Cinsel Estetik

  1. Anasayfa
  2. Cinsel Estetik

Cinsel estetik günümüzde önemli bir etken kabul edilmektedir.. Güzel bir görünüm hem kadın hem de erkek için önemli olan konular arasındadır. Resim, heykel, müzik, moda gibi her zaman ilgi odağı olan kadın bedeni çeşitli nedenlerle değiştiğinde bazı problemler ortaya çıkabilir. Sonuç olarak kadının psikolojisi olumsuz etkilenir ve özgüven azalır. Kadınların estetik açıdan ilgilendiği konular arasında ilk sırada genital bölge gelmektedir. Estetik açıdan pürüzsüz olan genital bölge, kadının kendine olan güvenini arttırır ve karşı cinsle olan ilişkilerinde kendisini çok daha mutlu hissetmesini sağlar.

Genital Yapıyı Oluşturan Bölümler

Büyük dudaklar (Labium majus), küçük dudaklar (Labium eksi), kızlık zarı, dudak üstü bölgesinin üst kısmı (Mons pubis). Genital bölgeyi oluşturan bu bölümlerde yaşanan deformiteler estetik açıdan kötü bir görünüme neden olur; aynı zamanda güvensizlik, tatminsizlik veya utanç gibi sorunlara da neden olur. Ancak günümüzde pek çok kadın estetik kaygılarının farkında olsalar da onları kolayca ifade edemiyor ve tek başına çözüm arayamıyor. Cinsel estetik sayesinde artık durum böyle değil. Cinsel estetik ile yapılan işlemler kolay ve tatmin edicidir. Hasta ile doktor arasındaki güven sayesinde işlemler sonrasında elde edilen tatmin edici sonuçlar alınır. Üstelik gelişmiş ve hızlı medikal teknikler ile hastalar artık kolaylıkla istenilen sonuca ulaşabilmektedir. Cinsel estetik, kadınların hayatını önemli ölçüde değiştirir. Bu değişiklikler şu şekilde özetlenebilir: Cinsel estetikten sonra kadın kendini daha iyi hisseder ve özgüven artar. Spor kıyafet, tayt, mayo veya bikini giydiklerinde daha estetik bir görünüme kavuşurlar. Partnerleri ile cinsel ilişkide iken ağrı hissetmezler. Erkek cinsel estetik operasyonları da gerekli görüldüğünde yapılabilmektedir.

Estetik tipler

Cinsel estetik uygulamalar bölümlere ayrılmaktadır.

Labioplasti (Labium Estetiği - Büyük Ve Küçük Dudaklara Yapılan Müdahaleler)

Zamanla kişisel özelliklere veya yaşla ilgili sorunlara bağlı olarak sarkmalar meydana gelebilir. Bu, görüntü bozulmasına neden olur. Basit bir işlemle bu uzun veya sarkık dudaklar kısaltılabilir ve şekillendirilebilir. Boş ve gevşek olan dudaklar dolgun olabilir. Labioplasti sonrası hasta hızlı bir şekilde günlük hayatına dönebilir. Ancak cinsel estetik sonrası iyileşme döneminde 4-5 hafta cinsel ilişkiye girmek gerekli değildir. Cinsel organ estetiği sonra cinselliğe biraz ara verilmesi genel olarak gerekli görülmektedir.

Vajinoplasti (Vajina Estetiği - Vajina Kasılma İşlemleri)

Halk arasında vajina estetiği olarak bilinen vajinoplasti ameliyatla veya lazerle yapılabilmektedir. Vajina Estetiği lazerle hızlı bir işlemdir. Zamanla, yapısal veya vajinal doğumlar nedeniyle genişlemelere sıklıkla rastlanır. Bu tür deformiteler hem erkek hem de kadın tarafından cinsel ilişki zevkinin azalmasına veya kaybolmasına neden olabilir. Cerrahi müdahale yardımı ile gevşeyen doku daraltılır ve etrafındaki kaslar gençleştirilir. Son zamanlarda lazer yöntemi ile ofis ortamında anestezi gerektirmeden kısa ve kolay bir yöntemle vajina daraltma işlemi yapılmaktadır. Cinsel organa estetik operasyonlar bilinçlenme sağlanması sayesinde artmıştır.

Doğumdan Sonra Gözyaşı İzlerinin Onarılması

Kadınları ciddi anlamda mutsuz eden gözyaşı izlerinden kurtulmak mümkün. Lokal anestezi ile skar dokuları kolaylıkla çıkarılabilir ve kaslar yeniden dikilir. Bu arada iç doku gevşemeleri veya sarkmaları da düzeltilir. Vajina cinsel estetik sonrası hasta hemen günlük hayatına dönebilir. Ancak 6 haftalık iyileşme döneminde cinsel ilişki risklidir.

