Yüzdeki kılcal damar tedavisi fiyatları cilt üzerinde kılcal damarların yarattığı kızarık görüntüden rahatsızlık duyan ve bu görüntüden kurtulmak isteyen kişilerce sıklıkla merak edilmektedir.

Kılcal damarlar, deri üzerine fazla yakın durup genişlediklerinde istenmeyen bir görüntü oluşturmaktadırlar. Cilt yüzeyine hâlihazırda yakın olan kılcal damarlar genişlediklerinde cilt üzerinde oldukça rahatsız edici bir görüntü yaratabilmektedirler. Kılcal damarlar, vücudun her alanında bulunsalar da daha çok yüz ve bacaklarda görünür hale gelmektedir. Deri yüzeyindeki oldukça belirgin kılcal damar görünümü kimi insanları rahatsız edebilmektedir.

Yüzdeki Kılcal Damar Lazer Tedavisi Fiyatları

Yüzdeki kılcal damarlar için lazer tedavisi sıklıkla başvurulan bir işlemdir. Cilt yüzeyinde görülebilen kılcal damarlar çoğunlukla yüzde ve bacaklarda deriye yakın ve belirgin hale geldiklerinde rahatsızlık oluşturmaktadır.

Genişleyen kılcal damarlar sağlık açısından bir problem oluşturmasa da sebep oldukları rahatsız edici görüntüden dolayı sıklıkla yok edilmek istenmektedir. Kılcal damarlar özellikle yüzde belirginleştiğinde kişilerin kendileri ile barışık olmalarını engelleyebilmektedir. Ancak günümüz koşullarında bu rahatsız edici görüntü ortadan kolaylıkla kaldırılabilmektedir. Bu sebeple kişiler yüzdeki kılcal damar tedavisi fiyatları nedir sorusunun cevabını sıklıkla araştırmaktadır.

Kılcal damarların sebep olduğu rahatsız edici görüntüyü gidermek için nd:YAG lazer veya IPL teknolojileri kullanılabilmektedir. Bu yöntemler arasında seçim kişinin cilt tipine ve kılcal damarların bulunduğu bölgeye göre yapılmaktadır. Yüzde kızarık görüntü yaratan kılcal damarların yanı sıra bacak ve ayak bileğinde oluşan varisler de aynı yöntemlerle tedavi edilebilmektedir.  

Yüzdeki Kılcal Damar Lazer Tedavisi Süreci

Tedavi süreci kişinin öznel koşullarına göre değişebilmekte ancak seanslar herkes için genellikle 1 ila 1 buçuk ay arayla gerçekleştirilmektedir. Bu seansların akabinde ise dikkat edilmesi gereken durumlar bulunmaktadır. Bunların en başında güneşte durmamak; eğer güneşe maruz kalınacaksa mutlaka güneş koruyucu kullanmak sayılabilmektedir. Kılcal damar tedavileri sağlık açısından genellikle bir problem oluşturmamaktadır. Yüzdeki kılcal damar tedavisi fiyatları araştırılırken bu işlemin oldukça etkili ve ağrısız olduğu unutulmamalıdır.

Yüzdeki kılcal damar tedavisi lazer işlemi kanda bulunan oksihemoglobin adlı maddeye etki etmektedir. Kanda yoğun şekilde bulunan bu madde, lazer ile ısıtılmaktadır. Damarın içerisinde akmakta olan kanın aşırı derecede ısınması ile aşınan damarlar zaman içerisinde kaybolmaktadırlar. Damarın çapı ile içindeki kan -dolayısıyla oksihemoglobin- miktarı doğru orantılıdır. Bu yüzden büyük alın çaplı damarlar küçük çaplı damarlara göre çok daha rahat tedavi edilebilmektedirler. Çapı 3 milimetreden küçük, rengi mor veya lacivert olan kılcal damarlar ile koyu mavi veya koyu kırmızı renkte olan damarlar lazerle uygulanan tedavilerde oldukça verimli sonuçlar vermektedir. Ancak çok açık kırmızı ya da pembe renkteki damarlar daha zor sonuç vermektedirler.

