Alın Germe Ameliyatı

  1. Anasayfa
  2. Alın Germe Ameliyatı

Alın Germe Ameliyatı Nedir? Alın bölgesinde oluşmuş kırışıklıkların ve çizgilerin cerrahi müdahaleyle yapılan operasyon sonucu giderilmesidir. Aslında bu çizgiler her insanda doğduğu andan beri vardır fakat değişiklik gösterirler. Yaş ilerledikçe çevresel faktörlerin, stres ve duygusal olayların sonucunda bu kırışıklık ve çizgilerin sayısı artar ve yaşlanmaya bağlı olarak daha da derinleşir, ortaya çıkmaya başlarlar. Yine yaşlanmaya bağlı olarak kaşlarımız da yaş aldıkça, göz kapaklarımıza doğru bir miktar inerler.

Alındaki çizgilerin derinleşmesi ve kaşlarımızın aşağı inmesi belirli bir yaşa geldiğimizde bedenimizin o bölgesinin esneklik özelliğini kaybetmeye başlamasına da bağlıdır. İnsanı daha yorgun gösteren bu kırışıklıklar, çizgiler alın germe ameliyatı ile ortadan kaybolabilir.

Alın Germe Nasıl Yapılır?

Bilinen yöntem ile alın gerdirme ameliyatı, saç çizgisinin arkasına aynı hizada atılan bir kesi ile gerçekleştirilir. Bazı durumlarda alın bölgesindeki sarkık derinin alınması gerektiği için şakak germe operasyonu da uygulanır. Sarkık derinin alınması için bu sefer saç çizgisinin içine doğru saçlı kısımda taç biçiminde kesi uygulanır. Operasyon sonrasında fazla deriler alındığında kişi mutsuz ve yorgun görünümünden kurtulmuş olur ve fazlalıklar giderildiği için daha da gençleşmiş olarak ayağa kalkar.

Alın Germe Ameliyatında Uygulanan Yöntemler

Eğer ameliyatı yaptıracak kişide alınması gereken sarkık deriler yok ise endoskopik alın germe uygulanır. Yüzünüzde daha az iz bırakan endoskopik ameliyat, alın germe ameliyatı gerçekleştiren diğer kişilere göre daha hızlı iyileşme olanağı sağlar. Endoskopik ameliyat gerçekleştirilirken sol ve sağ şakağınıza birer kesik, alınızın sol ve sağ üst kısmına da birer kesik açılmak suretiyle toplam dört adet kesik açılır.

Bu kesiklerden minik bir kamera geçirilerek işlem gerçekleştirildiği için iz bırakan kesikler atılmaya gerek kalmıyor. Kaşlarınızın alt kısmına kadar olan derilerin kemikten ayrılması sağlanıyor, çizgilenmeye sebep olan kaslar kesiliyor, bağımsız kalan deri geriliyor ve minik dikişlerle ameliyat bitiriliyor. Bu alın germe ve kaş kaldırma ameliyatı sayesinde aynı anda iki işlem birden yapılıyor ve kişi yorgun ifadesinden kurtulup, daha genç görünümüne kavuşuyor. Peki alın germe ameliyatı bize ne kadara mal olacaktır bu konuya gelirsek eğer;

Alın Gerdirme Ameliyatı Fiyatları Nasıldır?

Cilt tipleri kişiden kişiye değiştiği için alın germe ameliyatı fiyatları da kişiye göre değişiklik gösterir. 2020 fiyatları üzerinden konuşursak eğer, ameliyatın biçimine, ek olarak başka müdahale yapılıp yapılmayacağına bağlı olarak belirlenecektir. Bu konuda doktorunuza danışıp bilgi almanız en iyisidir. Alın ve şakak germe ameliyatı birbirinden ayrı ayrı ücretlendirilebilir ya da endoskopik alın germe yöntemi kullanılacaksa fiyatlar da buna göre doktorunuz belirtir.

