Epilasyon Fiyatları

  1. Anasayfa
  2. Epilasyon Fiyatları

Epilasyon fiyatları bölge ve işlem derecelerine göre farklılık gösterebilmektedir. Çünkü epilasyon işlemi istenmeyen tüyün rengine göre değişebilmektedir.

Çeşitli epilasyon teknikleri olsa da, deneyimle bazı yöntemlerin diğerlerinden daha iyi olduğunu öğreneceksiniz. Cımbız, cımbız, ağda ve tıraş, istenmeyen tüyleri ortadan kaldırabilir, ancak sonuçlar istenenden daha az olabilir. Farklı bir şey arıyorsanız, epilatör aradığınız epilasyon yöntemi olabilir. Bu elektrikli cihaz kılları doğrudan köklerden çıkarmak için tasarlanmıştır.

Ağda ve cımbızdan farklı olarak, epilasyon cildin yüzeyinden kıl folikülünün köküne gider. Ağda ile birlikte cildin besin ve derisini kazımak yerine epilasyon cilt hücrelerini istenmeyen tüyü kökten çıkarmaktadır.

Epilasyon Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Epilasyon, mekanik bir cihaz olmasının yanı sıra cımbız veya balmumu ile kıl kökü de dahil olmak üzere vücutta çıkan tüm istenmeyen tüylerin çıkarılmasını tanımlamak için kullanılan terimdir. Etkili bir yöntem olarak öne çıkmaktadır. Ancak epilasyon fiyatları her kuruma göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bunun nedeni ise bu işlemi gerçekleştirecek olan kişinin uzmanlık derecesidir.

Epilasyon sadece kadınlara yönelik olarak sunulan bir hizmet değildir. Epilasyonu günümüzde erkekler de yaptırmaktadır. Temiz ve tüysüz bir cildi olmasını isteyen tüm erkekler için uygun bir işlemdir. Epilasyon fiyatları erkek ve kadın kullanıcılar için değişebilmektedir.

Bunun nedeni ise erkeklerin daha yoğun kıl köklerine sahip olmasıdır. Epilasyon işlemi kıl rengi, kıl yoğunluğu ve bulunduğu bölgeye değişkenlik gösterebilmektedir. İstenmeyen tüyleri almak için cımbız, tıraş ya da ağdadan memnun kalmadıysanız, lazer epilasyon düşünmeye değer olabilir. Lazer Epilasyon Amerika’da en çok yapılan kozmetik prosedürlerdendir. Yüksek konsantrasyonlu ışığı kıl foliküllerine ışınlar gönderilir Foliküllerde pigment ışığı emer. Bu kılı yok eder.

Bir epilasyon aleti ile cilalama aleti benzer şekilde çalışır, kılları köklerinden kaldırır. Ancak bir epilasyon aletinde balmumu kullanılmaz. Bunun yerine, cihazı vücudunuzun farklı bölgelerine doğru hareket ettirdiğinizde kılı koparır. En iyi sonuçlar için, bir epilatör kullanmadan önce cildin pul pul dökülmesi gerekmektedir.

Pul pul dökülme ölü deri hücrelerini temizler ve batık tüyleri önleyebilmektedir. Epilatörü cildinize 90 derecelik bir açıyla konumlandırarak başlanmalıdır. Cihazı cildinize bastırmayın, aksine, cilde gevşek bir şekilde tutulmalıdır. Cildi gergin bir şekilde çekin ve daha sonra epilasyon aleti kıl uzama yönünde yavaşça hareket ettirilmelidir. Epilasyon aleti kıl büyüme yönünün tersine hareket ettirirseniz, kılı deriden kesersiniz, ancak kökten çıkarmazsınız.

Epilasyon Aleti Nasıl Kullanılır?

Epilasyon aleti kullanmak için diğer ipuçları:

·       Uzmanlar geceleri epilatör kullanımını önermektedir. Bazı insanlar kılları aldıktan sonra kızarıklık ve cilt tahrişi yaşarlar.

·       Kızarıklık birkaç saat sonra kaybolur ve net, pürüzsüz bir cilde neden olur.