Genital Bölge Beyazlatma

Genital bölgenin iç ve dış dudaklarındaki cinsel ilişki ve hormonlar nedeniyle zamanla renk koyulaşması meydana gelir. Bu durum kadınlarda estetik hoşnutsuzluk yaratabilir. Uygulanan işlem ile söz konusu rahatsızlık giderilir. Son yıllarda bu konuda talepler arttı. Genital bölgeler oldukça koyu bir renk alabilir. Sorunun kesin bir çözümü yok. Ancak labioplasti ve dış dudağa yağ enjeksiyonu sonrası renk açılabilir. Değilse, renk açma kremi ve ardından bazı renk açıcı lazer uygulamaları yararlıdır. Cinsel organ estetikleri gittikçe çeşitlenmektedir.

Dış Dudak Estetiği

Dış dudakların içi tamamen yağ dokusu ile doludur. Çoğunlukla doğuştan, bazen dış dudaklar sarkar ve kırışır. Böylece iç dudaklar görünür hale gelir. Bu problem sadece görsel rahatsızlık vermekle kalmaz, aynı zamanda dış dudakların iç dudağı ve vajinayı dış etkenlerden korumasını da engeller. Yağ enjeksiyonu bu sorunu gidermeye yönelik bir yöntemdir. Cinsel estetik ameliyatları sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. Cinsel bölge estetiği artık tabu olarak görülmemektedir.

İç Dudak Estetiği

İç dudakların görevi vajinayı dış etkenlerden korumaktır. Genellikle dış dudakların içinde kalır ve dışarıdan görünmez. Cinsel dudak estetiği iç ve dış dudaklara uygulanabilir. Ancak doğum ve travma nedeniyle iç dudaklar büyüyebilir ve sarkabilir. Böylece dışarıdan belli olur. Dar giysiler giyildiğinde oluşan görsel rahatsızlığın yanı sıra kanama ve enfeksiyon gibi sorunlara neden olur. Tedavisi labioplasti yani cerrahi yöntemle iç dudakların kısaltılmasıdır. Cinsel organ estetik ameliyatı ile birçok sorun giderilebilmektedir.

Vajinal Açıklığın Daralması

Bildiğiniz gibi vajina, cinsel ilişkinin gerçekleştiği ve doğumun gerçekleştiği kanaldır. Bazen doğuştan ve genellikle doğum sonrası vajina duvar kasları gevşer ve cinsel birleşmeyi engeller. Hem erkekler hem de kadınlar bu durumdan memnun değil. Çare olarak cinsel estetik yöntemleri ile vajina kanalı daraltılabilir ve kaslar sıkılaştırılabilir.

Operasyon Teknikleri Özeti

İç dudak ölçüsü için; Doğrusal kontraktürü önlemek için iç dudaklar bir S kesisi kullanılarak küçültülür. Dış dudak ölçüsü için; Bir S kesi ve fuziform doku çıkarma işlemi gerçekleştirilir. Pubis boyutu için; Pubis çıkarma veya doku çıkarma işlemi yapılır. Vajinanın daraltılması; Vajinanın arka duvarından bir parça çıkarılır. Emilebilir dikişler kullanıldığı için dikiş yapmaya gerek yoktur. Sonuç olarak genital bölgedeki sorunların hiçbiri hayati bir sorun değildir. Bazı enfeksiyonlara ve tahrişlere yatkın olanlar, kadınları tıbbi nedenlerle, bazılarını da görsel ve kozmetik amaçlarla cinsel estetik yöntemleriyle çözüm aramaya yönlendirir. Cinsel organ estetiği fiyatları uygulanan yönteme ve uygulamanın yapıldığı merkeze göre değişkenlik göstermektedir.

İyileşme Süreci

Hasta aynı gün düzenli pansuman ile taburcu edilir. Operasyon sonrası bölgesel hijyen kritik öneme sahiptir. İşlem sonrası günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. Bir hafta antibiyotik kullanmak gerekebilir. İlk bir ay cinsel ilişki tavsiye edilmez. Cinsel estetik sonrası 2. gün ısınabilirsiniz. Estetik bir görünüm ve daha iyi bir cinsel ilişki sağlama konusunda siz ve partneriniz için operasyon sonuçları oldukça tatmin edicidir. Cinsel Estetik Ameliyatı fiyatları işlemin yapılacağı merkezlere göre farklılık göstermektedir.