Burun Dolgusu

 1. Anasayfa
 2. Burun Dolgusu

Burun Dolgusu - Güzellik ve Estetiğin Yeni Boyutu… Günümüzde Medikal Estetik ve Plastik Cerrahinin sunduğu yenilikçi tedaviler sayesinde cerrahi operasyonlara duyulan ihtiyaç büyük oranda azalmıştır. Bu tedavilerden biri Burun Dolgusu olarak bilinen ağrısız bir prosedürdür.

Estpoint olarak İstanbul’da ve çevre illerde hizmet veren kliniklerimizde hastalarımıza Burun Dolgusu hizmeti sunmaktayız. Ancak öncelikle bu işlemin ne olduğunu, kimlere uygulandığını ve ne kadar sürede gerçekleştiğini bilmekte fayda var. Uzman hekimimiz tarafından kaleme alınan yazımızda tüm bu konulara değinmeye çalışacağız.

Burun Dolgusu estetik görünümünüzü iyileştirmek için cerrahi olmayan bir prosedürdür. Hyaluronik asit gibi doğal maddelerle doldurularak burun şeklinin küçük değişikliklerle düzeltilmesi işlemidir. Bu dolgu maddesi burun hattını düzleştirir, çıkıntıları azaltır veya burun ucu yüksekliğini artırabilir.

Burun Dolgusu burun yapınızda hafif düzeltmeler ve şekil verme ihtiyacı olan kişilere hizmet eder. Özellikle cerrahi müdahale istemeyen veya belirgin bir iyileşme arayanlar için idealdir. Dolgu burun köprüsündeki çukurları doldurabilir, burun ucunu kaldırabilir ve genel burun profilini iyileştirebilir.

Burun Dolgusu yüzünün estetik görünümünde küçük değişiklikler isteyen kişilere uygulanır. Ciddi burun deformasyonları veya solunum problemleri olan bireyler için karmaşık cerrahi prosedürler gerekebilir. Yüz Dolgusu prosedürlerinin herhangi bir sağlık durumunu olumsuz etkileme potansiyeli olduğu için doktorumuzla ön muayene sırasında tüm sağlık bilgilerinizi paylaşmanız önemlidir.

Burun Dolgusu işlemi bir dolgu maddesinin buruna enjekte edilmesini içerir. Uygulama lokal anestezi altında gerçekleştirilir ve işlemler esnasında herhangi bir ağrı hissedilmez. Dolgu maddesi burun şeklini iyileştirmek ve düzeltmek için belirli burun bölgelerine enjekte edilir.

Burun Dolgusu işlemi çok hızlı uygulanan ve genelde 30 ila 60 dakika içerisinde tamamlanan bir tedavidir. İşlemden hemen sonra kişilerin normal aktivitelerine dönmelerine izin verilir. Dolgu Maddesi enjekte edildikten sonra birkaç gün içinde yerine oturur. Bu süre zarfında burundaki hafif şişlik veya kızarıklık olabilir. Ancak bu belirtiler hızla ve kendiliğinden geçer.

Burun Dolgusu sayesinde oluşan estetik görünüm 9 ila 18 ay arasında kalıcı olup, etken dolgu maddesinin vücut tarafından zamanla emilmesi ile etkisini kaybedebilir. Bu süre kullanılan dolgu maddesine ve kişinin metabolik hızına bağlıdır. Periyodik şekilde tekrarlanan Burun Dolgusu sayesinde kişinin hayal ettiği estetik görünüm sürekli olarak korunabilir.

Burun Dolgusu Fiyatları kullanılan dolgu maddesine, gereken dolgu miktarına ve işlemi yapan kliniğin konumuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu konuda daha ayrıntılı bilgi almak için lütfen kliniğimizle İletişime geçiniz.

Burun Dolgusu Rinoplasti (Burun Estetiği Ameliyatı) ile kıyaslandığında çok daha güvenli ve konforlu bir tedavi yöntemidir. Tedaviyi yaptıran kişilerin neredeyse tamamının memnun kaldığı Burun Dolgusu günümüzde en fazla tercih edilen Dolgu Uygulamaları arasında gösterilebilir.

Burun Dolgusu yüzdeki estetik görünümü iyileştirmenin hızlı ve etkili bir yoludur. ESTPOINT olarak İstanbul da bulunan kliniklerimizde güvenilir ve uzman ekibimizle sizlere en iyi hizmeti sunmak için gerekli her uygulamayı gerçekleştirmekteyiz. Bu işlem hakkında daha fazla bilgi almak veya bir randevu oluşturmak için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz.

