Çene Dolgusu

 1. Anasayfa
 2. Çene Dolgusu

Çene Dolgusu Hyaluronik Asit gibi doğal maddeler kullanılarak yapılan bir Medikal Estetik tedavi yöntemidir. Çenenin şekli ve konturunu iyileştirmeye yardımcı olmak için çenenin alt ve yan kısımlarına uygulanır. Sonuç olarak daha belirgin ve dengeli bir çene hattı elde edilir.

Çene Dolgusu çene hattının belirginliğini artırmak, çenenin şeklini iyileştirmek veya yüzün genel simetrisini artırmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Özellikle yaşla birlikte cildin elastikiyetinin azalması ve çenenin belirginliğinin kaybolması durumlarında Çene Dolgusu etkili bir çözüm sunabilir.

Çene Dolgusu lokal anestezi altında uygulanır. Tedavi süreci dolgu maddesinin çenenin belirli bölgelerine enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir. Dolgu maddesinin çene altında doğru yerlere ve uygun miktarda enjekte edilmesi önemlidir. Bu işlemi gerçekleştirecek hekimin tecrübesi ve bilgisi işlemin sonucunda doğal ve dengeli bir görünüm elde edilmesi için çok değerlidir.

Çene Dolgusu 30 ila 60 dakika arasında tamamlanan bir uygulamadır. İşlem süresi uygulanan dolgu miktarına ve çene hattındaki düzeltme ihtiyacına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Çene Dolgusunun Tamamen Oturması 1 ila 2 hafta sürer. Bu süre zarfında çene hattındaki şişlik ve kızarıklıkların azalması beklenir.

Çene Dolgusu Kalıcılığı kullanılan dolgu malzemesine ve bireyin metabolizma hızına bağlıdır. Bu dolgu uygulamasının etkileri 1 ila 2 yıl arasında sürebilir. Bu süre sonunda uygulamayı tekrarlamak elde edilen estetik görünümün sürekli olarak korunmasının sağlar.

Çene Dolgusu Fiyatları kullanılan dolgu maddesinin türüne, uygulanan dolgu miktarına ve işlemi gerçekleştiren kliniğin fiyat politikasına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. En doğru fiyat bilgisini almak için kliniğimizle İletişime geçebilirsiniz. Her zaman önceliğimiz en kaliteli hizmeti en uygun fiyata sizlere sunmaktır.

Estpoint olarak İstanbul da bulunan kliniklerimizde güvenilir ve uzman ekibimizle sizlere hizmet verdiğimizi belirtmek isteriz. Çene Dolgusu ile ilgili daha fazla bilgi almak ve randevu oluşturmak için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz

Çene Dolgusu Nedir 

Çene Dolgusu çene hattını belirginleştirmek, çene şeklini düzeltmek veya değiştirmek için yapılan bir estetik uygulamadır. Bu Dolgu Uygulamaları ile yüzün alt kısmında daha simetrik, orantılı ve çekici bir görünüm elde edilebilir.

Çene Dolgusu ameliyatsız ve ağrısız bir işlem olmakla birlikte tedavi esnasında etken dolgu maddesi olarak Hyaluronik Asit içeren ürünler kullanılır. Hyaluronik asit cildin elastikiyetini ve nemini artıran doğal bir maddedir. Çene Dolgusu ile hem kadınlar hem de erkekler yüzlerine daha güzel bir ifade kazandırabilirler.

Çene Dolgusu Neden Yapılır 

Çene Dolgusu kadın veya erkek fark etmeksizin kişilerin değişik nedenlerle çene bölgelerinde maruz kaldıkları pek çok deformasyonun ağrısız ve konforlu bir şekilde giderilmesine imkan sağlar. Çene Dolgusu Yapılmasına Neden Olan En Belirgin 3 Durumu;

