En İyi Lazer Epilasyon Aleti

  1. Anasayfa
  2. En İyi Lazer Epilasyon Aleti

En iyi lazer epilasyon aleti seçmeden önce lazer epilasyonun ne olduğunu velazer epilasyon çeşitlerinden hangisinin sizin ten rengi ve saç renginize uygun olduğunu bilmelisiniz.

Lazer Epilasyon Nedir?

Cevaplamadan önce, apilasyonun tarihine bir göz etmak faydalı olacaktır. Lazer epilasyon uygulaması 20 yıl önce deneysel olarak planlandı. Lazer epilasyon günümüz dermatoloji camiasında kullanılmaktadır. F.D.A bu süreci uzun zaman önce benimsedi. F.D.A, lazer epilasyon prosedürünü onayladı.

Lazer grupları şunlardır:

Diyotlar,

alexandritler,

nd yaglar

Yakutlar lazerlerdir. İki adede kadar en iyi lazer epilasyon aleti kullanılır.

En İyi Lazer Epilasyon Cihazı Hangisidir?

Diode lazerler vücudun her yerinde kullanılan lazer cihazlardır. Çoğu sınıfta, bu cihaz en iyi lazer epilasyon aleti olarak bilinir.

Alexandrit lazer ile tüm vücut kısımlarının yapılması yanlıştır.

Buz Lazer, patentli gelişmiş soğutma sistemi ile cildi -3 dereceye kadar soğutur. Seans boyunca süren bu etkili soğutma, yan etkisi olmayan ağrısız bir uygulama sağlar. Son teknoloji ürünü olan buz lazer, fiyat yönünen en iyi epilasyon aleti başlığını taşır.

Buz Lazer, son modellerle başarılı olmaya devam eden yenilikçi bir sistemdir. Aynı sistemde alexandrit, diyotlar ve Nd: YAG lazerlerini birleştiren buz lazerleri şu anda üç dalga boyuna sahiptir. Lazer epilasyon aleti fiyatları, size ve seansa göre değişiklik göstermektedir.

Bir lazer, tek yönde hareket eden belirli bir ışık dalgası üretir. IPL'ler ise saçılarak yayılır ve çeşitli dalga boylarında geniş spektrumlu ışık üretir. Her iki teknik de saç köklerine kalıcı hasar bırakmayı amaçlamaktadır ancak IPL saçılarak yayıldığı için yüksek yan etki riski vardır ve lazerler kadar etkili değildir.

Diode Lazer Epilasyon

En iyi lazer epilasyon aleti hangisidir? Bir diyot lazer, dalga boyu 810 nm olan bir lazer türüdür. Diode lazer epilasyon yöntemleri birçok tüy tipini etkiler. İnce saçlı olan bu saç tiplerinden biridir. Bu özellik birçok lazerden üstündür. Kalın saçlarda bile etkisi yüksektir.

Bu özellik bile bu yöntemin çok başarılı bir yöntem olduğunu göstermektedir. Bunun nedeni, hormonal kıl büyümesinin tedavi edilmesinin zor olmasıdır. Bu nedenle birçok klinikte bu lazere ihtiyaç duyulmaktadır.

Diode lazer epilasyon, alexandrite lazerler kadar etkilidir. Kalın saçlar için de etkilidir. Bu yöntem aynı zamanda yüz ve sırt gibi kalın cilt bölgelerinde de etkilidir.

Bu yöntem özellikle sırt ve yüz için tavsiye edilir. Bir arada kalın ve ince saçlar bulursanız bu yöntemi kullanın. Bu iki tip tüyü bir arada almanın en iyi yolu diyot en iyi lazer epilasyon aleti olarak bilinir. Bu lazerin bir diğer avantajı da ince tüyleri tetiklememesidir.

Diode Lazer Avantaj

Diode lazer epilasyonun avantajlarından biri de koyu ten tonlarına uygulanabilmesidir. Melanin ile optimum seviyelerde tutulması, bu lazerin koyu tenli kişiler tarafından kullanılmasını sağlar. Koyu ten demek, cildin doğal rengi demektir.

Bronz deri bir başka durumdur. Bronz cilde ışık ve lazer epilasyon yöntemi uygulanmamıştır. En iyi lazer epilasyon aleti sıralamasında bulunan bu cihaz bile bronz tende sıkıntı yaşar.

