Altın İğne

 1. Anasayfa
 2. Altın İğne

Altın İğne Tedavisi kişilerin cildinde farklı sebeplerle ortaya çıkan kırışıklıklar, lekelenmeler, yaralanmalar, çizgiler, sivilce ve akne izleri gibi estetiksel açıdan rahatsızlıklara yol açan pek çok problemin giderildiği Medikal Estetik tedavi yöntemidir.

Ameliyatsız Estetik Tedavileri kapsamında değerlendirilen Altın İğne Uygulamaları özellikle Cilt Gençleştirme, Cilt Tonunu Düzeltme veya Cilt Sıkılaştırma konularında büyük ilerlemeler kaydetmiş ve çok başarılı sonuçlar sunan yöntemlerdir.

Altın İğne estetik tıpta kullanılan ve adını uygulama yönteminden alan bir tedavidir. Bu teknik yüzeydeki cilt katmanlarını uyararak kolajen üretimini artırmayı ve bu sayede cildin gençleşmesini, canlanmasını ve sıkılaşmasını hedefler.

Altın İğne Tedavisi kişilere konforlu bir tedavi süreci içerisinde birçok avantajı bir arada sunar. Bize en sık iletilen “Altın İğne Tedavisi Ne İşe Yarar?” sorusunu;

 • Cilt Gençleştirme : Cilt üzerine minik iğneler yardımıyla uygulandığında, cildin derin katmanlarına ulaşır ve doğal iyileşme sürecini teşvik eder.
 • Cilt Tonunu Düzeltme : Düzensiz cilt tonları ve pigmentasyon sorunları üzerinde etkilidir.
 • Cilt Sıkılaştırma : Ciltteki sarkma ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur.
 • Akne ve Sivilce İzlerini İyileştirme : Akne ve akne izlerine yönelik etkili bir tedavi yöntemidir.
 • Gözenekleri Küçültme : Cilt gözeneklerinin görünümünü azaltır.

şeklinde maddeler halinde yanıtlayabiliriz.

Altın İğne Tedavisi öncesinde işlem yapılacak cilt yüzeyi temizlenip, antiseptik solüsyon ile dezenfekte edilerek uyuşturucu bir krem uygulanır. Bu işlem sayesinde tedavi süresince kişi herhangi bir ağrı ve sızı hissetmeden rahat bir uygulama geçirir.

Altın İğne Tedavisinde kullanılan Altın İğne Cihazı cildin ihtiyaç duyan bölgeleri üzerinde özenle gezdirilir. Bu esnada mikro iğneler cildi deler ve alt tabakalara ulaşır. Yaklaşık 30 dakika ila 1 saat arasında süren bu işlem sonucunda bölgede kolajen üretim hızı artırılarak iyileşme sağlanır.

Altın İğne Tedavisinin seans sayısı kişinin cilt durumuna ve tedavi hedeflerine bağlıdır. Ancak vakaların büyük bir çoğunluğunda 3 ila 6 seans arasında bir tedavi önerilir. Seanslar arasında genellikle 4 ila 6 haftalık boşluklar bırakılır.

Altın İğne tamamlandıktan sonra ilk etkisini hemen gösteren ve olumlu değişimi başlatan bir uygulamadır. Bu işlemin %100 etkisini ortaya çıkarma süresi kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Ortalama birkaç hafta içerisinde %100 e yakın istenilen sonuç alınırken, 1 ila 2 ay tamamlandığında %100 olarak istenilen sonuca ulaşılır.

İnsan sağlığını ilgilendiren her uygulama sonrası olduğu gibi Altın İğne Sonrası da işlemleri gerçekleştiren hekim hastaya belirli uyarılarda bulunmaktadır. Bu tavsiyelere dikkat edilmesi kişinin sağlığı ve tedavinin başarısı için çok değerlidir.

