Buz Lazer Epilasyon Fiyatları

  1. Anasayfa
  2. Buz Lazer Epilasyon Fiyatları

Buz lazer epilasyon fiyatları 2024 yılının gözdelerinden buz lazer epilasyon ile cildinizde oluşan istenmeyen tüylerden kurtulacaksınız.

Lazer Epilasyon Fiyatları Giriş

Buz lazer epilasyon fiyatları Deneyimsiz lazer sistemi kullanıcıları, yayılan ışının nokta boyutunun bir tedavi parametresi olarak önemini her zaman anlayamayabilir. Teorik olarak, aynı enerji akışını sürdürmek için lazer enerjisi artırılırken spot boyutu artırılırsa, klinik etkinin benzer olması gerekir. Ancak lazer ışığının rastgele dağılması nedeniyle lekenin boyutu tedavi etkisini etkileyecektir.

Işık huzmesi cilde yayıldığında, ışık saçan huzme ışık huzmesini radyal olarak dışa doğru yayar, bu da cilde nüfuz ettiğinde ışık huzmesinin yoğunluğunu azaltır. Daha küçük bir spot boyutunda, bu etki penetrasyon derinliği yalnızca absorpsiyon özellikleri dikkate alındığında Buz lazer epilasyon fiyatları olduğundan çok daha düşük olduğunda daha belirgindir.

Bilgisayar simülasyonumuza göre 60 J / cm2'lik aynı lazer akısı için ciltte üç farklı nokta boyutu (2, 6 ve 20 mm) için lazer enerjisi birikimini göstermektedir. Bu sonuçları elde etmek için Monte Carlo sayısal yöntemi [9] kullanıldı. Şekil 12'de gösterildiği gibi, spot boyutu arttıkça lazer enerjisinin penetrasyon derinliği artar.

Buzlu lazer epilasyon aleti örneğin, sırasıyla 2, 6 ve 20 mm'lik benek boyutları için, 1,6 mm, 3,7 mm ve 7,5 mm'de (hareket derinliği) 10 J / cm3'lük aynı enerji birikimi elde edilir.

Bu, prensip olarak küçük bir leke boyutunun (örneğin 2-3 mm) cilt gençleştirme ve damar hastalığı tedavisi gibi cilt üzerinde yüzeysel olarak ısı biriktirmesi gereken tedaviler için Buzlu lazer epilasyon fiyatları uygun olduğu anlamına gelir.

Buz Lazer Epilasyon Fiyatları Tedavi Süreci

Aynı mantığa göre lazer epilasyon tedavileri için daha büyük bir nokta boyutu daha iyidir çünkü bu tedavilerin amacı kıl köklerinin bulunduğu derinin derinliklerinde termal bir etki elde etmektir. Buz lazer epilasyon fiyatları Bununla birlikte, doku ışığının sahip olması gereken ısı ne kadar fazlaysa, lazer sisteminin ihtiyacı olan enerji o kadar fazladır.

Bu, pratikte penetrasyon derinliğini spotun gerçek derinliğine optimize etmenin ve ardından saç folikülünün gerçek derinliğini Buzlu lazer epilasyon aleti fiyatları optimize etmenin önemli olduğu anlamına gelir.

Sıradan lazer sistemi kullanıcıları, tedavi alanını daha hızlı kapatabildikleri için daha büyük noktalar kullanmak isteyebilirler. Ancak bu en uygun seçenek olmayabilir. Emilim ve saçılma süreci, epidermisin epidermal tabakasındaki enerji konsantrasyonunu ifade eder. Nokta ne kadar büyükse, lazer ışığının epidermis tarafından dağılabileceği ve emilebileceği cilt o kadar büyük olur. Bu, daha büyük bir spot boyutu kullanıldığında cildin ısındığı anlamına gelir.

Sonuçlar, aynı lazer akışı altında, epidermisin epidermal tabakasında biriken enerjinin 2, 6 ve 20 mm için sırasıyla 120, 221 ve 310 J / cm3 olduğunu gösterdi. Buzlu lazer epilasyon zararları Sonuç olarak, lazer daha büyük bir benek boyutu ile deriye daha derin nüfuz etmesine rağmen, zararlı epidermal ısınma seviyesi artar.

Buzlu lazer epilasyon yaptıranlar bu etkiyi önlemek için, akışkanlığı azaltmak veya epidermal soğutma düzeyini önemli ölçüde artırmak için lekelerin boyutunun azaltılması önerilir. Bu iki faktörün birleşimi, daha büyük lekelerin cildin derinliklerine nüfuz etmesine rağmen, orta büyüklükteki lekeler kadar güvenli ve rahat olmadığını göstermektedir.

