Cilt Bakımı Fiyatları

  1. Anasayfa
  2. Cilt Bakımı Fiyatları

Cilt bakımı fiyatları çoğu kadın ve erkek tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bunun nedeni ise cilt bakımının cilde tazelik ve temizlik vermesidir.

Cilt bakımı; cilt bütünlüğünü destekleyen, güzel görünümünü arttıran ve cilt koşullarını hafifleten bir dizi uygulamaya verilen addır. Bunun yanı sıra cilt bakımı; beslenme, güneşe aşırı maruz kalmaktan kaçınma ve yumuşatıcıların uygun kullanımını da içermektedir. Görünümü geliştiren uygulamalar arasında kozmetik, botulinum, dolgu maddeleri, lazer yenileme, mikrodermabrazyon, kabuklar, retinol tedavisi ve ultrasonik cilt tedavisi yer almaktadır.

Cilt bakımı, çok kuru veya çok nemli cilt ve dermatitin önlenmesi ve cilt yaralanmalarının önlenmesi gibi birçok ortamda gerçekleştirilebilen rutin ve günlük prosedür olarak öne çıkmaktadır. Cilt bakımı fiyatları cildinizin mevcut durumuna göre değişkenlik göstermektedir.

Ancak cilt bakımı ve kozmetik arasında kritik farklar bulunmaktadır. Öncelikli olarak bunların irdelenmesi önem taşımaktadır. Kozmetik ürünler genel olarak daha bitkisel özlüdürler. Ancak profesyonel bir cilt bakımının yerini tutamazlar. Profesyonel kozmetik ürünleri cilt bakımı fiyatları ile neredeyse aynıdır.

Cilt bakımı kaç ayda bir yapılır şeklinde sorular bulunmaktadır. Cilt bakımı için en sağlıklı zaman aralığı haftada bir kez yapılmasıdır. Haftada bir kez yapılan cilt bakımı sayesinde bakımın uygulandığı bölge tazelenmektedir.

Sanayileşme süreci insanları sadece ekonomik yönden değil fiziksel görüntü açısından da etkilemektedir. Kirli havanın etkisiyle cilt daha kolay kirlenmektedir. Bu nedenle düzenli cilt bakımı yaptırmak oldukça önemlidir. Gözenekleri tıkanan bir cilt nefes alamaz. Bu nedenle düzenli bir cilt bakım takvimi gereklidir.

Cilt Bakımı Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı fiyatları konusunda araştırma yapmadan önce bu konu hakkında doğru bilinen ancak son derece yanlış olan belli başlı içerikler bulunmaktadır.

Kişisel olarak yapılan cilt bakım hataları şu şekilde sıralanmaktadır:

·       Yanlış yüz yıkama:

Yüz yıkamak nasıl karmaşık olabilir? İşte size bir ipucu; günde iki kez yüzünüzü yıkamanız önemlidir. Bunun yanı sıra yıkama sonrası hoş kokulu bir temizleyici ve hazırladığınız bir nemlendiriciyle yüz yıkama işleminizi tamamlayabilirsiniz. Yüzünüzü yıkamak için suyu açtığınız andan nemlendiricinizi yüzünüze sürünceye kadar dikkat ettiğiniz tüm küçük detaylar daha güzel bir cilt sağlamaktadır. Böylece, doğru cilt bakımı sayesinde daha temiz ve güzel bir cilde sahip olmak kaçınılmaz olacaktır.

·       Islak mendil kullanımı:

Yüz mendilleri kullanmak, cilt için o kadar da iyi değildir. Göz makyajınızı çıkarmak için cildinizi çekmenize neden olur. Temizlik bezleri sadece acil durumlarda kullanılmalıdır. Bir lavabonun önünde zar zor durabileceğiniz kadar yorgun iseniz, yüz mendilleri kullanışlı olacaktır. Düzgün temizlik, özellikle makyaj yapıyorsanız temiz ve sağlıklı bir cilt için en önemli faktörlerden bir tanesidir. Eğer doğru temizlik yapmıyorsanız, yaptırdığınız cilt bakımı hiçbir işe yaramayacaktır.

