Erkeklerde Meme Büyümesi Nedir

  1. Anasayfa
  2. Erkeklerde Meme Büyümesi Nedir

Erkeklerde meme büyümesi nedir? sorusu son zamanlarda pek çok kişinin merak ettiği konulardan birini oluşturmaktadır. Erkeklerde meme büyümesi sorunu ofis ortamında çalışma, hareket azlığı ve özellikle ergenlik çağındaki yanlış beslenme sonucu kilo alımı gibi nedenlerle yaşandığı bilinmektedir.

Estetik görünüm için bazı yerlerde sorun olarak algılanan bu duruma birçok çözüm yolu oluşturulmaktadır. Yaz dönemlerinde dar tişört giymek ve plajda mayo ile dolaşmak böyle durumlarda erkeklerin rahatsızlık duymasına neden olmaktadır. Bu durumu sadece dışarıya yönelik değil her yerde aynı şekilde rahatsızlık duyan erkekler için farklı çözüm yolları bulunmaktadır. Jinekomasti olarak da bilinen bu durumun uzman kişiler tarafından uygulanan bir operasyon ile kalıcı çözümü sağlanmaktadır.

Erkeklerde Meme Büyümesi

Erkeklerde meme büyümesi nedir? sorusunun cevabına yönelik pek çok durum ortaya çıkmaktadır. Pek çok erkekte farklı nedenlerden dolayı görülebilen meme büyümesi estetik olarak rahatsız edici özellik oluşturabilmektedir. Erkeklerde meme büyümesi ya da diğer adıyla jinekomasti meme dokusunun olağan dışı şekilde büyümesi durumuna denilmektedir. Jinekomasti erkek memesinde kanser dışında herhangi bir nedenden dolayı normalden farklı olarak değişmesini ifade etmektedir.

Memelerde yağ dokusundan ziyade bez dokusunda meydana geldiği bilinen bu durumun genel olarak hormonal bir sistem bozukluğu olarak bilinmektedir. Memelerde meydana gelen yağ dokusunda ki artış jinekomastiye neden olmamaktadır. Böyle bir surum yaşanması halinde daha farklı çözümler üretilmektedir.

Erkeklerde Meme Büyümesi Neden Olur?

Erkeklerde meme büyümesi hormonlardan kaynaklı bir sistem bozukluğu olarak bilinmektedir. Genel olarak normal ebatların dışında memelerin belirli şekilde dokularının bozulması ile ortaya çıkmaktadır. Erkeklerde meme büyümesi nedir? sorusunu merak eden pek çok kişinin bilmesi gereken ilk özelliğin, bu sorunun hormonal kaynaklı olduğu bilinmektedir.

Jinekomasti olarak da bilinen bu sorunun kaynağında meme içinin bez dokusunda anormal değerde bir büyüme olduğu olmaktadır. Yağ dokusundaki büyüme olarak değil bez dokusundaki büyüme kaynaklı yaşanan bu sorun için ameliyat yoluyla çözüm sağlanmaktadır. Beslenme ve yaşam koşullarına bağlı olarak hormonal kaynaklı olarak memelerdeki değişimler olarak bilinmektedir.

Erkeklerde Meme Büyümesi Nasıl Olur?

Hormonlar kaynaklı yaşanan bu sorunun çözümünü araştırıp sonrasında uzman kişilerin yardımıyla oluşturan birçok erkek bulunmaktadır.

Erkeklerde meme büyümesi olarak bilinen Jinekomasti sorununa birçok sağlık kuruluşunda uygun koşullarda özüm sağlanmaktadır. Memelerdeki bez dokusunda oluşan anormal büyüme bir ya da iki memede de meydana gelebilmektedir. Estetik görünümü bozmadan yaşanan bu sorunu çözmek için profesyonel bir destek almak gerekmektedir. Pek çok erkekte yaşanabilecek bu sorunun çözümüne kalıcı olarak tedavi imkanı bulunmaktadır. Sağlıksız beslenme, hareketsizlik gibi farklı nedenlerden dolayı oluşan bu sorunun çözümü kısa bir zaman içinde kalıcı olarak sağlanabilmektedir.

