Estetik Diş Hekimliği

 1. Anasayfa
 2. Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği insanların hayal ettikleri estetik gülüşe sahip olabilmeleri için yüzdeki ağız, diş, diş eti ve çene gibi gülümsemeye doğrudan etkisi olan bölgelerin şeklini, boyutunu, hizasını, rengini ve genel yapısına düzenleyerek sağlıklı bir hale getiren diş hekimliği uygulamalarının bütünüdür.

Estetik Diş Hekimliği uygulamaları ile öncelikle kusursuz dişler elde edilerek kişiye estetik bir gülüş kazandırılması hedeflenmektedir. Bu sürece kişinin klinik ortamında gerçekleştirilecek muayenesi ile başlanır.

Muayene sürecinde tespit edilen rahatsızlıklar için en uygun tedavi teknikleri kullanılarak dişlerdeki madde kayıpları, çarpıklıklar, ayrıklıklar, lekelenmeler, çatlaklar, kırıklar, renk bozulmaları, çürümeler gibi dişin genel sağlığını ve kozmetik görünümünü bozan tüm sorunlar doğru bir tedavi planı ile ortadan kaldırılır.

Estetik Diş Hekimliği uygulamaları ile kişilerin ağız, diş, diş eti ve çene bölgelerinde maruz kaldıkları estetiksel problemler giderilirken diğer yandan konuşma, ısırma, çiğneme, gülme gibi işlevsel konularda var olan rahatsızlıklar da iyileştirilir.

Estetik Diş Hekimliği tedavi süreci kişinin genetik özellikleri, ağız - diş - diş eti - çene bölgeleri yapısı ve maruz kaldığı kozmetik rahatsızlıklar göz önüne alınarak kişiye özel teknikler ile yapılmakta ve farklı sürelerde tamamlanmaktadır.

Kişiyi hayal ettiği estetik gülüşe kavuşturmak için ağız, diş, diş etleri ve çene bölgesinde gereken kozmetik değişimler yapılırken diğer yandan dişlerdeki çürükler, form bozuklukları, diş eti hastalıkları gibi birçok fonksiyonel problem de Estetik Diş Hekimliği kapsamında tedavi edilmektedir.

Estetik Diş Hekimliği uygulamaları sonucunda kişinin hayal ettiği doğal, güzel ve estetik gülümsemeye sahip olabilmesi için diş ve diş etleri birbiriyle uyumlu bir hale getirilir. Kısacası Estetik Diş Hekimliği kapsamında hastanın yüz bölgesinde gülümsemeyi direkt olarak etkileyen her ayrıntıya dokunuş yapılması sağlanır.

EST Point Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak uzman diş hekimlerimiz ve modern teknolojinin tüm imkanları kullanılarak hazırlanmış klinik şartlarımız ile hastalarımıza Estetik Diş Hekimliği başta olmak üzere Ağız, Diş, Diş Eti ve Çene sağlığı ile ilgili ihtiyaç duydukları tüm konularda yardımcı olan başarılı uygulamalar gerçekleştirmekteyiz.

Sizlerde Hemen Bize Ulaşıp randevu alarak Estetik Diş Hekimliği alanında uzman hekimlerimiz kontrolünde, ESTPoint garantisi ve kalitesiyle Estetik Diş Hekimliği uygulamaları yaptırabilir; ağız, diş, diş etleri ve çene bölgenizde var olan estetiksel problemlerden hızla kurtularak hayal ettiğiniz estetik gülüşe ve inci gibi dizilmiş dişlere güvenli, konforlu, etkili bir tedavi yöntemiyle hızla sahip olabilirsiniz.

Estetik Diş Hekimliği Nedir 

Estetik Diş Hekimliği kişinin arzu ettikleri ettiği kusursuz gülüşe sahip olabilmesi için yüz hatlarını oluşturan ve gülümsemeye direkt olarak etki eden ağız, diş, diş eti ve çene gibi bölgelerin şeklini, boyutunu, hizasını, rengini ve genel yapısına düzenleyerek sağlıklı bir hale getiren diş hekimliği ana bilim dalıdır.

Estetik Diş Hekimliği kapsamında bir yandan insanların estetik bir gülüşe sahip olabilmesi için gerekli Kozmetik Diş Hekimliği uygulamalarını gerçekleştirilirken diğer yandan ağız yapısının ve fonksiyonunun sağlıklı bir hale getirilmesi sağlanır.