Altın İğne Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler arasında;

 • Tedavi sonrası cildiniz hassas olabilir. Bu nedenle güneşe karşı koruma sağlamak için güneş kremi kullanmanız önemlidir.
 • Cildinizde hafif kızarıklık ve şişlik olabilir. Bu normaldir ve birkaç gün içinde kendi kendine geçecektir.
 • İyileşme sürecinde cildinizi aşırı sıcaklıklardan, agresif cilt bakım ürünlerinden ve makyajdan uzak tutun.
 • Cildinizi düzenli olarak nemlendirin.

gösterilebilir.

Sonuç olarak Altın İğne Tedavisi gençleşme ve cilt tonunu düzeltme konularında büyük fark yaratan bir Medikal Estetik yöntemidir. Ancak her tedavi gibi bu tedavinin de etkisi kişinin cilt tipine, yaşına ve genel sağlık durumuna bağlıdır. Tedaviyi düşünüyorsanız bir Dermatolog ya da Medikal Estetik uzmanıyla görüşmekte fayda vardır.

Estpoint Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi alanında uzun yıllara dayanan tecrübesi, steril imkanlara sahip şubeleri ve uzman doktorları ile hastalarını dinleyerek onların en estetik, çekici ve diri gösterecek yüz & cilt görünümüne sahip olmaları için Altın İğne Tedavisi dahil tüm tedavi yöntemlerini büyük bir başarıyla gerçekleştirmektedir.

Sizde farklı nedenlerle maruz kaldığınız pek çok estetiksel problemden hızla kurtularak hayal ettiğiniz genç, parlak ve pürüzsüz cilt yapısına güvenli, konforlu ve etkili bir tedavi süreciyle sahip olabilmek için Hemen Bize Ulaşıp randevu alabilir; kliniğimizde uzman hekimlerimiz tarafından yapılacak Altın İğne Tedavisi ile arzu ettiğiniz estetik görünüme ulaşabilirsiniz.

Altın İğne Nedir 

Altın İğne cilt yüzeyine temas eden özel bir başlıkta bulunan mikro altın iğneler aracılığıyla cilt altına radyo frekans enerjisi veren bir cihazdır. Bu enerji sayesinde ciltte kontrollü bir hasar oluşturularak cildin doğal iyileşme süreci tetiklenir. Böylece ciltteki kolajen ve elastin üretimi artar. Cilt daha gergin, pürüzsüz ve parlak bir görünüme kavuşur.

Altın iğnelerin kullanılmasının amacı enerjinin dağılmasını önlemek ve cilt yüzeyine zarar vermeden derin katmanlara ulaşmaktır. Klinik şartlarında bu alanda uzman hekim tarafından gerçekleştirilen Altın İğne Tedavisi güvenli, konforlu ve başarılı bir uygulamadır.

Altın İğne Ne İşe Yarar

Altın İğne Tedavisi yaşlanma ve çevresel faktörlerden kaynaklanan cilt problemlerinin tedavi edilmesi için etkili bir yöntemdir. Bu tedavinin kişilere sağladığı faydalar arasında;

 • Ciltteki var olan kırışıklık ve çizgilerin azaltılması,
 • Cilt yüzeyindeki leke, akne ve yara izlerinin giderilmesi,
 • Ciltte farklı nedenlerle oluşabilen sarkma ve gevşemenin önlenmesi,
 • Cilt tonu ve dokusunun iyileştirilmesi,
 • Cildin nem oranının artırılması ve parlak bir yapıya kavuşması,
 • Cildin daha canlı, diri ve genç görünmesinin sağlanması,

belirtilebilir.

Altın İğne Nasıl Yapılır 

Altın İğne Tedavisi işlem yapılacak bölgenin büyüklüğüne ve yaşanan problemlerin durumuna göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 30 ila 45 dakika arasında sürer. İşlem öncesinde cilde anestezik bir krem sürülerek bölge uyuşturulur.

Ardından Altın İğneli Başlık cilde temas ettirilerek atışlar yapılır. Bu atışlar sırasında mikro iğneler hızla cilt içine girer ve radyo frekans enerjisini verir. Bu işlem sonucunda ciltte mikroskopik boyutta delikler oluşur. Gözle görülmez büyüklükteki bu delikler kanama yapmaz. Uygulama sonrasında kişi günlük hayatına devam edebilir.

