Bacak Estetiği İstanbul

  1. Anasayfa
  2. Bacak Estetiği İstanbul

Bacak Estetiği İstanbul Ankara İzmir gibi büyük şehirlerde deneyimli cerrahlar eliyle yürütülen başarı oranı yüksek estetik operasyonlardır.

Estetik ve düzgün bacaklara sahip olmak vücudun güzelliğini bir seviye daha yukarı çıkarmaktadır. Bacakların vücut yapısına göre aşırı kalın veya ince olması, bacaklarda asimetri ya da çarpıklık bulunması görüntü itibariyle insanları rahatsız etmektedir. Estetik açıdan sorunlu bacaklara sahip insanlarda bu nedenle özgüven kaybı yaşanmaktadır.

Bacaklarda görülen sorunlardan bazıları bacağın tamamını kapsamaz örneğin dizlerde çıkıntı gibi durumlarda sorun sadece bu bölgededir. Bu tarz sorunlara bölgesel estetik sorunlar denilmektedir. Bacak Estetiği İstanbul Ankara İzmir gibi illerde bölgesel niteliklerde de yapılabilmektedir.

Bacaklarda görülen fazlalıklar, eğrilik, ayak bileği uyumsuzlukları ve çarpıklık gibi problemlerde birçok kadın dertlidir. Bu sorunlara sahip karınlar sürekli arzu ettikleri kıyafetleri giyememekten yakınmaktadır. Günümüzde artık yalnız kadınlar değil erkeklerde estetik görünüme önem vermektedir.

Bacak Estetiği Ameliyatları Nasıl Yapılır

Bacak estetiği İstanbul ilinde öne çıkan estetik operasyonlardan birisidir. Bu ameliyatta amaç, kalçadan ayak bileklerine kadar tüm bacak daha estetik, çekici ve şekilli bir görünüme getirilmeye çalışılır. Bu amaçla yağ doku fazlalık olan alanlardan alınır, eksik olan alanlara eklenir. Eğer kişinin vücudundaki yağ greflerin yeteriz gelirse işlemde dolgu malzemeleri veya silikon implantlar kullanılır.

Bacak estetiği ile işe bacaklara yapılabilen pek çok estetik işlem bulunmaktadır. Bu işlemler hastanın ihtiyacı oranında tek başına veya birçoğu aynı anda uygulanabilir. Liposhaping yağlanmanın en çok görüldüğü basen, uyluk içi ve diz içlerinden yağ alınmasıyla bacaklara daha düz ve uzun bit görüntü kazandırılmasıdır. Olması gerekenden daha ince bacaklardaki orantısızlığı gidermek için kalf protezleri kullanılmaktadır. Bu silikon protezler dizin arkasına atılan küçük kişilerden yerleştirilir ve bacaklara daha adaleli ve kalın bir görünüm kazandırır.

Yaşlanma ile uyluklarda gevşeyen ve sarkan cilt fazlalığı çıkartılarak uyluk germe işlemi yapılabilir. Bacakları hafif eğriliklere sahip olan, bu eğrilikler yap enjekte edilmesiyle düzeltilemeyen hastalara hyaluronik asit dolguları yapılmaktadır. En sık uygulanan dolgu macrolanedir. Bu dolgular 1 yıl süreyle kalıcılığını korumaktadır. İstanbul ilindeki kliniklerin çoğunda bu dolgu ile işlem yapılmaktadır.

Bacak Estetiği Neden Gerekir

Bacak estetiği yaptıranların yorumları incelendiğinde işlemi yaptıranların en büyük motivasyonunun ameliyatın dilediği kıyafeti giyebilme imkanı sağlamasının olduğu görülür. Çünkü özellikle karınlar bacaklarındaki estetik sorunlar nedeniyle hiçbir zaman etek giyerken mutlu olmamakta ya da etek giyememektedir. Hatta bazıları yalnızca etek değil, tayt veya dar kot gibi bacaklara yapışan giysiler dahi giyemezler.

Özellikle yaz aylarında bu sorun daha can sıkıcı bir hal almaktadır. Bu sebeple Bacak estetiği İstanbul ilinde bulunan kliniklerde yaz aylarında önce daha yoğun olarak yapılmaktadır.

Düzgün görünen bacaklar yalnızca güzelliğin değil şüphesiz sağlığın da göstergesidir. Çünkü birçok sağlık problemi bacakların şekline etki edebilmektedir. Küçük yaşlarda yeteri kadar D vitamini alamamış, güneşten yeteri kadar faydalanmamış insanlarda eksikliğin boyutuna göre bacak çarpıklığı gibi türlü bacak deformasyonları oluşabilmektedir.

