Çene Dolgusu Fiyatları

  1. Anasayfa
  2. Çene Dolgusu Fiyatları

Çene dolgusu fiyatları 2024 yılının merak edilen soruları arasındadır. Çenenin yapısı, yüzümüzün görüntüsünü etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Yüzün yandan görüntüsünün simetrisinin sağlanmasında sıklıkla tercih edilen çene dolgusu, gıdı görüntüsünün giderilmesine de yardımcı olmaktadır. Ameliyat gerektirmeyen bu işlem, kısa sürede uygulanması ve iyileşme sürecinin oldukça kısa olması sebebiyle zahmetsizdir.  Çene dolgusu yaptıranlar işlemin hemen akabinde günlük hayatlarına sorunsuzca devam edebilmektedir.

Çene Dolgusu Ne İçin Yapılır?

Çene dolgusu öncesi sonrası fotoğraflarına bakıldığında işlemin, yüzün simetri ve dengesinin sağlanmasında ne kadar etkili olduğu açıkça görülebilmektedir. Genetik faktörler veya ilerleyen yaş, çenenin; yamuk, geride, yuvarlak hatlı veya çukurlu olmasına sebep olabilmekte ve bu gibi durumlar yüzde asimetrik bir görüntü oluşturabilmektedir. Örneğin çene ucunun geride olması yandan görünümde çenenin alın, burun ve dudaklarla dengesiz bir görüntü oluşturmasına yol açabilmekte veya çene kemiğinin belirgin olmaması yüzün oldukça yuvarlak ve geniş durmasına sebep olabilmektedir.

Bu tip durumlar kişilerin bedenleri ile barışık olmasını engelleyebilmektedir. Kişilerin ağız ve çene yapılarında işlevsel ve majör bozukluklar olmadığı durumlarda onlara ağrısız ve çabuk bir işlem olan çene dolgusu tavsiye edilmektedir. Yüzlerinin görüntüsünden kaynaklanan rahatsızlıklar sebebiyle çene dolgusu yaptıran kişiler, işlemden sonra kendilerini daha iyi hissetmekte ve daha özgüvenli olmaktadırlar. Bu sebepten çene dolgusu fiyatları 2024 yılının en çok merak edilen soruları arasında yer almaktadır.

Çene dolgusu nereye yapılır sorusuna ise hemen her çene kaynaklı görüntü bozukluğuna cevabı verilebilmektedir. Çene dolgusu, ortopedik operasyon gerektirecek kadar ciddi bozukluklar dışında çenedeki hemen her asimetriyi düzeltmek amacıyla uygulanabilmektedir. Kliniklerin internet üzerinden paylaştıkları çene dolgusu görselleri incelendiğinde işlemin çene gamzesinden çene hattı keskinleştirmeye, çene ucu belirginleştirmeden çene kemiğindeki göçük ve girintilerin düzleştirilmesine pek çok alt başlıkta çarpıcı sonuçlar yarattığı görülebilmektedir.

Çene dolgusu fiyat bakımından da oldukça uygun bir işlemdir. Anestezi ve açık ameliyat gerektiren estetik operasyonlara nazaran daha hesaplı olan çene dolgusu fiyatları 2024 yılı ekonomik şartları göz önüne aldığında işlemin sıklıkla tercih edilebilmesini sağlamaktadır.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene dolgusu erir mi sorusu işlemi yaptırmadan önce cevaplanması gereken kafa kurcalayıcı soruların başında gelmektedir. Çene dolgusu geçici mi sorusunun cevabı evettir. Çene dolgusu kalıcılığı ne kadar sorusunun cevabı ise kullanılan dolgu maddesine göre değişmektedir. Örneğin hyaluronik asit kullanılarak yapılan dolgular 12 ila 24 ay süre ile kalıcı olmaktadır. Çene dolgusu fiyatları 2024 yılı verileri incelenirken dolguların hangi madde kullanılarak yapıldığı dolayısıyla ne kadar sürede eridiği göz önünde bulundurulmalıdır.

Hyaluronik asidin yanı sıra çene dolgusunda sığır kollajeni, biyobozunur polimerler, kalsiyum hidroksilopatit veya kişinin vücudundan elde edilen yağ dokusu gibi çeşitli başka özel dolgu maddeleri de kullanılabilmektedir.  Çene dolgusu acıtır mı sorusuna da hyaluronik asit ile uygulandığında ağrısız olduğu göz önüne alınarak hayır cevabı verilebilmektedir.