Erkeklerde Göğüs Büyümesinin Belirtileri Nelerdir?

Erkeklerde meme dokusunda meydana gelen olağan dışı büyümelerin oluşumuna Jinekomasti denilmektedir. Erkek memesinde bez dokusunun bozulması ile anormal bir büyüme yaşanması ve bu durumdan rahatsızlık duyulması oluşmaktadır. Böyle durumlarda ameliyat yapılarak kalıcı bir çözüm oluşturulabilmektedir.

Erkeklerde meme büyümesi nedeni olarak erkeklik hormonları ile birlikte kadınlık hormonlarının daha fazla salgılanması durumunda ortaya çıkmaktadır. Genel olarak bebeklik ve ergenlikte yaşanabilen bu durumun vücutta kendiliğinden kaybolduğu görülmektedir. Fakat daha ileri yaşlarda yaşanması durumunda Jinekomasti rahatsızlığı ortaya çıkmaktadır.

Erkeklerde Meme Büyümesi Nasıl Tedavi Edilir?

Erkeklerde meme büyümesi nedir? konusunda bilgi edinen pek çok kişi eğer böyle bir sorun yaşıyorsa buna uygun bir çözüm yolu aramaktadır. Erkeklerde meme büyümesi yani Jinekomasti genel olarak ilaçlarla ya da cerrahi yöntemlerde tedavi oluşturulabilmektedir. Jinekomasti oluşumunda görülen büyüme değerleri ve genel özelliklere göre hastanın tedavisinin nasıl yapılacağı doktoru tarafından belirlenmektedir.

Gereken yeterlilikte ise ilaçlar ile tedavi süreci oluşturulmaktadır. Farklı bir düzeyde meme büyümesi var ise o zaman cerrahi olarak ameliyat uygulaması sağlanmaktadır. Cerrahi uygulama öncesinde gereken tetkiklerin yapılması ile hastanın tedavisi kısa bir zamanda oluşturulmaktadır. Ameliyat öncesi ve sonrası koşulların en iyi şekilde sağlanması tedaviyi kalıcı hale getirmektedir.

Erkeklerde Meme Büyümesi Tedavisi

Jinekomasti tedavisinde ilaçlar ve farklı cerrahi yöntemler uygulanmaktadır. Jinekomasti tedavisi için ilaçların kullanılması ya da cerrahi operasyonların yapılması kararı hastalığın teşhisine ve hangi seviyede olduğuna bağlı olmaktadır. Hastanın durumunda erken teşhis yapılmış ve ilk aşamalarda yoğun olarak ilaç tedavisi uygulanmaktadır.

Erkeklerde meme büyümesi sorununa erken teşhis oluşturulmadığı durumlar için cerrahi uygulamalar yapılmaktadır. Memenin büyüklüğüne ve sarkma durumuna göre sınıflandırıldıktan sonra yapılacak olan uygulama kesin olarak belirlenmektedir. Uygulamanın profesyonel ve sağlıklı şekilde yapılması gerekmektedir.

Erkeklerde Meme Büyümesi Tedavisi Sonrası

Erkeklerde meme büyümesi nedir? sorusuna cevap olarak bilinmesi gereken ilk nokta, erkeklerde hormonal değişimlerin anormal durumlar oluşturması olmaktadır. Erkeklerde meme büyümesi, pek çok erkek için sağlık ve estetik olarak sorun oluşturmaktadır. Uzmanların kontrolünde ilaçlar ya da cerrahi olarak tedavisinin mümkün olduğu bu rahatsızlık kısa bir zaman içinde çözüme kavuşturulmaktadır.

İlaç tedavisinin süresi boyunca düzenli olarak doktor kontrolü sağlanarak kısa zamanda iyileşme oluşturulmaktadır. Cerrahi uygulamalar ile Jinekomasti tedavisi yapılmışsa ameliyat sonrası kontrol ve uygulamaların eksiksiz olarak yapılması gerekmektedir. Ameliyattan sonraki süreçte bir ay kadar korse takılması, düzenli kontrol sağlanması gibi özelliklerin oluşturulması tedavinin kalıcı olmasını sağlamaktadır.