Bu yöntemin ince saçlar için etkili olması önemli bir avantaj sunmaktadır. Beklendiği gibi ince saçları etkileyebilen lazerler, kalın saçlar için birçok lazere göre daha etkilidir. Birçok profesyonel bu lazeri, özellikle sırt, yüz ve kol bölgelerinde epilasyon için tek başına kullanır. Aslında tüm bunlardan sonra diyot lazerlerin marka ve modele bağlı olarak en etkili lazer epilasyon erkek ve kadınların kullandığı yöntemlerden biri olduğu da eklenmelidir. Hatta en önemlisi olduğu söylenebilir.

Alexandrite Lazer Epilasyon

Bu tip lazer sadece açık ten rengine sahip kişiler tarafından kullanılmalıdır. Lazer enerjisi ciltteki melanin tarafından emilir. Çok güçlü emilirse cildi yakar. Koyu tenli kişilerin emilimi yüksektir. Bu lazeri koyu tenli kişilerde kullanmak sorun olabilir.

Alexandrite lazer uygulaması açık tenli kişiler için bile güvenlidir. Koyu tenli kişilerde problemler olabilir. Diode lazer epilasyon aleti koyu ciltler için güvenlidir. İnce cilde sahip bölgeler için etkilidir. Koltuk altı ve genital bölgeler bu alanlar içindedir. Bacaklar için pratik, yüksek hızlı bir lazer. Yüz bölgesindeki ince tüylerin sayısının ve çapının artmasına neden olabilir. Kollar, yüz ve sırt bölgeleri alexandrite lazerin önerildiği alanlardır.

Alexandrite Lazer Avantaj

Bu lazerin en önemli avantajları hızlı uygulama süresi ve uygulama sırasında yüzeyden epilasyondur. Açık cilt tipleri olan kişiler için etkili epilasyon sağlar. Saç koyu ise daha verimli olacaktır.

Kalın kıllar da bu lazerin bir avantajıdır. Koltuk altları, bacaklar ve genital bölgeler bu lazerin en başarılı olduğu alanlardır. Yüz bölgesinde bir alexandrite lazer kullanmak bir dezavantajdır. Bu alanda kullanımı pek çok doktor tarafından önerilmemektedir. İkinci dezavantajı ise derine yerleştirilmiş saçların yerleştirildiği sırt, göğüs ve kol bölgelerinde yeterince başarılı olmamasıdır. Ayrıca kol bölgesinde kılların uzamasına neden olabilir.

NdYag Lazer Epilasyon

Dalga boyu 1064 nm olan lazer, Ndyag lazerdir. Bu lazer sistemi orijinal olarak çok koyu tenli kişiler için lazer epilasyon için üretilmiştir. Uzun zamandır tüm cilt tiplerinde kullanılmaktadır. Bu lazerler ciltteki en derin tüy alma lazerleridir. Yüz kullanımı için en iyi epilasyon aleti denebilir.

Derinleştikçe komplikasyonların görülme sıklığını artırabileceğinden dikkatli kullanılmalıdır. Son yıllarda epilasyon uygulamalarında Ndyag lazer kullanımının giderek azaldığını görebiliyoruz. Lazer epilasyon yorumları en kötü olan cihaz Ndyag’tır.

Bunun nedeni, bu lazer sisteminin ağrılı olması ve diğer sistemlere göre önemli avantajları olmamasıdır. Diod lazerler, tüm cilt tiplerinde kullanılabildikleri için bu lazerler için önemli bir rakiptir. Bu nedenle diyot lazer kullanan kliniklerde bu lazere genellikle ihtiyaç duyulmaz.

Ndyag Lazer Avantaj

Bu lazer sisteminin avantajı kılcal anevrizmaları tedavi etmek için kullanılabilmesidir. Kapiller anevrizmaların tedavisinde gerçekten etkili lazerlerdir.

Bu nedenle bu lazerin bu amaçla kullanılması yaygın olarak kullanılmaktadır.

En iyi lazer epilasyon fiyatları 2024 birçok değişkeni bulunan bir meblağdır. Bir uzmanla ne yaptırmak istediğiniz doğrultusunda fiyat alabilirsiniz.