Burun Dolgusu Nedir 

Burun Dolgusu burnun dış görünümünü ameliyat olmaksızın değiştirmeye imkan veren bir Dolgu Uygulamasıdır. Dolgu Maddesi olarak genelde Hyaluronik Asit ve türevleri kullanılır. Burun Dolgusu ile burun eğriliği hafifletilebilir ya da burun ucu kaldırılabilir.

Cerrahi bir yöntem olmayan Burun Dolgusu esnasında deriye kesi atılmaz. Ağrısız ve acısız bir yöntem olan bu işlem lokal anestezi altında gerçekleştirilebilir. Tedavinin sonuçlarını hemen görmek mümkündür. Kısa bir iyileşme süreci olan bu uygulama sonrası kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Burun Dolgusu Ne İşe Yarar 

Burun Dolgusu burunda farklı nedenlerle oluşan şekil bozukluklarını gidermek için uygulanan Medikal Estetik tedavi yöntemidir. Özel dolgu maddelerinin (Hyaluronik Asit) burunda deri altına iğne aracılığıyla enjekte edilmesi tekniğiyle uygulanır.

Burun Dolgusu ile burunda oluşan asimetriler ve burun kemerindeki çöküntüler düzeltilebilir. Ayrıca burun ucu düşük olan ya da gülerken burun ucunda şekil bozukluğu oluşan bireyler de bu tedaviyi çok sık tercih edebilir. Uygulama yapılırken dolgu maddesi burun ucunda derinin altına enjekte edilir. Böylece burun ucu daha kalkık bir görünüme sahip olur.

Burun Dolgusu Kimlere Yapılır 

Burun Dolgusu işlemi için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Ancak tedavi öncesinde detaylı bir doktor muayenesinden geçmek gerekir. Burun Dolgusu Kimlere Yapılır sorusuna en doğru yanıtı maddeler halinde;

 • Burnunda kemer bulunan kişiler,
 • Burnunda eğrilik olan bireyler,
 • Burun ucu düşük olan insanlar,
 • Burun ucu gülerken aşağıya doğru inen kişiler,
 • Burun delikleri arasında mesafe fazla olan bireyler,
 • Daha önce Burun Estetiği olan ancak istediği sonuca ulaşamayan insanlar,
 • Burun ameliyatı olmaktan korkan veya çekinen kişiler,

şeklinde verebiliriz.

Burun Dolgusunu Kimler Yaptırabilir sorusunun en özetli yanıtı "Burun Ameliyatı Olmaktan Korkuyorum" düşüncesine kapılan lakin burnunda farklı nedenlerle oluşan problemlerden kurtulmak isteyen tüm bireyler Burun Dolgusu yaptırabilir şeklindedir.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır 

Burun Dolgusu işlemi ortalama olarak 30 ila 60 dakika arasında tamamlanan bir prosedürdür. Klinik ortamında gerçekleştirilen bu uygulamada tedavi bölgesine yerleştirilen ve kıkırdak gibi görünen bir dolgu uygulaması yapılmaktadır.

Burun Dolgusu uygulaması yapılırken takip edilen adımlar arasında;

 • Öncelikli olarak hastanın yüz tipine uygun tedavi edilmesi için yüz fotoğrafı çekilir. Bilgisayar ortamından hastanın işlem sonrasında elde edeceği ortalama görüntü gösterilir ve gerekli onaylar alınır.
 • İşlemden önce burun bölgesi iyice dezenfekte edilir.
 • Burun Dolgusu işlemine başlarken hekim işlem yapılacak bölgeyi anestezik krem ya da iğne yardımıyla uyuşturur.
 • Ardından kanül ya da iğne ile tek noktadan giriş yapılarak dolgu maddesi burunda deri altına enjekte edilir.
 • Burun Dolgusu işleminde burundaki kemeri yok etmek için kemerin başlangıç ve bitiş noktaları arası dolgu maddesi ile doldurulur.
 • Yine aynı şekilde eğrilikten rahatsız olan kişilerin burunlarının daha düz bir görünüme kavuşması adına dolgu kullanılır.
 • Daha önce burnuna cerrahi müdahale uygulanan kişilere mutlaka operasyonu yapan hekim tarafından Burun Dolgusu işleminin yapılması önerilir. Bunun nedeni ameliyat sonrası burun anatomisinde küçük de olsa değişiklikler olabilmesi ihtimalidir.

gösterilebilir.