Altın İğne Tedavisi bireyin ihtiyaçları, cilt yapısı, yaşı ve cinsiyeti gibi durumlar göz önünde bulundurularak farklı radyo frekanslarda, değişik başlıklarla, kişiye özel atış boyu ve sıklığı ile gerçekleştirilir. Bu konularda tüm kararlar uzman doktor tarafından verilir.

Altın İğne Kaç Seans Yapılmalı 

Altın İğne tedavisinin kaç seans yapılacağına doktorunuz cildinizin durumuna ve beklentinize göre karar verecektir. Bu tedavinin 2 ila 4 seans arasında değişen bir uygulama süreci vardır. Seanslar arasında ise 4 ila 6 haftalık aralıklar olmalıdır. Uygulamanın etkisini %100 olarak görmek için ise 1 ila 2 ay beklemek gerekir.

Altın İğne Etkisini Ne Zaman Gösterir

Altın iğne Tedavisinin etkisini görmek için sabırlı olmak gerekir. Çünkü bu uygulama ile cildin yenilenmesi ve sıkılaşması belirli bir zaman alır. Uygulamadan hemen sonra bazı değişimler fark edilebilir ancak asıl sonuçlar 1 ila 2 ay içerisinde ortaya çıkar.

Bu süre zarfında cildinizdeki iyileşme devam eder ve kolajen üretimi artar. Uygulamanın tam etkisi gösterme süresi kişiden kişiye farklılık gösteren bir durumdur. Altın İğne Tedavisinin en büyük avantajı iyileşme sürecinin tamamen doğal olarak gerçekleşmesidir.

Altın İğne Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli 

Altın İğne Tedavisi diğer Medikal Estetik uygulamaları gibi konforlu, güvenli ve başarılı bir iyileşme süreci sunmaktadır. Bununla birlikte tedaviden maksimum verimin alınabilmesi ve kişinin sağlığının korunması için özen gösterilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Altın İğne Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler arasında;

 • Uygulama yapılan bölgeyi 24 saat boyunca suyla temas ettirmeyin.
 • Tedavi alanında oluşan hafif kızarıklık ve şişlikler normaldir. 1 ila 2 gün içinde kendi kendine geçecektir.
 • Cildinizi nemlendirmeye özen gösterin.
 • Güneşten korunmak için yüksek faktörlü güneş kremi kullanın.
 • Sıcak suyla duş almayın veya sauna gibi yerlere girmeyin.
 • Cildinizi ovalamayın veya kaşımayın.
 • Uygulamanın etkisini uzatmak için sağlıklı beslenmeye ve bol su içmeye dikkat edin.
 • Sigara ve alkolden mümkün olduğunca uzak durun.

gösterilebilir.

Altın İğne Sonrası Banyo 

Altın İğne Tedavisi sonrasında cildin iyileşme sürecini tamamlaması için genellikle 24 saat boyunca suyla temasından kaçınılması önerilir. Bu süre zarfında cildin doğal bariyerinin kendini onarmasına izin verilir. İyileşme sürecinin tamamlanmasının ardından normal banyo ve temizlik rutinine dönülmesi mümkündür.

Altın İğne Tedavisi 

Dermatoloji ve Medikal Estetik alanında son yıllarda adından sıkça söz ettiren Altın İğne Tedavisi cilt problemlerini gidermeye yardımcı olmak için tasarlanmış yenilikçi bir tekniktir. İnce ve küçük altın iğneler yardımıyla cilt altına özel solüsyonlar enjekte edilir ve bu sayede cilt yenilenmesi ve gençleşmesi sağlanır.

Altın İğne Tedavisi kolajen üretimini artırma, cilt tonunu eşitleme, kırışıklık ve çizgi azaltma, akne ve sivilce izlerini tedavi etme gibi bir dizi faydası bulunmaktadır. Yaptıran kişilere birçok fayda sağlayan bu tedavi güvenli ve konforlu bir uygulamadır.