Bir diğer gerdirme uygulaması da ameliyatsız alın germe yöntemidir. Eğer hasta ameliyat olmak istemez ise bu işlemin sonuçlarını verebilecek başka operasyonlar da vardır. En bilineni, alın germe işlemi harici yöntem olarak botokstur. Botoksla kırışıklıklar ve çizgiler geçici bir süre yok edilir. İşlemden sonra etkisi 4-6 ay arasında sürer, bu süre kişinin cilt tipine ve yaşına göre değişkenlik gösterebilir. Yüzümüzdeki küçük kasların kasılması sonucu alnımızda, göz ve dudak çevremizde, burnumuzun yan kısımlarında çizgiler ve kırışıklıklar oluşur.

Botoks bu kaslara müdahale ederek kasılmalarını önleme işlemidir. Alın germe ameliyatsız isteniyorsa bir diğer yöntem de Ulthera adı verilen yöntemdir. Tek seferde uygulanır ve kırışıklıklara büyük ölçüde etki eder. Son olarak, lazer yöntemi ile yüzünüzdeki çizgilerden ve kırışıklıklardan en az 3 seansta kurtulabilirsiniz. Alternatifleri bulunan alın germe işlemi hastanede yapılan ameliyatlardır. Anestezi uygulanarak yapılır ya da hastanın isteğine veyahut doktorun yöntemine göre lokal anestezi de uygulanabilir. Sedasyonlu ya da sedasyonsuz yöntemle de gerçekleştirilebilir.

İple Germe Yöntemi ve Uygulanışı

Yaşlı ve yorgun görünümünüzden kurtulmak istiyorsanız göz atmanızda fayda olacak bir diğer konu iple alın germe müdahalesidir. Bu yöntem de ameliyatsız gerdirme işlemlerindendir ve uygulaması ağrısız ve acısızdır. İple alın germe yöntemi uygulanırken en dikkat edilmesi gereken durum alnımızda işlemin uygulanacağı alanlarını doğru şekilde belirlemektir. Doktorumuz alnımızdaki alanları belirledikten sonra bu alanlara minik iğneler yerleştirir. Daha sonra iğneler yardımıyla medikal iplikler işaretlenmiş bölgelere bırakılır.

İstenilen bölgeler olduğundan emin olduktan sonra, alın germe ameliyatı yönteminin ameliyatsız olarak uygulanmasını sağlayan iplikler çıkarılır. Hasta bu kısımda asla acı veya ağrı duymaz, hiçbir yan etki hissetmeden ve yüzünde iz taşımadan hayatın akışına devam edebilir. Bu yöntemin en büyük avantajı ameliyat izi olmadan ve gözle görülür biçimde başardığı değişiklikle kendinize olan güveninizi arttırarak, daha mutlu bir insan olmanıza yardımcı olmasıdır.

İster ameliyatlı ister ameliyatsız yöntemleri kullanarak istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Ameliyatlı operasyon sonrasında ödemi önlemek için alnınız sargı ile sarılır. Eve döndüğünüzde bu medikal bant ile değiştirmeniz istenir. Dikiş kısımlarında ödem oluşabilir, böyle bir durumda soğuk pres uygulamak yardımcı olacaktır. Alın germe ameliyatı dikişleri 7 ila 10 gün içerisinde tamamen alınır. Kişi de 10 gün sonrasında günlük hayatına normal bir şekilde devam eder.

Alın Germe Ameliyatının Faydaları

Ameliyat ile ilgili endişelerinizin giderilmesi için Alın Germe ameliyatı olanlar ile görüşüp, internette bulunan yorumları okuyabilirsiniz. İşlemden sonra ağrınız olacak mı, hayatınıza bir etkisi olacak mı konusunda tecrübeli kişilerden destek almak sizi rahatlatabilir, işlem için eğer var ise korkularınızı giderebilir. Yüzümüz yaşamımızda ve diğer insanlarla iletişimimizde odak noktamızdır, eğer kendi görünümümüzden rahatsız isek bu insan ilişkilerimize de yansıyacaktır. Alın germe ameliyatı ile istediğiniz görünüme kavuşarak hayatınıza bir değişiklik ve karşılıklı iletişim süreçlerinize özgüven kazanabilirsiniz.