Estelift

 1. Anasayfa
 2. Estelift

Estelift ESTPOINT bünyesinde Medikal Estetik kapsamında tedaviler sunan uzman hekimler tarafından özellikle yüz bölgesine uygulanarak cildi parlak, genç ve çekici bir hale getiren estetik tedavi yöntemidir. Ameliyatsız Yüz Germe veya Full Face Restorasyon olarak da ifade edilen bu tedavi cerrahi bir uygulama olmaması sebebiyle gün geçtikçe daha fazla tercih edilir hale gelmiştir.

Estelift kadın veya erkek fark etmeksizin farklı nedenlerle yüz bölgesinde kırışıklıklar, lekeler, sarkmalar, çizgiler gibi estetiksel problemler oluşan her bireye kolayca uygulanabilen, kişiye özel hazırlanan karışımın uzman doktor kontrolünde ihtiyaç duyulan bölgeye enjekte edildiği Medikal Estetik uygulamasıdır. Uygulama esnasında kanül kullanıldığı için ağrısız ve konforlu bir tedavi yöntemidir. Ortalama 30 ila 45 dakika süren Estelift işlemi ile hayal ettiğiniz estetik ve çekici yüz hatlarına kolayca ulaşabilirsiniz.

Estelift insanların yüzünde genetik faktörler ve yaşlanma başta olmak üzere pek çok farklı nedene bağlı oluşabilen estetiksel sorunları hızla gidererek kişinin hayal ettiği estetik, çekici, genç ve ışıldayan yüz hatlarına sahip olmasına imkan tanır. Dolgu gibi yapay bir görünüm vermeyen Estelift uygulamasıyla arzu ettiğiniz natural ve genç yüz yapısına sahip olabilirsiniz.

Yüzde birçok farklı bölgeye yapılabilen ESTELIFT uygulamasının en sık kullanıldığı alanlar;

 • Alın Bölgesi
 • Göz Çevreleri
 • Göz Altları
 • Elmacık Kemikleri
 • Nazolabial Bölge
 • Dudak ve Çevresi
 • Yanaklar
 • Çene Hattı
 • Boyun Bölgesi

şeklinde belirtilebilir. Estelift uygulaması kişilerin ihtiyaçları ve hekimin önerileri dikkate alınarak belirlenen spesifik bölgelerde gerçekleştirilir.

Estelift uygulaması anestezik krem kullanılarak gerçekleştirildiği için ağrısız bir işlemdir. Tedavi esnasında hekim belirlediği alanlara kanül yardımıyla özel içeriğe sahip bir maddeyi (FLOSHA) doğru şekilde enjekte eder. FLOSHA cilt altına girerek hacmi artırır, kırışıklıkları doldurur, cildin daha genç ve taze bir görünüme kavuşmasını sağlar. Uygulama 30 ila 45 dakika içerisinde tamamlanır.

Patenti ESTPOINT Medikal Estetik ve Güzellik Merkezine ait olan karışım Estelift uygulaması kapsamında kişiye özel olarak hazırlanır. Tüm Yüz Germe olarak ifade edilen bu tedavi esnasında kullanılan karışım birçok vitamin, mineral ve destekleyici yapı içermektedir. Estelift ile cilde enjekte edilen özel karışım Somon DNA, Mezoterapi, Gençlik Aşısı ve PRP gibi tedavilerde kullanılan etken maddelerin karışımı gibi düşünülebilir.

Estelift Fiyatları uygulamanın yapılacağı bölgeye, kullanılan malzemenin miktarına, hekimin deneyimi ve tedavinin yapıldığı kliniğe göre değişkenlik gösterir. Bununla birlikte birden fazla seans gerektirebilecek durumlar da fiyatları etkileyebilir. ESTPOINT özel bir Medikal Estetik uygulaması olarak kullanmaya başladığı bu yöntemi güvenli, konforlu ve başarılı bir şekilde tamamlamaktadır.