Günümüzde modern teknolojinin sağlık uygulamalarına getirdiği yenilikler sayesinde ağız, diş, diş eti, çene gibi yüz hatlarına ve gülümsemeye direkt olarak etki eden bölgelerde farklı nedenlerle oluşan estetiksel veya fonksiyonel problemler sonucu özgüven kaybı yaşayan kişilerin, klinik şartlarında Estetik Diş Hekimliği alanında uzman doktorlar tarafından yapılacak tedavileri sağlıklı ve parlak bir gülümsemeye sahip olmalarına imkan tanıyacaktır.

Estetik Diş Hekimliği uygulamaları kişilere Hollywood Smile olarak adlandırılan uygulamadaki inci gibi dizilmiş bembeyaz dişlerin mükemmelliğinin yanı sıra doğallığı ve bu kusursuz dişlere eşlik eden mükemmel diş etleri ve ağız - çene yapısını sunmaktadır.

Estetik Diş Hekimliği Amacı Nedir 

Estetik Diş Hekimliği uygulamaları insanların öncelikle dişlerinde farklı nedenlerle ortaya çıkan kozmetik problemleri gidererek hayal ettikleri ağız ve diş görünümüne sahip olmalarını sağlamaktadır. Bununla birlikte oğuz, diş, düşüktü ve çene bölgelerinde var olan fonksiyonel problemlerde tedavi edilecek kişi sağlığına kavuşturulur.

Estetik Diş Hekimliği uygulamalarının temel hedefleri arasında;

 • Bireyin yüz hatları ile %100 uyumlu estetik bir gülüşe sahip olması,
 • Sorunlu dişler için gerekli olan tedavi yöntemleri uygulanarak doğal, estetik ve inci gibi dizilmiş bembeyaz dişlerin elde edilmesi,
 • Diş eti problemleri giderilerek sağlıklı bir renge ve boyuta ulaşması,
 • Kişinin sağlıklı ve estetik ağız - diş yapısına sahip olması,

gösterilebilir.

Estetik Diş Hekimliği Tedavisi Nasıl Yapılır 

Estetik Diş Hekimliği bu alanda uzman hekimler tarafından klinik şartlarında gerçekleştirilen ve tedavinin kişiye özel olarak planlandığı uygulamalar bütünüdür. Uzman diş hekimi hastanın ağız, diş ve çene yapısını detaylı olarak incelemek için 3D tomografi ve panoramik röntgen gibi birçok tanı yönteminden faydalanır.

Kişinin ihtiyaçlarına ve isteklerine en yüksek oranda yanıt verebilmek için hastanın diş yapısı, diş boyu ve dişlerinin ağız içerisindeki dizilimi detaylı olarak incelenir. Bu değerlendirmeler göz önünde bulundurularak Estetik Diş Hekimliği kapsamında uygulanan yöntemler tedavi planı ile belirlenen sırada hastaya uygulanır.

Estetik Diş Hekimliği tedavi planı hastanın ihtiyaç duyduğu uygulama miktarına göre kişiye özel olarak hazırlanır. Örnek vermek gerekirse;

 • Dişlerin de sararma problemi bulunan hastalara Diş Beyazlatma uygulaması yapılır.
 • Farklı nedenlerle diş kaybı yaşamış kişilerde İmplant Uygulamaları gerçekleştirilir.
 • Dişlerinde aşınma, çatlama ya da kırılma problemleri bulunan kişilerde Diş Kaplama tedavisi uygulanır.

gibi pek çok uygulama hastanın ihtiyaç duyması halinde belirli bir sıralama ile uygulanır.

Estetik Diş Hekimliği uygulamalarının süresi kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Hastanın var olan problemleri, ihtiyaç duyduğu uygulamalar ve genetik yapısı iyileşme sürecini direkt olarak etkilemektedir.

Estetik Diş Hekimliği Hangi Uygulamaları İçerir 

Estetik Diş Hekimliği bu alanda tedavi olmayı isteyen kişilere ihtiyaçları doğrultusunda pek çok yöntem sunan geniş uygulama yelpazesine sahip diş hekimliği ana bilim dalıdır. Tedavi öncesi gerçekleştirilen muayenede hastanın var olan problemleri ve ihtiyaçları tespit edilerek doğru sıra ile yapılacak yöntemler belirlenir.

İnsanlara estetiği ve sağlığı bir arada sunan Estetik Diş Hekimliği kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar arasında;

 • Porselen Dolgu (Beyaz Dolgu)
 • Diş Beyazlatma (Bleaching)
 • Diş Kaplama (Zirkonyum & Lamine Kaplama)
 • İmplant Uygulamaları
 • Ortodonti Tedavisi
 • Diş Eti Estetiği
 • Kron & Köprü Uygulamaları

gösterilebilir.