Altın İğne ile Yapılan Tedavi Çeşitleri 

Altın İğne Tedavisi çeşitli cilt sorunlarını iyileştirmek için kullanılır. Bu tedavi sayesinde Cilt Gençleştirme, Akne & Sivilce İzlerini Giderme, Melasma ve Pigmentasyon Bozukluklarını Ortadan Kaldırma, Gözenekleri Tedavi Etme, Skar ve Yara İzlerini Yok Etme gibi pek çok avantajı bir arada sunmaktadır.

Günümüzde en sık kullanılan Altın İğne Tedavisi teknikleri arasında;

 • Altın İğne ile Leke Tedavisi
 • Altın İğne ile Çatlak Tedavisi
 • Altın İğne ile Akne Tedavisi
 • Altın İğne ile Sivilce Tedavisi
 • Altın İğne ile Saç Tedavisi
 • Scarlet S Altın İğne Tedavisi
 • Altın İğne ile Cilt Bakımı

belirtilebilir.

ESTPOINT bünyesinde Medikal Estetik ve Dermatoloji alanında hizmet veren hekimlerimiz yapacakları muayene sonrası kişinin ihtiyaçlarına göre Altın İğne tekniklerinden hangisini uygulayacağına karar verir. Ayrıca Altın İğne Tedavisi PRP, Mezoterapi gibi uygulamalarla kombine edilerek de uygulanabilir.

Altın İğne Etkisi Ne Kadar Sürer 

Altın İğne Tedavisinin Etkisi kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama olarak 1 ila 2 yıl kadar sürmektedir. Bu süre kişinin cilt durumuna, yaşam tarzına ve cilt bakım rutinine bağlıdır. Kişi için yaşlanma süreci devam edeceğinden tekrar uygulama yapılması gerekebilir.

Bireylerin hekim tarafından iletilen hususlara özen göstererek yaşaması tedavinin etkinlik süresini artırırken Altın İğne tedavisinin tekrarlanabilir olması elde edilen estetik görünümün yaşam boyunca korunmasına imkan tanır.

Altın İğne Faydaları 

Altın İğne Tedavisi uygulandığı bölgeye ve kişiye pek çok faydayı beraberinde getirmektedir. Bu tedavinin sunduğu temel avantajlar;

 • Kolajen ve Elastin Üretimini Uyarır : Cildin sıkılaşmasına ve gençleşmesine yardımcı olur.
 • Cilt Tonunu Düzeltir : Düzensiz cilt tonunun düzeltilmesini sağlar.
 • Ciltteki Kırışıklıkları ve Çizgileri Azaltır : Kırışıklıkları ve ince çizgileri azaltmaya imkan tanır.
 • Cilt Gözeneklerinin Görünümünü Azaltır : Cilt gözeneklerini küçültmeye yardımcı olur.
 • Akne ve Sivilce İzlerini İyileştirir : Akne ve sivilce izlerini ortadan kaldırır.

şeklinde belirtilebilir.

Altın İğne Fiyatları 

Altın İğne Tedavisi Fiyatları hakkında bilgi almak için ulaştığınız hastane ve kliniklerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Öncelikle sağlık alanında yapılan işlemlerde kişi muayene edilmeden net bir fiyat vermek mümkün değildir.

Altın İğne Tedavisi Fiyatları 2024 yılında birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu faktörler arasında;

 • Kişinin genetik özellikleri ve yaşı,
 • Bireyin cilt yapısı ve cilt yüzeyinde bulunan problemlerin türü,
 • Cilt rahatsızlıklarının seviyesi ve yaşandığı vücut bölgesi,
 • Arzu edilen sonuçlar için ihtiyaç duyulan seans sayısı,
 • Tedaviyi gerçekleştirecek hekimin ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

Altın İğne Tedavisi hakkında detaylı bilgi almak, ESTPOINT bünyesinde hizmet veren Medikal Estetik ve Dermatoloji alanında uzman hekimler tarafından muayene edilerek sizin için en uygun tedavi planını oluşturmak için Hemen Bize Ulaşınız...