Burun Dolgusu Ne Kadar Sürede Yapılır 

Burun Dolgusu işlemi ortalama 30 ila 60 dakika arasında tamamlanır. Tedavi sonrasında hafif kızarıklık ve şişlik olabilir. Bu durum birkaç gün içinde kendiliğinden geçer. Kişi operasyondan hemen sonra günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Burun Dolgusu Kaç Yaşında Yapılır 

Burun Dolgusu uygulamasında herhangi bir yaş sınırı yoktur. Ancak tedavi öncesinde detaylı bir doktor muayenesinden geçmek gerekir. Burun gelişimini tamamlamış olan herkes Burun Dolgusu uygulamasını güvenle yaptırabilir.

Burun Dolgusu Ne Zaman Oturur 

Burun Dolgusu işleminin sonuçları uygulamadan hemen sonra görülmeye başlanır. Bununla birlikte burunda oluşabilecek hafif kızarıklık ve şişlik nedeniyle son halini alması birkaç gün sürebilir. Burunda oluşan şişliklerin tamamen inmesi için 1 hafta beklenmesi önerilir.

Burun Dolgusu Ne Kadar Kalıcı 

Burun Dolgusu geçici bir tedavi yöntemdir. Dolgu maddesi olarak kullanılan Hyaluronik Asit zamanla vücut tarafından emilir. Bu nedenle Burun Dolgusunun Kalıcılığı 9 ila 18 ay arasında değişebilir. Kişinin Metabolizma Hızı, Cilt Yapısı, Yaşam Tarzı ve Kullanılan Dolgu Maddesinin Kalitesi gibi faktörler Burun Dolgusunun Kalıcılığını etkileyebilir.

Burun Dolgusu Sonrası 

Burun Dolgusu kişilerin burnunda farklı nedenlerle oluşan şekil bozukluklarını gidermek için kullanılan cerrahi olmayan bir yöntemdir. Bu tedavi sonrasında daha iyi ve kalıcı sonuç almak için bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Burun Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler arasında;

 • Burun Dolgusu Sonrası burun bölgesine zarar verebilecek her türlü etkenden uzak durmak çok önemlidir.
 • İşlemden sonra ilk 24 saat boyunca buruna dokunmamak, ovuşturmak, masaj yapmak veya sıkıştırmak gibi hareketlerden kaçınmak gerekir. Bu süre zarfında dolgunun yerleşmesi ve sabitlenmesi beklenir.
 • Tedaviden sonra ilk 3 gün boyunca sıcak duş, banyo, hamam, sauna, solaryum gibi sıcak ortamlardan uzak durmak gerekir. Ayrıca sıcak içecekler, alkol, sigara, kafeinli gıdalar ve kan sulandırıcı ilaçlar veya bitki çayları da tüketilmemelidir. Bu ürünler kan akışını artırarak burunda şişlik ve morluk oluşumuna neden olabilir.
 • Uygulama sonrası ilk 3 gün boyunca ağır spor aktivitelerinden, yüzme, dalma, koşma gibi hareketlerden kaçınmak gerekir. Bu hareketler burundaki basıncı artırıp dolgunun bozulmasına veya yerinden oynamasına neden olabilir.
 • Burun Dolgusu Sonrası ilk hafta güneşe maruz kalmamak gerekir. Güneş ışınları cildin hassaslaşmasına ve kızarmasına neden olabilir. Güneş koruyucu kremler kullanmak da önerilmez. Çünkü bunlar dolgunun erimesine veya tahriş olmasına neden olabilir.
 • İşlemden sonra ilk 1 hafta boyunca gözlük takmamak gerekir. Gözlük buruna baskı yaparak dolgunun şeklini bozabilir veya yerinden kaymasına neden olabilir.
 • Tedavi sonrası ilk ay buruna ağır masaj yapmamak gerekir. Masaj burundaki dokuların gevşemesine ve dolgunun dağılmasına neden olabilir.

gösterilebilir.

Burun Dolgusu Sonrası hastaların en iyi sonuçları elde etmesi ve komplikasyon ihtimalini minimuma indirmesi için yukarıda belirttiğimiz tüm önerilere uymaları en doğru davranış olacaktır.

