama ameliyat bölgesinin su ile temasından kaçınılması gerekir. Meme büyütme ameliyatı sonrası hemen ertesinde kişiye balensiz bir sütyen giydiriliyor. Bunu 1 ay kadar giymekte yarar vardır. Operasyon sonrası ilk doktor kontrolü 1 hafta sonra yapılır. Kesi bölgesine yapıştırılan bantlar çıkartılır. Artık kontrol sonrası rahatça banyonuzu yapabilirsiniz. 1-2 hafta normal sporlardan uzak durmalısınız. Ağır sporlar ise mesela tenis, halter gibi ağır sporlar 1 ay yasak. Bebeğiniz varsa yine 1-2 hafta onu kucağınıza almamanız önerilir. Ama kucağınızda kaldırmadan da tutabilirsiniz. Meme büyütme ameliyatından 1 ay sonra ise her türlü iş, hareket ve spor serbesttir. Memenin tam formunu alması ise 6 ay kadar sürmektedir.

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

Tek Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

1 ila 2 Saat

Anestezi

Anestezi

Lokal

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

1 ila 3 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

3 ila 7 Gün

Tam İyileşme

Tam İyileşme

1 ila 2 Hafta

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

Ömür Boyu

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

1 Gün Yatış