 • Çene Hattının Belirsiz Olması : Bazı kişilerde çene hattı yeterince belirgin olmayabilir. Bu durumda çene ile boyun arasında net bir ayrım olmaz. Yüzün alt kısmı sarkık veya şişkin görünebilir. Çene Dolgusu ile çene hattına hacim verilerek daha keskin & estetik bir görünüm sağlanabilir.
 • Çene Şeklinin Beğenilmemesi : Bazı kişilerde çene şekli doğuştan veya sonradan kazanılmış bir sebeple istenilen şekilde olmayabilir. Örneğin; çene çok küçük, büyük, dar, geniş, sivri, yuvarlak veya asimetrik olabilir. Çene Dolgusu ile çene şekli yüzün diğer bölümleriyle uyumlu hale getirilebilir.
 • Yaşlanma Belirtilerinin Giderilmesi : Yaş ilerledikçe ciltteki Hyaluronik Asit miktarı azalır ve cilt sarkmaya, kırışmaya başlar. Bu durumda çene bölgesinde hacim kaybı, gevşeme ve kırışıklıklar görülebilir. Çene Dolgusu ile cilde Hyaluronik Asit takviyesi yapılır. Cilt yeniden nemlenir, dolgunlaşır ve gerginleşir.

şeklinde özetleyebiliriz.

Çene Dolgusu ile kişilerin çene bölgesinde var olan ve kişiyi estetiksel açıdan rahatsız eden pek çok rahatsızlık güvenli, konforlu ve başarılı bir şekilde giderilebilir. Kişiyi fonksiyonel ve estetiksel açıdan rahatsız eden bu problemler farklı nedenlere bağlı olarak oluşmaktadır. Bu rahatsızlıkların oluşma nedenleri temelde yaşlanma ve genetik yapı olarak 2 ye ayrılır.

İnsanların yaşlanma sonucu Çene Bölgesinde oluşan problemler arasında;

 • Çene kemiklerinin erimeye başlaması,
 • Çene hatlarına destek veren yağ dokusunun erimesi,
 • Eriyen kemik ve yağ dokuları sonucu çenede hacim kaybı oluşması,
 • Çene kaslarındaki fazla hareket nedeniyle çene yapısının estetiğinin kaybolması,

gösterilebilir.

İnsanlarda genetik faktörler nedeniyle Çene Bölgesinde oluşan problemler arasında;

 • Genel çene yapısında şekil bozuklukları,
 • Çene kemiği ve yumuşak doku eksikliği,
 • Çene ucunun normalden kısa veya büyük olması,
 • Çene bölgesinin simetrik yapısının bozulması,

gösterilebilir.

Yukarıdaki farklı sebeplerle oluşan ve bireyleri estetiksel - fonksiyonel açıdan rahatsız eden rahatsızlıkların tamamı Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi alanında uzman doktor kontrolünde yapılacak Çene Dolgusu uygulaması sonucunda kolayca giderilmektedir.

Çene Dolgusu Çeşitleri 

Çene Dolgusunun birçok çeşidi vardır ve bu çeşitlerin her biri belirli bir ihtimale veya estetik hedefe yanıt verir. Günümüzde en sık uygulanan Çene Dolgusu Yöntemleri arasında;

 • Çene Ucu Dolgusu
 • Çene Gamzesi Dolgusu
 • Çene Çukuru Dolgusu
 • Çene Uzatma Dolgusu

gösterilebilir.

Çene Dolgusu Çeşitleri çene hattının belirginliği, şekli ve simetrisini iyileştirmek için birlikte kullanılır. En iyi sonuçları elde etmek için Çene Dolgusu işlemleri kişiye özel planlanmalı ve uzman hekim tarafından uygulanmalıdır. Her türlü sorunuz veya endişeniz için EST Point İletişim kanallarını kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz.

Çene Ucu Dolgusu 

Çene Ucu Dolgusu çene ucunun belirginliğini artırmak veya şeklini iyileştirmek için uygulanır. Bu dolgu çenenin genel konturunu düzeltmeye yardımcı olabilir ve yüzün genel simetrisini iyileştirebilir. Dolgu çene ucuna doğru uygulandığında daha belirgin ve estetik bir çene hattı elde edebilir.