·       Su sıcaklığının doğru kullanımı:

Cilt bakımında doğru su sıcaklığını kullanmak çok önemlidir. Örneğin yağlı bir cilt söz konusuysa sadece sıcak su ile temizlemek mümkün olmamaktadır. Sıcak su tahrişe, kuru cilde ve kan damarının delinmesine neden olabilir. Buz gibi soğuk su da bir o kadar kötü bir etki bırakabilir. Bunun yerine, yüzünüzü yıkamak için her zaman ılık su seçin ve sonuçları görmeye başlayın.

Cilt Bakımı ile İlgili Sorular

Cilt bakımı fiyatları, cilt bakımına dair en merak edilen konulardan bir tanesidir. Cilt bakım fiyatları, yapılan işlemin niteliğine göre değişebilmektedir. Bu nedenle bakım işleminin fiyatı için kesin bir rakam vermek doğru olmaz. Her klinikte cilt bakım fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir.

Düzenli cilt bakımı yaptıran kişilerin dikkat etmesi gereken belli başlı hususlar bulunmaktadır. Bu sayede uygulatılan bu cilt bakım işlemi daha kalıcı bir etkiye sahip olacaktır.

Düzenli cilt bakımı yaptıran kişilerin dikkat etmesi gerekenler şu şekilde sıralanmaktadır:

·       Yüz yıkamak öz bakımdır:

Yüzünüzü yıkamayı bir angarya değil, “öz bakım” rutininizin bir parçası olarak düşünün. Bu bakım, sizin kendinize zaman ayırarak kendinizi sevmenizle ilgilidir. Temizleyicinizi ovmadan yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Özellikle alın ve boynunuz etrafında hiçbir şey kalmadığından emin olun. Yüz yıkamada hızlı davranmak bir futbol karşılaşmasında elleri yıkamak ile aynıdır. Bu sayede yaptırmış olduğunuz cilt bakımı daha uzun süreli etki edecektir.

·       Aşırı peeling uygulaması:

Aşırı peeling; kuruluğa, tahrişe, iltihaplanmaya ve enfeksiyona neden olabilir. Derinin pul pul dökülmesine, akneye ve kuruluğa daha yatkın, tıkanmış bir cilde neden olur. Buna ek olarak, tüm bu ölü cilt hücreleri düzenli cilt bakımı sonrası giderilebilmektedir.

Cilt bakımı fiyatları içerisinde en yüksek kalemlerden bir tanesi de peeling işlemidir. Peeling yapmaya başladığınızda, sonuçlar genellikle hızlı ve anında olmaktadır. Daha az siyah nokta ve sivilce, pürüzsüz bir doku, eşit ton ve en iyisi, taze ve ışıltılı bir cilt elde edebilirsiniz. Bu nedenle peeling işlemi için profesyonel destek almak önemlidir.

Doğru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğru cilt bakımı uygulaması yüzü gençleştirip temizlerken herhangi bir yanlış uygulama yüzde ciddi tahribata neden olabilmektedir. Cilt bakımı fiyatları genel olarak değişkenlik gösterse de belli kriterler göz önüne alınmalıdır.

Doğru cilt bakımı nasıl yapılır sorusu çoğu kadın ve erkek için önemlidir. Bu nedenle profesyonel destek almayı düşünmek cilt bakımı konusunda atılacak en önemli adımdır. Öncelikli olarak bir dermatolog tarafından cildinizin ihtiyaçları belirlenmelidir.

Profesyonel cilt bakımı fiyatları işlemlerin derinlemesine olması nedeniyle standart olarak artış gösterebilmektedir.

Kalp, mide ve beyin gibi cilt de önemli bir işleve sahiptir. Birçok farklı cilt problemi vardır. Kozmetikler ve profesyonel cilt bakımı da bu problemlerin çözümü olarak öne çıkmaktadır.

Akne izleri, yaşlılık lekeleri, kırışıklıklar ve sarkıklıklar en yaygın cilt problemleri arasında yer almaktadır. Cilt bakımı fiyatları yapılan işleme göre değişken bir grafik göstermektedir.

Yaygın cilt tedavilerinden bazıları şunlardır:

·       Lazer gençleştirme

·       Lazer yenileme için lazer tedavileri

·       Mikrodermabrazyon

·       Botoks (botulinum toksinleri)

·       Dermal dolgu maddeleri