Burun Dolgusu Sonrası Ödem 

Burun Dolgusu işlemi sonrasında burunda şişlik veya ödem oluşması normal bir durumdur. Ödem işlemden sonraki ilk 3 gün içinde en yüksek seviyeye ulaşır ve daha sonra azalmaya başlar. Ödemin tamamen geçmesi ise yaklaşık 2 hafta sürer. Burun Dolgusu Sonrası Ödem azaltmak için uygulanabilecek yöntemler arasında;

 • İşlemden sonra ilk 24 saat boyunca buz uygulamak ödemi azaltmaya yardımcı olur. Buz torbası veya soğuk kompres kullanılabilir. Buz doğrudan cilde temas etmemelidir.
 • Tedavi sonrası ilk birkaç gün boyunca yüksek yastıkta uyumak ödemi azaltmayı sağlar. Bu şekilde baş yukarıda tutulur ve kan akışı düzenlenir.
 • Uygulama sonrası bol su içmek ödemi azaltmaya yardımcı olur. Su vücuttaki toksinleri atar ve şişliği önler.
 • İşlemden sonra tuzlu, baharatlı, yağlı gıdalardan kaçınmak ödemi azaltmaya yardımcı olur. Bu gıdalar vücutta su tutulumuna ve şişliğe neden olabilir.

belirtilebilir.

Burun Dolgusu Sonrası Kızarıklık 

Burun Dolgusu sonrasında burunda kızarıklık oluşması da normal bir durumdur. Kızarıklık işlemden sonraki ilk 3 gün içinde en yüksek seviyeye ulaşır ve daha sonra azalmaya başlar. Kızarıklığın tamamen geçmesi ise yaklaşık 2 hafta sürer. Burun Dolgusu Sonrası Kızarıklık azaltmak için uygulanabilecek yöntemler arasında;

 • İşlemden sonra ilk 24 saat boyunca buz uygulamak kızarıklığı azaltmaya yardımcı olur. Buz torbası veya soğuk kompres kullanılabilir. Buz doğrudan cilde temas etmemelidir.
 • Tedavi sonrası ilk 3 gün boyunca güneşe maruz kalmamak kızarıklığı azaltmayı sağlar. Güneş ışınları cildin hassaslaşmasına ve kızarmasına neden olabilir. Güneş koruyucu kremler kullanmak da önerilmez. Çünkü bunlar dolgunun erimesi ve tahriş olmasına neden olabilir.
 • Uygulamadan sonra cilt tipine uygun nemlendiriciler kullanmak kızarıklığı azaltmaya yardımcı olur. Nemlendirici kremler cildin kurumasını ve tahriş olmasını önler.
 • İşlem sonrası alerji yapmayan hipoalerjenik makyaj ürünleri kullanmak kızarıklığı azaltmaya yardımcı olur. Makyaj ürünleri cildi korur ve kızarıklığı gizler.

gösterilebilir.

Burun Dolgusu Fiyat 

Burun Dolgusu Fiyatları ile ilgili bilgi almak için ulaştığınız kliniklerden ve hastanelerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Sağlık alanında gerçekleştirilen işlemlerde kişi muayene edilmeden net bir fiyat vermek mümkün değildir. Bu hususta en doğru fiyatlar uzman doktor tarafından gerçekleştirilecek muayene sonucu tedavi planının oluşturulması ile ortaya çıkmaktadır.

Burun Dolgusu Fiyatları 5.500 TL - 7.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Burun Dolgusu Fiyat için bizimle iletişime geçiniz.

Burun Dolgusu Fiyatları 2024 yılında pek çok faktöre bağlı değişmekle birlikte bu faktörler arasında;

 • Kişinin genetik yapısı ve yaşı,
 • Burun bölgesinde var olan deformasyon durumu,
 • Uygulama sürecinde kullanılacak dolgu maddesi çeşidi ve miktarı,
 • Tedaviyi gerçekleştirecek doktorun ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

Burun Dolgusu kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar ile ilgili daha detaylı bilgiler almak, Estetik Cerrahi alanında uzman hekimlerimiz tarafından muayene edilerek size özel tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın...

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

Tek Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

30 ila 60 Dakika

Anestezi

Anestezi

Lokal

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

1 ila 3 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

Hemen

Tam İyileşme

Tam İyileşme

1 ila 2 Hafta

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

9 ila 18 Ay

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

Aynı Gün Çıkış

Burun Dolgusu ortalama 9 ila 18 ay arasında kalıcı olur. Fakat bu süreç kişinin metabolik hızına ve kullanılan dolgu maddesine bağlı olarak farklılık gösterir.