Buz Lazer Epilasyon Fiyatları Aletleri

Tarayıcı, orta büyüklükteki noktaların, tedavi hızından ve verimliliğinden ödün vermeden geniş cilt alanlarını kaplamasına izin verir. Buz lazer epilasyon fiyatları SOE teknolojisine dayalı Fotona tarayıcı gibi gelişmiş tarayıcılar, taranan modeldeki sıcak noktaları en aza indirmek için silindir şapka dağıtım teknolojisini kullanır.

Buzlu lazer epilasyon epilasyon makinesi S-11 tarayıcı aynı zamanda kullanıcıların yüzeysel cilt gençleştirme tedavisi için küçük noktaları (3 mm) seçmelerine olanak sağlarken, orta nokta boyutları (6 mm ve 9 mm) en üst düzeye çıkarırken etkili epilasyon tedavisi sağlamak için yeterince derine nüfuz edebilir. Hastaların güvenliğini ve konforunu artırmak. 6,5 cm x 6,5 cm (42 cm2) geniş tarama alanı ve yüksek kapsama hızı ile birleştirildiğinde,

Buzlu lazer epilasyon cihazları Tarayıcı kullanmanın bir diğer önemli avantajı, noktaları telefonun aynı alanını ve tek bir noktayı manuel olarak kapatmaktan daha doğru yerleştirebilmenizdir. İdeal olarak, lazer epilasyon tedavisi sırasında, görsel doku minimum etkiye sahiptir, bu nedenle tedavi edilen alanı tedavi edilmeyen alandan ayırmak zordur.

Kaçınılmaz olarak, tarayıcının kapladığı alan tek bir noktanın kapladığı alandan daha büyüktür ve bu da işleme alanındaki işlem kanallarının hizalanmasını basitleştirir. Kazara üst üste binme ve dolayısıyla aşırı ısınma ve yayılma riski azaltılır. Buzlu lazer epilasyon İstanbul merkezlerinde Tarayıcı kullanımı tedavi süresini kısaltır ve enerji verilecek dokunun hassasiyetini arttırır, böylelikle yorgunluğu azaltır ve tedavi güvenliğini sağlar.

Buz Lazer Epilasyon Fiyatları Ucuz mu?

Buz lazer epilasyon Işık bazlı epilasyon, kaçınılmaz olarak lazerin tedavi edilecek tüyün köküne ulaşmadan önce epidermisten geçmesini gerektirir. Bu nedenle epidermisteki gereksiz ısıyı kesinlikle azaltabilmek, hasta konforunu sağlamak ve ciltte geri dönüşü olmayan herhangi bir hasarı önlemek önemlidir. Epidermal soğutma, koyu tenli hastaların tedavisinde özellikle yararlıdır.

Önceki bölümlerde bahsedildiği üzere ciltte en düşük absorpsiyona sahip lazer dalga boyunun seçilmesi Buz lazer epilasyon fiyatları ve lazer darbe genişliğinin ayarlanmasının yanı sıra cilt soğutma yöntemi de düşünülmelidir. Hepsi de iletim yoluyla soğuk dış ortama ısıyı emen birkaç cilt soğutma yöntemi vardır. Cilt soğutma hızı, dış ortam sıcaklığına, temas kalitesine, harekete ve termal performansa bağlıdır. En iyi soğutma yöntemi, kıl gövdesini aşırı soğutmadan epidermisi soğutmak olmalıdır.

Soğuk hava soğutma, Buz lazer epilasyon fiyatları lazere maruz kalma öncesinde, sırasında ve sonrasında sürekli bir soğutma havası akışı (ön soğutma, paralel soğutma ve son soğutma) sağlayan aktif cilt soğutma için en son yöntemdir. Daha rahat bir tedavi (hasta için daha iyi analjezi) ve tedaviden sonra sınırsız ısı dağılımı sağlayın.

İşlem sonrası soğutma önemlidir çünkü yan etkileri ve iyileşme süresini azalttığı gösterilmiştir. Soğuk havada tedavi daha pratik, daha güvenli ve daha zevklidir. Kriyojenik sprey veya temaslı soğutma zaman aralıkları uygulamaya gerek olmadığından, daha hızlı işlem yapılabilir.

Tedavi sırasında tedavi bölgesi her zaman görünür kalır. Prosedür, bikiniler, kalça kıvrımları, kulaklar ve burun delikleri gibi daha karmaşık alanlara erişmeye yardımcı olan yüzey topografisine dayanmaz.

Üstelik bu temassız soğutma yöntemi ile Buz lazer epilasyon fiyatları lazer ışınının yoluna ve arayüze hiçbir ortam zarar vermeyecek, böylece dağılma, iletim ve yansıma nedeniyle enerji kaybına neden olmayacaktır. Son olarak, tek seferlik bir gereklilik yoktur.