Çene Ucu Dolgusu ile ilgili tüm detaylara ulaşabileceğiniz uzman hekim arkadaşımız eliyle kaleme alınan yazımıza domain.com/cene-ucu-dolgusu bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Çene Gamzesi Dolgusu 

Çene Gamzesi Dolgusu çene gamzesinin belirginliğini artırmak için uygulanır. Bu dolgu çene gamzesinin şeklini düzeltmeye ve çene hattının genel konturunu belirginleştirmeye yardımcı olabilir. Çene Gamzesi Dolgusu çene gamzesinin daha belirgin veya dikkat çekici olmasını isteyen kişiler tarafından tercih edilir.

Çene Çukuru Dolgusu 

Çene Çukuru Dolgusu çene çukurunun belirginliğini azaltmak veya şeklini iyileştirmek için uygulanır. Bu Dolgu Uygulaması çene hattının genel konturunu düzeltmeye ve çukurun daha az belirgin olmasını sağlamaya yardımcı olabilir.

Çene Çukuru Dolgusu çene çukurunun belirginliğinden rahatsız olan veya çene çukurunun şeklini değiştirmek isteyen kişiler tarafından tercih edilir.

Çene Uzatma Dolgusu 

Çene Uzatma Dolgusu çenenin uzunluğunu artırmak veya çene hattının genel konturunu iyileştirmek için uygulanır. Bu dolgu çene hattının daha belirgin ve estetik bir görünüm elde etmesine yardımcı olabilir. Çene Uzatma Dolgusu çenesinin daha uzun veya belirgin olmasını isteyen kişiler tarafından tercih edilir.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır

Çene Dolgusu yapılacak kişi öncelikle doktor tarafından muayene edilir. Kişinin beklentileri, sağlık durumu, alerjileri gibi konularda gerekli bilgiler alınır. Doktor bireye uygun olan dolgu tipini, miktarını ve uygulama bölgelerini belirler ve işlem hakkında detaylı bilgi verir.

Çene Dolgusu öncesinde cilt temizlenir ve işlem yapılacak bölgeye uyuşturucu krem sürülür. Bazı dolgu maddelerinin içinde anestezik madde bulunur. Dolgu maddesi ince uçlu iğnelerle istenen derinlikte ve miktarda çeneye enjekte edilir. İşlem sırasında hafif bir acı veya baskı hissedilebilir.

Çene Dolgusu 15 ila 20 dakika kadar sürer ve sonrasında kişi günlük hayatına devam edebilir. İşlem sonrasında çenede hafif bir şişlik, kızarıklık veya morarma olabilir. Bu belirtiler birkaç gün içinde geçer. İyileşme sürecini hızlandırmak için doktorun verdiği tavsiyelere uyulmalıdır.

Çene Dolgusu Ne Kadar Sürer 

Çene Dolgusu oldukça hızlı tamamlanan ve steril klinik ortamında uzman eller tarafından yapıldığında güvenlik, konforlu ve başarılı sonuçlar sunan Medikal Estetik tedavi yöntemidir. Bu dolgu uygulaması ortalama 15 ila 20 dakika kadar sürer.

Çene Dolgusu Ne Zaman Oturur

Çene Dolgusunun oturması için birkaç gün gereklidir. İlk birkaç gün çenede hafif bir şişlik, kızarıklık veya morarma olabilir. Bu belirtiler geçtikten sonra Çene Dolgusunun son halini görmek mümkündür.

Çene Dolgusu Ne Kadar Kalıcı 

Çene Dolgusu Kalıcılığı kullanılan dolgu maddesine göre değişiklik gösterir. Hyaluronik Asit içeren dolgular 12 ila 24 ay kadar kalıcıdır. Bu süre sonunda dolgu maddesi vücut tarafından yavaş yavaş parçalanır ve çene şekli eski haline döner. Bu durumda tekrar dolgu yapılabilir.

Çene Dolgusu Sonrası 

Sağlık alanında gerçekleştirilen tüm uygulamalarda olduğu gibi Çene Dolgusu Sonrası da özen gösterilmesi gereken belirli hususlar bulunmaktadır. Uzman hekim tarafından belirtilen tüm hususlara riayet edilmesi kişinin sağlığı ve tedavinin başarısı için çok önemlidir.

