Doğal Saç Ekimi

  1. Anasayfa
  2. Doğal Saç Ekimi

Doğal Saç Ekimi saçlarından sorun yaşayan kişilerin isteyeceği önemli konulardan birisidir.

Natürel Saç Ekimi Nedir?

Natürel saç merkezi arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Firmamız en iyi hizmeti vermek için büyük çaba göstermektedir. Uzman ve tecrübeli doktorlarımız en doğal ve başarılı saç ekimini gerçekleştirmektedir. Özellikle erkekler 30’lu yaşlardan sonra genetik sebeplerden veya stresten dolayı saç dökülmesiyle karşılaşır. Bu durum kişinin daha yaşlı görünmesine neden olur ve özgüvenini düşürür. Doğal Saç Ekimi işte bu durumda devreye girer.

Yeniden genç görünmelerine yardımı olan sistemimizde farklı teknikler kullanılır ancak en başarılısı hiç şüphesiz natürel saç ekimidir. Estetik İnternational laboratuvarlarında geliştirilen bir saç nakil işlemidir. Ar-Ge birimlerimizde önce kök hücre konusunda araştırmalar yapılır ve çıkan sonuçlar neticesinde organik saç ekimine başlanır.

Yıllardır saç ekimi konusunda gerçekleştirilen başarılar bir basamak yukarı daha tırmanacak. Bu sayede sonuçlar daha doğal bir görünüm kazanacak. Naturel saç ekimi son zamanlardan en çok tercih edilen saç ekim yöntemidir. Saç ekimi özellikle ülkemizde çok fazla önem görmektedir. Sadece Türk vatandaşları değil yabancı hastalarda gelmektedir. Hatta Araplar, Avrupalılar Türklerden daha fazla diyebiliriz.

Diğer Tekniklerden Farkı Ne?

Doğal saç ekimi işleminin en büyük farkı, hastanın kendi yağ dokusundan alınan ve kök hücre ile zenginleştirilen bileşenin kelleşen yere enjekte edilmesidir. Ekim yapılacak bölge genelde yağdan yoksun kalır, deri iyice kemiğe yaklaşır. Böyle bir yere yağsız işlem uygulanması başarısız sonuçlara neden olur. Natürel saç ekimde ise direk kişinin kendi yağı enjekte edilir.  Bu sayede ekim yapılan alan daha canlı olur, donör kıl kökü daha fazla tutunur ve çıkacak saçlar daha parlak, doğal, canlı görünür.

Kök hücre kullanılan sıvı ayrıca uzmanın daha verimli bir şekilde çalışmasına olanak sağlar. Natürel saç ekimi yaptıranlar kendilerini daha güvende ve rahat hisseder. Doğal Görünümlü Saç Ekimi için olmazsa olma bir yöntemdir. Kök hücreler bilindiği üzere hayat ışığı niteliğindedir, çağımızın en fazla araştırılan konularından biridir. Pek çok hastalığa da şifa olmaktadır. Dolayısıyla saçların daha sağlıklı çıkmasına olanak sunar.

Kök hücre hastanın kendi yağ dokusundan içinden ayrıştırılır, alındığı yerden bir başka yere transfer edildiğinde oraya adeta hayat verir, canlandırır ve tazelendirir. Saç ekiminden %96 gibi bir oranla maksimum başarı elde etmeyi sağlar.

Operasyon Öncesi Yapılacaklar

Operasyon kadar öncesinde yapılacaklarda oldukça önemlidir. En az 24 saat önce sigara, kahve ve katı gıda tüketimi bırakılmalıdır. Eğer yan etki yapacak bir ilaç kullanıyorsanız doktorunuza danışarak bırakmanız gerekir, uygulamadan önce ve sonra saç derisine hiçbir şey sürülmemelidir. 1 gün öncesi duş almak, saçları temizlemek gerekir. Doğal saç ekimi öncesi yapılacakları tamamıyla uygulamak iyi bir sonuç açısından önemlidir.

Operasyon Nasıl Gerçekleştirilir?