Çene dolgusu markaları dolgu maddelerini üreten ilaç, kozmetik ve dermokozmetik firmalarının çeşitliliği sebebiyle oldukça fazla sayıdadır. Dolgu maddesi seçimi yaparken çene dolgusunun uygulanacağı bölge, kişinin alerji durumu ve dolgunun maliyeti göz önünde bulundurulmaktadır. Çene dolgusu fiyatları 2024 verileri incelenirken ücretlendirmenin dolgu maddesi çeşitleri başta olmak üzere çok çeşitli kriterlere göre değiştiği bilinmeli ve en sağlıklı bilginin doktorla görüşme sonrasında işlemin detayları konuşulduğunda edinilebileceği unutulmamalıdır.

Çene dolgusu yaptırılacak klinik ve doktor seçilirken kullanılacak dolgu maddelerinin Sağlık Bakanlığı onaylı olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Çene dolgusu fiyatları 2024 verileri incelenirken, piyasanın oldukça altında ücretlerle işlem yapan merdiven altı kliniklerde iltihap ve alerji riskinin yüksek olduğu unutulmamalıdır. İşleme karar vermeden evvel çene dolgusu yorum ve şikâyetlerini değerlendirmek de oldukça faydalı olmaktadır.

Klinik ve hekim seçimi yapıldıktan sonra sıra çene dolgusunun uygulanacağı alanların seçimine gelmektedir. İşleme başlanmadan önce hastanın yüzünün çeşitli açılardan fotoğrafları çekilerek incelenmekte ve kişinin yüzüne en uygun çene yapısına karar verilmektedir. Bu aşamadan sonra hastaya ve işleme uygun dolgu maddesi seçilerek işlem gerçekleştirilmektedir. İşlem esnasında hastanın talebine bağlı olarak dolgu maddesinin uygulanacağı bölüm lokal anestezi ile uyuşturulabilmektedir. Ardından küçük şırıngalar vasıtası ile dolgu maddesi deri altına yerleştirilmektedir. Çene dolgusu süresi işlem eğer anestezi kullanılmadan yapıldıysa yaklaşık 15 dakika, anestezi kullanıldı ise yaklaşık yarım saattir.

Çene Dolgusu Fiyatları Ne Kadar?

Çene dolgusu fiyatları 2023 yılından bu yana oldukça yaygın bir şekilde araştırılmaktadır. Bunun sebebi, bu işlemin özellikle son yıllarda ünlü oyuncu, model, sosyal medya influencer’ı ve diğer medyatik kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmesidir.

Son birkaç yıla kadar kişiler genellikle yüzlerinde burun ve dudak yapıları gibi daha yaygın, bilindik estetik operasyonlara hâkim olduğundan hekimlere bu şikâyetlerle başvurmaktaydılar. Ancak bu şikâyetlerin kaynağı sorunlu görülen yüz bölümlerinden ziyade çene yapılarından kaynaklanmaktadır. Çene estetiği ve çene dolgusunun ünlü kişilerce yaygın bir şekilde tercih edilmesiyle birlikte yüzünün görüntüsünden rahatsız olan insanların aklına bu işlemler de sıklıkla gelmeye başlamıştır. Dolayısıyla çene dolgusu fiyatları 2024 yılında oldukça popüler bir araştırma alanı haline gelmiştir.

Çene dolgusu fiyat 2024 yılında olduğu gibi bu yıl da işleme göre değişebilmektedir. Çene dolgusu fiyat araştırması yapılırken kullanılan dolgu maddelerinin ithal olabileceği ve döviz kurlarına bağlı olarak seneden seneye ortalama ücrette farklılık görülebileceği unutulmamalıdır. Ayrıca fiyatlandırmada hekimin işinin ehli olması, ünlü kişilerle çalışmış olması veya referanslarının oldukça fazla olmasının etkili olabileceği atlanmamalıdır. Ancak araştırma yapılırken kriterler arasında çene dolgusu fiyatları 2024 verilerinin yanı sıra müşteri memnuniyeti, kullanılan dolgu maddelerinin Sağlık Bakanlığı onaylı olması, kliniğin temiz ve uygulama alanındaki ekipmanların hijyenik olması gibi etmenlere de dikkat edilmesi gerekmektedir.