Yukarıda belirttiğimiz diş hekimliği tedavi yöntemleri arasından hastanın ihtiyaç duyduğu uygulamalar Estetik Diş Hekimliği kapsamında oluşturulan tedavi planına uygun olarak gerçekleştirildiğinde kişi arzu ettiği estetik gülümsemeyi sahip olabilmektedir.

Porselen Dolgular 

Diş Dolgusu insanların dişlerinde farklı nedenlerle oluşan çürüme veya enfeksiyonların diş kaybına yol açmadan temizlenerek diş içerisinde oluşan boşluğun kişinin sağlığına ve ağız yapısına en uygun malzemeyle doldurulduğu Estetik Diş Hekimliği uygulamasıdır.

Günümüzde en sık tercih edilen diş hekimliği tedavisi yöntemi olarak da bilinen Dolgu Uygulamaları kişilerde sadece diş kaybını engellemek için değil diş yapısını daha estetik bir hale getirmek içinde kullanılabilir.

Estetik Diş Hekimliği kapsamında gerçekleştirilen Porselen Dolgu veya Beyaz Dolgu olarak adlandırılan uygulamalarla uygun dolgu malzemesi ve tekniği tespit edilip kişinin doğal rengine en yakın, pürüzsüz ve parlak dişlere sahip olması sağlanır.

Diş Beyazlatma 

Diş Beyazlatma insanların farklı sebeplerle dişlerinde oluşan sararmalar, lekelenmeler, renk değişimleri, koyulaşmalar gibi birçok problemin giderilerek dişlerin doğal diş görünümüne en yakın ve beyaz bir hale ulaştırıldığı Estetik Diş Hekimliği tedavi yöntemidir.

Modern teknolojinin sağlık alanına getirdiği yenilikler ile birlikte Diş Beyazlatma uygulamaları kişilerin hayal ettiği sonuçları kalıcı olarak sunmaktadır.

Porselen Kron veya Köprüler 

İnsanlarda değişik sebeplerle yaşanan diş kayıpları sonrası komşu dişler uzman diş hekimi kontrolünde kesilerek ağız içerisindeki boşluğun kapatılacak şekilde porselen köprülerin yapılabildiği Estetik Diş Hekimliği uygulamaları mevcuttur. Bununla birlikte tek diş kesimleri ile de kişinin yaşadığı estetik kaygılar giderilebilir.

Bununla birlikte daha şeffaf ve doğal bir görünüm hayal eden kişiler için Tek Diş veya Köprü Uygulamaları diş minesi ile en uyumlu madde olarak da bilinen zirkonyum kullanılarak da yapılabilir.

Porselen Lamine 

Estetik Diş Hekimliği uygulamaları kapsamında gerçekleştirilen Lamine Kaplama kişinin dişlerinde var olan lekelenmelerin, renk değişimlerinin, sararmaların ve belirli seviyedeki çarpıklıkların hızlı bir şekilde giderildiği Diş Kaplama tedavi tekniğidir.

Porselen Lamine olarak adlandırılan bu uygulamada problem yaşanan dişlerin ön yüzeyleri çok ince bir şekilde aşındırılarak kişiye özel boyda ve renkte üretilen kaplamalar doğal dişlere yapıştırılarak uygulama tamamlanır.

Zirkonyum Kaplama 

Zirkonyum Kaplama insanların dişlerinde farklı nedenlerle oluşan kozmetik problemlerin doğal dişlere ve diş etlerine en uyumlu, ışık geçirgenliği yüksek bir kaplama yöntemi ile giderilmesinin sağlandığı Estetik Diş Hekimliği tedavi yöntemidir.

Zirkonyum Kaplama uygulamalarında dijital ortamda tasarlanan ve laboratuvarda üretilen Zirkonyum Dişler klinik şartlarında hastanın ağzına takılır. Estetik ve doğal bir yapıya sahip olan zirkonyum maddesi kullanılarak üretilen dişler hastanın ağzı ve dişleri ile %100 uyum içerisinde olarak estetik bir görünüm oluşturur.

Diş Eti Estetiği 

İnsanların estetik bir gülüşe sahip olabilmeleri için dişler kadar diş etleri de sağlıklı ve ağız yapısıyla uyumlu olmalıdır. Diş Eti Estetiği uygulamaları kişinin diş etlerinin genel yapısı, şekli, rengi, sınırları üzerinde yapılan tespitler sonrası gerekli düzenlemelerin gerçekleştirildiği Estetik Diş Hekimliği uygulamasıdır.