Estpoint Sağlık ve Güzellik Merkezi olarak İstanbul da bulunan kliniklerimizde güvenilir ve uzman ekibimizle sizlere hizmet verdiğimizi belirtmek isteriz. ESTELIFT uygulamamız ve bu tedavi kapsamında kullandığımız FLOSHA hakkında detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz

Estelift Nedir 

Estelift yüzdeki kırışıklık, sarkma, çizgi ve asimetri gibi sorunları gidermek için cilt altına özel bir maddenin enjekte edildiği Medikal Estetik uygulamadır. ESTELIFT ile daha genç, dolgun ve canlı bir yüz görünüme kavuşmak mümkündür. Bu uygulamada FLOSHA olarak adlandırılan ve vücutta doğal olarak bulunan (eriyebilen) maddelerden oluşan bir karışım kullanılır. Bu sayede Estelift yaptırmanın insan sağlığına olumsuz bir etkisi olmaz.

Flosha Nedir 

Flosha bakteriyel fermantasyon ile üretilen yüksek moleküler ağırlığa sahip Hyaluronik Asitin en güvenilir çapraz bağlama ajanı olan BDDE kullanılarak LTCT teknolojisi sonucu retiküle forma getirilmesi prosedürü ile üretilen özel bir maddedir.

Monofazik bir HA ve PLA karışımı olan FLOSHA sayesinde dokularda homojen dağılım ve oldukça doğal sonuçlar elde edilir. Uygulamadan hemen sonra dokuda hızla hacim artışı görülür. Bununla birlikte lidokain içeriği sayesinde oldukça konforlu bir uygulama süreci sunar.

FLOSHA etken maddesi kullanılarak gerçekleştirilen Estelift uygulaması ile kişilerden yüzün yeniden yapılandırılması sağlanarak hayal edilen estetik görünümün güvenli ve konforlu bir tedavi süreciyle elde edilmesi amaçlanır.

Estelift Ne İşe Yarar 

ESTPOINT bünyesinde hizmet veren steril klinik ortamında Medikal Estetik uzmanları eliyle yapılan Estelift uygulaması insanların yüz bölgesinde farklı nedenlerle oluşan birçok sorunun hızla giderilmesini sağlar. Flosha olarak ifade edilen özel karışımların problemli bölgelere enjekte edildiği bu uygulama sayesinde tedavi edilen rahatsızlıklar arasında;

 • Alın bölgesindeki kırışıklıkların, olukların ve çizgilerin giderilmesi,
 • Kaz ayaklarının ortadan kaldırılması,
 • Gözaltlarında oluşan morlukların, çizgilerin ve kırışıklıkların yok edilmesi,
 • Elmacık kemiklerindeki hacim kayıplarının giderilmesi,
 • Nazolabial bölgede oluşan çizgilerin ve derin olukların yok edilmesi,
 • Dudakların dolgun ve pürüzsüz bir hale getirilmesi,
 • Çene hattının arzu edilen şekilde düzenlenmesi,
 • Boyun bölgesindeki sarkmaların ve kırışıklıkların giderilmesi,

belirtilebilir.

Estelift Nasıl Yapılır 

Estelift uygulaması vitamin peptitleri, hyaloronik asit ve kolajen içeriği ile çeşitli sebeplere bağlı yüz bölgesinde oluşan deformasyonların iyileştirilmesini sağlayan Medikal Estetik tedavi yöntemidir. Kişileri estetiksel açıdan rahatsız eden pek çok problem bu tedavi kapsamında hızla giderilmektedir. Oldukça konforlu ve ağrısız bir uygulama olan Estelift ortalama 30 ila 45 dakika içerisinde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Estelift Uygulaması Nasıl Yapılıyor sorusuna maddeler halinde;

 • Estelift ameliyatsız olarak yapılabilen ve kısa süren bir uygulamadır.
 • Flosha olarak ifade edilen etken madde kişinin ihtiyaçlarına özel olarak hazırlanır.
 • Uygulama alanlarına anestezik krem sürülerek sürecin ağrısız tamamlanması sağlanır.
 • Yüzde işlem yapılacak bölgeye etken madde kanül yardımıyla enjekte edilir.
 • Enjeksiyon sonrası ciltte bir gerilme ve dolgunluk hissedilir.
 • Estelift 30 ila 45 dakika kadar sürer ve sonuçlar hemen fark edilir.
 • Ameliyatsız Yüz Germe veya Full Face Restorasyon olarak bilinen bu işlem doğal bir görünüm sunar.

