Yüze lazer epilasyon cildinizde oluşan herhangi yara akne izi gibi durumların tedavisi için kullanılır.

Yüze Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer, “eksitasyon radyasyonu emisyonu ile optik amplifikasyon” un kısaltmasıdır. Foton demetleri şeklinde ışık enerjisi üretir. Lazer yapımı kavramı, 1917’de Albert Einstein tarafından “Kuantum Radyasyon Teorisi” nde yayınlandı. Maser, 1958’de Charles H Townes ve Arthur L Schalow tarafından tasarlanan, uyarılmış emisyonla mikrodalga amplifikasyonunun bir kısaltmasıdır.

Kasabalar ve Alexandra Mihayloviç Prokhorov (Ale-ksandr Mihayloviç Prokhorov) ve Nikolay G. Basov (Nikolay G Basov) Kuantum elektroniğine yaptığı katkılardan dolayı Nobel Ödülü’nü kazandı. Laser ve Maser’ı keşfetmeye yardım edin. HeNe lazeri, 1961’de fizikçiler William Bennett ve Ali Javan tarafından geliştirilen, kesintisiz ışın üreten ilk gaz lazeridir. Daha sonra argon lazeri keşfedildi ve lazer epilasyon   ardından mühendis Kumar Patel tarafından keşfedilen 10.600 nm karbondioksit (CO2) lazer keşfedildi.

Neodimyum katkılı itriyum alüminyum granat (Nd: YAG), 1964 yılında bilim adamları JE Geusic, HW Marcos ve LG Van Uitert tarafından geliştirildi ve başlangıçta gastrointestinal kanamayı kontrol etmek için kullanıldı. Boya lazer epilasyon aleti 1966’da fizikçiler PP Sorokin ve JR Lankard ve FP Schafer tarafından keşfedildi.

Yüze Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Daha sonra excimer lazerler, bakır buharlı lazerler ve diğer lazerler keşfedildi ve tedaviyi yapan doktorun silahlarına eklenmeye devam edildi. Seçici fotopiroliz prensibi 1983 yılında Anderson ve Parrish tarafından önerildi. lazer epilasyon fiyatları ilk o zamanlar ortaya çıktı. Lazer uygulamaları yapmak için belirli dalga boylarını kromofor absorbe ederek belirli dokuları seçici olarak yok etme sürecini tanımladılar.

Standardizasyon, Yüze lazer epilasyon lazer araştırma enstitüleri gibi birçok toplum kurmuştur. Amerika Birleşik Devletleri, Uluslararası Lazer Tıbbı ve Cerrahi Derneği, Amerikan Lazer Tıbbı ve Cerrahi Derneği ve Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü, lazerlerin organizasyonundan ve geliştirilmesinden sorumludur.

Lazerin yüzünde geniş bir uygulama alanı vardır. lazer epilasyon aleti fiyatları Yüz onarımı için estetik uygulamalarda en popüler seçeneklerden biridir. Ayrıca vasküler ve pigmentli lezyonları tedavi etmek, fazla kılları gidermek, yüz yaralarını ve bazı cilt hastalıklarını tedavi etmek için de kullanılabilirler. Onları makalede tartışacağız.

Yüze Lazer Epilasyon Güvenliği

Lazer cerrahisinde güvenlik çok önemlidir. Herhangi bir klinisyen için lazer epilasyon yorumları   bu birinci önceliktir. “Federal Lazer Ürün Performans Standardı” lazerleri tıbbi lazerlerin göz ve cilt yapılarına zarar verme yeteneğine göre sınıflandırır, ancak lazerler zarar görmez.

Sınıf II lazer, ancak birisi güçlü ışığa karşı doğal hoşnutsuzluğun üstesinden geldiğinde gözlere lazer epilasyon zararları oluşabilir. Sınıf III (esas olarak Sınıf IIIb) lazerler göz hasarına neden olabilir ve Sınıf IV lazerler gözlere ve cilde zararlı olabilir ve potansiyel yangın tehlikelerine sahip olabilir.

Uzun dalga boylu lazer Yüze lazer epilasyon (CO2 ve b-katkılı itriyum alüminyum granat (Er: YAG)) kornea yanıklarına neden olabilecek bir göz tehlikesi oluşturur. YAG (Ho: YAG) lazer lens ve korneaya zarar verir. Retinayı korur.