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

Tek Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

20 ila 30 Dakika

Anestezi

Anestezi

Anestezik Krem

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

1 ila 3 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

Hemen

Tam İyileşme

Tam İyileşme

3 ila 5 Gün

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

Ömür Boyu

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

Aynı Gün Çıkış

Altın İğne ve Dermapen cildin gençleştirilmesi, sıkılaştırılması ve canlandırılması amacıyla kullanılan etkili tedavi yöntemleridir. Her ikisi de mikro iğneler aracılığıyla cildin daha derin tabakalarına ulaşır ve kolajen üretimini artırır.

Fakat iki teknik arasındaki temel farklılık Altın İğne Tedavisinin aynı zamanda cilt altına özel solüsyonlar enjekte etme özelliğine sahip olmasıdır. Bu özellikle belirli cilt sorunlarına özel bir tedavi gerektiren durumlarda avantaj sağlar.

Bununla birlikte hangi tedavi yönteminin sizin için en uygun olduğuna karar vermek için bir Dermatoloji veya Medikal Estetik uzmanı tarafından muayene edilmeniz gereklidir. Her bireyin cilt tipi ve ihtiyaçları farklı olduğu için tedavi seçimi de kişiye özel olmalıdır.

Altın İğne Tedavisinin belirli bir yaş sınırı yoktur. Özellikle ciltte yaşlanma belirtileri başladığında tercih edilen bu tedavi 30 yaşından sonra önerilir. Ancak akne veya diğer cilt sorunlarından rahatsız genç bireyler de kullanılabilir.

Altın İğne Uygulaması cilt sorunlarını gidermek amacıyla altın iğnelerle cilt altına özel solüsyonların enjekte edildiği bir tedavidir.

Altın İğne Tedavisinin kaç seans gerektiği kişinin cilt durumuna ve tedavi hedeflerine bağlıdır. Genellikle 2 ila 3 seans arasında bir tedavi önerilir.

Altın İğne Tedavisinin etkisi genellikle 1 ila 2 yıl arasında sürer. Bu süre kişinin cilt yapısına, yaşam tarzına ve cilt bakım rutinine bağlıdır.

Altın İğne bir cilt gençleştirme tedavisini ifade eder. Bu tedavi küçük altın iğnelerle cilt altına özel solüsyonların enjekte edildiği bir prosedürdür.

Evet… Altın İğne Tedavisi kalıcı sonuçlar verir ancak tedavinin etkilerinin süresi cildin doğal yaşlanma sürecine, kişinin yaşam tarzına ve cilt bakım rutinine bağlıdır.

Altın İğne Tedavisinin Fiyatı uygulanan bölgeye, gereken seans sayısına ve kliniğin konumuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu konuda net bir bilgi almak için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz

Evet… Altın İğne Tedavisi her mevsimde yapılabilir ancak tedavi sonrasında cildin güneşe karşı hassas olabileceği için güneş koruma önlemlerine ekstra dikkat edilmelidir.

Hayır… Tedavi öncesi uygulanan lokal anestezik kremler sayesinde Altın İğne tedavisi rahat bir şekilde tamamlanır. Ancak her bireyin ağrı eşiği farklıdır ve bu yüzden bazı kişiler hafif bir rahatsızlık hissedebilir.

Altın İğne ve Fraksiyonel Lazer cildi gençleştirmek ve iyileştirmek için etkili tedavi yöntemleridir. Hangi tedavinin daha uygun olduğu kişinin cilt tipi, cilt sorunları ve hedeflerine bağlıdır.

Altın İğne Tedavisi sonrasında ilk sonuçlar birkaç hafta içinde görülür. Ancak %100 etki görülmesi 1 ila 2 ay sürebilir.

Altın İğne Tedavisi her mevsimde uygulanabilir. Ancak tedavi sonrası güneşe karşı hassasiyet artacağı için yaz aylarında tedavi olmayı planlayan kişilerin güneş koruma önlemi almaları gerekmektedir.

Altın İğne Tedavisi sonrasında oluşabilecek hafif kızarıklık ve şişlik birkaç gün içinde azalır. Cildi rahatlatmak ve iyileşme sürecini hızlandırmak için nemlendirici ve hafif, hassas cilt için formüle edilmiş ürünler kullanılabilir. Ayrıca iyileşme süresince güneşten korunmak da önemlidir.