Çene Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler arasında;

 • Tedavi sonrası çenede hafif bir şişlik, kızarıklık veya morarma olabilir. Bu belirtiler 2 ila 3 gün içinde kendiliğinden geçer. Bu süre zarfında çeneye buz uygulamak, ağrı kesici almak ve yüksek yastıkta uyumak faydalı olabilir.
 • Uygulama sonrası çeneye baskı yapmamak, masaj yapmamak, sert yiyecek yememek ve aşırı mimik yapmamak gerekir. Bu davranışlar dolgunun yerinden oynamasına veya dağılmasına neden olabilir.
 • İşlem sonrasında güneşten korunmak, güneş kremi kullanmak ve solaryum gibi aşırı sıcak ortamlara girmemek gerekir. Güneş ışınları dolgunun erken bozulmasına veya renk değiştirmesine neden olabilir.
 • Tedavi sonrasında ilk 1 hafta alkol, sigara ve kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır. Bu maddeler kanama, morarma ve enfeksiyon riskini artırabilir.
 • Uygulama sonrası hekimin verdiği tavsiyelere uyulmalı ve kontroller aksatılmamalıdır.

gösterilebilir.

Herhangi bir anormal belirti veya endişeniz olduğunda hemen doktorumuzla İletişime geçin. Çene Dolgusu en iyi sonuçları elde etmek ve olası komplikasyon riskini en aza indirmek için deneyimli bir doktor tarafından yapılmalıdır.

Çene Dolgusu Sonrası Ağrı 

Çene Dolgusu Sonrası hafif bir ağrı veya hassasiyet normaldir. Bu ağrı birkaç gün içinde kendi kendine azalır. Eğer ağrı devam ederse doktorunuzun önerdiği ağrı kesicileri kullanabilirsiniz. Ancak ağrı şiddetini artırırsa veya beklenenden daha uzun sürerse doktorunuza başvurmanız önemlidir.

Çene Dolgusu Sonrası Şişlik 

Çene Dolgusu Sonrası çene bölgesinde bir miktar şişlik oluşması normaldir. Bu durum 2 ila 3 gün içinde azalır. Çene bölgesinde şişliği azaltmak için ilk 48 saat içinde çene bölgesine aralıklı olarak buz uygulayabilirsiniz. Ancak şişlik bir haftadan fazla sürerse doktorunuza başvurmanız en doğru davranış olacaktır.

Çene Dolgusu Sonrası Morarma

Çene Dolgusu Sonrası çene bölgesinde hafif morarma oluşabilir. Bu durum birkaç gün içinde kendi kendine geçer. Morlukları hafifletmek için doktorunuzun önerdiği şekilde merhem veya jel kullanabilirsiniz. Morluklar bir haftadan daha uzun süre devam ederse uzman bir hekime başvurmanız gerekmektedir.

Çene Dolgusu Fiyatları 

Çene Dolgusu Fiyatları hakkında bilgi almak için ulaştığınız klinikler ve hastanelerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Sağlık alanında gerçekleştirilen işlemlerde hasta muayene edilmeden net bir fiyat vermek mümkün değildir. Bu hususta en doğru fiyatlar uzman doktor tarafından yapılacak muayene sonucu tedavi planının oluşturulması ile ortaya çıkmaktadır.

Çene Dolgusu Fiyatları 2.500 TL - 4.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Çene Dolgusu Fiyat için bizimle iletişime geçiniz.

Çene Dolgusu Fiyatları 2024 yılında birçok farklı nedene göre değişiklik göstermekle birlikte bu nedenler arasında;

 • Kişinin genetik özellikleri ve yaşı,
 • İşlem yapılacak bölgenin genişliği ve rahatsızlık seviyesi,
 • Tedavi için gerekli görülen dolgu maddesi miktarı,
 • Arzu edilen sonuç için gerekli seans sayısı,
 • Uygulamayı gerçekleştirecek hekimin ve kliniğin tecrübesi,

Çene Dolgusu kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar ile ilgili daha detaylı bilgiler almak, Estetik Cerrahi alanında uzman hekimlerimiz tarafından muayene edilerek size özel tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın...