·       Bazı epilatörler farklı hız ayarlarına sahiptir. Düşük bir ayarda başlayın ve sonra neyi tolere edebileceğinizi görmek için yavaş yavaş hızı artırın.

·       Sabırlı olunmalıdır. En iyi sonuçlar için cihazı vücudunuzda yavaşça hareket ettirmeniz gerekir, bu yüzden acele etmeyin. Çok hızlı hareket ederseniz, tüyleri geride bırakabilirsiniz.

·       Tahrişi azaltmak için bir epilatör kullandıktan sonra cildinizi nemlendirin.

·       Cilt enfeksiyonu riskini azaltmak için her kullanımdan sonra epilatörünüzü temizlemeyi unutmayın. Kalan tüyleri çıkarın ve cihazı temizlemek için alkol kullanın.

Güzellik merkezinde yapılan epilasyon fiyatları, genel itibariyle bir epilatörden daha pahalıya denk gelmektedir.

Cinsiyetlere Göre Epilasyon

Epilasyon, Kadınlar için epilasyon ve erkekler için epilasyon diye farklılıklar göstermez. Her cinsiyet için de epilasyon mevcuttur. Hatta çoğu epilasyon aleti iki cinsiyet için de satılmaktadır. O yüzden, cinsiyetler için farklı epilasyon fiyatları olduğu düşünülmemelidir.

Epilasyon Aleti Tipleri

Epilasyon fiyatları konusunda en çok değişkenlik gösterme durumu, epilasyon aletinin tipinden kaynaklıdır. Epilasyon aleti tipleri şu şekilde sıralanmaktadır:

·       Yay tipi: İlk epilatör tipi, İsrail'de piyasaya sürülen ve Mepro tarafından 1986'da kibbutz Hagoshrim'de üretilen modeldir. Tasarımda, yayın bir tarafındaki bobinler bükülecek şekilde bir eğriye yayılan bir helezoni yay vardı. diğer tarafa birbirine sıkıca sıkıştırılmıştır sargılar vardır. Epilatördeki motor, yayı döndürerek, dönerken esnemesine neden oldu. Dönen yayını cilt üzerinde hareket ettirmek, kılların köklerinin yakalanmasına ve kıl foliküllerinden dışarı çekilmesine neden olur. Yaylar sürekli esnediğinden, zaman zaman arızaya maruz kaldılar ve yedek parça olarak ayrı satılır.

Bugün, yüz için tasarlanmış, güç kaynağı kullanmayan manuel epilatörler vardır. Bu tasarım basitçe iki kulplu bir helezon yaydan oluşur. Daha sonra yay bir eğriye doğru eğilir ve kulpları döndürürken istenmeyen sakallara yerleştirilir. Bu, kılların yayların bobinleri arasında sıkışmasına ve köklerden çekilmesine neden olur.

Yayların zamanla değişmesinden dolayı bu alette epilasyon fiyatları diğer tiplerdekinden daha yüksektir.

·       Döner disk tipi: Yay tipi epilatöre kavramsal bir benzerlik nedeniyle Avrupa'da geniş çapta patent davalarına konu olmuştur. Yay tipi epilasyon aletiyle benzer bir şekilde faaliyet gösterir. Metal disklerin bir dizisi yerine, bir yay kullanılması şeklinde tasarlanmıştır. Bu tip aletin de parça değişimi sık olduğundan dolayı, epilasyon fiyatları cımbız türüne göre bir miktar daha fazladır.

·       Cımbız türü: Cımbız türü, modern tasarımlarda plakaların artık tam disk olmayacağı şekilde değiştirilmesi ile elde edilmiştir. Kafa bölümü modern epilatör metal plakaları, bir dizi bir plastik yuva içine monte edilmiştir. Plakaların uçları koruyucu bölümün bir veya her iki tarafında çıkabilir. Kafa döndükçe, plakaların uçları her devirde birlikte ve bir kez hareket eder. Bu, plakalar arasındaki kılları, kapatıldıklarında, plakalar deriden uzaklaştıkça, çekildikten sonra veya plakalar ayrılırken serbest bırakıldığı bir cımbız etkisi yaratır. Bu, epilatör cilt üzerinde hareket ettikçe kılı sürekli olarak kavrama, çekme, çıkarma ve atma döngüsüne izin verir.