şeklinde yanıt verebiliriz.

Estelift Etkisini Ne Zaman Gösterir 

Estelift uygulaması sırasında kullanılan malzemeye ve kişinin genetik yapısına bağlı olarak yüzde ve işlem bölgesinde hafif şişlikler oluşabilir. Flosha olarak adlandırılan kişiye özel karışımların kullanıldığı Estelift Uygulamaları sonrası olumlu etki hemen kendisini gösterir. Kişinin arzu ettiği estetik yüz hatlarına kavuşması için 1 haftalık bir süre gerekmektedir.

Estelift Ne Kadar Dayanır

ESTELIFT olumlu etkisi hemen ortaya çıkaran bir Medikal Estetik tedavi yöntemidir. Bu tedavi ile edilen sonuçlar 12 ila 18 ay süreyle kalıcılığını korumaktadır. Tedavi esnasında kullanılan etken madde içeriği sayesinde kolajen sentezi uyarılacağı için uzun vadede etkileri çok daha fazla görülecektir. Hızlı ve kolay bir uygulama süreci sunan Estelift aynı zamanda görülebilir sonuçların hemen elde edilmesine de olanak sağlamaktadır. Kişilerin talepleri doğrultusunda anında sonuç aldıklarını görebilmeleri onları daha mutlu ederek bu işlemi yaptırmaya daha çok teşvik etmektedir.

Estelift Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Estelift Sonrası İyileşme Süreci oldukça hızlıdır. Bununla birlikte bazı durumlarda uygulama sonrası hafif şişlik ve kızarıklık gibi yan etkiler görülebilir. Bu yan etkiler geçici olmakla birlikte birkaç gün içinde kendiliğinden kaybolur.

Estelift uygulamasının ardından birkaç basit yönergeyi takip ederek en iyi sonuçları elde edebilir ve iyileşme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. İşte Estelift Sonrasında Dikkat Edilmesi Gereken Bazı Önemli Noktalar;

 • İşlem yapılan bölgeye ilk 24 saat dokunmamak, masaj yapmamak veya ovalamamak,
 • Tedavisi bölgesine soğuk kompres uygulayarak olası şişliğin önüne geçmek,
 • Uygulama sonrası ilk 1 hafta boyunca güneşe çıkmamak veya yüksek faktörlü güneş koruyucu kullanmak,
 • Estelift Sonrası 7 ila 10 günlük süreçte aşırı sıcak veya soğuk ortamlardan kaçınmak,
 • Tedaviden sonra 2 hafta boyunca alkol, sigara veya kan sulandırıcı ilaç kullanmamak,
 • İşlem sonrası ilk 1 ay ağır egzersiz yapmamak ve yorucu aktivitelerden uzak durmak,

olarak belirtilebilir.

ESTPOINT olarak ESTELIFT tedavimiz hakkında tüm soru ve endişelerinizi Hemen Bizimle Paylaşmanızı rica ederiz. Sizinle birlikte yüzünüzün sağlıklı ve genç görünüme ulaşmasını sağlamak için buradayız.

Estelift Faydaları 

ESTPOINT bünyesinde gerçekleştirilen tüm Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi uygulamaları gibi Estelift tedavisi de oldukça faydalı ve başarılı bir işlemdir. İnsanların yüz hatlarında pek çok farklı nedene bağlı oluşabilen deformasyonların tedavi edilmesinde kullanılan bu uygulamanın faydaları arasında;

 • Estetik, genç ve parıldayan yüz hatları,
 • Aydınlık ve canlı bakışlar,
 • Sağlıklı, pürüzsüz ve yenilenmiş bir cilt,
 • Dolgun dudaklar ve belirgin elmacık kemikleri,
 • Net bir çene hattı ile doğal ve çekici bir yüz,

gösterilebilir.

