Boyun Germe Ameliyatı

  1. Anasayfa
  2. Boyun Germe Ameliyatı

Boyun Germe Ameliyatı Nedir? Günlük hayatımızda yaşadığımız stres, yorgunluk ve olumsuz duygular vücudumuz üzerinde de etki gösterir. Yaş aldıkça da vücudumuzun özellikle yüz bölümünde elastikiyet kaybı yaşarız. Bu da boyun bölgemizde sarkmalara ve buna bağlı olarak kötü bir görünüme yol açar. Yer çekimi de boyun bölgemizdeki sarkma ve bozulmalarda etkilidir. Boyun gerdirme operasyonları sizlere düşük maliyetlerle daha genç bir görünüm kazandırır. Boyun germe operasyonu, ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere farklı yöntemlere sahiptir.

  Klasik Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Boyun gerdirme ameliyatı yapılırken, kulak kısmının ön alt tarafından başlayarak kulak memesinin arka tarafına doğru uzanan bir kesik atılır. Boyun germe nedir sorusunun cevabı kısaca bu kesiklerin atılmasıyla yapılan ve dezenformasyon olan bölgelerin tekrar sıkılaştırılması, sabitlenmesidir. Yüzümüzdeki ve boynumuzdaki deriler kemiklerden ayrılarak serbest hale getirilir ve dikişler ile yukarıya tekrar yerleştirilir. Boynunuzun her iki yanındaki dikine olan bantlar çene altından açılan kesiklerle tekrar gerginleştirilir ve sabitleştirilir. Genellikle küçük çeneli insanlarda boyun sarkmaları daha çok görülür. Çenenin daha ön plana çıkması için de protez uygulamaları vardır. Genel anestezi kullanılarak yapılan ameliyat ortalama 5 ile 7 saat sürer. Yüz ve boyun germe operasyonları bazı insanlar için cesaret edilmesi zor olan ameliyatlar olsa da size daha genç bir görünüm ve ışıltı kazandırırlar.

  Boyun germe nedir sorusunun cevabını size en iyi uzman doktorlar verecektir. Yüz ve boyun germe ameliyatları zorlu ameliyatlar olduğundan yaptırmaya karar verdiğiniz zaman referansla bulduğunuz uzman bir doktora danışmanızda fayda vardır. Doktor cildinizi muayene edip, sorunlu bölgeleri belirledikten sonra ne tarz bir tedavi uygulayacağına ve tedavi uygularken hangi medikal ekipmanları kullanacağına karar verir. Boyun germe ameliyatının size ne kadar maliyet olacağı da bu muayeneden ve değerlendirmelerden sonra ortaya çıkar. Doktorunuz boynunuzdaki sorunlu bölgelerin durumuna göre ek müdahale gerekip gerekmeyeceğine de karar verecektir. Uzman doktorlar haricinde boyun ve yüz germe operasyonları için üçüncü kişiler fiyat veremez ve internette fiyat yayınlayamazlar.

  Boyun germe nedir sorusu sizi korkutuyor ise, boyun germe ameliyatsız yöntemlerle de uygulanabilen bir işlemdir.

  İple Boyun Germe Nasıl Yapılır?

  Boyun germe yöntemlerinin hızlı ve ağrısız bir çeşidi olan iple boyun germe işlemi sonrası hasta gündelik hayatına kısa sürede dönüş yapabilir. Ameliyat izi olmayacağı için hiçbir iz bırakmaz ve sizi doğal görünümünüze acısız bir şekilde kavuşturur. İple boyun germe operasyonunda boynunuzdaki sorunlu bölgeler belirlendikten sonra buralara minik medikal iğneler yerleştirilir. Bu medikal iğnelerin yardımıyla alerji yapmayan medikal iplikler cilt altınıza yerleştirilmeye başlanır ve iplikler birbirlerine çapraz şekilde yerleştirilir. Medikal iplikler de yerleştirildikten sonra, iğneler ağrısız bir şekilde konuldukları yerlerden çıkarılır. Boyun germe nedir merakınızı böylece hızlı ve kolay bir biçimde gidermiş olursunuz ve istediğiniz sonucu alırsınız.