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

Tek Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

20 ila 30 Dakika

Anestezi

Anestezi

Lokal

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

1 ila 3 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

Hemen

Tam İyileşme

Tam İyileşme

1 ila 2 Hafta

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

12 ila 24 Ay

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

Aynı Gün Çıkış

Çene Dolgusu kalıcı bir çözüm değildir. Kullanılan dolgu maddesi türüne ve kişinin metabolizma hızına bağlı olarak Çene Dolgusunun Etkileri 1 ila 2 yıl arasında sürer.

Çene Dolgusu Fiyatları kullanılan dolgu maddesi türüne, uygulanan dolgu miktarına ve kliniğin fiyat politikasına bağlı olarak değişir. En doğru fiyat bilgisini almak için kliniğimizle İletişime geçebilirsiniz.

Çene Dolgusu çene hattının belirginliğini artırmak, çenenin şeklini iyileştirmek ve yüzün genel simetrisini artırmak için kullanılır.

Çene Dolgusu etkilerini 1 ila 2 yıl arasında sürdürür. Bu süre kullanılan dolgu maddesi türü ve kişinin metabolizma hızına bağlı olarak değişebilir.

Çene Dolgusu Fiyatları kullanılan dolgu maddesi türüne, uygulanan dolgu miktarına ve kliniğin fiyat politikasına bağlı olarak değişir. En doğru fiyat bilgisini almak için kliniğimizle İletişime geçebilirsiniz.

Çene Dolgusu Sonrası Ağrı birkaç gün içinde kendi kendine azalır. Ağrıyı hafifletmek için doktorunuzun önerdiği ağrı kesiciler kullanılabilir.

Çene Dolgusu etkilerini 1 ila 2 yıl arasında sürdürür. Bu süre kullanılan dolgu maddesi türü ve kişinin metabolizma hızına bağlı olarak değişebilir.

Çene Dolgusu Medikal Estetik veya Plastik Cerrahi alanında uzman hekim tarafından yapıldığında güvenlidir. Ancak her türlü medikal işlemde olduğu gibi çene dolgusunun da potansiyel yan etkileri veya riskleri vardır. Bu nedenle işlem öncesi ve sonrası doktorunuzun tüm talimatlarına dikkatlice uymak önemlidir.

Hayır… Çene Dolgusu lokal anestezi altında yapıldığı için işlem sırasında ağrı hissi minimaldir. İşlem sonrası hafif bir ağrı veya hassasiyet olabilir. Ancak bu durum birkaç gün içinde azalır.

Çene Dolgusu 18 yaş üzeri çene bölgesinde farklı nedenlerle deformasyonlar oluşan her bireye uygulanabilir. Ancak her bireyin durumu ve ihtiyaçları farklı olduğu için en doğru bilgi için doktorunuza başvurmanız en iyisidir.

Çene Dolgusu Sonrası Ağrı birkaç gün içinde azalır. Ağrı şiddetli olursa veya beklenen süreden daha uzun devam ederse doktorunuza başvurmanız önemlidir.

Çene Dolgusu çene hattının belirginliğini artırıp üzün genel konturunu iyileştirebilir. Ancak gıdı bölgesindeki fazla yağ dokusunu çıkarmak için Liposuction gibi farklı yöntemlere ihtiyaç duyulur.

Çene Dolgusu Fiyatları kullanılan dolgu maddesi türüne, uygulanan dolgu miktarına ve kliniğin fiyat politikasına bağlı olarak değişir. En doğru fiyat bilgisini almak için kliniğimizle İletişime geçebilirsiniz.

Çene Dolgusu için gereken dolgu miktarı kişinin çene hattının durumuna, istenen sonuçlara ve doktorun değerlendirmesine bağlıdır. Bu işlem esnasında genelde 1 ila 2 ml. Dolgu maddesi kullanılır. Ancak bu miktar kişiye göre değişebilir.

Çene Dolgusu çene hattının belirginliğini artırmak, çenenin şeklini iyileştirmek ve yüzün genel simetrisini artırmak için kullanılır.

Çene Dolgusu vücudun metabolizma hızına bağlı olarak zamanla yavaşça emilir. Bu durumda dolgunun kalıcılığının 12 ila 24 ay arasında olduğu anlamına gelir. Bu süre sonunda istenen etkiyi korumak için işlemi tekrarlamak gerekebilir.