Her zaman olduğu gibi estetik tedaviler öncesi ve sonrasında bir uzmanın rehberliği esastır. Estpoint uzman ekibi ve modern klinik şartlarıyla birlikte en uygun tedavi planını oluşturmak için her aşamada yanınızda olmaktadır. Cildinizin en sağlıklı ve genç görünümüne ulaşmanızı sağlamak için her daim hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Estelift Fiyatları 

Estelift Fiyatları hakkında bilgi almak için ulaştığınız kliniklerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Sağlık alanında gerçekleştirilen işlemlerde hasta muayene edilmeden net bir fiyat vermek mümkün değildir. Bu hususta en doğru fiyatlar uzman doktor tarafından yapılacak muayene sonucu tedavi planının oluşturulması ile ortaya çıkmaktadır.

Estelift Fiyatları 2.500 TL - 5.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Estelift Fiyat için bizimle iletişime geçiniz.

ESTELIFT Fiyatları 2024 yılında birçok farklı nedene göre değişiklik göstermekle birlikte bu nedenler arasında;

 • Kişinin genetik özellikleri ve yaşı,
 • Yüz bölgesinde yaşanan estetiksel problemler,
 • Tedavi için gerekli görülen etken madde miktarı,
 • Arzu edilen sonuç için gerekli seans sayısı,
 • Uygulamayı gerçekleştirecek hekimin ve kliniğin tecrübesi,

Medikal Estetik kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar ile ilgili daha detaylı bilgiler almak, Estetik Cerrahi alanında uzman hekimlerimiz tarafından muayene edilerek size özel tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın...

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

Tek Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

30 ila 45 Dakika

Anestezi

Anestezi

Anestezik Krem

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

1 ila 3 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

Hemen

Tam İyileşme

Tam İyileşme

1 ila 2 Hafta

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

12 ila 18 Ay

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

Aynı Gün Çıkış

Estelift insanların yüz bölgesinde farklı nedenlerle oluşabilen kırışıklık, sarkma, çizgi ve asimetri gibi sorunları gidermek için cilt altına özel bir maddenin enjekte edildiği Medikal Estetik tedavi yöntemidir. Ameliyatsız Tüm Yüz Germe veya Full Face Restorasyonu olarak da ifade edilmektedir.

Flosha bakteriyel fermantasyonla üretilen yüksek moleküler ağırlığa sahip Hyaluronik Asitin en güvenilir çapraz bağlama ajanı olan BDDE kullanılarak LTCT teknolojisi ile retiküle forma getirilmesi sonucu üretilen özel bir maddedir. Bu madde içeriği sayesinde vücutta kolajen sentezi uyarılacağı için uzun vadede etkileri çok daha net bir şekilde görülmektedir.

ESTELIFT kişilerin yüz bölgesinde estetiksel problemlere maruz kalabilen alın, yanak, göz çevresi, dudak, elmacık kemiği, çene, ve boyun gibi alanlara uygulanabilir. Tedavi esnasında kullanılan etken maddenin özelliği sayesinde doğal ve natural bir görünüm oluşturulur.

Estelift tedavisi kapsamında kullanılan Flosha karışımları içeriğinde Hyaluronik Asit, Lidokain gibi doğal ve onarıcı maddeler içerir. Monofazik bir HA ve PLA karışımı olarak ifade edilebilir.

Estelift uygulaması steril klinik ortamında Dermatoloji ve Medikal Estetik alanında uzman hekimler tarafından 30 ila 45 dakika içerisinde yapılmaktadır.

Estelift uygulamasının kalıcılığı kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 12 ila 18 ay etkisini sürdürmektedir. Tedavi esnasında kullanılan etken madde içeriği sayesinde kolajen sentezi uyarılacağı için uzun vadede etkileri çok daha fazla olarak görülecektir.

Hayır… ESTELIFT uygulaması esnasında herhangi bir ağrı ve sızı hissedilmez. Uygulama sürecinde kanül yardımıyla enjeksiyon yapıldığı için kişiler konforlu bir tedavi geçirirler.

Estelift Tedavisi Fiyatı kişinin ihtiyaçlarına bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bu konuda en doğru bilgileri İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşarak alabilirsiniz.

Estelift uygulaması ile kişilerin yüz bölgesinde farklı nedenlerle oluşabilen kırışıklık, oluk, çizgi, sarkma gibi pek çok problem güvenli, konforlu ve hızlı bir süreçle giderilebilir.