Bacağa Liposuction

  1. Anasayfa
  2. Bacağa Liposuction

Bacağa Liposuction çok tercih edilmektedir çükü bacak yağı çok kalıcı olabilir, bu çoğu insanın aşina olduğu bir şeydir. Liposuction bacak basen bölgesine sıklıkla uygulanmaktadır. Bacaklardaki lokalize yağ miktarı genleriniz tarafından belirlenebilir, bu nedenle bacaklarda biriken yağ fazlalığının yanı sıra genetik bir yatkınlık da olabilir.

Bacak yağları ile ilgili bir diğer sorun da, esas olarak yüzeysel olmasıdır. Bacaklarda fazla yağın depolanabileceği derin bölmeler bulunmaması, yağın oldukça hızlı bir şekilde yüzeye çıkmasına neden olur. Diyet ve egzersiz kesinlikle bacaklardaki yağ miktarını azalaya yardımcı olabilir, ancak vücut tipinize bağlıdır. Zaten bacak yağına yatkınlığı olan hastalar, egzersiz ve diyet yoluyla fazla yağı almanın çok daha zor olduğunu göreceklerdir.

Bacağa Liposuction  kalıcı, lokalize bacak yağları için çözüm sağlayabilir. Bazı bölgeler diğerlerine göre yağ birikimine daha yatkındır. İç uyluklar ve dış uyluklar özellikle eğilimli olup, genellikle kilo verme ve egzersize oldukça dirençlidir. Bu nedenle birçok hasta vücudun bu bölgelerinden yağ birikintilerini gidermek için liposuction ameliyatı arar.

Bacak Yağları İçin Hangi Tip Liposuction İşlemi Kullanılır?

Bacak liposuction için en yaygın kullanılan teknik Vaser 360 Bacak Şekillendirmedir. Bacaklar çok hassas bir bölge olabilir, bu nedenle Vaser geleneksel liposuction tekniklerinden çok daha faydalıdır. Vaser 360 Bacak Şekillendirme ile cerrah bacakları çevresel olarak tedavi edebilir, yani bacağı 360 derecelik tam bir dönüşle tedavi edebilir. Bacak liposuction için kliniğe gelen hastaların çoğu, diğer kozmetik cerrahi prosedürlere göre daha az invazif olduğu için Vaser 360 Bacak Şekillendirme tekniği ile tedavi edilecektir. Vaser, yağ ve önemli dokular arasındaki farkı anlayabilen bir tekniktir, bu da işlem sonrası travma şansının oldukça az olduğu anlamına gelir. Liposuction bacak inceltme amacıyla oldukça başarılı uygulanmaktadır.

Alt Bacak Liposuction Nedir?

Liposuction alt bacak, dizlerin altına yapılan bir liposuction işlemidir. Prosedür bir veya iki ayak üzerinde gerçekleştirilebilir. Prosedür, genel bacak liposuction ile aynı amaca sahiptir, daha spesifik olarak kalıcı yağları hedeflenen bölgelerden uzaklaştırır.

Bacak Liposuction İçin İyi Bir Aday Olabilir Miyim?

Uyluklarında hatırı sayılır miktarda yağ depolayan, diyet ve egzersizle yağları atmaya çalışan ve büyük bir başarı elde etmeyen hastalar bacağa liposuction işlemi için uygun adaylardır. Cerrahi olarak yağ aldırmak isteyen birçok hasta, önce diyet ve egzersizle yağı kaybetmeye çalıştı, ancak yağın çok kalıcı olduğunu buldu. Bacağa Liposuction yaptırmak özgüveninizi artırabilir ve her zaman istediğiniz kıyafetleri daha güvenle giymenizi sağlayabilir.

Estetik cerrahi psikolojik nedenlerle yapılmasa da artık sıklıkla benlik saygısı için yapıldığını biliyoruz. Bacağa Liposuction, bacakları sıkılaştırmak için çalışan, ancak bunu yaparken çok az başarılı olan hastalar için de iyi bir prosedür olabilir. İyi bir diyet ve düzenli egzersizle bile bazı yağlar çok inatçı olabilir. Bu nedenle bacak liposuction, fiziksel durumu iyi olan ancak bacakta inatçı yağ sorunu olan hastalar için de iyi bir seçenektir. Liposuction bacak yağ aldırma sayesinde birçok hata istedeiği görünüme kavuşabilmektedir.