Diş Eti Estetiği ile insanların diş etlerinde var olan kozmetik problemler giderilebildiği gibi diş etlerinde oluşan kanamalar, şişlikler, iltihaplanmalar gibi rahatsızlıklar da bu uygulama kapsamında gerçekleştirilen tedavi yöntemleri ile giderilebilir.

Ortodonti Tedavileri 

İnsanların dişlerinde var olan çarpıklıklar, yamukluklar, eğrilikler ve ayrıklıklar gibi dizilim bozuklukları kişinin arzu ettiği Ortodonti tedavi yöntemi ile giderilerek sahip olmak istediği estetik gülüşe kavuşması sağlanır.

İmplant Uygulamaları 

Kişilerin farklı nedenlerle maruz kaldıkları diş kayıpları hasta için en uygun İmplant tedavi yöntemi belirlenip uygulanarak diş eksikliği nedeniyle yaşanan estetiksel ve fonksiyonel tüm problemlerin giderilmesi sağlanır.

Estetik Diş Hekimliğinin Önemi 

Her insan estetik ve çekici yüz hatlarına sahip olmayı hayal eder. Kişinin kendisini güzel ve çekici hissetmesi sosyal yaşantısında, iş hayatında özgüven sahibi olmasına ve mutlu bir yaşam sürmesine imkan tanır.

Estetik Diş Hekimliği geçmişten günümüze gelen güzellik anlayışında her zaman ön planda olmuş ağız ve diş estetiği ile ilgilenerek kişilerin özgürce gülümsemelerine olanak sağlar. İnsanlar arası iletişimde içten ve sıcacık bir gülümseme ortama pozitif bir enerjiye yayarak daha güçlü ilişkiler kurulmasına yardımcı olmaktadır.

Dişlerinde, diş etlerinde, ağız veya çene bölgelerinde farklı nedenlerle estetiksel ve fonksiyonel problemler bulunan kişiler gülümsemekten çekinir. Estetik Diş Hekimliği uygulamaları kapsamında kişiye özel planlanan tedavinin tamamlanması ile hasta özgürce gülümsemeye, konuşmaya ve daha sağlıklı ilişkiler kurmaya başlar.

Estetik Diş Hekimliği uygulamaları kişinin sağlıklı ve estetik dişlere sahip olabilmesi için ihtiyaç duyulan tedavi tekniklerine göre planlanır. Bu uygulamaların temel hedefi hastaya hayal ettiği estetik gülüşü kazandırırken diğer yandan ağız ve diş sağlığını korumaktır.

Estetik Diş Hekimliği Fiyatları 

Ağız, diş, diş eti veya çene bölgelerinde farklı nedenlerle oluşan kozmetik problemler sonucu sosyal hayatında ve iş yaşantısında sorunlar yaşayarak kliniğimize ulaşan kişilerden en sık aldığımız soru Estetik Diş Hekimliği Fiyatları 2023 yılında ne kadar olmaktadır.

Öncelikle sağlık alanında gerçekleştirilen uygulamalarda kişi muayene edilmeden bir fiyat belirlemenin doğru olmayacağını kişiye ileterek, kliniğimizde Uzman Diş Hekimi tarafından yapılacak muayene sonucunda tedavi süreci ve ücretini net olarak ifade edebileceğimizi belirtmekteyiz.

Estetik Diş Hekimliği Fiyatları ile ilgili farklılık oluşmasına neden olan pek çok durum bulunmaktadır. Bu durumlar arasında;

 • Hastanın ağız, diş ve çene yapısı,
 • Kişinin ağız ve dişlerinde var olan kozmetik problemler,
 • Hastaya Estetik Diş Hekimliği kapsamında uygulanacak tedavi yöntemleri,
 • Uygulama yapılacak  hastanın genetik yapısı ve yaşı,
 • Tedaviyi gerçekleştirecek klinik ve diş hekiminin tecrübesi,

şeklinde sıralayabiliriz.

Sizlerde farklı sebeplerle ağız, diş ve diş etlerinizde yaşadığınız estetiksel rahatsızlıklar sonucu ortaya çıkan gülüş bozulmalarından Estetik Diş Hekimliği uygulamaları ile kurtulmak, hayal ettiğiniz doğal, güzel ve estetik gülüşe sahip olmak için Hemen Bizi Arayın...
ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

1

Operasyon Süresi

4-6 saat

Anestezi

Lokal Anestezi

Hassasiyet Süreci

1 - 3 Gün

İşe Dönme Süresi

1 Gün

Tam İyileşme

7 Gün

Sonuçların Kalıcılığı

Sürekli

Hastanede Kalma Süresi

1 Gün