Natürel saç ekimi klasik ekimlerin bir üst seviyesidir. Yani onlara ekleme yapılarak operasyon gerçekleşmektedir. Önce yağ enjeksiyonu kafa derisine yani sadece ekim yapılacak alana enjekte edilir. Bu uygulama sonrası kafa derisi iyice şişer, bu sayede kanal açma işlemi kolaylaşır ve daha rahat bir çalışma ortamı hazırlanır. Ekim öncesi zemini hazırlamak oldukça önemli bir detaydır, en doğal saç ekimi yapan doktor ekibimiz buna çok dikkat etmektedir.

Ortam hazırlandıktan sonra klasik fue ekim yöntemine geçilir. Burada da ense üstünden alınan sağlıklı saç kökleri saçsız alana ekilir. Peki neden enseden alınmaktadır? Çünkü ensedeki saçlar testosterona karşı duyarsızdır, bu yüzden dökülmezler. Eğer oradaki saçlarda dökülmüşse göğüs gibi farklı bölgelerden de alınabilir. Fue ekiminde saç tasarımının ve ön saç çizgisinin belirlenmesi oldukça önemlidir, uzman ekibimiz buna çok dikkat etmektedir. Saçın ön çizgisinde girinti, çıkıntılar olmalı ve saç yoğunluğu azdan çoğa doğru arttırılmalıdır. Doğal saç ekimi sayesindw bunlar kolayca düzenlenebilir.

Saç Köklerinin Çıkış Yönünün Belirlenmesi

Doğal saç ekimi işlemlerinde önemli detaylardan birisi de saçların çıkış yönüdür. Çünkü açı doğru ayarlanmazsa ekim sonrası saçlar çim adam gibi dik dik çıkabilir. Tüm bu ayarlamalar yapılırken saç köklerinin kesinlikle zarar görmemesi gerekir. Alanında uzman doktorlarımız ekildiği belli olmayan şekilde doğal görünümlü sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Açı 40-45 derece şeklinde ayarlanmalıdır.

Plastik Cerrah Eşliğinde Yapılmaktadır

Doğal saç ekim merkezleri araştırması yaparken buna çok dikkat etmelisiniz. Çünkü saç ekimi operasyonu medikal doktor ve saç ekim teknisyenlerinin yaptığı bir işlemdir, ancak natürel saç ekiminde estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrah uzmanlığı olan doktorlar eşlik etmelidir. Hastanın bedeninden yağ alınması, kök hücre ile entegre edilmesi ve ekim bölgesine enjekte edilmesi ayrı bir işlemdir ve uzmanlık gerektirmektedir. Tüm bu işlemler uzman plastik cerrahlarımız tarafından yapılmaktadır, oluşabilecek risk en aza indirilmektedir.

İyileşme Süreci

İyileşme sürecinde özellikle ilk 2 hafta çok önemlidir. Kesinlikle jel şampuan ve tarak kullanılmamalı, güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. 2. Hafta şok dökülme evresi görülür, bu evre çok normaldir çünkü dökülen saçlar daha sağlıklı bir şekilde çıkacaktır. Ekim bölgesinin üstüne bu dönemde yatmamakta çok önemlidir. Yastık, yorgan gibi materyallerde değmemelidir. 45 gün boyunca tıraş yapmakta yasaktır. 6. ayda ciddi anlamda değişim gözlemlenecektir ve 1. yıla gelindiğinde kesin sonuçlar alınmaya başlanacaktır.

Operasyon kadar bu bir yılda önemlidir. Doktorumuzun verdiği B ve E vitaminleri kesinlikle düzenli olarak kullanılmalıdır, yeni çıkan saçların üzerinde oldukça etkilidir. Doğal saç ekimi yaptırdıktan sonra düzenli kontrolde önemlidir.

Fiyat Belirleme

Doğal Saç Ekimi Fiyatları kişiden kişiye göre değişiklik gösterir, bu yüzden net bir fiyat söylemek yanlış olacaktır. Saçın döküldüğü bölgenin büyüklüğü ve saç yoğunluğu en çok etkileyen faktörlerdir. Elbette klasik yöntemlere göre natürel daha pahalıdır. Fakat uyguna olması zaten endişe edilecek bir durumdur. Doğal saç ekimi operasyonu belirli bir fiyat sınırı içerir, bu sınır dışında kalanlar uygun fiyatlıyız deyip hastaları kandırmaktadır ve sağlıkları ile oynamaktadır. Bu konuda bizlere ulaşıp destek talebinde bulunabilirsiniz.