Yüzdeki kılcal damar tedavisi fiyatları araştırılırken göz önünde bulundurulması gerekenlerden en önemlisi; kılcal damar tedavisi öncesinde, seans süresi ve seans sayısının belirlenebilmesi için hastalara ön muayene yapılmasıdır. Bu muayene esnasında kişinin damar yapısı, damar özelliği ve damarların bulunduğu bölge dikkate alınarak tedavi planı oluşturulmaktadır. Yüzdeki kılcal damar lazer tedavisi yaptıranlar her biri kişiye özel olmak üzere çok çeşitli tedavi programlarından geçmekte ve bu programa göre fiyat ödemektedirler.

Kılcal Damar Lazer Tedavisi Ücreti

Yüzdeki kılcal damar tedavisi fiyatları araştırılırken kılcal damar görünümünün neden kaynaklandığının hem tedavi programı hem de fiyat açısından önemli bir ayrıştırıcı etmen olduğu unutulmamalıdır.

Yüzdeki kılcal damar tedavisi ücretleri araştırılırken bu soruna sebebiyet veren faktörün tedavi yöntemiyle birlikte tedavi ücretini de etkilediği bilinmelidir. Kılcal damar rahatsızlığına yol açan başlıca nedenler deri hassasiyeti, açık ten rengi, aşırı güneş hasarları, doğum kontrol hapları, aşırı alkol tüketimi, yaşlılık ve genetik faktörler, hormonsal tedavi metotları ve kortizonlu kremlerin uzun süre kullanılması olarak çeşitlendirilebilmektedir.

Yüzdeki kılcal damar tedavisi fiyatları araştırılırken bu uygulamanın yüz ve bacak bölgelerinde oluşmuş olan görünür kılcal damar ve varis şikayetlerine sahip kişilerin büyük bir kısmında etkili sonuç veren bir yöntem olduğu unutulmamalıdır. 20 yaşından büyük, kalp hastalığı bulunmayan, kanser öyküsü olmayan herkese lazerle kılcal damar tedavisi uygulanabilmektedir. Tedavinin hamile ve emziren kadınlara uygulanması ise uzmanlar tarafından kesinlikle önerilmemektedir.

Yüzdeki Kılcal Damar Sorunları İçin Tedavisi Bitkisel Çözüm

Yüzdeki kılcal damar tedavisi fiyatları incelenirken uygulamanın sıklığının kişiden kişiye göre değiştiği ve bu sebepten ücretin de değişken olduğu unutulmamalıdır. Kılcal damar çatlaması tedavisi için uygulanan seansların miktarı kişiden kişiye farklılık gösterse de bir seans genellikle 30 ile 45 dakika sürmektedir.

Kılcal damar tedavisi yaptıranlar işlem sonrası güneş kremi ile korunduğu takdirde günlük hayatlarına rahatlıkla devam edebilmektedir. Yüzdeki kılcal damar tedavisi fiyatları araştırılırken işlemin bu avantajı da göz önünde bulundurulmalıdır.

Kılcal damar tedavisi için sıklıkla lazer yöntemi tercih edilmekle beraber bitkisel yüzdeki kılcal damar tedavisi yöntemleri de bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında çeşitli çay ve kürler bulunmaktadır. Bu çay ve kürler içerisinde zerdeçal, bal gibi besinler bulunurken kil de kılcal damar tedavisi için kullanılabilmektedir. Ne var ki bu tarz yöntemlerin ne kadar etkili olduğu bilinmemekle beraber, kalıcı sonuçlar doğurması da pek muhtemel değildir. Zira kılcal damar tedavisinin önemli bir kısmı kılcal damar görüntüsünün giderilmesinin akabinde bu durumun yeniden oluşmasının önüne geçmektir.

Yüzdeki Kılcal Damar Tedavisi İçin Krem Kullanımı

Yüzdeki kılcal damar tedavisi için krem ve serumlar da kullanılabilmektedir. Bu krem ve serumları kişinin kendi başına temin ederek uygulamaması oldukça sakıncalı sonuçlar doğurabilmektedir. Doktor tavsiyesi ve kontrolü olmadan kullanılan ürünler alerjik reaksiyonlara sebep olabilmektedir.

Ayrıca bu ürünlerin kullanımı bazı kişiler için etkili sonuçlar doğurabilmesine karşın tedaviyi tamamlamamaktadır. Kılcal damar görüntüsünün yeniden oluşmaması için bu durumun oluşma sebebi uzman hekimlerce belirlenmeli ve tedavi sonrasında geri dönüş yaşanmaması için önlem alınmalıdır.