Vaser 360 Bacak Şekillendirme Nasıl Yapılır?

Vaser 360 Bacak Şekillendirme, uylukların iç, dış, ön ve arka kısımlarına uygulanabilir. İşlem sırasında cerrah, cildin deri altı tabakasındaki inatçı yağ hücrelerini parçalamak için özel ultrason teknolojisini kullanacaktır. Yağ parçalandıktan sonra, cerrah onu sıvı halde bacaktan alabilir. Bacaktaki yağı almak için cerrahın lokalize yağ içeren bölgeye küçük bir tüp yerleştirmesi gerekir.

Prosedürde kullanılan küçük tüpe genellikle kanül denir, cerrahın bacaktaki yağı minimum miktarda bozulma ile almasını sağlayan gelişmiş bir araç. Kanül hedef alana yerleştirildiğinde, özellikle yağ hücrelerini hedefleyen enerji darbeleri yayar. Yağ hücrelerinin parçalanması, onları sinirler ve kan damarları gibi önemli dokulardan etkili bir şekilde ayıracaktır. Bacak liposuction yorum ve geri dönüşleri oldukça olumludur.

Bacak Liposuction Avantajlarını Keşfedin!

Giderek artan sayıda hasta artık bacağa liposuction prosedürlerini tercih etmektedir. Bu yöntemle uyluk dışından, uyluğun önünden ve uyluğun iç kısmından ve diz içlerinden yağ alınır.

Bacak ve Ayak Bileklerinde Liposuction Yaptırabilir miyim?

Evet, yöntem baldırları ve ayak bileklerini tedavi etmek için kullanılabilir. Genellikle dizin hemen altında bir şişkinlik vardır. Bu yağın yeri göz önüne alındığında, hastalar bu yağı diyet ve egzersiz yoluyla almakta zorlanabilir.

Vaser Liposuction'ın Faydaları Nelerdir?

Vaser liposuction çok faydalı bir estetik cerrahi  işlemdir ve vücudun diğer bölgelerinde de kullanılmaktadır. Aynı zamanda cerrahın vücut yağını çok küçük alanlarda kontrol etmesini sağlayarak daha iyi sonuçlarla daha hassas bir tedavi sağlar. Vaser liposuction hastalara harika sonuçlar sağlamanın yanı sıra  işlem sonrası aksama süresini de azaltır. Vaser ve MicroAire, geleneksel liposuction'dan daha az morarmaya neden olabilir ve hastalar, işlem gerçekleştirildikten birkaç gün sonra yalnızca hafif bir rahatsızlık hissederler. Bacaklara liposuction yaptıranlar genelde sonuçtan oldukça memnun kalmaktadır.

İşlemden Sonra Ne Beklemeliyim?

Daha önce de belirtildiği gibi, çoğu hasta işlemden sonra hafif bir rahatsızlık hissedecektir. İşlemden birkaç hafta sonra genellikle azalan hafif bir morarma da olabilir. Çoğu hastanın, işlemden kaynaklanan morluk ve şişliklerin bir kısmını azaltmak için liposuction bacak korsesi giymesi ve aynı zamanda bölgenin şekillendirme işleminden sonra yeni şekline uyum sağlamasına yardımcı olması gerekir. Prosedürünüz için genel anestezi aldıysanız, lütfen en az yirmi dört saat önemli kararlar vermekten kaçının. Elbette tüm şişen liposuctionlar genel anestezi altında yapılmaz, ancak yine de bu faktörü dikkate almak önemlidir.

Bacak Liposuction İz Bırakır mı?

Bacak liposuction yapmak için kesi yapılması gerektiğinden, hastalar tedaviden sonra bir çeşit yara izi beklemelidir. Ancak, doktorunuz, bir prosedürden sonra izleri minimumda tutmayı hedefler.

Bacak Liposuction'ın Maliyeti Ne Kadardır?

Lİposuction bacak fiyatları genellikle her hasta için farklıdır çünkü alınacak yağ miktarı ve hastanın bireysel gereksinimleri de farklı olabilir. Liposuction bacak inceltme fiyat ortalaması hastanın durumuna göre belirlenmektedir.