Doğuştan oluşan eğriliklerin sebep olduğu rahatsızlıkları tedavi etmek için mutlaka estetik operasyona ihtiyaç vardır. Bazı durumlarda da yaşlanma veya aşırı kilo alınıp verilmesi bacaklarda görünüm bozukluklarına neden olduğu için daha güzel bir estetik form elde etmek adına estetik işlem yapılmaktadır.

Bacaklarda birden fazla sorunun bulunması fiyatlara etki edebilmektedir. Bacak Estetiği Fiyatları İstanbul kliniklerinde paket uygulamaları içerebilmektedir. Maliyet açısından birçok işlemin tek fiyat tarifesine göre yapıldığı klinikleri seçmek avantajlı olacaktır.

Bacak Estetiği İşlemleri Kimlere Yapılır

Bacak estetiği operasyonu bacaklarının biçimlerinden memnun olmayan bütün hastalara yapılabilir. Çeşitli estetik görünüm bozukluklarını tedavi ettirmek için bacak estetiği yaptıran ünlüler sıklıkla magazin haberlerine konu olmaktadır. Yağın bacaklarda en çok biriktiği alanlar basen, uyluk içi, diz içleridir. Basenlerdeki yağlanma bacakları kısa göstereceği gibi aynı zamanda kalçanın da düşük görünmesine neden olacaktır.

Uyluk be dizin içlerindeki yağlanmalarsa bacaklarda eğriliğe yol açar. Bir diğer işlem yapılacak hasta grubu ise ayak bilekleri ve diz altları normalden fazla kalın olanlardır. Bu bölgeler genellikle liposuction yöntemiyle inceltilir. Bacak estetiği istanbul şehrinde bulunan kliniklerde de sıklıkla bu yöntem tercih edilmektedir. Bacak hattındaki hafif eğrilikler ufak dokunuşlarla yağ enjeksiyonu ve dolgu uygulamalarıyla düzeltilebilir. Tam aksi olarak normalden daha ince bacağa sahip hastalara silikon implant yöntemi uygulanır.

Ameliyat Öncesi ve Sonrası Neler Yapılmalı

Bacak estetiği öncesi sonrası hastaların dikkat etmesi gereken birtakım hususlar vardır. Diğer bütün ameliyatlarda olduğu gibi ameliyattan 1 hafta önce kan sulandırma etkisi olan ilaçlar doktor kontrolünde bırakılmalıdır. Aynı zamanda multivitamin içerikli haplar, ödem söktürücü etkisi olan bitkisel çaylar, tüm zayıflatıcı ürünlerin ameliyat öncesi kullanılmaması gerekir.

Bacak estetiği İstanbul ilindeki kliniklerde bulunan cerrahlar tarafından başarıyla gerçekleştirilir. Cerrahlar operasyon sonrası hastaları işlem sonrası dikkat etmesi gerekenler hakkında bilgilendirdikten sonra genellikle aynı gün taburcu ederler.

Operasyondan iki gün sonra hasta duş alabilir. Liposhaping uygulamasından sonra hasta yaklaşık 20 gün korse kullanır. Bazı hastaların ödem ve şişliğin engellenmesi için varis çorabı giymesi gerekebilir. Hastalar ilk haftalarda gerek olmadıkça yapa kalkmamalı ve ayakları yukarıda dinlenmelidir.

Çarpık Bacak Estetiği

Halk arasında bacaklarda görülen eğriliğe çarpık bacak denmektedir. Uygun seçilecek giysiler bu sorunu geçici olarak kamufle ederler. Ancak hastalar bu sorunu kalıcı olarak çözüme kavuşturmayı isterlerse, vücutta yeteri kadar yağ grefi bulunması durumunda enjeksiyon yöntemiyle eğer yağ grefi yoksa dolgu veya silikon protez uygulanabilir.

Bacak Estetiği İstanbul şehrinde birçok sorunun çözümü için yapıldığı gibi çarpık bacak sorunu için de yapılmaktadır. Genellikle orantısız yağ birikimiyle oluşan sorun ameliyatla giderilir. Çarpık bacak estetiği İstanbul ilinde profesyonel hekimler tarafından yüksek başarı oranıyla gerçekleştirilen işlemlerden biridir.