Burun Dolgusu Fiyatları kullanılan dolgu maddesine, işlemin yapılacağı kliniğe ve gereken dolgu miktarına bağlı olarak değişebilir. Bu konuda en doğru bilgiyi almak için kliniğimizle İletişime geçebilirsiniz…

Hayır… Burun Dolgusu uygun şekilde ve deneyimli bir sağlık profesyoneli tarafından uygulandığında güvenilir bir uygulamadır. Ancak her türlü estetik işlemde olduğu gibi bazı riskler ve yan etkiler mevcuttur. Bu nedenle prosedür öncesi yetkin bir klinikte uzman hekim tarafından kapsamlı bir muayene gereklidir.

Hayır… Burun Dolgusu kalıcı değildir. Enjekte edilen dolgu maddesi zamanla vücut tarafından doğal olarak emilir.

Burun Dolgusu 9 ila 18 ay arasında kalır. Fakat bu süre kişinin metabolik hızına ve kullanılan dolgu maddesine bağlı olarak değişiklik gösterir.

Hayır… Burun Dolgusu burnu büyütmez. Dolgu burun hatlarını düzeltmek ve belirgin çukurları doldurmak için kullanılır. Ancak dolgunun yanlış uygulanması durumunda burun büyük ve biçimsiz bir halde görünebilir.

Burun Dolgusu Sonrası oluşabilecek hafif şişlik birkaç gün içerisinde iner.

Evet… Burun Dolgusu geçicidir. Dolgu maddesi zamanla vücut tarafından doğal olarak emilir.

Burun Dolgusu 9 ila 18 ay arasında dayanır. Ancak bu süreç kişinin metabolik hızına ve kullanılan dolgu maddesine bağlı olarak farklılık gösterir.

Burun Dolgusu deneyimli estetik hekimleri tarafından sağlık standartlarına uygun tıbbi kliniklerde yapılır. Kliniğimiz EST Point bu hizmeti yüksek standartlarla sunmaktadır.

Burun Dolgusu Fiyatları kullanılan dolgu maddesine, işlemin yapılacağı kliniğe ve gereken dolgu miktarına bağlı olarak değişebilir. Bu konuda en doğru bilgiyi almak için kliniğimizle İletişime geçebilirsiniz…

Burun Dolgusu hafif burun şekil bozuklukları olan ve cerrahi operasyon istemeyen kişilere uygulanır. Büyük deformasyonlar veya solunum problemleri olan kişilerde cerrahi müdahale gerekmektedir.

Burun Dolgusu işlemi bir dolgu maddesinin belirli bölgelere enjekte edilmesini içerir. İşlem lokal anestezi altında gerçekleştirilir ve ağrısızdır.

Burun Dolgusu işlemi 30 ila 60 dakika içinde tamamlanabilir.

Burun Dolgusu Fiyatları kullanılan dolgu maddesine, işlemin yapılacağı kliniğe ve gereken dolgu miktarına bağlı olarak değişebilir. Bu konuda en doğru bilgiyi almak için kliniğimizle İletişime geçebilirsiniz…

Hayır… Burun Dolgusu geçicidir ve dolgu maddesi zamanla vücut tarafından doğal olarak emilir. Kalıcı bir sonuç elde etmek için cerrahi bir burun estetiği düşünülebilir.

Evet… Burun Dolgusu gibi estetik prosedürlerin dini açıdan caiz olup olmadığı konusu kişinin dinine ve dini inançlarına bağlıdır. Bu konuda dini görevliye danışmak en iyi davranış olacaktır.

Hayır… Burun Dolgusu işlemi lokal anestezi ile yapıldığı için ağrısızdır. İşlem sırasında veya sonrasında hafif bir rahatsızlık hissi olabilir. Ancak bu durum hafif ve geçicidir.

Burun Dolgusu Sonrası oluşabilecek hafif şişlik birkaç gün içerisinde iner.

Burun Dolgusu hafif burun şekil bozuklukları olan ve cerrahi operasyon istemeyen kişilere uygulanır. Özellikle burun ucu düşüklüğü, burun kemeri belirginliği veya asimetri gibi durumları düzeltmek için kullanılabilir.

Burun Dolgusu enjekte edildikten sonra birkaç gün içinde yerine oturur. Bu süre zarfında burundaki hafif şişlik veya kızarıklık olabilir, ancak bu belirtiler hızla geçer.