  Ameliyatsız boyun germe yöntemlerinden bir diğeri de botoks yöntemidir. Boyun bölgenizdeki sorunlu bölgeler belirlendikten sonra bu noktalara iğneler ile uygulama yapılır. İğneler boynunuzun elastikiyet özelliklerini tekrar kazanmasına yardımcı olur ve yeniden yapılanmayı tetikler. Botoks etkisi geçicidir ve tekrarlanan bir operasyondur. İhtiyaca göre tüm yüzünüze ya da vücudunuzun farklı bölgelerine uygulanabilir. Botoksun ve ameliyatsız boyun germe yöntemlerinde amaç cildinizdeki kolajen miktarını arttırıp doğal güzelliğinize ve daha genç bir görünüme kavuşmanızdır.

  Bir diğer ameliyatsız boyun germe yöntemi ulthera yöntemidir. Ulthera ses dalgaları kullanılarak sorunlu bölgeye ulaşılır. Boyun germe nedir ve acısız bir yöntemi var mıdır diye sorarsak eğer seansı uyguladıktan sonra çıkıp normal hayatınıza dönebileceğiniz en etkili yöntemlerden biri ulthera yöntemidir.

  Ameliyatsız boyun germe yöntemlerinden bir diğeri lazer operasyonlarıdır. Lazer operasyonları da sık tercih edilen ve yan etkisiz, hızlı bir yöntemdir. Fakat lazer operasyonlarında en dikkat edilmesi gereken konu boyun derisinin özelliğine bağlı olarak hangi teknik kullanılacağı ve cildin ne kadar derinine uygulanacağıdır. Boynumuzdaki deri vücudumuzun diğer bölümlerine göre farklılık gösterir ve lazer operasyonundan önce muayene ve testler yapılarak bir yol haritası çizilir. Eğer hatalı bir uygulama yapılırsa boyun bölgesinde kızarıklıklar, hatta yaralanmalara sebebiyet verebilir.

  Boyun germe nedir ve operasyon olmadan boyun bölgesindeki cildinizi sıkılaştırmanın bir yöntemi var mıdır sorusunun cevabı Boyun Germe Egzersizleri yöntemidir. Boyun germe egzersizlerini evinizde otururken, televizyon izlerken, ofisinizde masa başında çalışırken uygulayabilirsiniz fakat ayakta durmanız gereken egzersiz çeşitleri de vardır. Boyun germe egzersizleri yer çekiminin, gündelik stresin ve yorgunluğun yaş almayla beraber boyun çevremizde oluşan sarkmaları toparlamaya ve kas oluşturmamıza yarar. Fakat egzersizleri yaparken çok dikkatli olmalıyız çünkü boynumuz vücudumuzun en hassas yerlerinden biridir. Eğer ters bir hareket yaparsak, hareketi olması gerekenden daha şiddetli uygularsak ve bu olumsuz hisse rağmen yapmaya devam edersek boyun tutulmalarına, sakatlanmalara sebep olabiliriz.

  Boyun Germe Nedir ve Faydaları Nelerdir?

  Boyun germe operasyonu boynumuzdaki sarkmış deriden kurtulmamızı sağlayan yöntemlerdir ve ameliyatlı ya da ameliyatsız yöntemleri uyguladıktan sonra boyun bölgemizdeki cildimizin toparlanıp gençleştiğini hemen görebiliriz. Bu operasyonlar görüntünüzde asla bir değişikliğe yol açmazlar aksine doğal görünümünüzü size geri kazandırırlar. Boyun germe öncesi ve sonrası aynaya baktığınızda 5 ila 10 sene önceki halinize bakarken bulursunuz kendinizi ve daha ışıltılı bir görünüm kazandığınızdan ve gençleşmenin de etkisiyle insan ilişkileriniz olumlu yönde etkilenir. Boyun germe egzersizleri sayesinde de boyun ağrılarınızdan kurtulursunuz ve daha güçlü ve dik bir duruş kazanırsınız. Boyun germe yöntemleriyle daha sağlıklı ve dinç bir duruşa sahip olmak çok kolay.