Kısa dalga boylu lazerler retinaya zarar verebilir. Konferansın devam ettiği odada tüm üyelerin gözlerini korumak için uygun koruyucu gözlükler kullanılmalıdır. Yangın tehlikeleri esas olarak yüksek güçlü sistemlerin kullanımıyla ilgilidir. Odada yangın güvenliği en önemli öncelik olmalıdır.

Lazer odasının yakınında bir yangın söndürücü bulunmalıdır. Yüze lazer epilasyon bu işlem sırasında, kazara herhangi bir maruz kalmayı önlemek için odaya erişim kısıtlanmalıdır. Dumanı dışarı atmak için egzoz sistemi ve ultra düşük partikül hava filtresi kullanılmalı ve ekibin tüm üyeleri koruyucu cihazlar kullanmalıdır. Uluslararası standartlar, Uluslararası Elektroteknik Komisyonu tarafından üreticiler, klinisyenler ve yöneticiler için belirlenen yönergelerle takip edilebilir.

Yüze Lazer Epilasyon ile Yaşlanmayı Erteleyin

Yüz yaşlanmasının özellikleri hem iç hem de dış faktörlerden kaynaklanmaktadır. Bunlar arasında kırışıklıklar, sıtma baskılanması, aktinik değişiklikler, aşırı cilt, oluklar, deri altı yağ birikimi ve açıkta çene dişleri bulunur. Yüze lazer epilasyon Erken yaşlardan itibaren cilt elastikiyetinin azalması nedeniyle sarkma meydana gelir.

Prokolajen I ve III ile kolajen VII’nin azalmasına bağlı olarak kırışıklıklar oluşur. Fitz-patrick cilt fotoğrafçılığı türü, cildin güneşe verdiği tepkiyi sınıflandırmak için kullanılır ve birçok lazer cilt yenileme için kullanılabilir. Cilt kırışıklıkları, akne izleri, aktinik ve seboreik keratoz, fotoyaşlanma ve vinkristin tedavisinde kullanılabilirler. Yüze lazer epilasyon jilet gibi Farklı lazer türlerini özetleyin.

Bu, ablatif olmayan lazerlere göre daha agresiftir. CO2 lazer (10.600 nm) epidermisi ve dermisi katman katman buharlaştırır. Epidermal rejenerasyon, yeniden yapılanma ve kolajen demetlerinin güçlendirilmesi yoluyla cildi gençleştirebilir. Lazer epilasyon İstanbul merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Yüze Lazer Epilasyon Sonuçları

Yüze lazer epilasyon Şiddetli yüz kırışıklıklarında, zor cilt dokusunda ve pigmentasyonda daha faydalıdır. Daha önce kullanılan fraksiyonel olmayan model ile karşılaştırıldığında, fraksiyonel ablasyon lazeri, yeterli cilt yenilenmesini güvenli bir şekilde sağlayabilir. Ablatif olmayan katman epidermisi koruyabilir ve ince çizgileri azaltabilir.

Sürekli dalga (CW) lazerleri, kısa darbeli CO2 lazerlere göre daha fazla yara izine sahiptir. Şu anda, yüksek güçlü darbeler (süper darbeler) ve CW CO2 lazerleri (darbeler) kullanılmaktadır. Epidermisin en dış tabakası ve epidermisin bir kısmı tekrar hareket eder. Aktif fibroblastlar, kollajen ve elastin dokularının birikmesine katkıda bulunur. Papiller dermis yeni lazerden en az etkilenir. Seçici fotopirolize dayalı ultra darbeli lazer, saf buharın buharlaşmasına ve bitişik dokuları etkilemesine neden olur.

Yüzün orta bölgesi için ultra darbeli CO2 lazerin ilk geçiş yoğunluğu 7 olarak ayarlandığında 90 mJ / 45W’de işlenir, üst ve alt göz kapakları daha az işlenir, saç çizgisi ve çene daha az işlem görür. Yüze lazer epilasyon fiyatları daha pahalıdır.

İkinci geçiş, ilk geçişten daha az yoğunluk gerektirir. Yüze lazer epilasyon yaptıranlar Bazı kırışıklıklar üçüncü bir geçiş gerektirebilir. Postoperatif komplikasyonlar şişlik (bir hafta içinde azalır), kızarıklık, kaşıntı ve kontakt dermatit ile komplike olabilir. Önceki retinoik asit ve hidrokinon ile tedavi, tedaviden 2-3 hafta sonra ortaya çıkan postinflamatuvar pigmentasyonu azaltabilir.